mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 77  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 22:05 
Cytuj  
tak wracając do tematu przewagi sprzętowej Xbox-a 360 nad PS3 wg. Xantha, okazuje się, że jego teorie sprzed kilku są całkowitą brednią.

1. możliwości graficzne: PS3 - 8.8/10, X360 - 8.3/10
2. możliwości multimedialne: PS3 - 9.1/10, X360 - 7.4/10
3. Online X360 - 8.8/10, PS3 7.5/10
4. Biblioteka gier: X360 - 8.8/10, PS3 - 7.7/10
5. Peryferia: PS3 - 7.9/10, X360 - 7.2/10
6. Jakość: PS3 - 9.0/10, X360 - 6.9/10

Więc oprócz lepszego online (który też stoi dla mnie osobiście pod znakiem zapytania) i biblioteki gier PS3 bije X360 pod każdym względem.
Wyniki wzięte z PSX Extreme (ta gazetka to zdrajca i pisze teraz zarówno o X360 i nintendo więc raczej jest obiektywna) nr. 137 tytuł: "konsolowy ring".

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 23:15 
Cytuj  
BTW, mam Xa, jestem happy. Mam tez PSP. PS3 kupie jak GT5 wyjdzie. Ogolnie zgadzam sie lutusem - jesli PS3 dozyje dobrej bazy gier to pojdzie na remis - nawet mozliwe ze ze wskazaniem na PS3. A gdyby kosztowalo tyle co X to juz mialbym 3cia konsole :)

PS. Mareczku - podziwiam Twoja umiejetnosc do pisania "prawd objawionych". Szkoda, ze piszac zapominasz, ze sa to "Twoje prawdy";)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 23:26 
Cytuj  
drogi kuraczku ta prawda objawiona pochodzi z prasy branżowej gdzie kilkanaście osób przez kilka dni testowoło 3 konsole next generacji ja tylko podałem wyniki do wiadomości tym, którzy mieszkają daleko od kiosku ruchu.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2008, 23:35 
Cytuj  
Mareczku - ile juz bylo takich zestawien w roznych miejscach i ile roznych wynikow :)

A prawda jest taka, ze kazdy sie cieszy z takiej konsoli jaka ma. Tyle, ze jedni ciesza sie i bawia tym czym maja, a inni probuja przekonywac innych. Dodatkowo Ci przekonujacy dziela sie na tych gotowych sluchac opinii innych oraz ekstremalna grupe, ktora kazdego kto ma inna opinie uznaje a priori za debila. Mam rozpisywac klasyfikacje dalej?

BTW - na prase branzowa patrze przez palce - wybacz :) Przykladem "obiektywnosci" niech bedzie to jakie doskonale opinie ma np. w CD Action kazda gra wydawana przez Techland. Kazda :) Zreszta do jasnej cholery, jakiego wyniku oczekujesz od czasopisma o nazwie PSX Extreme (pytanie dodatkowe - ile czasu zajelo by Sony w sadzie odebranie im prawa do uzywania "PSX") :D

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 01:47 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

Więc oprócz lepszego online (który też stoi dla mnie osobiście pod znakiem zapytania) i biblioteki gier PS3 bije X360 pod każdym względem.
Wyniki wzięte z PSX Extreme (ta gazetka to zdrajca i pisze teraz zarówno o X360 i nintendo więc raczej jest obiektywna) nr. 137 tytuł: "konsolowy ring".


"Więc oprócz lepszego online (który też stoi dla mnie osobiście pod znakiem zapytania) i biblioteki gier PS3 bije X360 pod każdym względem."


Imo biblioteke gier PS3 ma o polowe mniejsza niz Xbox 360 :<

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 01:49 
Cytuj  
ludzie od ps3, wy normalnie macie jakis problem chyba ?

bo jak by wasza konsolka dzialala tak jak nalezy to nie flameowali byscie tak


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 02:32 
Cytuj  
1. możliwości graficzne: PS3 - 8.8/10, X360 - 8.3/10
6. Jakość: PS3 - 9.0/10, X360 - 6.9/10


Haha test z PSX Extreme, gazety fanboyow Sony mam uwazac za obiektywny? ROTFL

No ale to caly Marek - kupil jeden numer i juz wie wszystko. Kup sobie archiwalia tegoz zacnego pisemka i poczytaj jak jakolwiek inna platforma niz PSX/PS2 byla jechana przez nich z gory na dol, lacznie (i na czele) z Nintendo.

