mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2008, 23:40 
Cytuj  
Kuźwa wyszedłem ostatnio z obiego jeżeli chodzi o sprzęt. Kolejny problem:
Miałem 2GB (parę 2 kości po 1GB) pamięci corsaira, dokupiłem drugą parę praktycznie identyczną.
Stara ma timingi 5-5-5-18, nowa 5-5-5-12. Obie pary chodzą zajebiście i nie ma z nimi żadnych problemów jeżeli nie działają razem..
Na jednej i na drugiej parze pograłem kilka godzin w WAR-a, jeżeli włożę obie naraz gra wywala BSOD-a lub po prostu wychodzi do windowsa po kilku minutach.
Co lepsze na obu parach pracował całą noc (ale uruchomiony był tylko torrent).

Da się coś z tym zrobić?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 00:02 
Cytuj  
Postuj w jednym temacie, do każdej części będzie nowy topic ? :|


_________________
@polygamia

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 00:39 
Cytuj  
W biosie możesz ustawiać timingi ramu.
Nie wiem czy dla każdego slotu oddzielnie, ale może sama ta informacja okaże się pomocna.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 02:24 
Cytuj  
w biosie masz ustawione timingi z kosci szybszej i ta wolniejsza ma takie narzucone - imo dlatego sie wykrzacza. Zmien w biosie wymuszenie timingow na takie jakie ma ta wolniejsza kosc. Tylko ze z tego co wiem to to sie powinno automatico zrobic.

BTW. Nie masz zadnej gwarancji ze to zadziala bo np. timingi moga byc zlockowane. Zalezy od biosa, plyty no i ofc od kosci. :-)

Wylacz rowniez dual channel bo te kosci beda sie gryzly raczej, chyba ze pomoze wymuszenie timingow na takie same.

Pokombinuj ze slotami (sprawdz wszelkie mozliwe konfiguracje wkladania we sloty) - moze na ktoryms ustawieniu bedzie chodzic. :-)

Jeslli uda sie zmusic je do wspolpracy to dobrze, jesli nie to radzilbym nie kombinowac tylko sprzedac ta stara wolniejsa kosc i kupic trzecia identyczna jak ta nowa.

I NIGDY sie nie kupuje roznych kosci - zawsze takie same (producent, timingi, Mhz), taka zasada. Chociaz ja mialem Dual channel na GoodRamie+Hynix ale obie mialy takie same timingi.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 07:51 
Cytuj  
o to chodzi, że kości są identyczne, to dokładnie ten sam towar kupowany w tym samym sklepie internetowym tylko w odstępie roku. Nie moja wina, że przysłali delikatnie inną parę.
Wymuszałem w biosie, ustawiłem 5-5-5-18 (nie mogę ustawić dla dwóch slotów oddzielnie) i jest to samo.

W nocy przez ponad 8h testowałem nową parę Orthos-em i nie było nawet jednego warninga.

Generalnie zaczynam podejrzewać, że sloty mam zrypane :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2008, 13:39 
Cytuj  
Identyczne czyli posidaja takie same uklady ?
Jesli tak to musisz recznie im zapodac napiecie i timingi w bios, daj im standartowe 5-5-5-15 i 1,6v potem sobie mozesz testowac wieksze napiecie dla zapewnienia stabilnosci.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2008, 00:39 
Cytuj  
identyczne czyli leżały w tym samym miejscu na tej samej półce, zapakowane w identyczne pudełko i z identycznym opisem, nie wiem jak z ceną - mogło się coś w ciągu zmienić i nie wiem czy mają identyczne układy, nie będę zrywał radiatorów; dzięki jutro potestuję ustawienia w biosie.

Z tego co widzę (na razie testuję obie pary oddzielnie w różnych slotach) obie pary są sprawne, sloty też działają jak złoto.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 gru 2008, 08:01 
Cytuj  
no najśmiejsze jest, że kużwa 2 naraz pary przechodzą 7-8h test pod orthosem i nie ma ani jednego warninga, komputer działa też ok nie ma zwiech, BS-ów nic, tylko pod WAR-em coś się dzieje..

Na jednej parze mnie standardowo wywala raz na 3 dni, na obu naraz co 15-30min

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2008, 14:59 
Cytuj  
Wiec IMO problemem jest Warhammer a nie pamieci.

Potestuj jakies inne pamieciozerne gry. GTA 4 zre na dzien dobry 1,5 GB RAMU to sciag i potestuj. Albo jakas inna gre bo GTA to tez cud techniczny nie jest. :-)

BTW. Ile Mhz nmaja te pamieci? 800? Bo jak wiecej to WAR jest wrazliwy na wszystko co nie jest "default" i pamieci ponad 800Mhz moze traktowac jako podkrecone "za bardzo", ja tak mialem - wywalki do windy w WARze do czasu obnizenia o 10% taktowania GPU.

Wiem ze to brzmi glupio ale to takie teoretyzownie tylko. :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2008, 15:56 
Cytuj  
Pod WAR-em to sie cuda dzieja zawsze, ja np musze dawc minus 10% aktowanie grafy bo inaczej blue.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.