mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 21:40 
Cytuj  
Bo magenta jak sama nazwa wskazuje to nie czerwien tylko wlasnie "rozowa czerwien" glabie. Czysta czerwien to M100Y100!

Idz kup se lepiej puszke farby lub idz do drukarni zeby ci pokazali co to magenta. To ja sie nie dziwie, ze wam wyszedl sraczkowaty brazowy zamiast zielonego...

PS
Poza tym co za sierota wysyla pliki do drukarni bez cromalinu lub cyfrowego proof'a


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 22:06 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Głąbie, ja pracuje w drukarni i przeczytaj jeszcze raz mojego posta,bo widzę że inteligencja Ci przyćmiła umysł.


Pakujesz i wysylasz? :'-(

Sweng i Sobtainer: moze tak chill z kasowaniem postow bo ten teges.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 22:08 
Cytuj  
Aj bo ludzie nie czytają postów tak jak powinni i nie chciałem po napisaniu tego kontynuować już tego tematu, no ale byliście szybsi :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2009, 22:28 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Głąbie, ja pracuje w drukarni i przeczytaj jeszcze raz mojego posta,bo widzę że inteligencja Ci przyćmiła umysł.


Pakujesz i wysylasz? :'-(

Sweng i Sobtainer: moze tak chill z kasowaniem postow bo ten teges.

Nie skasowałem nic istotnego, po prostu nie byłoby już jedno pod drugim i sens gdzieś uciekł. Z drugiej strony to nie chce mi się dyskutowac n/t poligrafii bo mam jej dość na co dzień.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 12:54 
Cytuj  
nie ma co dyskutować, luminofor i działo elektronowe daje najlepsze odwzorowanie kolorów :lol:

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 16:23 
Cytuj  
Dyskusja o wyswietlaniu koloru skladajacego sie z 4 barw, przez monitor ktory kolor sklada z 3 barw = kategoria priceless.

Mnie w LCDkach bardziej wkurwia problem katow widzenia i przeklamywania kolorow przy roznych katach ;) Co nie zmienia postaci rzeczy, ze nie wrocilbym na CRTka za zadne pieniadze :D

A .. i co do jednego sie zgodze - puszczanie na maszyne bez proofa / cromalinow = priceless. Klient Wam nie urwal lba przy samej dupie? :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 18:34 
Cytuj  
To samo się tyczy drukowania w CMYKU na ploterach, także nie chodzi tylko o offset i przestańcie się już czepiać ;P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2009, 19:59 
Cytuj  
te 100Hz widać czy to raczej chwyt marketingowy i zwykły człowiek oprócz dumnej naklejki na pudełku nie zauważy różnicy? Warto dać 100F więcej za TV ze 100Hz?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2009, 20:06 
Cytuj  
ja zauwazylem jak sie przyjrzalem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2009, 20:18 
Cytuj  
Widać, przynajmniej na plazmie. Na lcd nie miałem przyjemności oglądać poza marketami, a tam niechętnie chcą coś zmieniać w ustawieniach.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2009, 20:27 
Cytuj  
widac przy tvikach z gorszym procesorem obrazu , czasem ludzie nie lubia tego efektu bo wtedy material wyglada jak krecony kamera domowa , jest malo naturalny w ruchu . Przydaje sie natomiast przy tekscie ktory robi gwaltowny panning . Mnie doprowadzal do szalu efekt potrojnej klatki co widac przy np ruchach pilki w meczach i postaralem sie o odbiornik ktory nie ma tej niedogodnosci

w plazmach technika 100 hz jest tansza w implementacji niz w LCD


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2009, 21:20 
Cytuj  
no dobra właśnie sobie doczytałem, TV odbiera normalny obraz który zależy od źródła (od 30 do 60Hz) i programowo pomiedzy 2 klatki extrapoluje jedną (lub 2 w przypadku 30Hz, ale 30Hz to rzadkość) dodatkową klatkę. Czyli ją wylicza i wyświetla.

Czasami się myli i powstają śliczne rażące artefakty (Tv nie geniusz, czasami pomiędzy parę klatek za ch.. nie da się nic sensownego wcisnąć ;)
Ale najczęściej uprzejemnia to oglądanie bardziej płynnym obrazem przy dynamicznych scenach.

