mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 19:16 
Cytuj  
Mysle od pewnego czasu o takim urzadzonku, fajnie by bylo,aby mialo dysk 1-2TB albo mozliwosc podpiecia 1-2dyskow, do tego serwer wydrukow.
Wiem,ze sa takze urzadzenia z opcja torrentow,serwera ftp.
Mam w domu trzech uzytkownikow korzystajacych w sumie z tych samych danych) i bez sensu przenosic to wciaz na pendrive,albo odpalac oba kompy by przeslac przez siec.

Ktos uzywa (albo po prostu jest w temacie) i moze polecic jakiegos NASa? :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 19:31 
Cytuj  
Jaka kasa bo to oznacza przepaść w wydajności i lepiej wychodzi złożyć po prostu micro-pc na unix.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 23:34 
Cytuj  
kilka stow bym chcial wydac jak sie da :P
micro-pc bedzie pewnie bral wiecej pradu niz taki typowy NAS, a to ma chodzic caly czas praktycznie, wiec musi byc w miare ekonomiczne pod tym wzgledem.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 23:39 
Cytuj  
To licz się z mega czekoladą.

Niestety po sieci jest dramat bo te urządzenia nie mają żadnych sensownych układów.

W przypadku IcyBox Nas-coś-tam co nabyłem za ponad 500 stów + dyski 2x500GB i włączeniu RAID transfery po LAN z urządzenia nie przekraczały 10mbit.

Nie wiem, może to się jakoś obecnie rozwinęło ale srsly póki taki box nie zaoferuje mi co najmniej 100mbit w dwie strony to thx.

A jak mam wydać 1000-2000pln to sobie micro-pc złoże, który wcale dużo prądu nie wciągnie.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 01:06 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
A jak mam wydać 1000-2000pln to sobie micro-pc złoże, który wcale dużo prądu nie wciągnie.


Najtańsze co widziałem i spełniałoby wymogi to był NAS netgeara za bodaj 8 stówek bez dysków. Interfejs gigabit to podstawa.
Chyba że kompy są niedaleko, to posiadał też bodaj 2 porty usb.

Odnośnie z funkcji torrentów/ftp to osobiście bym się tak nie cieszył. Wolałbym już dopiąć ruter z takimi ficzerami i podpinać do owego NAS-a na noc. Niż wystawiać wszystkim zainteresowanym to co mam na dysku ;)

Najtaniej wyjdzie zewn. dysk z interfejsem ethernet. Wymagania swoją drogą, a finanse swoją.

O SAN-ie nie ma co wspominać, nie ta półka cenowa.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 10:04 
Cytuj  
Joshe, co z tego, że jest napisane "Urządzenie posiada 1gb interfejs :-)".

Przecież chociażby ze względu na architekturę nigdy tego nie uzyskasz.

Nie mówiąc już o sytuacjach kiedy "zabijasz" takie urządzonko odpalając featursy jak Raid, FTP, jakiś torrent czy inne procesy. :<

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 10:46 
Cytuj  
Może NMT spełni wasze wymagania, urządzenie popcorn czy egreat maja sporo możliwości, nie jest to oczywiście dokładnie to co w temacie ale warto sie zainteresowac bo obsluguje: serwer NAS, FTP, NFS, Media server, uPnP, klient BitTorrent, Usenet, a nowe softy maja tez rapidshare i inne ciekawe rzeczy.
Przykladowo takie cos http://www.humanmedia.pl/egreat_m34a.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 15:20 
Cytuj  
ZyXEL NSA-210 a z czyms takim sie spotkaliscie? mozna dostac za ok 300zl i spelnia chyba wszystkie moje oczekiwania.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 15:24 
Cytuj  
Nie.

Ale jak nabędziesz i okaże się, że masz więcej niż 50-100mbit po eth to daj znać. :(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 16:39 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
kilka stow bym chcial wydac jak sie da :P
micro-pc bedzie pewnie bral wiecej pradu niz taki typowy NAS, a to ma chodzic caly czas praktycznie, wiec musi byc w miare ekonomiczne pod tym wzgledem.
Zależy jakie dane masz tam w planach przechowywać i dzielić. Ja jakiś czas temu właśnie szukałem do firmy jakiegoś taniego serwerka NAS na potrzeby dzielenia rysunków technicznych w Cad i plików office. Kupiłem:

