mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2009, 18:36 
Cytuj  
hmm konrador, w komputroniku miesiac temu facet wciskal mojemu kumplowi myszke laserowa mowiac,ze to optyczne nie dzialaja dobrze na kazdej powierzchni.
mialem pare myszek optycznych w reku i tylko jedna laserowa, wiec moze nie jestem w pelni obiektywny, ale G9 chodzi mi na blacie w kolorze ciemny orzech, na ktorym mx518 wymiekal + pare razy musialem podkladac gdzies kartke pod myszke, bo mi optyczna, ktora mam do laptopa nie chwytala dobrze (NX60).


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2009, 19:05 
Cytuj  
Ja wychodzę z założenia, ze myszka dla gracza musi jeździć po materiale, żadnych biurek i icematów. Tylko materiał, a przy materiale nie ma myszki która miałaby problem.

P.S
Też będę chciał zmienić po 10 myszkę i klawiaturę. Jak ktoś by chciał G11 i G9 używane w stanie idealnym, pm.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2009, 20:43 
Cytuj  
Facet w komputroniku ma w takim razie tak samo ograniczone pojecie na ten temat jak zwykly uzytkownik, ktory wiedze nt. sensorow laserowych w najlepszym wypadku czerpie z informacji prasowych od producenta.

Bylo pare wersji MX518 - oryginalna ze swietna optyka i pare nowszych (w tym wersja 1800DPI), ktore nadawaly sie na przemial. Nie wykluczone, ze akurat laser w G9 trackuje na twoim biurku lepiej niz oryginalny MX518 z dioda infrared, ale to o niczym nie swiadczy, bo myszki to nie urzadzenia do sportow wyczynowych, tylko do pracy na rownej (biurko nie jest wystarczajaco rowne), nielakierowanej powierzchni. Praca na b.duzej ilosci powierzchni to taki sam marketingowy belkot jak 5600DPI i odwazniczki - mysz powinna wspolpracowac z podkladka, chociazby najtansza szmatka z MM. Wtedy mozna sie bawic w jakies wzglednie miarodajne porownania, chociaz nawet faktura i kolor materialu moga miec wplyw na zachowanie myszy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2009, 22:26 
Cytuj  
Akurat co do odważników, to G9 tutaj naprawdę się zajebiście spisuje. Wiele razy wymieniałem, robiłem albo full obciążenie, albo zupełnie lekką. I naprawdę czuć jakbyś miał 2 myszki wtedy.

Jakość poruszania G9 to cud miód i orzeszki. Jeżdżę nią na everglide titanie od ponad 2 lat, ślizgacze świecą się jak psu jajca. Nigdy nie użyje icemata i innych badziewi do myszek, tylko ~fibertek. Także to, na czym jeździmy to również ma znaczenie.

Ten cały nowy razer z "kalkulatorem" jak ktoś to nazwał, to mi łapy opadły jak to zobaczyłem. Aktualnie, nic mi się nie podoba na rynku :( kompletnie, razera kształty mi sie nie podobają, jedyne co mi rzuciło w oko ostatnio to microsoft... ale z testami słabo w necie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2009, 22:34 
Cytuj  
Musisz miec strasznie niskie ratio $$$/skill.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2009, 23:11 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Musisz miec strasznie niskie ratio $$$/skill.


Dlaczego? G11 to jedna z tańszych klaw na rynku dla graczy, a g9 dostałem na urodziny. Nie kupiłbym za taką cenę myszki. A co do $/skill, nie będę się wypowiadał na próbę tej prowokacji ;P

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2009, 01:17 
Cytuj  
Myszka powinna byc lekka i w miare rownomiernie obciazana na calej powierzchni z wycentrowanym sensorem (nie przesunietym do gory, jak w ostatnim tworze Logitecha, czy na bok). Myszka, ktora ma stanowic przedluzenie reki nie powinna byc ciezka i jakies sztuczne dociazanie jej odwazniczkami nasuwajacymi skojarzenia z warzywniakiem to totalne nieporozumienie. Zapewne uzytkownicy takich przekombinowanych klockow beda innego zdania, bo glupio przyznac, ze wtopilo sie pareset zl w bezuzytecznego technologicznego potworka.

*

Posty: 57
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2009, 03:24 
Cytuj  
Dziękuje że mi powiedziałeś jaka powinna być waga. Zawsze wolałem cięższe myszki ale przekonałeś mnie do lekkich :roll:

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2009, 06:20 
Cytuj  
no dobra, to już jest lekkie przegięcie, aby się kreować na źródło wszechwiedzy w każdym poście. bardzo lubię swoją ciężką myszkę, używam jej na blacie, a nie materiale,korzystając z wysokiego DPI i pracuje mi się na tym kompie dobrze (i to pracuje w sensie zarabia kasę, a nie pisze wypracowania do szkoły) + gra mi się dobrze, a zakup g9 był przemyślanym zakupem (tak samo jak g15)... i nawet bardzo głęboko w swoim wnętrzu nie ma choćby jednej komórki, która by tego zakupu żałowała :evil:


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2009, 08:04 
Cytuj  
A ja katuję już drugiego Diamondbacka...

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2009, 15:41 
Cytuj  
no dobra, to już jest lekkie przegięcie

Rozumiem, ze stanowisko pana z komputronika pasuje ci lepiej, bo pokrywa sie z twoim, a do tego usprawiedliwia zakup wadliwego urzadzenia, ktorego nie wykorzystujesz w pelni, oraz ktore wykorzystujesz nieprawidlowo. Do tego bardzo cieszy mnie fakt, ze bardzo lubisz swoja ciezka myszke - gratuluje.

Jesli o mnie chodzi, to mozesz sobie w celu zwiekszenia komfortu, wydajnosci oraz ergonomii pracy przywiazac dodatkowo ceglowke i calym ustrojstwem jezdzic po plycie chodnikowej, z tym ze niestety niewiele ma to do rzeczy w temacie doboru dobrze funkcjonujacej myszy do gry. Swoje rewelacje powinienes opisywac raczej na forum entuzjastow pasjansa i mysz do gier wykorzystywanych do pracy biurowej.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.