mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 paź 2009, 23:44 
Cytuj  
powerdvd ma to do siebie że świetnie przerzuca audio via kabel hdmi na tv.
jednak nie zdecyduje się płacić za player :wink:


_________________
psn

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 paź 2009, 23:59 
Cytuj  
sam kabelek do najtańszych nie należy.
No chyba że komputerek stoi zaraz przy tivi, wtedy te 3 dyszki to jeszcze się przełknie.

Ale jak kto nie jest melomanem, to za 2-2.5 stówki można kupić nadajnik i odbiornik radiowy, i odpalać na tivi widełko z piecyka bezprzewodowo. Nie wiem tylko jak się ma sprawa z video HD, bo sprzęcior radiowy może się udławić.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2009, 00:17 
Cytuj  
kupiłem taki kabelek - polecam wyłącznie markowe i drogie bo te z allegro to syf mimo że to cyfra to są duże różnice w jakości.
radio do tego odpada ten kabel jest zapchany przy HD na maxa.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2009, 00:55 
Cytuj  
joshe napisał(a):
A że pięknie dźwięk gra ? Na szajsowatym audio skowronek i tak będzie brzmiał jak pelikan ;)


No akurat tutaj nie trafiłeś. X-Fi Titanium podłączony przez światłowód do amplitunera Yamahy. Po prostu, każdy odtwarzacz nie odpala idealnie dźwięku i okłamuje mi amplituner. Power DVD i właśnie Arcoft robią to idealnie. Kanały są odzielnie, centralny generuje tylko mowę. W KM Player, w MPC takiego czegoś nie mogę osiągnąć. Może przez to, że jadę na nakładcę do X-Fi encoderem DTS. I nie mówię o shicie xvid tutaj, czy dvd ripach, tylko o filmach .mkv

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2009, 08:44 
Cytuj  
DirectVobSub ladnie dokleja napisy do filmow odpalanych w PowerDVD. Z tym, ze tylko w XP, w nowszych Windowsach DirectVobSub do strumieni wideo generowanych przez niektore playery nie umie dokleic napisow. Ale w XP dziala idealnie z praktycznie kazdym playerem (z PowerDVD napewno, bo wielokrotnie uzywalem).

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2009, 10:36 
Cytuj  
No niestety, w Windowsie 7 nie daje sobie rady. Tutaj jest w ogóle wszystko dziwne, nie używam żadnych kodeków w tym systemie, tylko odtwarzacz plików :). Wczoraj zainstalowałem kodeck packa z tym VobSubem żeby zobaczyć czy zadziała. A tak, w ogóle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2009, 18:46 
Cytuj  
cholera zepsułem sobie :<

po zainstalowaniu i odinstalowaniu powerdvd, zjebał mi się dźwięk

mogę ustawić w kompie na głośniki albo hdmi i jest albo w komputerze albo w TV (logiczne)

wcześniej było tak że jak odtwarzałem film na pc to dzwiek był na pc a jak przesunąłem playera na tv to gral na tv i na pc. dźwięk przesuwał sie razem z pleyerem na TV i na TV słychać go było dopiero jak był film na TV

ogólnie problem taki że jak mam dźwięk w kompie to nie mam w filmie na TV.

zawiłe to ale upierdliwe na maxa


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2009, 19:17 
Cytuj  
Czyli, przesuwasz playera zawsze? ja zawsze odpalam tylko 1 ekran.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2009, 19:35 
Cytuj  
ta, bo to było tak że player gra na tv i dzwiek filmu miałem na tv albo przesuwałem na pc i wtedy miałem na głosnikach i na słuchawkach.

teraz moge miec albo tak albo tak, czyli albo tylko w tv albo tylko w pc.

jak ustawie żeby był dzwiek w TV czyli na HDMI i włacze potem gre to muszę przestawić z HDMI na PCtowe

ale 1 ekran jest kiepski, bo na dwóch to oglądasz film na TV a pceta masz do użytku możesz normalnie pracować jakby filmu nie odtwarzał, nie widzisz go bo jest na drugim ekranie. właściwie to mogłem grać i poszczać film jednocześnie ale dźwięk mi się popierdolił i jak mam w tv to nie mam w pc. ostatecznie mogę używać PC bez audio jak leci film.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2009, 18:50 
Cytuj  
pseudo rozwiązanie znajduje się tu ale trzeba się rejestrować to zacytuje.
http://hdtvpolska.com/index.php?&showtopic=14654

Cytuj:
Stan faktyczny jest nastepujacy:
HDMI podpiete do telewizora, SPDIF do wzmacniacza i wszystko fantastycznie z jednym zastrzezeniem: dziala albo jedno, albo drugie.

Stan oczekiwany:
Mnie zalezy na tym, aby oba urzadzenia rownoczesnie podawaly dzwiek na wyjscia HDMI i SPDIF, bez koniecznosci przelaczania czegokolwiek w windowsie, poniewaz nie zawsze chce mi sie wlaczac cala maszynerie (wzmacniacz) aby ogladnac odcinek serialu.

Dekodowanie dzwieku ma odbywac sie dla wyjscia HDMI, a SPDIF ma dzialac w opcji passthrough. Niestety wybor domyslnego urzadzenia audio ATI HDMI, powoduje odlaczenie SPDIF z karty muzycznej, a ustawienie jako domyslnego urzadzenia Realtek HD audio odcina dzwiek przez HDMI.

Obecnie konieczne sa 4 kroki:
- przelaczenie domyslnego urzadzenia z poziomu odtwarzacza (media player) - wtedy nie trzeba restartowac windowsa, radzi sobie z przekaczeniem domyslnego urzadzenia audio "w locie";
- przelaczenie opcji SPDIF passthrough w AC3filter;
- przelaczenie opcji w menedzerze dzwieku realteka w zakladce we/wy;


Cytuj:
Na razie odpowiem sobie sam...

