mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 mar 2009, 15:09 
Cytuj  
Mam lekki problem z kompem.
Co jakis czas (najczęściej przy oglądaniu filmów ale nie tak "pasywnie" tylko wtedy jak np. pauzuję, przechodzę z full screena na okno etc) zwisa mi kompik wywalajać smieci na ekranie.
Wymyśliłem sobie, że to musi byc wina karty - mam w tej chwili GF 9800 GX2 która paskudnie się grzeje (>100 stopni w mojej obudowie, śledzia nie można dotknąć bo można by nim spawać).
Nie mam zdrowia wymieniać całej obudowy albo dokładać 10 kolejnych wentylatór więc pomyślałem, że kupie nową kartę a starą zepchnę na szrocie.

Interesuje mnie jakiś mocny model ale w miarę bezproblemowy (tzn nie taki "wynalazek" jak ta GX2, która chodzi szybko jeśli gra ma wsparcie dla tego typu kart).
Pod Viste64.
Koniecznie JAK NAJMNIEJ GRZEJĄCY SIĘ.
Jeśli chodzi o cenę to coś z przedziału 700-1500 zł NETTO by było ok (ale nie zależy mi na tym żeby dużo wydać tylko po to, żeby onanizować się tym - jeśli róznica miedzy kartą za np. 900zł a 1300zł by wynosiła 10% to wziąłbym tą tańszą).

Możecie coś polecić? Najlepiej jakby ta rada była na podstawie własnych doświadczeń a nie testów z "niezależnych źródeł w necie" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2009, 15:15 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
GF 9800 GX2 która paskudnie się grzeje (>100 stopni w mojej obudowie, śledzia nie można dotknąć bo można by nim spawać).


Podmuchaj powinno pomóc albo wymień (chociaż pewnie nie trzeba, zależy od innych urządzeń w obudowie) wentylator na karcie.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 mar 2009, 16:10 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Mam lekki problem z kompem.
Możecie coś polecić? Najlepiej jakby ta rada była na podstawie własnych doświadczeń a nie testów z "niezależnych źródeł w necie" :)


Carolu polecam ATI Radeon HD 4890. ;)

Pogadamy offline, zebym nie musial lamac NDA.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

**

Posty: 376
Dołączył(a): 18.06.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2009, 17:25 
Cytuj  
Zaczekalbym na twoim miejscu do poczatku maja na RV740 od ati, 40nm, wydajnosc zblizona do 4850, cena ponizej $100, pobiera 80w. O temperaturach na razie nic nie wiadomo, ale prawdopodobnie bedzie to najzimnejsza karta w swoim segmencie wydajnosciowym.

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd ... iew-test/1

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 mar 2009, 18:17 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Podmuchaj powinno pomóc albo wymień (chociaż pewnie nie trzeba, zależy od innych urządzeń w obudowie) wentylator na karcie.


Zrobiłem to w pierwszej kolejności ale o dziwo w niej się praktycznie nie zbiera kurz (jest dość mocno zabudowana i przewiewna), nie ma bezpośredniego dostępu do wiatraka i ma dośc nietypowy obieg powietrza (zasysa z zewnątrz, wydmuchuje do środka).
Rozwiązaniem jest instalacja wiatraka na takiej belce która jest w poprzek obudowy tuż nad kartą (ma tam miejsce na wiatrak właśnie do chłodzenia karty graficznej) ale to musiałby być wiatrak wysokoobrotowy więc i głośny.


Beast napisał(a):
Carolu polecam ATI Radeon HD 4890. ;)

Pogadamy offline, zebym nie musial lamac NDA.


Dzwoń anytime w weekend - oddałem quada na przegląd i siedzę w domu.
Tej karty nie widzę wogóle u swoich dystrybutorów - 4870 są tylko.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2009, 18:36 
Cytuj  
to tlumaczy nda ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.