mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 263
Dołączył(a): 29.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2008, 12:52 
Cytuj  
<- chello + Netgear WPN824


_________________
We live as we dream - alone. [J.Conrad]

**
Avatar użytkownika

Posty: 222
Dołączył(a): 13.12.2007
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 10:39 
Cytuj  
malek69 napisał(a):
Wilczan, moze antenki bys jakies kupil, wiesz z dlugopisa to jaki chcesz miec zasieg?
Ja tam dawno przestalem sie bawic tanim sprzetem. Linka 10 km od kilku lat mam na Tsunami QuickBridge, a gdzie sie da wciskam mydelniczki jak jescze je dorywam. Linsysy/ Dlinki omijam szerokim lukiem. W B jako Ap to mam sprzet z czasow kamienia lupanego.

Wlasnie zakupilem 3 razy dluzsza antene do sieciowki i zupelnie zadnej poprawy, zaczynam sie zastanawiac czy jeszcz sprobowac kupic jakas duzo lepsza sieciowke czy od razu ciagnac kabel.

Oczywiscie na laptopie obok wszystko chodzi bez zarzutu (ciagle sygnal na poziomie "very good")...

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 11:35 
Cytuj  
Wilczan, ale to nie jest TV, musisz miec polaczenie w 2 strony, sprawdz pingi, pakiet lost i w AP wsadz jakas panelowa antene "czy cus". Zobacz w kompie czy przypadkiem syfu nie masz w eterze, kanaly na AP najlepiej miec co drugi z innymi.Zazwyczaj w b/g niezly syf jest w miastach, jeszcze jak w okolicy domorosli radiowcy rasuja sprzet to niezle potrafia zagluszac sygnal.


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

**
Avatar użytkownika

Posty: 222
Dołączył(a): 13.12.2007
Offline
PostNapisane: 14 mar 2008, 20:44 
Cytuj  
malek69 napisał(a):
Wilczan, ale to nie jest TV, musisz miec polaczenie w 2 strony, sprawdz pingi, pakiet lost i w AP wsadz jakas panelowa antene "czy cus". Zobacz w kompie czy przypadkiem syfu nie masz w eterze, kanaly na AP najlepiej miec co drugi z innymi.Zazwyczaj w b/g niezly syf jest w miastach, jeszcze jak w okolicy domorosli radiowcy rasuja sprzet to niezle potrafia zagluszac sygnal.

powtarzam

na laptopie obok polaczenie jest bez zarzutu wiec jak dla mnie router jest w porzadku gdyz sygnal odbierany przez laptop jest wystarczajaco silny, wiec zadne zaklocenia tez chyba nie wchodza w gre?

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2008, 07:40 
Cytuj  
Do Wilczana ale to sa ogolne porady wiec zamieszczam na forum nie na pm.

1. Ping do routera(start-->uruchom-->cmd ping 192.168.0.1{czy jaki tam adres bramy})
2-4 ms to normalne, jak nie ma pakietow utraconych to wszystko jest ok
2. Wyszukaj sieci, jesli masz cos na tym samym pasmie to moze zaklucac.
3. laptop to nie skrzynka wiec pewnie ma 2x lepsza karte i wewnetrzna antene, pewnie jeszcze ma ekranowanie. Laptop stoi dokladnie w tym samym miejscu co skrzynia? Bo jesli nie to mozesz zawsze trafic po drodze na przewody w scianie i moga zaklucac sygnal.
Jesli masz dobry ping, strony sie laduja, grac sie da to olac pokazywna jakosc sygnalu na systemie. Jesli masz lapta za kompem i po prostej do routera-AP to moze "krasc sygnal" dla kompa (mocniejszy wygrywa).

Ostatnio u znajomej podlaczylem 2 laptopy do liveboxa neo i oba staly 3 metry od nadajnika, postawilem je obok siebie, jeden mial super zasieg, drugi 50% ale oba mialy normalny ping i dzialaly. czasami poprostu to jest wina oprogramowania i pokazuje co chce z jakoscia polaczenia.

Jak cos to zapraszam na pm, albo jakas sesje na jabber lub cos wygodniejszego.
zdrawiam malek


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 20:20 
Cytuj  
Moze ktos polecic dobry router ? i przy okazji jakies tipsy zapodac do konfiguracji? Internet z kablówki, sieć inea.pl . Chce podzielić na 3 kompy, najlepiej jakby moj komp byl przed routerem ale nie wiem czy tak sie da ;) Bardzo dziekowac za pomoc.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 09:08 
Cytuj  
help :/


_________________
.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 09:20 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Moze ktos polecic dobry router ? i przy okazji jakies tipsy zapodac do konfiguracji? Internet z kablówki, sieć inea.pl . Chce podzielić na 3 kompy, najlepiej jakby moj komp byl przed routerem ale nie wiem czy tak sie da ;) Bardzo dziekowac za pomoc.


