mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2009, 17:46 
Cytuj  
Bedzie mi sie niedlugo mnozyc liczba komputerow w domu (znaczy sie z 1 na 2) w zwiazku z czym bede musial pozegnac proste podlaczenie internetu i przywitac router, karte sieciowa w komputerze i inne rzeczy na ktorych kompletnie sie NIE znam. W zwiazku z czym zglaszam prosbe o pomoc.
Potrzebuje miec dalej stabilny internet na stacji i siec wifi w domu, zeby laptop czy inne urzadzenia wykorzystujace wifi dzialaly i na kiblu i na balkonie.
Rozumiem, ze potrzebuje do tego jakis router bezprzewodowy, karte sieciowa do stacji (nie mam takowej, nigdy nie potrzebowalem) i... cos jeszcze? Tak na szybko przelatujac przez internet w oczy mi sie rzucil taki router i taka karta:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/53775/Lacznosc-i-komunikacja/Sieci-bezprzewodowe/D-Link_Wireless_G_ADSL2_Router_DSL-2640B.html
http://www.komputronik.pl/index.php/product/25642/Lacznosc-i-komunikacja/Sieci-bezprzewodowe/D-Link_Airplus_XtremeG_Wireless_PCI_DWL-G520.html
Dobrze mysle? Czym w ogole powinienem sie kierowac przy wyborze?

Thanks from the mountain


Ostatnio edytowano 19 paź 2009, 17:59 przez Mirtul, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2009, 17:58 
Cytuj  
nie masz karty sieciowej na plycie? :| wejscie ethernet. Co masz za internet w ogole kablowke? neozdrade?

do neozdrady, Net24, Dialog itp. lepiej to, da rade:
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 8910G.html

do kablowy:
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... T54GL.html

chociaz moj daje rade:
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... T54GC.html


_________________
.


Ostatnio edytowano 19 paź 2009, 18:00 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2009, 18:00 
Cytuj  
netie, no na kabelkach neostrady, wiec chyba bez roznicy.


O, jednak mam karte sieciowa na plycie glownej. Dobrze wiedziec.

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 05:42 
Cytuj  
Tradycyjnie polecałabym LINKSYS WAG54G2. Choć podobno ten który można z Netii nabyć też nieźle daje radę.


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 06:56 
Cytuj  
Ostatnio tez walczylem z nowym routerem.

Z tego co sie dowiedzialem to jesli kupujesz router d-linka, to najlepiej karty sieciowe rowniez tej samej firmy ( akurat to u ciebie sie zgadza z tego co podales ).

Mieszkasz w domu czy w bloku ? Ile scian do pokonania od routera do najdalszego kompa ? Moze jakis sufit itd ?

Jesli nie masz nie wiadomo czego do pokonania mozesz kupic zwyczajny router. Jesli przebijasz sie przez nie wiadomo co kup z obsluga N.
Niby N jest wynaleziona wlasnie do pokonywania jakichs zelbetonowych scian / sufitow itd, bo oferuje lepsza jakosc sygnalu. Cena w porownaniu do zwyklego routera jest identyczna ( generalnie zastanawiam sie czy wszyskie nowe routery juz tego nie obsluguja )

Poniewaz nie masz kart sieciowych, to sie nawet lepiej sklada. Kupisz odrazu takie ktore obsluguja N. Najlepiej wszystkie miec takie same, dzieki czemu lepiej wszystko bangla no i zasieg wraz ze wzrostem odleglosci jest lepszy.

Co do samego routera to d-linka mialem ponad 3 lata dopoki nie umarl smiercia naturalna. Wszysko smigalo az milo, no moze oprocz ostatnich 2-3 miesiecy przed zgonem.

Jak na moje oko to za 200 ktore chcesz polozyc za router to d-link powinien byc ok. Linksys tez :) ( wtedy kupuj karty wi-fi linksysa )

***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 11:15 
Cytuj  
ja ostatnio kupilem router tp-linka td-w8901g i jestem zadowolony niema z nim problemu mam podpięte 2 stacjonarne kompy na kablu pod niego i lapa na wifi i jest spoko polecam go

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 12:06 
Cytuj  
Draft N i N to nowy, szybszy standard transmisji (300 Mbit, zamiast 54 Mbit w standardzie G). Nic mi nie wiadomo o tym, zeby miala lepszy zasieg. Zasieg to kwestia mocy nadajnika i anten - nic poza tym.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 20:45 
Cytuj  
Agat napisał(a):
Tradycyjnie polecałabym LINKSYS WAG54G2. Choć podobno ten który można z Netii nabyć też nieźle daje radę.

No juz mi ten linksys byl polecany. Ale jedno ale - jak moze byc z zasiegiem. Mieszkam w bloku, do najdalszego zakatku mieszkania mam na drodze 3/4 żelbetonowe ściany i jakies 15-20 metrów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 22:21 
Cytuj  
imo to juz mniej zalezy od zasiegu sprzetu, a wlasnie od uksztaltowania budynku. Na linksysie GC przez sciane dawal spokojnie rade.


_________________
.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 22:55 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Ale jedno ale - jak moze byc z zasiegiem. Mieszkam w bloku, do najdalszego zakatku mieszkania mam na drodze 3/4 żelbetonowe ściany i jakies 15-20 metrów.


albo otworzysz drzwi na oścież, albo zapomnij.
Ewentualnie jak ci nie przeszkodzi, to zrób z folii alu talerze kierunkowe + dodatkowe po kątach chaty aby kierowały sygnał.
Trochę karkołomne ale nic lepszego poza wystawieniem 2 anten za oknami (bądź nawet wewnątrz chaty) nie wymyślisz.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 20 paź 2009, 23:06 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
Z tego co sie dowiedzialem to jesli kupujesz router d-linka, to najlepiej karty sieciowe rowniez tej samej firmy


Niekoniecznie ;). Mozliwe, ze najlepiej, ale ja mam podpiety stacjonarny i 2 lapki na wifi i dziala calkiem dobrze. W poczatkowej fazie (jak byl nowy) to troche sie wieszal...:| jednak po pewnym czasie sie "dotarl" i teraz smiga idealnie :)


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)


Posty: 20
Dołączył(a): 22.10.2008
Offline
PostNapisane: 21 paź 2009, 12:31 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Trochę karkołomne ale nic lepszego poza wystawieniem 2 anten za oknami (bądź nawet wewnątrz chaty) nie wymyślisz.
A nie latwiej postawic router w srodkowym punkcie mieszkania? :lol:

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2009, 12:54 
Cytuj  
Najter napisał(a):
A nie latwiej postawic router w srodkowym punkcie mieszkania? :lol:

zależy gdzie ma kabel usytuowany ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 paź 2009, 13:52 
Cytuj  
Ostatnio tez bylem zmuszony kupic sobie jakas pozadna karte WiFi. wybor padl na TP-Linka. Do karty zakupilem antenke 5dBi na metrowym kabelku. Sila sygnalu przez wiekszosc czasu jest znakomita.

Odleglosc do gownianego routera (edimax) to okolo 25-30m i 3 grube zel-betonowe sciany.

Warto wspomniec ze karta+antenka kosztowaly cos kolo 90zl.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 11 gru 2009, 18:23 
Cytuj  
Ktos wie, jak sie spisuje radiowka Orange Freedom?

Jak z predkosciami, pingiem?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.