I dalej nie wiem czy warto dymać cały dzień za 100Hz, czy lepiej zrobić sobie wolne ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2009, 22:25 
Cytuj  
widzisz to troche bardziej skomplikowane ...wiele tv znaczacych producentow "Philips , Sony , Samsung " ma wlasne mechanizmy usprawniajace wyswietlanie obrazu , zazwyczaj sa podobne w dzialaniu , tylko nazwa sie rozni , obojetne co by to nie bylo ..pixel plus hd , crystal clear ...w mechanice dzialania jest podobna , czyli robi insert jednej klatki jako substytut w celu uzyskania plynniejszego odbioru , tylko to nie do konca potrafi dzialac jak powinno i powoduje tzw blurr , czyli lekkie rozmycie . Roznice naprawde mozna dostrzec przy realnie dzialajacych 120 hz , takie jak przykladowo w Toshibie regzie , wiekszosc dziala na Faroudii
i za taka regza bym ci polecal sie rozejrzec jak na 100hz dostajesz wzwodu:)
bo nie kazdy czlowiek to dostrzega

w innym wypadku polecam moj odbiornik , Philips series 5k , ver ECO
, pobor pradu zalosnie niski ale musi byc na defaultowych ustawieniach , co troche paprze jakosc obrazu , sa na necie ustawienia pod 1080p material w ciemnym salonie , ja z takich korzystam i jest to miod na oczy , motion hd wywala judder na tyle zeby dalo sie ogladac , ale nie jest to mechanizm 120 hz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2009, 19:02 
Cytuj  
hmm to mi dałeś do myślenia, bo własnie rozpatruję 2 toshiby regza do kupienia, jedna ze 100Hz, druga bez (różnica w cenie dokładnie 90F).... W sumie już obiecałem żonie że kupię tańszą, ale pewnie się nie zczai ;)

btw Kuro też już nie jest drogie, ale Kuro już kupię do domku i dużo.

Aldatha chodzi dokładnie o ten model

Toshiba 37RV555DB 37" Widescreen HD Ready 100HZ 1080p LCD TV

mówisz brać ze 100Hz?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2009, 19:40 
Cytuj  
to kup lepiej teraz bo juz nie produkuja. kuro. w sensie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2009, 19:42 
Cytuj  
Jak bylem na prezentacji lcd i plazm to stwierdzilem ze nie ma sensu full hd i 100hz na 37", na 42" juz mozna sie zastaawiac bo widac lekko roznice, no i oczywiscie na wiekszych to juz tylko full hd i 100Hz.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2009, 20:31 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to kup lepiej teraz bo juz nie produkuja. kuro. w sensie.

Produkują chyba do końca 2010 r.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2009, 22:17 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jak bylem na prezentacji lcd i plazm to stwierdzilem ze nie ma sensu full hd i 100hz na 37", na 42" juz mozna sie zastaawiac bo widac lekko roznice, no i oczywiscie na wiekszych to juz tylko full hd i 100Hz.


copy&paste z hdtvpolska.com? Bo tam był identyczny komentarz i też jakiś gość uznał że dopiero od 42" cali widać różnicę, podobno przy 41,9" jeszcze nic nie widać ;)
A biorąc pod uwagę ceny Full HD (praktycznie identyczne z HD Ready) (oraz to, że będę siedział dosyć blisko TV) aktualnie nie ma sensu brać nic poniżej Full HD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2009, 22:42 
Cytuj  
ja bym nie przecenial tak bardzo tych przekatnych , znajomy ma 40 cali Bravia , ja 42 cali Philipsa , nie jest to duza roznica a juz na pewno nie taka zeby nagle widziec 100% wiecej szczegolow w odniesieniu do panelu 2-3 cali mniejszego:) . Mark jaki tv bys nie bral szybko sie przyzwyczajasz do rozmiaru i po paru tygodniach nie masz juz takiego poczucia ogromu , wierz mi:)

ta Tosia to konkretny set , bierz :) , nieco uboga w wejscia , ale wlasciwie PCta mozesz podlaczyc po HDMI i nie bawic sie w vga . Tryb gier moze ci sie spodoba ale dla mnie jest zbyt nasycony w kolory , zwlaszcza tonacja czerwieni , sugeruje pobawic sie ustawieniami i dobierz sobie ladne presety z ciemnym / jasnym salonem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2009, 19:33 
Cytuj  
no telewizor został własnie wysłany, jutro będzie, ale wziąłem ten model bez 100Hz i tak ma być góra na 2-3 lata i do wymiany, a żona była twarda jak głaz :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.