mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 12:12 
Cytuj  
Witam, muszę założyć kilka adresów e-mail na potrzeby małej firmy. Wszystkie w jednej unikalnej domenie. Dodam że mam swój serwer na którym stoi strona firmy. Jak najłatwiej to zrobić?


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 sty 2009, 12:26 
Cytuj  
Zaparkowac domenke na swoim serwerku i uzyc jakiegos sofciku do konfigurowania kont pocztowych.

Najlatwiej sie nie da. Jaki system, jaki serwerek, jaka domena, czy potrafisz skonfigurowac DNS itd itd itd.

Na potrzeby malej firmy w ogole sie nie kalkuluje stawiac serwerka tylko lepiej korzystac z uslug zewnetrznych jak np. nazwa.pl.

**

Posty: 217
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 00:20 
Cytuj  
Ależ oczywiście, że się da. Zagoogluj za "Google apps dla domen". Ustawiasz pare wpisów dns i masz gmaila we wlasnej domenie (+kilka innych bajerów jak google sites, calendar, docs).

*

Posty: 187
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 00:22 
Cytuj  
Jak wyzej.
http://google.com/a + wlasna domena, szybko i za darmo ;d

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 10:09 
Cytuj  
Najszybciej to zainstalowac linuksa. Tam odpowiednio skonfigurowac binda, przedelegowac domene na ta maszyne, zalozyc konta i juz. Jestes niezalezny od jakichkolwiek serwisow, wszystko masz u siebie, lacznie z pelna obsluga domeny :)

X.

PS. Jesli masz Windows Server, to tez mozesz. Musisz tylko doinstalowac usluge DNS i uslugi pocztowe (panel sterowania/dodaj, usun programy/dodaj skladniki windows) :)

PS2.
Oyci3C napisał(a):
Na potrzeby malej firmy w ogole sie nie kalkuluje stawiac serwerka tylko lepiej korzystac z uslug zewnetrznych jak np. nazwa.pl.

Nieprawda. Koszt peceta dla linuksa na dzien dzisiejszy to grosze (PII z 256MB RAM wystarczy), a masz pelna niezaleznosc i oczywiscie obsluge gratis (ja tak mam zrobiony prywatny serwerek z moim prywatnym kontem pocztowym, domeną i www) ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 11:31 
Cytuj  
Wlasnie wczoraj spotkalem znajomego informatyka i poradzil mi to samo co Xanth, obiecał że pomoże w konfiguracji, więc problem rozwiązany. Dzięki za odpowiedzi


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 11:52 
Cytuj  
Ja wole za 30pln miesiecznie miec gdzies zabawy z konfigurowaniem, dbaniem o security, backup, laczem i brzdakajacym mi za plecami dziadkiem w postaci p2 czy p3. No thx.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 13:25 
Cytuj  
Chrzanisz. Konfiguracja to 15 minut, aktualizacja pakietow robi sie automatycznie, backup plikow na dowolny host zewnetrzny po scp tez z automatu, a sam komputerek w jakiejs mini obudowie moze sobie lezec w szafie. Raz zrobisz i zapominasz. Chyba, ze chcesz dodac konto czy poddomene, to ssh i dzialasz ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 68
Dołączył(a): 16.01.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 13:32 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Chrzanisz. Konfiguracja to 15 minut, aktualizacja pakietow robi sie automatycznie, backup plikow na dowolny host zewnetrzny po scp tez z automatu, a sam komputerek w jakiejs mini obudowie moze sobie lezec w szafie. Raz zrobisz i zapominasz. Chyba, ze chcesz dodac konto czy poddomene, to ssh i dzialasz ;)

X.


no oki to po kolei tak od poczatku do konca mi wytlumacz co mialbym zrobic...

mam 300zl moge kupic kompa lub kupic domene.

oki kupie kompa i co dalej co nacisnac :P aha i mam nadzije ze czas obslugi tego bedzie ponizej ....(tu wpisz cyfre) bo jak nie to lepiej wyjede pracujac w tym czasie chodzby przy lopacie i zarobione pieniadze wydac na zakup domeny a reszte na piwo

a tak na powaznie jak ktos zna sie na linuxie i lubi obsluge w shelu (tryb tekstowy) to tak twoja opcja zdecydownie najlepsza.
Ale dla wiekszosci smiertelnikow wkowanie manuali.... no wybacz ja nie chce byc expertem od linuxa ja chce tylko domene.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 14:50 
Cytuj  
Cytuj:
Ale dla wiekszosci smiertelnikow wkowanie manuali.... no wybacz ja nie chce byc expertem od linuxa ja chce tylko domene.