Ile możesz przeznaczyć kasy na niego?
wifi? kable?
(edit) Może i da się tak podzielić, ale nie sądzę i nie polecam.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 09:25 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Chce kupic bezprzewodowy router do Vectry. Tani, dobry :)

Tak, zeby dziewczyna mogla chodzic po domu z siecia w laptopie :)

Jako, ze sie nie znam to prosilbym o porade :)

SvD.
mam asusa za 100zł, bardzo kompatybilny z żoną wiec polecam

nie pamiętam dokładnie jaka cyfra ale jakiś z tych ASUS WL-500GP

konfiguracja jest tak prosta że nic nie trzeba umieć

pc chodzi na kablu a 2 notebooki po wifi, zero kłopotu


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 09:41 
Cytuj  
Od siebie moge polecic Linksys(cisco division) WRT54GC. Uzywam od wiosny jakos i jak do tej pory zero problemow. Jest tani, chyba 130PLN mnie kosztowal. Ma wpa2, serwer dhcp, nat. Bez problemow obsluguje stacjonarke i 1-2 lapki. Dziele nim aster. Kofiguracja intuicyjna, jesli masz jakiekolwiek pojecie o sieciach.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 11:44 
Cytuj  
Ja rowniez moge polecic ASUS WL-500GP, jednak zaznaczam ze nie kosztuje 100zl, a raczej 300 zl. Urzadzenie jest bezproblemowe, nie zawiesza sie. Ma wbudowany serwer FTP (o ile podlaczysz pendrive albo HDD po usb), serwer wydruku, serwer kamerki (mozna zrobic amatorski monitoring bez komputera) i pare innych bajerow.

Co prawda, nie da sie nim sciagac torrentow (bez udzialu komputera), bo wbudowany klient jest bardzo marny i zbanowany na wiekszosci serwisow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 12:50 
Cytuj  
ma byc oczywiscie tani, latwy w obsludze, i oczywiscie zeby zaden komp nie musial byc non stop wlaczony by dzialal internet. wolalbym zmiescic sie w granicach 200 zl, chociaz wolalbym za 100 zl (bo nie wiem czy mi ktos za niego zwroci), ale za 250 zl. Ktos mi polecal Linksys WRT54GL-EU , ale sie boje tych bezprzewodowych pierdul i konfiguracji ;)

lepiej przewodowo czy bez ? Gdzie bedzie mniej problemow konfiguracja ?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 13:05 
Cytuj  
W jakim sesnsie bezprzewodowo? Do routerka wpinasz skretke od modemu kablowego. Dalej mozesz skorzystac ze switcha i laczyc skretka, albo poprzez wifi. Ja wybralem model, o ktorym pisalem wyzej, chociaz rozwazalem tez ten polecany tobie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 13:07 
Cytuj  
High widze ze nie znasz sie wcale :P

ogólnie mam Aster, PC gdzie gram mam na sztywno do routera kablem. mój notebook i żony notebook przez Wifi.

żeby działało musi być włączony tylko modem aster i router. konfiguracja wszystkiego zajęła mniej niż 5 minut.

wez sobie ASUS WL-500GP to zobowiazuje sie ze za raczke prze tel, ts ci wytłumacze.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 13:35 
Cytuj  
nie mialem nigdy routera :) ten asus ok, ale troche drogi ;)
taki by nie styknal http://www.ceneo.pl/653791 ? ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 14:39 
Cytuj  
Oczywiscie, ze wystarczy dla domowych zastosowan.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 14:41 
Cytuj  
Grutn to kupic cos sprawdzonego, co nie bedzie ci sie wieszac regularnie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 15:04 
Cytuj  
a no chcialbym i wlasnie szukam opinii na temat czegos sprawdzonego. Bo jak bedzie mi przerywal polaczenie co gorsza co pol godziny to masakra.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 15:22 
Cytuj  
Wez cokolwiek Asmaxa - nigdy nie mialem z tym sprzetem problemow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 15:48 
Cytuj  
ten wydaje sie ok i cena nie za wysoka w sumie:
http://www.komputronik.pl/Sieci/Asmax_W ... ,id,36766/


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.