http://www.edimax.pl/pl/produce_detail. ... &pl2_id=75

jest to chyba najtańszy tego typu produkt na rynku. Do tego dokupiłem dwa szybkie dyski 500GB i ustawiłem w trybie RAID1 (lustrzanka). Miałem trochę obawy, ale działa już to ponad rok 24/7 z małymi przerwami, nigdy nie było problemów i zjeździło połowę Polski. Co prawda troszkę hałasuje, ale na pewno mniej niż jakiś komp czy server i dużo mniej ciepła wydaje. Ewentualna wymiana wentylatora w przyszłości też problemem nie jest. Kolejny plus to rozmiar - można to postawić nawet między książkami na półce. Ma kilka fajnych funkcji jak ściąganie torrentów czy kopiowanie danych z pendrive jednym przyciskiem. Podobny sobie niedawno do domu kupiłem, ale głównie do backupa danych - włączam raz na jakiś czas i robię obraz dysków na tego NASka. Moim zdaniem na potrzeby domowe nic więcej nie potrzeba.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 16:47 
Cytuj  
kurde, niby wszystko swietnie,ale nie widze u niego serweru wydruku, a chcialem w ten sposob usprawnic drukowanie w domu. co do plikow to pewnie glownie muzyka + filym/seriale + pdfy,doci i jpg ze skanami notatek ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 17:10 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
kurde, niby wszystko swietnie,ale nie widze u niego serweru wydruku, a chcialem w ten sposob usprawnic drukowanie w domu.
Np.

http://www.edimax.pl/pl/produce_list.ph ... &pl2_id=75

RufeN napisał(a):
co do plikow to pewnie glownie muzyka + filym/seriale + pdfy,doci i jpg ze skanami notatek ;d
No tu w sumie nie wiem, mógłbym to przetestować ale dopiero po świętach. Coś mi świta, że oglądaliśmy chyba jakiś film z tego i było okey, ale nie pamiętam w jakiej jakości. Do plików dwg,dfg,pdf,doc,xml to się nadaje. Musisz być jednak świadomy - nie jest to rozwiązanie idealne, ale... jest to jakaś alternatywa do znacznie kosztowniejszych opcji. U mnie akurat ze względu na liczne przeprowadzki nie było sensu pakować kasy w coś innego ze względów praktycznych, a na pewno to lepsze rozwiązanie niż sytuacja, że pracownik trzyma całą dokumentację na swoim laptopie i udostępnia reszcie. Czemu - to chyba się każdy może domyślić :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 137
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 09:09 
Cytuj  
Osobiście miałem jakiś czas temu ten sam dylemat i w trakcie poszukiwań trafiłem na NASy firmy Synogoly.
Ja wybrałem sobie to: http://www.ceneo.pl/2935581
Fajny sprzęt za rozsądną kasę. Jedynym minusem tego modelu jest miejsce na jedynie jedynie jeden dysk SATA (inne modele mają miejsce na większą ilość dysków ale od razu są dużo droższe).

Fajne features:
- serwer FTP
- serwer HTTP
- serwer photo
- serwer multimediów
- serwer wydruku
- download manager
- serwer iTunes :P

Interfejs Gigabitowy (działający) :)

Urządzenie stabilne (2 miesiące uptime)

Polecam
NTH

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 10:15 
Cytuj  
Nathaniel napisał(a):
Osobiście miałem jakiś czas temu ten sam dylemat i w trakcie poszukiwań trafiłem na NASy firmy Synogoly.

Urządzenie stabilne (2 miesiące uptime)

Polecam
NTH


Jak już rzekłem, pojedynczy dysk sieciowy na dane wychodzi taniej.
Jaki sens ma kupowanie NAS z 1 dyskiem ?
Jeśli ma służyć przechowywaniu istotnych danych, to bez raid 1 przedsięwzięcie nie ma sensu. ze wzgl. na koszta.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 137
Dołączył(a): 18.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 12:09 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Jaki sens ma kupowanie NAS z 1 dyskiem ?



To wszystko zależy - skoro produkują NAS z 1 dyskiem i są klienci, którzy chcą to kupić to chyba jest sens nieprawda?

Ja przy wyborze nie kierowałem się bezpieczeństwem danych. Jak dysk mi się sfajczy, kupie drugi i nie będzie to dla mnie problemem jako że nie przechowuje tam żadnych danych, których nie mogę odtworzyć.
Jeżeli chcesz bezpiecznie stawiaj racka - ale nie licz na koszta "Parę stówek"...

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 12:54 
Cytuj  
Nathaniel napisał(a):

To wszystko zależy - skoro produkują NAS z 1 dyskiem i są klienci, którzy chcą to kupić to chyba jest sens nieprawda?

Mam nadzieję że masz pojęcie o zapotrzebowaniach i wiedzy klientów detalicznych ?
Oczywiście że jest sens, każda nisza rynkowa zapełnia się prędzej czy później.
Często jednak uważam że szkoda wydawać hajs na pewne rozwiązania.

Cytuj:
Ja przy wyborze nie kierowałem się bezpieczeństwem danych. Jak dysk mi się sfajczy, kupie drugi i nie będzie to dla mnie problemem jako że nie przechowuje tam żadnych danych, których nie mogę odtworzyć.


Dlatego imo szkoda przepłacać 2-3 stówek.

Cytuj:
Jeżeli chcesz bezpiecznie stawiaj racka - ale nie licz na koszta "Parę stówek"...


O tym pisałem już wyżej ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 21:00 
Cytuj  
Polecić z mojego doświadczenie mogę produkty Qnap ale uprzedzając - cenowo nie jest to napewno atrakcyjna firma. Link do cen na komputroniku.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.