mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2009, 20:33 
Cytuj  
szkoda troche wyrzucić stary system i kupowac nowy. siódemka bedzie fajna, mam nadzieje że zrobią jakieś opcje taniego upgrejdu vista -> 7


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 02:45 
Cytuj  
nie no nie sadze

co nie zmienia faktu, ze jak system sie czolga to dobrze jest postawic go na nowo, a skoro jest siodemka to nie ma sie nad czym zastanawiac imo

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 09:58 
Cytuj  
Poczekam jeszcze na SP2, który ponoć "już" ma być w wersji ostatecznej - może sama instalacja tego coś załata.
Reinstalować całości bez wymiany wcześniej karty grafiki mi się nie chce bo to nie zlikwiduje pierwotnego problemu z przegrzewającą się kartą (a nie zrobie sobie z komputera lodówki i nie będę dokładał kolejnych 2 wentylatorów - jak chce się odprężyć przy >90dB to wsiadam na quada ^^)

Dzięki wszystkim za tipy, niestety nie pomogły.
Pryz okazji zaobserwowałem kolejną, magiczną rzecz. System faktycznie nadal startuje ok 10-15 min ale tylko jak się go odpala po całkowitym zamknięciu (nawet jeśli się zamknie prawidłowo). Jeśli sie crashnie i muszę dawać mięki reset to praktycznie za każdym razem uruchamia się coraz szybciej (2-4 min). To urąga wszelkiej logice ale co zrobić - widać tak ma być. Przestanę go chyba wogóle wyłączać :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 11:36 
Cytuj  
szkoda troche, bo w sumie po reinstalacji systemu moznaby ewentualnie wykluczyc problem softu.
No ale moze to faktycznie tylko problem softu.

Ja jednak nadal mam przeczucie ze to mobo, bo zachowuje sie podobnie do mojej ;)

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 13:27 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Pryz okazji zaobserwowałem kolejną, magiczną rzecz. System faktycznie nadal startuje ok 10-15 min


nie czytalem calosci watku.
sprobuj testowo wylaczyc karte sieciowa i zobacz jak wtedy startuje komp.

*

Posty: 192
Dołączył(a): 18.06.2008
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 13:56 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
ja nawet po jednym kraszu systemu uważałbym system za trafiony, zawsze jak masz zwieche może sie coś uszkodzić w systemie i potem masz kłopoty z rodzaju dziwnych.

generalnie po każdym zawieszeniu się systemu czy blue screenie polecałbym format c :wink:


ahahaha

made my day


_________________
my posting brings all the spam to the yard
and they're like "fuck off retard".

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 16:39 
Cytuj  
czesciej reinstaluje windowsa niż mam zwieche systemu, a windowsa reinstaluje rzadziej niż raz w roku, trwa to 2 godziny razem z aplikacjami i grami i robie to z nudów :wink:
na notebookach wogóle nie reinstaluje nigdy i też nigdy nie ma zwiechy.

widze że dla niektórych to niewyobrażalne - współczuje


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 18:27 
Cytuj  
Bo my mamy piraty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 maja 2009, 20:07 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Bo my mamy piraty.
Wiem.


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 11:54 
Cytuj  
Podepne sie z moim malym pytaniem.

Czy warto przesiadac sie na viste ?

Z caloletniego doswiadczenia komputerowca wiem ze co nowszy produkt Microsoftu to tym wieksze problemy.

Mam XP i jestem z niego zadowolony. Tylko ze teraz bede mial nowego kompa i pewnie beda mi chcieli wcisnac viste jako OEM.

Pytanie, czy ten badziew jest stabilny ? Czy moze olac i dalej smigac na xp + sp3.

Xp juz tak dlugo jest na rynku, ze pofixowali pewnie wiekszosc gowien ktore sie tam przytrafialy. A vista ? Sam nie wiem.

Moze ktos kto uzywa opowiedziec mi o swoich przezyciach ? :)

Dodam tylko ze kompa uzywam do grania i przegladania netu + filmy/muzyka. Jednym slowem nie robie nic co mogloby ewentualnie nadwyrezac prace systemu.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 12:18 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
Mam XP i jestem z niego zadowolony.


Wiec po co?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 12:21 
Cytuj  
Bo moge miec viste calkowicie za darmo.

I jesli mam dostac za free XP lub viste, to sie wlasnie waham.

Aha, i myslalem o zrobieniu raid0. Z tego co slyszalem nie musze wgrywac niczego przy isntalacji systemu, bo juz dziala.

