mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 05:08 
Cytuj  
http://pclab.pl/news41543.html

Niezły artykuł. Zaraz się okaże, że ten cały mit temperatur pójdzie do kosza. 70 stopni w stresie? lol?

Cytuj:
Pretty sure I can push it farther... Oh, temps never broke 70...


Cytuj:
As for temps 10 minutes in:


Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 07:05 
Cytuj  
No proszę, i to jeszcze po OC (napięcie rdzenia o 50MHz w górę i 104MHz dla pamięci). Czyżby to efekt podmiany BIOSu? Nie widzę informacji w tym teście jaki to model EVGA - może to ten z blokiem wodnym?


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 07:19 
Cytuj  
Nie ma tam bloku wodnego, http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=285823

Masz całą reckę tego cacka.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 08:03 
Cytuj  
Niezła chłodnica, moje ATI z czymś takim miało by 30 stopni ;)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 08:07 
Cytuj  
ladnie , ta karta to dobry contender dla 58xx series


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 08:27 
Cytuj  
Grubo bym się zastanawiał nad Radeonem teraz. Naprawdę. Tak w ogóle to radki mają jakieś wspomaganie dla filmów HD? poprawę czerni, ostrości obrazu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 08:59 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Grubo bym się zastanawiał nad Radeonem teraz. Naprawdę. Tak w ogóle to radki mają jakieś wspomaganie dla filmów HD? poprawę czerni, ostrości obrazu?


avivo HD spelnia swoja role bardzo dobrze , filmy bardzo ladnie wygladaja na panelach lcd


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 10:23 
Cytuj  
Cytuj:
Niezły artykuł. Zaraz się okaże, że ten cały mit temperatur pójdzie do kosza. 70 stopni w stresie? lol?

zbyt piekne, zeby bylo prawdziwe. wszystkie karty z recenzji na roznych stronach mialy temperatury 90+, blisko 100.
a tutaj dostal jakis szary uzytkownik karte, ktora po oc nie przekracza 70 stopni praktycznie?
moze nowa rewizja z lepszym chlodzeniem, ale watpie. ja bym poczekal tydzien na pierwsze opinie, ale jak to jest prawda - i zbija pobor mocy to karta rewelacja, nawet biorac pod uwage cene. :]


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 12:45 
Cytuj  
Ja jestem ciekaw jak fermi radzi sobie z bad company 2 np, gra wykorzystuje dx11 :)


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 13:12 
Cytuj  
jest mnostwo testow, wydajnosc 480 jest maksymalnie pewnie o te 5-10% wyzsza od 5870, ale mozliwe ze ati sobie lepiej radzi. nie pamietam.

teoretycznie fermi lepiej sobie radzi z tesalacja, ale np. w takim metro2033 przy max detalach (tesalacja) i tak pojedyncza 480 nie utrzyma grywalnego framerate.

wystarczy porozgladac sie za testami. srednio gtx480 ma o 7% wyzsza wydajnosc od 5870 (10.3) - imo to nie jest warte doplaty pewnie 600-700zl, szczegolnie jak temperatury, glosnosc i pobor pradu sie nie zmieni.


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 13:41 
Cytuj  
No i nadal Nvidia mnie nie przekonuje więc w kartach graf. zostanę przy Ati. :<

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 14:30 
Cytuj  
A zostawaj sobie Ojciec przy czym chcesz, my tego Fermiego obwąchujemy bardziej z ciekawości niż z faktycznego zamiaru kupna :P

Gadałem z kumplami z hurtowni sprzętu co siedzą po sąsiedzku z nami - w poniedziałek powinni mieć 2 karty GTX480 na stanie. Jak od razu się nie rozejdą to posiedzę u nich i potestuję. Temperatury to jedno, mnie bardziej interesuje jak sobie poradzili z hałasem układów chłodzenia. Co jak co, ale kolejnej suszary mieć w kompie nie chcę Obrazek


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 14:20 
Cytuj  
Dlatego na takie karty tylko woda do chłodzenia.
Mam 4870x2 i procesor (4,2 GHz) na wodzie prawie 2 lata i jest super cicho.
zestaw praktycznie bezobsługowy - raz na 3 mc dolewam trochę płynu.
Gry są jakby coraz lepie optymalizowane i nawet po takim czasie nie mam ciśnienia na lepszy sprzęt - nie to co dawniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 15:54 
Cytuj  
Ja chyba w końcu się targnę i taki chłodzenie sobie zmontuję. Kiedyś się sprzeczałem, że delikatny szum kompika jest fajny ale mi się odwinęło. :(