Od razu mowie ze to stary artykul ale moc konsol sie nie zmienila od tej pory: http://xbox360.ign.com/articles/617/617951p1.html

Kazdy podzespol Xa jest wlasciwie lepszy i szybszy niz analogiczny w PS3. Overall performance rowniez jest wyzszy. Czysto, na papierze i z danych technicznych to wynika. I to widac. Najbardziej w grach multiplatformowych. Dlatego tez Xbox nie potrzebuje BluRaya aby lyknac dotychczasowe PS3 exclusivy.

FF13 pisane przez 2 lata na PS3 only nagle bez problemu mozna wydac na Xa, tak samo Tekkena.

I to nie jest fanbojskie gadanie to wynika z budowy i danych technicznych konsol. Glownym failem PS3 jest slaby RAM (niewspoldzielony) i BluRay ktory jest koszmarnie wolny. Po czescie rowniez CELL, ktory sprawia wiecej problemow niz korzysci przynajmniej z perspektywy programistow. :-)

Co do reszty sie nie wypowiadam ale technikalia jakie sa takie sa. Do PS3 Sony nawciskalo bajerow nie myslac zupelnie o tym jak to bedzie ze soba wspolpracowalo a wspolpracuje tak ze na razie mimo BluRay i 7 rdzeniowego, zajebiscie zaawansowanego procesora (z nieskonczonymi pokladami "ukrytej mocy" - podobno, caly czas czekam na jej objawienie juz od 2 lat) mamy JEDNA gre ladniejsza niz to co oferuje XBOX a mienowicie (trzeba ten honor oddac) Uncharted (w dodatku od studia ktore od 1996 roku nie zrobilo gry na inna platforme niz PlayStation wiec mozna powiedziec ze sa specjalistami).

I nie wyskakiwac mi to z nadchodzacymi God Of War 3 czy Uncharted 2 bo zapowiadany na Xa Alan Wake wyglada co najmniej tak samo dobrze.

Mam nadzieje ze uscislilem troszke mozliwosci techniczne obu konsol - podsumowujac sa takie same z lekkim wkazaniem na Xa ktory mimo TEORETYCZNIE slabszych bebechow bije PS3 w 80% gier.

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 03:23 
Cytuj  
Jak juz ktos chce miec naprawde szeroka wiedze w tym temacie to polecam to: http://www.ps3forums.com/showthread.php?t=22858

Na zachete cytacik:
Cytuj:
Microsoft has nice tools to help developers get the most out of Xbox360, which is a noble and needed effort for developing better games. But in the end, Xbox360 has a lower absolute performance roof than the Playstatation 3, and over time the lead will show more significantly. I don’t think I can convince anyone but myself of how large this gap may be, so just hold your breath until you see it for yourself. Taste in games is purely subjective though, so Playstation 3 will not necessarily have “better” games, but they will be eventually be technically superior.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 03:47 
Cytuj  
Naprawde fajny artykul - widac ze koles zna sie na rzeczy ale:

1. Potraficie dac jakikolwiek link/artukul ktory nie ma "PS" w nazwie ? Dziwne zeby na formu PS3 byl post ktory nie pokazuje konsoli w dobrym swietle.
2. Tak jak i moj artykul z IGn jest stary tak i te posty sa z polowy 2006 roku i duzo z tego co koles pisze (oprocz czystych adnych technicznych) to jego dywagacje i pobozne zyczenia.
3. Po uplywie 2 i pol roku ja nie widze zadnej graficznej i technologicznej przewagi PS3 W GRACH. Nie widze tez zadnych faktow ktore by potwierdzily proroctwo tego pana z twojego "cytaciku".
Zreszta sam koles o tym wie i pisze " but they will be eventually be technically superior ".
4. 2 i pol roku - duzo i malo (patrzac na cykl zycia np. PS2). Tak jak napisalem - nie skreslam tej konsoli, dalej czekam na objawienie tego wiekszego niz XBOX overall preformance i ukrytej mocy CELLA ktory sam moze ciagnac gry o wiele lepsze niz na Xie - podobno.

