mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 15:27 
Cytuj  
Srodkowy olek juz dal popis elokwencji na forum wara, nie oczekiwalbym sensownych argumentow.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 16:24 
Cytuj  
embe napisał(a):
Wracajac do tematu, znajomy w piatek kupil po starych cenach maxtory 500gb i zrobil raid, smiga rewelacyjnie, polecam, dyski tak jak pisalem sa duzo cichsze od seagete mimo ze te same konstrukcje.

Rzadko słyszę opinie o maxtorach, zatem tłumienie wydaje się być ciekawe. Dużo też zależy od samej budy, wnioskuję jednak że głośność "mierzona" przy otwartej ?

W każdym bądź razie nie omieszkaj napisać, jeśli pojawią się z tymi dyskami jakiekolwiek problemy :)


ps: a środkowy pojechał już dawno na bocznicę, przystanek "plonk"


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 16:25 
Cytuj  
srodkowy_olek napisał(a):
Nie szukam tu spelnienia ;]


Mozna odniesc wrazenie, ze to jest gl powod twego zaistnienia na tym forum... jesli nie jedyny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2008, 18:40 
Cytuj  
joshe napisał(a):
embe napisał(a):
Wracajac do tematu, znajomy w piatek kupil po starych cenach maxtory 500gb i zrobil raid, smiga rewelacyjnie, polecam, dyski tak jak pisalem sa duzo cichsze od seagete mimo ze te same konstrukcje.

Rzadko słyszę opinie o maxtorach, zatem tłumienie wydaje się być ciekawe. Dużo też zależy od samej budy, wnioskuję jednak że głośność "mierzona" przy otwartej ?

W każdym bądź razie nie omieszkaj napisać, jeśli pojawią się z tymi dyskami jakiekolwiek problemy :)


ps: a środkowy pojechał już dawno na bocznicę, przystanek "plonk"


http://www.allegro.pl/item466324114_500 ... od_ss.html
http://www.allegro.pl/item466445978_500 ... ancji.html
To sa identyczne dyski bo maxtor jest seagate, roznica to tylko inne fabryki, moze jakies inne procesy technologiczne, moze lepsza selekcja lub poporstu wyzsze standarty bo dysk Maxtor jest cichy i ciutke wydajnieszy od Seagate.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 161
Dołączył(a): 8.09.2008
Offline
PostNapisane: 30 paź 2008, 07:56 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Przykladowo, ja na komputerze gram, programuje, ogladam filmy, przegladam www, swego czasu projektowalem w CAD, robilem proste grafiki na potrzeby stron www, jednak zadna z tych czynnosci nie wymagala kompa przez 5h. Jedynie lamanie hasel bruteforcem mogloby na tym skorzystac, ale ostatnio sie tym nie bawie.

Jezeli jedynie bruteforce ci przychodzi do glowy jako takie zastosowanie kompa gdzie cpu liczy cos przez pare godzin...to wspolczuje. Jak dla mnie to sobie mozesz uzywac kompa jako podstawki pod doniczke z rabarbarem, bedzie to rownie sensowne jak nawiazywanie do bruteforce.
(Gdzie najczesciej w praktyce pojawiaja sie roznego rodzaju opoznienia "zewnetrzne", nie pozwalajace wykorzystac pelnej mocy cpu.)

Cytuj:
Mozna odniesc wrazenie, ze to jest gl powod twego zaistnienia na tym forum... jesli nie jedyny.

Odnos dalej ;]



Cytuj:
To sa identyczne dyski bo maxtor jest seagate, roznica to tylko inne fabryki, moze jakies inne procesy technologiczne, moze lepsza selekcja lub poporstu wyzsze standarty bo dysk Maxtor jest cichy i ciutke wydajnieszy od Seagate.

Ja posiadam dwa dyski firmy X (tej samej linii) o kolejnym numerze seryjnym. Jeden jest ciut wydajeniejszy od drugiego a za to jest zauwazalnie cichszy ;] Mysle, ze powodem tego jest inny proces technologiczny, byc moze i pochodza z roznych fabryk.

Śmialo, kontynujcie ;]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 paź 2008, 10:06 
Cytuj  
Nie mowie co przychodzi mi do glowy, tylko co robie na swoim komputerze. Nie widze sensu probowac z Toba dalej dyskutowac, bo rzeczywiscie jedynie przychodzisz tu odreagowac swoje frustracje. EOT z mojej strony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 paź 2008, 11:09 
Cytuj  
Cytuj:
a to inside, ten sam co maca chcial banowac, chyba sie jeszcze nie skapnal o co w tym interesie chodzi.

