mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 11:59 
Cytuj  
zapodaje to info bo może ktos jest w podobnej sytuacji i mu sie to przyda

mieszkam w otwocku, jedyny sensowny net jaki tutaj mamy to kablowa tpsa
wprowadzając się 2 lata temu zamówiłem net 2mbit i okazało się, że nie działa (co 10-15 min zrywało połączenie dsl i czasami nie potrafiło się podnieśc przez kilknaście minut)
telefony do tpsa, reklamacje etc i finalna diagnoza, że linia jest za długa (4km) i zbyt zaszumiona żeby poszło coś ponad 512
finalnie podpieli mi 1mbit z którego korzystałem przez 2 lata ale disconecty (krótkie zerwania łącza) zdarzały mi się kilka razy dziennie

jakiś miesiąc temu gadałem z firmą stawiającą net na łączach tpsa (Etop) i od nich usłyszałem dokładnie to samo - że zaszumienie jest tak duże u mnie że "nic nie pódzie"

ale 2 tygodnie temu zadzwonili z tpsy z informacją, że proponują usługe net 2mbit + TV "w promocji"
odpowiedziałem, że super ale to u mnie nie będzie działać bo juz tego próbowaliśmy
miła Pani jednak uparcie twierdziła, że "damy Panu nowy modem bezprzedowodowy który redukuje szumy łącza i będzie działało"
pomyślałem: dziewczyna bredzi bo co ma sposób rozprowadzenia sygnału w domu do jakości połączenia po kablu ale finalnie sę zgodziłem na "test" (można było zrezygnować z umowy w ciągu 10 dni)
livebox przyszedł, poinstalowałem wszystko i korzystam z tego od paru dni - 2mbit działa bez zarzutu i bez disconectów

jeśli ktoś zmagał się z podobnymi problemami to polecam
co prawda ten livebox ma beznadziejnego wirelessa (80% siły sygnału w pokoju gdzie stoi punkt dostępowy i 5% siły sygnału w pokoju obok) ale ja go rozprowadziłem po miedzi (mam w domu zrobioną instalację) i nie ma problemu


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 12:05 
Cytuj  
to nie modem oni cos w centralkach porobili 2 lata temu miałem problem na 6mb łączu to mi po reklamacjach dali 2 mb a takie same akcje jak ty miałem rozłączało itp w tym roku gość zadzwonił z propozycją 6 mb albo 10 też mu mówiłem ze nie wiem czy pujdzie ale gość mówił że wszędzie pozmieniali coś w centralkach zaryzykowałem no i mi działa te 6 mb zastanawiam się nad 10

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 12:14 
Cytuj  
Morn napisał(a):
to nie modem oni cos w centralkach porobili 2 lata temu miałem problem na 6mb łączu to mi po reklamacjach dali 2 mb a takie same akcje jak ty miałem rozłączało itp w tym roku gość zadzwonił z propozycją 6 mb albo 10 też mu mówiłem ze nie wiem czy pujdzie ale gość mówił że wszędzie pozmieniali coś w centralkach zaryzykowałem no i mi działa te 6 mb zastanawiam się nad 10


anyway - hardware "w domu" tez musi mieć jakieś znaczenie bo na starym mi parę dni wcześniej zrywało 1mbit a nowym poszło 2mbit
chyba, że po podpisaniu nowej umowy ktos w centrali ustawił: "na łaczu do Karola - szumy off" :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 12:17 
Cytuj  
Karolu: jednym slowem Cywilizacja pelna geba zawitala pod strzechy Twoje:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 12:21 
Cytuj  
Jakieś 3 lata temu wymieniali centralki z technologii ADSL na ADSL2. Livebox to ściema - za dzierżawę płacisz 10zł miesięcznie - nie warto.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 12:49 
Cytuj  
mialem cos takeigo w chello. Lacze jeszcze wtedy 10mb. Transfer spadal do 1mb w nocy sie poprawial. Myslalem ze cos przycinaja. Smiesznie sie sytuacja rozwiazala bo zadzwonilem na techniczna do nich. Dostalem ostre zdziwko bo po podaniu numeru pesel koles odrazu powiedzial ze mam jakies szumy na lini i ze jutro przyjdzie monter i to wszystko naprawi. Machnalem reka chcialem zobaczyc solidnosc firmy bo do tej pory nigdy mnie jeszcze nie zawiodla... Przyszedl monter 5 minut pogrzebal w skrzynce i zaczelo dzialac ;)