Podsumowujac: Motopompa naprawde swietny link - tylko ze tak jak pisze koles przewiduje ze PS3 jest w stanie wyswieltlic lepsza grafe i przewiduje ze jest/bedzie mocniejszy w grach niz X - ja narazie tego nie widze.... ba w duzej ilosci przypadkow jest wrecz odwrotnie.

Prardoksalnie najwiekszym dla mnie plusem KONSOLI DO GIER PS3 sa rzeczy malo z grami powiazane a mianowice to ze moge obejrzec film na BluRay i to ze nie musze ciagnac kabla do netu. :-)

*

Posty: 90
Dołączył(a): 20.12.2007
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 09:00 
Cytuj  
skoro ten x360 jest taki zajebisty i lepszy to czemu wyglada gorzej od ps3, psuje sie bardziej od ps3, naped dziala jak sokowirowka, i gry wygladaja gorzej na ps3?
i prosze mi nie pieprzyc, ze alan wake wyglada co najmniej tak dobrze, bo a. na x'a 'pisze sie latwiej', b. x360 ma ROK przewagi nad ps3, c. wyglada ladnie na screenach jak na razie.

porownajmy exclusivy na x360 i ps3.

kabraxis nic nie uscisliles. dalej fanbojujesz jaki to xbox jest zajebisty i ma MOC. szkoda, ze tej mocy nie widac, mimo, ze konsola jest dluzej na rynku. i skoro (wiem, ze sie powtarzam) jest taki latwy do programowania to czemu tego nie widac? wole jedna gre na 3 miesiace na ps3, ktora wyglada zajebiscie niz 10 kup na x360 w miesiacu.
bo do tego sie to ograniczna w tej chwili.

no i dlaczego uncharted wyglada jak wyglada? a wykorzystuje ile, 40% mocy? dlaczego na x360 nie ma 'takiej' gry?
takie pitolenie o szopenie :-)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 11:14 
Cytuj  
W ogólnej klasyfikacji dla waszej wiadomości wygrał X360. Panowie testerzy tak dobrali wagi ocen, że najważniejszym czynnikiem okazał się online i baza gier. PS3 zajęło DRUGIE miejsce, Wii - 3.
W sumie dziwne bo PS3 wygrało w kilku dla mnie najbardziej znacząch kategoriach (możliwości graficznie, bajeranckość, multimedialność, jakość).

Np. w uzasadnieniu odnośnie możliwości graficznych stoi tak:
"wynik nieco zaskakujący, bo jeszcze niedawno to x360 był tu liderem. Niemniej ostatnie tytuły udowodniły, że konsola Sony ma naprawdę niezłego powera, a wszystko wskazuje na to, że wciąż nie został on w pełni zgłębiony"

możliwości multimedialne - nie trzeba się rozpisywać by przekonać najbardziej zawziętych fanboyów kloc-a. Więc nie będę. I nie chodzi tu absolutnie o blueray-a.

peryferia - też wygrało PS3, i tutaj ciekawostka - "nowa czarnula nie jest wybredna i łyka praktycznie wszystko co do niej podepniemy". Co my możemy podpinać do czarnuli? oczywiście sprzęt od PC-ta, w sumie dziwne, że bardziej bezproblemowo działa on na PS3 niż na PC-cie opakowanym w biały plastik.

Awaryjność maszyn (poza oceną): Xbox360 - 11/20 - 55%*, PS3 - 10/3 - 30% i zerowa awaryjność Wii.

* niektóre konsole padły po kilka razy czego wynik nie uwzględnia (gwiazdka jest przy Xklocku).

też uważam, tak jak Kabraxis, że test jest zły i tendencyjny bo mimo wszystko jakimś cudem wygrał Xklocek. No ale microsoft wydaje kolosalne kwoty na promocję swojego cudeńka, możliwe, że coś skapnęło dla prasy branżowej w PL, a taki artykuł w grudniowym numerze mógł przechylić szale kilku tysięcy zastanawiających się "co kupić swojej pocieszce pod choinkę". Cóż marketingowców mają zajebistych to im trzeba przyznać.