Kiepsko ci wyszlo, bo da sie zbanowac adres MAC urzadzenia.

Tym oto sposobem potwierdziles swoja ignorancje.
Ogolnie nie widze sensu, dyskutowania z olkiem. Ilosc korzysci plynacych z posiadania RAID0 w domowych-hobbistycznych zastosowaniach jest wieksza niz ryzyko utrady danych.
No chyba ze ktos hobbistycznie wlamuje sie na serwery NASA i pożycza z nich zdjecia. Ale w tedy to trzeba byc totalnym debilem zeby nie robick back-upow takich danych..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 161
Dołączył(a): 8.09.2008
Offline
PostNapisane: 8 lis 2008, 23:00 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Cytuj:
a to inside, ten sam co maca chcial banowac, chyba sie jeszcze nie skapnal o co w tym interesie chodzi.

Kiepsko ci wyszlo, bo da sie zbanowac adres MAC urzadzenia.

Tym oto sposobem potwierdziles swoja ignorancje.


oj mysiu pysiu, studenciku marny ;]
moze skocz na swojej uczelni do kogos od lanu i popytaj o sens banowania maca, potem skocz do jakiegos "speca" od wanu i zobacz jak rozesmieje ci sie w twarz.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2008, 23:42 
Cytuj  
srodkowy_olek napisał(a):
iniside napisał(a):
Cytuj:
a to inside, ten sam co maca chcial banowac, chyba sie jeszcze nie skapnal o co w tym interesie chodzi.

Kiepsko ci wyszlo, bo da sie zbanowac adres MAC urzadzenia.

Tym oto sposobem potwierdziles swoja ignorancje.


oj mysiu pysiu, studenciku marny ;]
moze skocz na swojej uczelni do kogos od lanu i popytaj o sens banowania maca, potem skocz do jakiegos "speca" od wanu i zobacz jak rozesmieje ci sie w twarz.


ja po wanie banuje po adresie mac, wiekszosc ludzi i tak nie umie go zmienic


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*

Posty: 161
Dołączył(a): 8.09.2008
Offline
PostNapisane: 10 lis 2008, 23:44 
Cytuj  
...ja tam nadal proponuje zajrzec w podrecznik, zerknac na warstwy, budowe pakietu ip. itd itp. Tylko proponuje, bo to temat o wersji raid0 pozbawionej wad, odkrytej i zaimplementowanej przez kogos o pseudo oyciec.
Glupoty wypisywane przez inside sa tylko malutkim tu dodatkiem ;]

Gdyby ktos wykazal sie dalej idaca fantazja i przejdziemy do pisania 'exploitow' pod przegladarki i szukanai glupszych od siebie, co by nie potrafili ich wykryc to...nie, w sumie nie podejrzewam nikogo tu o tak daleko idaca fantazje.
Wlasciwie to ide sobie poszukac ciekawszego zajecia niz wskazywanie tu bledow inisda, zycia by nie starczylo. Wiem, ze dyski stanialy do paru groszy, pseudo kontrolery pojawily sie na plytach i dzieciaki polecialy montowac cudo gdzie sie da, poklepujac sie na wzajem po ramieniu. Oczywiscie...do czasu.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 00:43 
Cytuj  
Imo srodkowy_olek was niezle pograzyl. Zgadzam sie z opinia kolegi ze zaden osobnik bez wyzszego wyksztalcenia informatycznego i doglebnej wiedzy o nosnikach danych nie powinien robic zadnego raida ( a najlepiej wogole nie uzywac komputera ).

Ja tam uzywam timemachine.
http://www.apple.com/macosx/features/timemachine.html

Pewnie z raidem ma to tyle wspolnego co nic ale dziala i jest banalne w obsludze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 00:56 
Cytuj  
exodus napisał(a):
Imo srodkowy_olek was niezle pograzyl. Zgadzam sie z opinia kolegi ze zaden osobnik bez wyzszego wyksztalcenia informatycznego i doglebnej wiedzy o nosnikach danych nie powinien robic zadnego raida ( a najlepiej wogole nie uzywac komputera ).

