mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2009, 10:27 
Cytuj  
Próbowałeś po prostu rozkręcić i wyczyścić wentylatory? U mnie pomogło, laptop przestał się wyłączać (wcześniej wystarczyło 20 min WoWa do bluscreena).


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2009, 11:18 
Cytuj  
Nie wiem jakiego masz laptopa, ale do części (HP, Toshiby) są w internecie bardzo dobre guide'y, pokazujące jak je rozkręcić, żeby niczego nie rozwalić - HP daje je nawet na oficjalnej stronie. Ewentualnie możesz po prostu zanieść go do serwisu i poprosić i o przeczyszczenie, nie będzie pewnie kosztowało fortuny, a z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zwykle pomaga.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2009, 12:02 
Cytuj  
http://support.dell.com/support/edocs/s ... /index.htm
A dokładniej to.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2009, 14:03 
Cytuj  
XPSy Mxx30 maja to do siebie, ze lubia sie grzac przy mocnym wykorzystywaniu karty graficznej. O XPSach Studio (Mxx40) w ogole nie bede sie wypowiadal, bo one potrafia sie roztapiac od temperatury (maja wade konstrukcyjna, otwarcie klapy zaslania wylot powietrza).

Generalnie, żonie do XPSa M1330 kupilem zwyklego cooling pada 13" za 60 zet i efekt jest natychmiastowy. Jak do tej pory laptop lubil sie jej zawieszac po 2-3 godzinach grania w WoWa, tak teraz temperatury utrzymuja sie na poziomie 50 stopni i nic zlego sie nie dzieje.

X.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 08:08 
Cytuj  
Dell to jest taki szajs, że omfg. Miałem raz ze względu na legendarną "niezawodność" i podziękuję już do końca życia za ten syf...

@up

robal nie oszczędzaj na paście i kup jakąś naprawdę dobrą, co do sterowania wentylatorów to w sumie jedynie speedfan i jeśli on CI nie działa to średnio to widzę. Reguła w sumie sprowadza się do tego, że jeśli nie ma takiej funkcji w bios to po prostu płyta tego nie obsługuje, choć z laptopami to nie do końca tak jest bo czasem po prostu w biosie producent zamieszcza jedynie podstawowe funkcje mb... możesz jeszcze pokombinować ale nadziei wielkich bym sobie nie robił...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Ostatnio edytowano 5 lut 2010, 11:08 przez Kassei, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 08:32 
Cytuj  
no to zaraz sie zacznie :)

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 09:13 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Dell to jest taki szajs, że omfg. Miałem raz ze względu na legendarną niezawodność i podziękuję już do końca życia za ten syf..



Hehehe

[=

Wez sobie bios zaktualizuj roball ze sajtu suportowego, moze wtedy bedzie Ci wykrywac wiatraczek. A i jaki system? Xp czy vista, bo ja mam 1710 to powinna byc na nim vista ktora wlasnie wykrywa wszystkie urzadzenia etc, a na Xp gubi mi BT i wiatraczki:[. Ale nie wroce do visty, bo to nie porozumienie.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 10:30 
Cytuj  
spróbuj softem MotherboardMonitor.
Nie mam niestety pojęcia czy zawiera listę płytek laptopów :/

btw. czy w speedfanie nie można było ręcznie ustawić adres pod którym znajduje się wentyl ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 10:36 
Cytuj  
roball napisał(a):
Mam najnowszy bios i win7, nie ma chuja zeby wiatrakiem krecic na wlasna reke.

Nie ma to jak miec swoich userow za debili kurwa mac.


A nalozyles te paste juz czy nie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 11:55 
Cytuj  
ta dell ostatnio coraz bardziej daje dupy.
klient kupil laptopa, a ze ciekawski, to sprawdzil i troche go zdziwko zlapalo jak stwierdzil, ze jego dysk twardy dzialal juz pare tysiecy godzin (w nowym laptopie).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 13:39 
Cytuj  
Hehe laptopy dla sektora konsumenckiego to chyba odpadki po tych przeznaczonych dla firm.
Ja tam sobie chwalę swojego Latitude D630. No, ale wcześniej miałem Asusa więc jest to spory krok do przodu.
Dell nie słynie z niezawodności tylko z rewelacyjnego supportu. Póki co naprawdę nie widzę konkurencji dla Delli w podobnej klasie cenowej.
Niby MacPro dla grafików - ale Precisiona kupuję za 40% Apple'a.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 13:56 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ta dell ostatnio coraz bardziej daje dupy.

Przyznaje racje. Jedynie sie jeszcze bronia Latitudy E6x00 i E5x00, cala reszta powoli schodzi na psy. 2 sztuki XT2 serwis odwiedzil po 2 razy, kazdy XPS 1330 kupiony w ciagu ostatniego pol roku tez zaliczyl serwisanta (o XPSach 1340 nawet nie wspomne, bo to gowno jest od czasu premiery). A tylko dlatego, ze Dell przeniosl fabryke do Chin :/

X.

PS. Za to do serwerow nie mam zadnych zastrzezen (poki co). Ale to pewnie dlatego, ze fabryka nadal jest w Irlandii.

PS2. A najbardziej mnie wkurwili, jak przyjechal serwisant do XT2 z uszkodzona plyta glowna na wymiane... co sie okazuje? Wszystkie "nowe" plyty ktore przywozi serwis w ramach wymiany sa... refurbished. Kurwa.

PS3. Najbardziej niezawodne laptopy Della, to Latitude seria D skladane w Irlandii i Polsce. Ale to juz historia :/

PS4. Ale bede sie trzymal Della, wlasnie ze wzgledu na serwis i 3 lata Next Business Day (na serwery serwis w ciagu 4h od zgloszenia). Zaden inny producent nie daje mi tak szybkiego i konkretnego serwisu, a jakby nie bylo, dla duzej firmy taki serwis sprzetu to podstawa.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 14:11 
Cytuj  
no serwery ok xanth, ale wez pod uwage ile za to placisz tak na dobra sprawe. jesli np. fujitsu-siemens (czy jak tam teraz sie zwie) kiedys rozbuduje na tyle baze serwisowa zeby swiadczyc 4h to ja bym sie chetnie przerzucil.
a nie jest to takie skomplikowane biorac pod uwage, ze w Polsce z Dell'a to juz tylko biuro zostalo :)

d630 faktycznie dziala bez problemow.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 15:16 
Cytuj  
A ja mam xpsa 1710 i jest wyprodukowany w irlandii jeszcze. Dziala bez zarzutu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 15:33 
Cytuj  
to sie ciesz ;p
ostatnie serwery przychodza z zajebista biala naklejka MADE IN CHINA :)

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 lut 2010, 15:46 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
A ja mam xpsa 1710 i jest wyprodukowany w irlandii jeszcze. Dziala bez zarzutu.

Mój studio jest zrobiony w chinach :( po waszych postach to tylko czekam kiedy się popsuje :cry: .
Odośnie cooling padów. Jak widać na załączonym obrazku, na karcie chłodzony jest procesor karty, być może jeszcze pamięci. Sama karta jest dość szczelnie zasłonięta obudową. Imo, zastosowanie cooling pada nie wpłynie w jakiś radykalny sposób na nagrzewanie się karty. Tzn. efekt będzie mniej więcej taki jaki przyniesie lekkie podniesienie laptopa. Pewnie lepszy efekt da ustawienie wentylatora na przeciw wylotu powiertza chłodzącego kartę ;). Jeśli przeczyściłeś już obecne chłodzenie + wymieniłeś pastę termoprzewodzącą to zakładając, że wentylator jest sprawny wiele więcej raczej nie zdziałasz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.