Wychodzi na to, ze HDMI i SPDIF nie beda graly razem, ale mozna troche oszukac windows z nastepujacy sposob:

Dzwiek stereo do TV po HDMI:
- jako domyslne urzadzenie audio ustawiamy ATI HDMI;
- w menedzerze Realtek HD Audio w opcjach we/wy ustawiamy konfiguracje tak, aby gralo (u mnie sa to 2ch glosniki i wylaczona opcja dolby digital);
- w media playerze w narzedzia>opcje>urzadzenia>glosniki ustawiony jest ATI HDMI;

Dzwiek cyfrowy po SPDIF idzie przez KMPlayera, gdzie jako zrodlo dzwieku nalezy ustawic Realtek HD audio out, z ciekawostek jednak AC3filter ma miec odznaczona opcje SPDIF passthrough poniewaz wtedy dziala ATI HDMI...

Metoda opracowana w oparciu o proby i bledy, dla mnie calkowicie nielogiczna, ale najwazniejsze, ze dziala i byc moze komus pomoze:-)
Pozwala cieszyc sie dzwiekiem stereo przez TV tylko na kablu HDMI i AC3/DTS na wzmacniaczu przez kabel optyczny - jedyna niedogodnosc to koniecznosc uzywania dwoch playerow.

Mam nadzieje, ze instrukcje te beda pomocne.


zamówiłem X-FI zobacze czy wiecej wycisne z konfiguracji.


_________________
psn

*

Posty: 81
Dołączył(a): 31.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 paź 2009, 20:47 
Cytuj  
czesc, co zrobic zeby mapa na http://www.afraidyet.net/forums/misc.ph ... rkfall_Map sie wczytywala na Operze? na FF hula bez problemu


_________________
total

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2009, 20:57 
Cytuj  
w operze 10.0 działa doskonale


_________________
psn

*

Posty: 81
Dołączył(a): 31.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 paź 2009, 21:05 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
w operze 10.0 działa doskonale


heh, no właśnie, mam 10 i zamiast mapy jest czarno... może jakas wtyczka? flasha mam, jave też, co to moze byc?


_________________
total

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2009, 21:21 
Cytuj  
kvs napisał(a):
Deshroom napisał(a):
w operze 10.0 działa doskonale


heh, no właśnie, mam 10 i zamiast mapy jest czarno... może jakas wtyczka? flasha mam, jave też, co to moze byc?


NET Framework? zgaduje.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2009, 22:00 
Cytuj  
raczej java
menu siedzi w iframe z http://exploiter.org/


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 paź 2009, 01:39 
Cytuj  
Zastanawiam się nad kupnem zewnętrznego odtwarzacza BluRay do kompa. Czy ktoś takowego używa i ma coś do powiedzenia w tym temacie?

1. Jak się zachowuje takie coś, czyta elegancko wszystko?
2. Jak z nagrywaniem, również bez problemowo?
3. Jak działa film na BluRayu. Chodzi mi o to, czy ścieżki dzwiękowe są po polsku, czy mając amplituner który odtwarzacza Dolby Digital i DTS tylko, będę miał problemy z dzwiękiem? wiadomo BR ma Dolby HD itd.

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... black.html

Myślę o czymś takim.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 paź 2009, 10:32 
Cytuj  
Na plycie glownej mam 4 sloty na ram, 2 sa zajete 2x 1GB (pracuja w dualu) i teraz jak bym dolozyl 2x2GB ta para rowniez by smigala w dualu czy lepiej miec 4x jeden typ ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2009, 10:50 
Cytuj  
KomaNczos napisał(a):
Na plycie glownej mam 4 sloty na ram, 2 sa zajete 2x 1GB (pracuja w dualu) i teraz jak bym dolozyl 2x2GB ta para rowniez by smigala w dualu czy lepiej miec 4x jeden typ ?
ważne jest żeby miały tą samą prędkość (wszystkie 4 bedą chodzić tak jak najwolniejsza), imo nie ma znaczenia czy to jest 1+1 i 2+2 czy 4x1


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 paź 2009, 18:49 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
KomaNczos napisał(a):
Na plycie glownej mam 4 sloty na ram, 2 sa zajete 2x 1GB (pracuja w dualu) i teraz jak bym dolozyl 2x2GB ta para rowniez by smigala w dualu czy lepiej miec 4x jeden typ ?
ważne jest żeby miały tą samą prędkość (wszystkie 4 bedą chodzić tak jak najwolniejsza), imo nie ma znaczenia czy to jest 1+1 i 2+2 czy 4x1


Aaaaale, jest jeden bubel. Timingi muszą być kompatybilne, niektóre kości mają inną proporcje timingu np. 5-3-3-2 vs 2-3-3-2 i w takim przypadku kość szybsza w teorii nie jest w stanie działać tak jak ta wolniejsza.
W praktyce to olać bo sie poprostu opóżnia, ale są przypadki gdzie timingi opóźniają się aby działać o tych samych opóźnieniach. Czyli w tym przypadku prędkość 10-6-6-4 powinna występować.
Tzw. memory chunk effect może zajść.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2009, 21:55 
Cytuj  
mam 2 monitory i jako ze "bawie" sie troche w photoshopie potrzebuje kabel ktory przerobi mi 15-stykowe złącze D-sub na standardowe do monitorow

na co zwracac uwage gdzie kupic ile mniej wiecej taki interes kosztuje i jaki soft procz tego bede potrzebowal


_________________
oumn da lololegend

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.