mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 18:35 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Jak myślicie? Warto? Macie jakieś odpowiedniki w tej cenie?

Za ta cene bym bral bez zastanawiania. Pozatym malo ktory TV HDReady 32" ma 3xHDMI i wejscie VGA (mozesz podlaczyc komputer i masz 32 calowy monitor). A w tej cenie zaden :)
A matryca w nim to standard, ani zla, ani rewelacyjna, zwykly normal ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 18:48 
Cytuj  
@up

No wiesz, połączenie VGA raczej nie da rewelacyjnej jakości jak na monitorku, lepiej już się bawić z HDMI. VGA jest dobre do laptopów które rzadko mają hdmi.
Co nie zmienia faktu, że w tej cenie do filmów i popykania w gierki zręcznościowe telewizorek jest fajny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 20:31 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No wiesz, połączenie VGA raczej nie da rewelacyjnej jakości jak na monitorku, lepiej już się bawić z HDMI. VGA jest dobre do laptopów które rzadko mają hdmi.

A sprawdzales, czy tylko tak sobie piszesz? Mam na stale podlaczony komputer do TV wlasnie przez VGA, w rozdzielczosci natywnej matrycy telewizora, czyli 1360x768. I jest bardzo dobrze. Wiadomo, ze jest nieco gorzej niz na 19" monitorze 1440x900, bo wielkosc pixela przy 32" matrycy jest troche wieksza. Ale uwierz, pracujac w natywnej na HDReady przez VGA masz lepszej jakosci obraz niz przez HDMI 720p, gdzie obraz jest skalowany w gore (z 1280x720 do 1360x768). Nie mowiac juz o skalowaniu z 1080i (w dol i z przeplotu).
Pamietaj, w natywnej rozdzielczosci telewizora przez HDMI pracuje TYLKO tryb Full HD na telewizorach Full HD. Przez VGA mozesz ustawic sobie taka rozdzielczosc, jaka chcesz (przez HDMI masz tylko 3 rozdzielczosci). Lacznie z natywna na HDReady.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 13 sty 2009, 20:39 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 20:38 
Cytuj  
Nie sprawdzałem, wydawało mi się to niestety oczywiste, ale widze że się myliłem :).

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 21:32 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
Dziwne ze nie wymyslili jeszcze kabla HDMI <- DVI + minijack, to by zalatwialo problem dzwieku w HDMI. Tez bym wolal miec dzwiek i obraz w jednym kablu, tak jak w PS3, bo wtedy nie trzeba przynajmniej zmieniac zrodla w ampli przelaczajac miedzy urzadzeniami..


sprawe zalatwia pilot uniwersalny jak harmony logitecha, sam poprzelacza zrodla z jednego przycisku w ramach zaprogramowanej akcji ;)

a tak powaznie rzeczywiscie audio i video w hdmi na jednym kablu to wygoda ale chyba tylko jak sie ma ampli AV z wejsciem HDMI albo przesyla dalej z TV do audio amplifiera
bo jak dla mnie wysylac dzwiek z kompa do telewizora to jakas pomylka.. wiekszosc z nas przy kompie ma lepsze glosniki niz te ktore sie montuje nawet w markowych tv z wyzszej polki ;)
No chyba ze to idzie potem rzeczywiscie kabelkami (np chinche) z tv do audio amplifiera to ampli dostaje audio z jednego zrodla wtedy.
Czyli wszystkie zrodla AV podlaczone do tv z ktorego idzie "jeden" kabel audio do ampli, to upraszcza kabelkoze.