Ja tam uzywam timemachine.
http://www.apple.com/macosx/features/timemachine.html

Pewnie z raidem ma to tyle wspolnego co nic ale dziala i jest banalne w obsludze.

lol, to zupełnie inne rzeczy ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2008, 01:20 
Cytuj  
hehehehe hakierzy z bialowiezy.
umowmy sie, ze raid0 dziala szybciej i fajniej niz pojedynczy dysk ide/sata, ok? :-)

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 12 lis 2008, 23:20 
Cytuj  
@ Rufen
Mam owy dysk (Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) jest bardzo szybki i z zamkniętą budą dosłownie niesłyszalny. Wydawałoby się ,że cud miód i malina ,ale się zje#!ał po miesiącu. Naturalnie już jest nowy egzemplarz i przedłużona gwarancja no i działa już prawie 2 miesiące.
Słyszy się ostatnio rzeczywiście ,że te nowsze dyski Seagate'a są jakieś wadliwe.

Tak czy inaczej ,jak będzie tylko działał to napewno będziesz Pan zadowolony.


_________________
Obrazek

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 17 lis 2008, 16:48 
Cytuj  
To ja moze powiem cos o moim raidzie. Mialem jakies pare lat temu w domowym komputerze raid 0 i oddzielny kontroler (ale z tych tanich) no i bylo fajnie, ale wlasnie po roku jeden dysk mi sie w nim rozlecial. Stracilem wszystko i od tego momentu od raidu 0 trzymam sie z daleka. Niestety byly tam przypadkowo trzymane wazne dane ktorych nie mialem zbackupowanych. Takie male niedopatrzenie. Mnie sie nie udalo ich odzyskac - czy to znaczy jak że jak raid 0 poleci to nie da sie nic uratowac? Moze cos sie zmienilo od tego czasu? W sumie taki raid 0 to fajna sprawa, ale ja mialem pecha.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2008, 18:22 
Cytuj  
Regis napisał(a):
To ja moze powiem cos o moim raidzie. Mialem jakies pare lat temu w domowym komputerze raid 0 i oddzielny kontroler (ale z tych tanich) no i bylo fajnie, ale wlasnie po roku jeden dysk mi sie w nim rozlecial. Stracilem wszystko i od tego momentu od raidu 0 trzymam sie z daleka. Niestety byly tam przypadkowo trzymane wazne dane ktorych nie mialem zbackupowanych. Takie male niedopatrzenie. Mnie sie nie udalo ich odzyskac - czy to znaczy jak że jak raid 0 poleci to nie da sie nic uratowac? Moze cos sie zmienilo od tego czasu? W sumie taki raid 0 to fajna sprawa, ale ja mialem pecha.


To samo utracilbys majac ten dysk pojedynczy w systemie. Wadliwosc dyskow to LOTTO i nic na to nie poradzisz, a koszysci z posiadania sa niewspolmierne do szansy na awarie.

Co do sposobu na odzyskanie danych: oczywiscie, ze jest. Szczegolnie jak masz wazne dane. Nazywa sie backup.

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 17 lis 2008, 18:32 
Cytuj  
Prawdziwi mężczyźni nie robią backupu 8)

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2009, 22:58 
Cytuj  
potrzebuje nowego dysku, stary padl mi dzis. Se "tyk i tyka" i nic nie moge zrobic, z dosu tez nie da rady...

zastanowil mnie ten dysk
Samsung HD502HI http://proline.pl/sklep.php?prodid=SAM+500+16+HD502HI
nastepnie ten
Seagate ST3500418AS http://proline.pl/sklep.php?prodid=SEAGATE+ST3500418AS

Jakies opinie o nich? ktory lepszy? A moze inny w porownywalnej cenie?


_________________
.


Ostatnio edytowano 3 maja 2009, 23:34 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 3 maja 2009, 23:05 
Cytuj  
Niby dyski Samsunga mają lepszą opinię w internecie, ale imo nie ma to większego znaczenia który z tych dysków wybierzesz. Wszystko zależy na jaki model trafisz jeden pochodzi bez problemu tyle ile powinien, a inny padnie po tygodniu

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2009, 23:27 
Cytuj  
padl mi wlasnie moj samsung, ale jak popatrzylem po innych modelach seagata to ludzie strasznie psioczą, a opinii o tych dwoch za duzo nie znalazlem niestety. thx za zainteresowanie.

Przy tym samsungu gdzieniegdzie jest napisane predkosc obrotowa 7200 a gdzie indziej 5400, troche wałek ;p


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.