_________________
oumn da lololegend


Posty: 31
Dołączył(a): 9.12.2007
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 14:01 
Cytuj  
Zmiana karty z adsl na adsl2+, a tym bardziej modemu nie poprawi w tak drastyczny sposób parametrów linii. TP musiała postawić w okolicy nowy Dslam co w efekcie skróciło długość Twojego łącza.

Podziel się wrażeniami z działania tepsianej telewizji.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 14:26 
Cytuj  
Keneth napisał(a):
Zmiana karty z adsl na adsl2+, a tym bardziej modemu nie poprawi w tak drastyczny sposób parametrów linii. TP musiała postawić w okolicy nowy Dslam co w efekcie skróciło długość Twojego łącza.

Podziel się wrażeniami z działania tepsianej telewizji.


ja bym obstawiał że cos "przełączyli" bo po samej wymianie starego routera na livebox jechałem na starym 1mbit przez 2 dni i dalej miałem disconecty
dopiero jak 2 dni później przełączyli 1mbit na 2mbit disconecty sie skończyły

a o tv to nie wiem co powiedzieć bo podłączenie jej było wymagane do zwiekszenia szybkości łącza (tzn trzeba było choć raz odpalic tv coby oni sobie to odnotowali i zwiększyli transfer do 2mbit)
w tej ofercie "darmowej" ma tylko podstawowe kanały które chodzą ok
jakbym nie miał cyrografu z n-ką to może bym się tym zainteresował ale tak to zaraz ja rozmontowałem po 1 odpaleniu


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 15:31 
Cytuj  
W zeszłym roku TPSA zapowiedziała inwestycje w infrastruktury sieciowe i rozpoczęła dokładanie oraz wymianę starego alu i przeżartej miedzi na światłowody.

Efekty zaczęły być widoczne już z 1.5 miecha temu.



ps. OP ma w końcu radiówę z telekompromitacji ?
Aż dziw że telewizja po tym nie zacina.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 16:09 
Cytuj  
Dawno temu pracowałem w TP SA ale Karol na moje to ta miła pani zleciła szybkie usunięcie tak zwanej PCMki (musiała mieć dobre wtyki normalnie się na to czeka 6 miesięcy).

PCMka to takie coś jak wieś powstawała tylko sołtys miał telefon z begiem lat inni też chcieli mieć telefon a kabel był tylko jeden, więc podzielili łączę na np 100.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 21:43 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Dawno temu pracowałem w TP SA ale Karol na moje to ta miła pani zleciła szybkie usunięcie tak zwanej PCMki (musiała mieć dobre wtyki normalnie się na to czeka 6 miesięcy).

PCMka to takie coś jak wieś powstawała tylko sołtys miał telefon z begiem lat inni też chcieli mieć telefon a kabel był tylko jeden, więc podzielili łączę na np 100.


Hmm... jak zadzwoniła to najpierw ją zjebałem że mi dupe zawraca i poleciłem skontaktowanie się z ich działem tech który mi przez 2 lata truł, że linia jest do dupy i muszę czekać aż ja wymienią. Wtedy ona odpowiedziała, że właśnie dział techniczny mnie wytypował do tego upgrade i dlatego dzwonią teraz a nie za rok (wtedy by mi wygasła umowa z nimi).
Anyway - cały wątek był po to, żeby ktoś komu zależy na lepszym necie od tpsa a nie za bardzo wierzy w ich "zdolności techniczne" nie osrał ich jak do niego zadzwonią bo widać, że "cos robią" w temacie szybszego netu dla prowincji :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.