U mnie jest akurat zupelnie odwrotnie wszystko (satka, bd) podlaczone po hdmi do ampli z ktorego wychodzi 1 kabel hdmi (ale juz nie wysyla audio) do tv i w sumie jest to rownie wygodnie.
komp tez podlaczony do ampli ale za pomoca dwoch kabli - grafa dvi -> ampli hdmi, dzwiek po spdif optyk -> ampli opt a na ampli ustawione mam rozne wejscia dla video i audio dla tego samego zrodla co jest nieslychanie wygodne bo logicznie jest traktowane wciaz jako jedno zrodlo.
Jako ze moj tv beztrosko sobie zwisa ze sciany takie rozwiazanie ma ta dodatkowo zalete ze wisza mi tylko 2 spiete ze soba kable z tv (zasilanie i hdmi) co poprawia troche estetyke ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2009, 13:02 
Cytuj  
Od dzis w Saturnie jest Panasonic TH 42 PY 8 P za 2700, chyba b.dobra cena. Wlasnie kupilem, jutro mi przywioza.

Mam w zwiazku z zakupem 2 pytania, widzialem ze pare osob ma ten telewizor:

- jakie (w miare tanie) glosniki do tego moglibyscie polecic? te wbudowane to pewnie bieda?

- jak taka plazma sprawuje sie w polaczeniu z PS3 i Xbox 3600?
slyszalem opinie, ze gry lepiej wyswietlaja LCD

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2009, 13:29 
Cytuj  
plazma panasa dziala zajebiscie i z ps3 i z x360 i z htpc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2009, 22:27 
Cytuj  
Mam noob pytanie: da sie wprosty sposob podlaczyc PS3 do prostego zestawu kina domowego z HDMI (takiego do 1k)?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2009, 23:17 
Cytuj  
Da sie, jesli kino ma wejscie HDMI, a nie tylko wyjscie (a zazwyczaj tanie kina domowe wejsc nie maja).

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2009, 12:12 
Cytuj  
dobra może mi ktoś wytłumaczyć gdzie jest ten rewelacyjny obraz plasmy w porównaniu z LCD?
Byłem w sklepie, obok plasmy panasonica stał LCD samsunga - leciała jakaś naziemna TV i obraz był praktycznie identyczny..

praktycznie byłem już zdecydowany na plasmę panasonica, ale teraz znów zastanawiam się nad LCD :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2009, 12:35 
Cytuj  
Nie chce mi sie wyprowadzac wykladu wiec posluze sie dosc trafnym postem z innego boardu:

LCD: kolory i obraz zimne, mniej naturalne niż oferują inne technologie, tendencje do przesycania kolorów szczególnie widoczne w trybie dynamicznym, należy zwrócić uwagę na to, czy przejścia tonalne między kolorami są płynne. Podczas sprawdzania telewizorów należy sprawdzić czy poziom czerni zarówno w jasnym jak i zaciemnionym pomieszczeniu jest akceptowalny. Należy unikać porównywania obrazu z innymi technologiami przy świetle jarzeniowym/halogenowym. Obraz bardzo ostry, bardzo wyraźne, mocno rysowane krawędzie, w zależności od miejsca ustawienia w domu, należy sprawdzić czy satysfakcjonują nas tzw. kąty boczne (przypadłość większości LCD i telewizorów projekcyjnych, w miarę odchylania się od kąta prostego kolory na ekranie zaczynają tracić nasycenie).
Technologia LCD świetnie radzi sobie w jasnych pomieszczeniach, dzięki syntetycznej powłoce ekranu pochłania część światła bocznego. Przy zakupie sprawdzić, czy nasz egzemplarz nie posiada tzw. martwych pixeli (bad pixeli), punktów świecących stałym kolorem. Najlepszym sposobem na sprawdzenie jest wyświetlenie jednolitych plansz w kilku kolorach. Koniecznie sprawdzić na sygnale SD, ponieważ technologia ta jest bardzo wrażliwa na słabą jakość sygnału. Obecnie żywotność ekranu przerosła technologię CRT.

