mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 09:40 
Cytuj  
Pozwoliłem sobie na stworzenie nowego tematu, bo nie jestem pewien czy to sprawa do "szybkich"

Setup:
Net - UPC 15Mbit
Router - Netgear WGR614v7
Wifi - WPA-PSK + MacFiltering (router ustawiony na b&g, w praktyce wszystko podłączane działa na g). Siła sygnału b.dobra.

Problem:
Co 2-3 minuty - 1-2 sekundowy lag. Nie powoduje disconnecta z gry (testowane na CSie, SC2, WOW), nie przeszkadza np. w ściąganiu, ale okrutnie wkurwia.
Dodatkowo czasami kłopoty z przeglądniem www (strona nie odnaleziona itd - F5 i wszystko działa - podejrzewam, że to objaw tego samego problemu).

Dodatkowo wykonane badania:
ping -t www.wp.pl
efekty
20 ms
23 ms
24 ms
21 ms
21 ms
29 ms
i raz na jakiś czas 2 strzały po 130-150 ms (regularnie, co 2-3 minuty)

Pytanie:
Czy ktoś się z czymś takim spotkał / wie o co może chodzić? Do 2giej wczoraj googlałem i znalazłem różne teorie

a) telefon bezprzewodowy przeszkadza (podpowiedź nie mamy - ew. jakiś sąsiad, ale musiałby kurwa regularnie co 2 minuty dzwonić)
b) reautoryzacja kluczy do szyfrowania (jakiś dziwny zaszyty timeout)
c) problem ustawienia kanału WiFi
d) problem ustawienia WiFi na b&g

Dodatkowe informacje:
Nie, nie próbowałem się łączyć po kablu - nie chciałem robić zadymy wczoraj o 1szej w nocy. Z informacji na forach (a ludzie wielokrotnie opisywali tego typu przypadki - tylko różnie je nazywając) oczywiście po kablu działa dobrze.

Pytanie 2:
Wypier..lić router i kupić Dira300, czy walczyć? A jeśli nie Dira to co (powiedzmy do 150 zł, b&g - n mnie nie kręci (chyba że warto).

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 12:36 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Nie, nie próbowałem się łączyć po kablu - nie chciałem robić zadymy wczoraj o 1szej w nocy. Z informacji na forach (a ludzie wielokrotnie opisywali tego typu przypadki - tylko różnie je nazywając) oczywiście po kablu działa dobrze.

Twój przypadek równie dobrze może być w tej kwestii inny więc spróbuj po kablu. Bez tego nie ma sensu dalej grzebać.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 09:13 
Cytuj  
Dla zainteresowanych rozwiązanie zagadki:

Problem nie tkwił w routerze (jak podejrzewałem). Chociaż nie przeszkodziło mi to w przewaleniu sieci na DLinka :P Problem nie tkwił również w karcie sieciowej (która jest ekhem ... wujowa, bo miała być tania a działać).

Problem tkwił w Windowsie i jego cudownej usłudze Wireless Zero Configuration, która jak się okazuje co minutę decyduje się na poszukiwanie nowej, lepszej sieci do której mogłaby się podłączyć tym samym powodując kosmicznego spike'a.

Rozwiązanie - dla potomnych którzy mogliby w przyszłości natknąć się na tego typu problem - korzystanie z softu dostarczonego przez producenta karty - fakt, jest z tym trochę więcej pieprzenia (np. mi wczoraj soft Asusa koniecznie usiłował podłączyć się z szyfrowaniem WEP do sieci WAP), ale efekt końcowy jest tego wart.

Tyle ode mnie - temat generalnie do zamknięcia ;P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.