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 12:57 
Cytuj  
Nie wiem czy było, ale tutaj graficzne porównanie konsol ze screen'ami (runda 4, do innych nie dam linka, bo są na gamespocie):
http://www.gamespot.com/features/620170 ... lt;title;0
co nie zmienia faktu, że pc i tak ma najlepszą grafikę (wg. Gamespot.com):
http://www.gamespot.com/features/620255 ... ot;thumb;3

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 14:01 
Cytuj  
Konsole sie wybiera pod wzgledem funu a nie mocy tak jak ty mark24 mowisz ze jest lepsza itp owszem ma lepsze osiagi , ale xklocek nie ma problemow z grami tak jak to mialo ps3 z paroma i trzabylo czekac na poprawki.

*

Posty: 90
Dołączył(a): 20.12.2007
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 14:57 
Cytuj  
x nie ma problemow z grami? a w ile gier grales? bo ja w jakies 50 i duza czesc miala problemy.
poprawki w przypadku ps3 dotycza w duzej czesci trybow online.
heh w ogole odnosnie trybow online.
40 osob w resistance > 16 osob w cod4. i to tyle w temacie zajebistosci trybu online, za ktory musimy placic ms'owi.

i racje masz V, ze konsole kupuje sie pod wzgledem funu. dwa lata, rok temu przewaga byla zdecydowanie po stronie X360 bez dwoch zdan.
natomiast teraz proporcje zaczely sie troche zmieniac i na ps3 jest w co grac.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 15:02 
Cytuj  
V napisał(a):
Konsole sie wybiera pod wzgledem funu a nie mocy tak jak ty mark24 mowisz ze jest lepsza itp owszem ma lepsze osiagi , ale xklocek nie ma problemow z grami tak jak to mialo ps3 z paroma i trzabylo czekac na poprawki.

wow jakiez to niebywale bledy tak utrudnialy rozgrywke na PS3 ze trzeba bylo az kupowac konsole konkurencji? :D

Tak zeby nie bylo za latwo - 10sek googlania ze slowami "bug" "xbox 360"
http://digg.com/gaming_news/Xbox_360_Po ... unplayable
http://www.gamepro.com/article/news/207 ... ar-2-bugs/

A teraz ide na obiad do tesciow ;p


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 15:06 
Cytuj  
abey napisał(a):
40 osob w resistance > 16 osob w cod4. i to tyle w temacie zajebistosci trybu online, za ktory musimy placic ms'owi.
.


Stary twoje fanbojstwo zaczyna byc juz smieszne. Grywalnosc trybu opnline mierzysz iloscia osob jakie moga grac? I porownujesz Resistnace ktorego multi niczym sie nie wyroznia do najlepszej multiplayerowej gry AD 2007 wiec prosze cie......


I tak jak napisales problemy z online sa..... ale na PS3.


"natomiast teraz proporcje zaczely sie troche zmieniac i na ps3 jest w co grac."

No dla mnie dalej nie ma potrafisz to w swoim fonbojstwie zrozumiec. NA PS3 trzeba grac w to co jest, zauwaz ze kazdy wymienia te same tytuly - LBP, Resistance, Motorstorm, Uncharted i MGS.I tak do zarzygania. Conajmniej dwie z tych gier sa przecietne.

Tez mam linki z google:

http://www.n4g.com/News-140562.aspx
http://www.joystiq.com/2008/10/20/ign-p ... -problems/

no i klejnot koronny PS3 czyli ...... taaaadaaammm.. .... HOME:

http://costa.kofeina.net/index.php?/arc ... a_byc.html
http://www.kikoo.pl/forum/t-1544-1/Home ... -problemy/
http://www.product-reviews.net/productp ... -problems/

Samo HOME ma wiecej failow i bledow niz XBOX przez 3 lata i jest doskonalym przykladem jak dziala online w PS3. Albo sie nie da zalogowac a jak juz sie zalogujesz to okazuje sie ze po 2 latach developerki mozna sobie pograc w kregle. FASCYNUJACE toz to kolejna rewolucja od Sony!
No i platne ciuszki, mable i inne pierdolki - podobno to MS ciagnie kase gdzie sie da. OK ciagnie za LIVE ale LIVE przynajmniej dziala. :-)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 15:23 
Cytuj  
Sorry za double post ale chcialem to napisac osobno.