Najpierw mógłbyś "wkóć" Słownik Języka Polskiego.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 14:52 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Chrzanisz. Konfiguracja to 15 minut, aktualizacja pakietow robi sie automatycznie, backup plikow na dowolny host zewnetrzny po scp tez z automatu, a sam komputerek w jakiejs mini obudowie moze sobie lezec w szafie. Raz zrobisz i zapominasz. Chyba, ze chcesz dodac konto czy poddomene, to ssh i dzialasz ;)

X.


Ok, dla nas.

Dla niego nie do konca.

*

Posty: 68
Dołączył(a): 16.01.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 17:48 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Cytuj:
Ale dla wiekszosci smiertelnikow wkowanie manuali.... no wybacz ja nie chce byc expertem od linuxa ja chce tylko domene.


Najpierw mógłbyś "wkóć" Słownik Języka Polskiego.


No dobra zrobilem blad w pisowni ale mam pytanie cukiereczku czy Ty jestes choc raz w stanie napisac cis sensowniejszego I NA TEMAT niz komus ortografie poprawiac? Zaproponowalbym Ci bys pomyslal o karierze nauczyciela ale zal mi dzieci ktorych mialbys uczyc.

Jak bys nie wiedzial poprawianie czyis bykow w postach to 1 stopien trolowania. Gratuluje pomyslnie zaliczonego egzaminu.

A samemu przepraszam ogol ze poczuli sie dotknieci moim bledem ortograficznym :]

Wracajac do temu zdecydownie linux i cala ta zabawa dla tych co wiedza jak to zrobic (ja wiem ;)) i wykup domany dla tych co nie wiedza jak skonfigorowac to itp.

Opcja posredrednia www.google.com/a pozostawiam dla wszystkich niezdecydowanych. Efek tez bedzie zadawalajacy ;) (tanio i bez wkÓwania)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 19:29 
Cytuj  
xanth konfiguracja, instalacja, updejty, security, antyspam itd. itp. 15 minut?
i jeszcze moze kazdy powinien znac sie na forwardowaniu portow, ewentualnie z marszu konfigurowac iptables?
raz zrobisz i zapominasz?
Pan serio raczy sobie zartowac... albo ma Pan malo wspolnego z informatyka...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 19:48 
Cytuj  
Hes a WINDOWS ADMINISTRATOR ROOFLEZ RORORO!~

:[

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2009, 20:54 
Cytuj  
Hmm ja tam wolalbym za 30zl zewnatrzna firme od tego. Co miesiac ofc.

Koszta utrzymania peceta 24/7 to jakies 50zl+ za prad (co dwa miechy).
A wiadomo ze tylko w firmie IT oplaca sie stawiac kompy, bo jak www ma byc tylko wizytowka firmy, to ummm nie wiem po co sie meczyc jakims pudlem nawet i w szafie, juz wolalbym wrzucic tam faktury sprzed 4lat i nie placic za archiwizowanie tego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 20:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Pan serio raczy sobie zartowac... albo ma Pan malo wspolnego z informatyka...

Hehe, pewnie, ze mam malo wspolnego. Pozatym mam 4 tego typu serwerki i nie racze sobie zartowac, tak to wlasnie dziala. Serio :)

X.

PS. Lacznie z maszynka xanth.eu.org ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 20:24 
Cytuj  
Ej swietnie, ze masz i ze Tobie dzialaja ale laikowi nie doradzaj takich pomyslow bo go tylko zrazisz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 20:27 
Cytuj  
Przeciez napisal, ze kolega mu pomoze. To w czym problem? :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 20:28 
Cytuj  
No, kolega mu pomoze tylko ciekaw jestem czy przyleci do niego w 10 min jak mu sie cos wysypie albo po restarcie (czy utracie pradu) okaze sie, ze cos nie jest dopisane do rozruchu i nie dziala.

Tralalalalalaala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 20:38 
Cytuj  
Dalej chrzanisz. Na swojej maszynce mialem uptime ponad 600 dni (a system postawiony byl w 2002 roku), padl prad i wstala, i dalej ma sie dobrze. Prad padl pare razy (a przy okazji i UPSa mi wywalilo w kosmos) i nic sie nie stalo.
Jeszcze raz: Zrobisz raz dobrze i zapominasz ;)

X.

PS. Dodam tylko, ze maszynka zostala zrobiona byla w 2000 roku, ale w 2002 padl w niej dysk. Wiesz ile czasu trwala reanimacja (instalacja nowego systemu i odtworzenie backupu)? 25 minut. Z czego najdluzej trwala instalacja.

Do tego dodam, ze pare lat temu zrobilem znajomemu taka maszynke. Do dzis dziala. Bezawaryjnie i bezobslugowo. To nie windows, jedyne co moze sie zepsuc, to hardware.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.