VS
Plazma: Miękki obraz, o ciepłych, odcieniach kolorów, dużo bardziej zbliżonych do naturalnych. Poprawnie wyświetla kolory nie zależnie od kąta patrzenia. Gdy stoi obok LCD, przy sygnale z HD niektórym może wydawać się mniej ostry, jest to charakterystyka wyświetlania obrazu. Należy uważać na tryb dynamiczny, często stosowany przez producentów jako domyślny, ma tendencje do przesycania kolorów. Nie martwimy się smużeniem ponieważ na plazmach nie występuje. W starszych modelach należy zwrócić uwagę na to, czy przejścia tonalne między kolorami są płynne. Należy unikać porównywania obrazu z innymi technologiami przy świetle jarzeniowym/halogenowym. Mocno odbija światło boczne, dlatego przed zakupem należy zastanowić się czy będziemy dużo korzystać w dzień i sprawdzić czy nie będzie to uciążliwe. Spora tolerancja na słaby sygnał. W starszych modelach należy uważać aby nie wypalić znaków statycznych takich jak logo stacji, czyli nie oglądać jednego kanału przez 10 godzin dziennie bez zmiany formatu. Obecnie żywotność ekranu przerosła technologię CRT.

Mareczku, mozesz widziec co chcesz ale technologia to technologia, tego nie przeskoczysz.


Posty: 8
Dołączył(a): 28.12.2008
Offline
PostNapisane: 16 sty 2009, 12:36 
Cytuj  
Porównywanie obrazu poszczególnych tv w sklepie to nieporozumienie. Wszystko wyjdzie dopiero w domu przy odpowiednim nasłonecznieniu pokoju, kalibracji,sygnale,odległości od matrycy itp. Przed zakupem miałem prezentacje w domu 2 sztuk lcd (sony i samsunga) oraz 2 sztuk plazm (panasonic i pioneer) Wybór był jeden-Kuro. Dodam, że Panasonic również wypadł dużo lepiej niż te lcd. Wszystko zależy od warunków jakie masz w pokoju. Nie sugeruj się obrazem z wystawki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2009, 12:54 
Cytuj  
Obsluga w sklepach czesto grzebie przy ustawieniach, na korzysc tych marek, ktore maja "milszych" dystrybutorow. ;)

W Saturnie panasonic mial tak beznadziejny obraz, ze za 1k bym go nie kupil, ale w MM ten sam odbiornik postawiony na fimowym stoisku, ktorego pracownicy pewnie nie maja prawa dotykac, wyswietlal krystaliczny obraz.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 sty 2009, 15:28 
Cytuj  
kuro to kuro ciezko porownywac z innymi tv


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2009, 10:20 
Cytuj  
w końcu zamówiłem sobie telewizorek, nic bajeranckiego jako, że salonu z kominkiem i tak jeszcze nie mam ;)
SONY KDL40V4000 40" LCD TV

**

Posty: 405
Dołączył(a): 9.07.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2009, 10:45 
Cytuj  
Na dodatek w sklepie nie ma co porownywac z tego wzgledu ze w wiekszosci z nich lcl jest podlaczane do hdmi a plasmy nie, stad ten iby gorszy obraz w plazmach

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2009, 20:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
w końcu zamówiłem sobie telewizorek, nic bajeranckiego jako, że salonu z kominkiem i tak jeszcze nie mam ;)
SONY KDL40V4000 40" LCD TV

troszke malutki marku ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2009, 20:42 
Cytuj  
http://lezza.boo.pl/TV/

Zrobiłem tak specjalnie dla Was :), chciałbym Wam pokazać jak wygląda obraz podłączony przez HDMI na TV LCD Samsunga 37'' LE37A552. Oprócz kolorów, które są do wyregulowania obraz jest w 99% takim sam jak na monitorze. Aktualnie gram na tym TV w Neverwinter Nights i czytanie tekstu na tym TV sprawia mi przyjemność :).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2009, 21:06 
Cytuj  
Tylko jesli masz max 1,50m do TV, ja mam 3 metry do 37 i musialem dpi ustawic na 200 zeby cos z tej odleglosci odczytac.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2009, 21:09 
Cytuj  
No ja mam też jak leże mniej więcej 3 metry odległość. Czytanie sprawa przyjemność ale na dłuższą metę się nie sprawdza. Kwestia po prostu jest taka, że jakość obrazu przy telewizorze LCD jest naprawdę super.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.