Koncze ta dyskusje bo to nie ma absolutnie zadnego sensu.
tzn. ja jestem niereformowalny i ogolnie to pierdole Sony ktore wg. mnie failuje rowno od momentu pamietnego fake gameplayu killzone 2.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 15:44 
Cytuj  
abey w resistance 2 tryb online jest do 60 osób (30 osób po każdej stronie). To już prawie mmo ;)

V - dla Twojej wiadomości, w takiej dziedzinie jak fun to PS3 IMHO buje Xboxa na głowę conajmniej. Ale nie potrafię napisać czy wytłumaczyć dlaczego bo każdy ma swoją definicję funu, ja sprzedałem X360 po kilku miesiącach bo n-ty piec w domu mi tylko zawadzał..

Kabraxis Home jest cały czas w fazie wczesnej bety - a jak na betę to wygląda to całkiem nieźle. Aczkolwiek dla mnie ten cały Home jest totalnie zbędny - chociaz w bilardzika sobie popykałem i obejrzałem kilka trailerów. Ma bugi - cóż KAŻDA beta ma bugi i bety są po to by te bugi wyłapać.
tryb online w grach działa jak działał - home to tylko dotatek, takie uproszczone second life i co ważne tryb online działa i jest i będzie cały czas za darmo.

*

Posty: 90
Dołączył(a): 20.12.2007
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 16:44 
Cytuj  
Kabraxis jesli chodzi o fanboizm to bijesz wszystkich na glowie.
nie potrafisz juz nawet czytac tego co pisza inni, ze zrozumieniem.

porownuje tryb online 'darmowy' i 'platny' a NIE GRYWALNOSC.
i porownujemy konsole, a nie gre, ktora byla zrobiona na pc.
zastanow sie przez chwile ...
twoje podejscie do tematu zaczyna byc juz smieszne.

jak dla mnie to jak do tej pory nie wymieniles nawet jednej gry na x360 Kabraxis wiec twoj fanboiz juz w ogole jest dla mnie niezrozumialy.
'my' mamy chociaz te swoje 10 zajebistych gier. a x360 ile?

podajesz link do gta4... no super... ale co chcesz tym udowodnic.
ze nie czytasz o czym piszemy? i, ze rozmawialismy juz o multiplatformowych grach?

i jesli chodzi o firmware to moze porownaj calosciowo menu, a nie wklejasz jednostkowe bledy.
serio Kabraxis zachowujesz sie jak nasz byly premier... a ktory to sie domysl.

(ja linkow nie wklejam, opieram sie na wlasnym zdaniu, posiadaniu obydwu konsol, i jakby nie patrzec kilkunastoletnim doswiadczeniu jesli chodzi o hardware ogolnie pojety, jak rowniez ogolnie pojetym doswiadczeniu w czerpaniu 'funu' z zycia)

wedlug ciebie sony failuje i OK. masz do tego pelne prawo.
jednoczesnie nas masz za fanbojow, sam bronisz x360 na kazdym kroku.
faktycznie, bez zadnych zlosliwosci, dyskusja w tej chwili nie ma zadnego sensu.

co do trybu online... nie wiem o co wam chodzi Kabra w tym przypadku.
gram w multi, w kazda gre, ktora to oferuje. i nie mialem problemow.
prosilbym wiec o podanie konkretow.

HOME? odpalilem, zobaczylem, ok. jakbym chcial simsy to bym w nie gral.
ale nie chce wiec nie uruchamiam.
nikt nas nie zmusza do korzystania z HOME (jak na razie przynajmniej) w przeciwienstwie do tworzenia avatarka na x360...
i nikt nie MUSI kupowac sobie rzeczy.
i kto tu failuje?


btw ktos sie orientuje jak wyglada sprawa z dodatkowym map packiem dla COD4 na ps3?

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2008, 19:14 
Cytuj  
abey napisał(a):
Kabraxis jesli chodzi o fanboizm to bijesz wszystkich na glowie.


przygadal kociol garnkowi, jezeli ktos tu jest fanboyem, to jestes nim ty.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 77  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.