A w xp musze wrzucic dyskietke :>

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 12:36 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
A w xp musze wrzucic dyskietke :>


Zintegruj sterownik z instalką

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 13:23 
Cytuj  
Jak juz masz sie przesiadac, to poczekaj na Win7. Juz RC pokazuje, ze mozna bylo zrobic dobry system na silniku Visty bez jej mulowatosci i innych wad.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 13:36 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Jak juz masz sie przesiadac, to poczekaj na Win7.


dokladnie.

co do mulowatosci to sie nie zgodze ;)

poza tym jaki sprzet bedziesz mial ?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 13:49 
Cytuj  
No wiec wlasnie nad sprzetem pracuje.

Zaczne od monitora - 24++ cale. Ma nie smuzyc w grach i ladnie odbierac tv ( z dekoderka albo tuner ).

Obudowa ma byc cicha i dobrze wentylowana :)

A co do bebechow, to przysiegam ze nic nie wiem. Przestalem czytac czasopisma komputerowe wieki temu i nie znam zadnych testow co jak sie ma do czego.

Co do hajsu, to w okolicach 5, a moze nawet 7k, aczkolwiek nie wydaje mi sie zeby te 7 bylo potrzebne. Nie ma sensu kupowac najnowszej grafy skoro jaki tam radeonik jest lekko gorszy a 2x tanszy.

Aktualnie przegladam sobie fora w poszukiwaniu jakiegos zestawu ( elektroda.pl).

Bylem tez na komputronik.pl, ale nie wiem czy mi jakiejs ciemnoty tam nie wciskaja :)

Myslalem tez o przejsciu sie do sklepu z kompami, i zlozeniem czegos z jakims "fachowcem". I znowu boje sie ze mnie jakos wydymaja, bo dadza dobra grafe itd, a spierdola z plyta glowna np, tak ze juz potem nic nie upgrejdne jak cos.

Jak mowilem, nie znam sie wiec mam ciezki orzech do zgryzienia :/

Sek w tym ze ten komp bede mial doslownie za darmo. Jedyny minus jest taki ze mam chyba maks 1-2 dni na znalezienie czegos.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 14:22 
Cytuj  
Loki napisał(a):
co do mulowatosci to sie nie zgodze ;)

No wiesz, jak masz dysk 15k rpm w systemie, to i Vista bedzie pomykac bez zbednych zgrzytow (nie mowiac juz o pamieci). Ale jesli masz dysk wolniejszy (co w laptopach jest normalne), to bedziesz marudzil ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 14:57 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
Sek w tym ze ten komp bede mial doslownie za darmo. Jedyny minus jest taki ze mam chyba maks 1-2 dni na znalezienie czegos.
wejdz na komputronik pl i sortuj po cenie, kup najdroższe jak bedzie złe to sprzedasz i kupisz kilka innych.
skoro nie płacisz jaki problem.

mój komp ma juz ze 2 lata ale możesz sie zainspirować - klik w sygnature i na dole


_________________
psn

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 16:30 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Ziolo napisał(a):
Sek w tym ze ten komp bede mial doslownie za darmo. Jedyny minus jest taki ze mam chyba maks 1-2 dni na znalezienie czegos.
wejdz na komputronik pl i sortuj po cenie, kup najdroższe jak bedzie złe to sprzedasz i kupisz kilka innych.
skoro nie płacisz jaki problem.

mój komp ma juz ze 2 lata ale możesz sie zainspirować - klik w sygnature i na dole


jak cos ma 2 lata, to lepiej nie polegaj na tym, troche sie zmienilo od 2 lat


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2009, 18:04 
Cytuj  
to 5 czy 7k ?

napisz PM to cos Ci wymysle, ewentualnie mozesz poprzegladac ->
http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-Komputerowe-Na-Maj-2009r-t247005.html
tam pisza bardzo czesto konkretnie ;)

Buda - > Antec P182. Solidna i cicha. Jesli chcesz super wentylowana bude, to musisz sie liczyc z tym ze bedzie glosna. Ta ktora podalem wentylacje ma w porzadku, a co najwazniejsze bardzo dobrze wycisza.

wlasnie zauwazylem ze wyszedl nastepca tego Antec'a. Obczaj recenzje ;)
http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=314&Itemid=61&limit=1&limitstart=1

Co do tego zestawu najdrozszego co tam widac na forum to wymienilbym zasilacz i ewentualnie dyski.

Tylko, ze ja jestem pojebem i lubie miec cisze, stad Corsair HX620.

Dyski to kwestia gustu. Jesli chcesz szybkosc to 2 lub 3 x WD6400AAKS.
Jesli chcesz cisze to mozesz brac w sumie te Samsungi, chociaz te WD'eki nie sa jakos specjalnie duzo glosniejsze od Samsungow.


jeszcze tak co do zasilki... jesli chcesz tak na prawde poszalec to ->
http://zenfist.pl/enermax-modu82-emd625awt-enervip-zasilacz-625w-p-2323.html

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.