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2010, 17:43 
Cytuj  
Będziesz miał wiatraczek na chłodnicy + pompę obiegową :D.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 08:47 
Cytuj  
Podczas wczorajszej wizyty w zaprzyjaźnionej hurtowni sprzętu udało mi się rzucić okiem na Fermie'go i pomęczyć go nawet trochę zanim napalony klient wyrwał nam kompa z rąk i uciekł do chaty. Kurier oczywiście spóźnił się z dostawą i na testy mieliśmy niewiele ponad godzinę więc sorry ale będzie to mocno okrojona recenzja. Karta, która dotarła do hurtowni to ZOTAC GeForce GTX 480 (standardowa wersja, odpowiednik referencyjnej - wielka i ciężka). Z braku czasu testowaliśmy na zestawie klienta - na szczęście był mocny, powieszony na I7 870 z 6GB ramu, win 7 x64. Ważna sprawa, komp miał dobrą obudowę - Antec'a 193 z dużym bocznym fanem nawiewającym i 2 mniejszymi wyciągającymi powietrze. (przy ocenie głośności karty braliśmy pod uwagę szum obudowy - na szczęście ma ona regulację i mogliśmy na czas porównania ją ściszyć, później ustawienie wróciło na middle bo interesowały nas temp).

Hałas wytwarzany przez kartę jest podobny do GTX280 (może ciut większy). Przy starcie rusza z 100% prędkością fana atakując bębenki. Gdy system się załadował hałas trochę zmalał, ale nadal był uciążliwy. Przy pomocy Precision Tool zmieniłem ustawienia pracy wiatraków karty. Przy 50-60% prędkości wiatraczka karta szumi ale jest to poziom do zaakceptowania pod warunkiem posiadania w miarę cichej reszty podzespołów i dobrze tłumionej obudowy. Od 75% szum zaczyna działać na nerwy. Nie jestem masochistą ale z ciekawości wrzuciliśmy na chwilę z kumplem ustawienie 100% prędkości - był to analogiczny dźwięk jak przy starcie komputera - suszara na max obrotach.

Temperatury odczytywaliśmy z programu Precision Tool i GPU-Z (pokazywały to samo). Na dostarczonych sterownikach ( 197.28 ) wyglądało to tak: idle do 55st po jakichś 10min, pod obciążeniem temp skoczyła błyskawicznie do prawie 90st. Przełączyliśmy Precision Tool na Auto i karta dostała 90% mocy fana - temp zaczęła spadać. Po ok 30 min męczenia benchmarkiem temp balansowała między 85 a 90 st.

Testy - wyniki podobne do prasowych, internetowych - różnice były minimalne (Unigine Heaven 2.0 przy 1920x1200 fps 31). Z gier odpaliliśmy Metro 2033 i na 1920x1200 chodziło ładnie, choć bez rewelacji - fps oscylował w granicy 22 klatek. (w testach wrzucaliśmy 4xMSAA i 16:1 AF). Nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu aby gruntownie sprawdzić wydajność tej karty ale odnoszę wrażenie, że na dzień dzisiejszy jest raczej niewiele tytułów, które mogły by przytkać ten model. Pod koniec zdążyłem jeszcze wrzucić nowe sterowniki, które pojawiły się niedawno - 197.41. Różnicy w wydajności nie zauważyłem ale.. zmieniły się temperatury pracy (mała uwaga: karta miała już nowy BIOS zaktualizowany przez producenta). Co najmniej 5st w dół w stresie (do 10 nawet) co pozwoliło zmniejszyć prędkość pracy fana do 70-80% prędkości. Gdy zjawił się klient po odbiór swojego nowego cacka wyrósł niespodziewanie mały kwiatek - okazało się, że przyniesione przez niego GTA4 odmówiło współpracy. Gra za Chiny nie dała się odpalić, crash za crashem (czyżby to te nowe sterowniki?).
Osobiście chwilowo daję sobie siana z Fermim, czekam na drugą odsłonę tego układu (Nvidia coś przebąkuje o końcu tego roku) - pewnie będzie tak jak było z G92 ;)


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 09:08 
Cytuj  
Ja mam wrazenie, ze ta karta zacznie byc znosna dopiero jak wprowadza 28nm, czyli jeszcze mamy duuuzo czasu przed soba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 09:14 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Ja mam wrazenie, ze ta karta zacznie byc znosna dopiero jak wprowadza 28nm, czyli jeszcze mamy duuuzo czasu przed soba.

Do teg oczasu do AMD wysokczy z R6xxx i NVIDIA będzie z tyłu.
Chyba, że mocno zaczną wpychać soft producentom nad ktorym pracują :D.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 09:22 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Coval napisał(a):
Ja mam wrazenie, ze ta karta zacznie byc znosna dopiero jak wprowadza 28nm, czyli jeszcze mamy duuuzo czasu przed soba.

Do teg oczasu do AMD wysokczy z R6xxx i NVIDIA będzie z tyłu.
Chyba, że mocno zaczną wpychać soft producentom nad ktorym pracują :D.


Dokładnie tak będzie.

Mi nie jest potrzebna karta, która generuje temperatury bliskie wrzenia wody oraz hałas startującego odrzutowca.

Nie mam żadnego h8 na nvidie tylko po prostu ich nie kumam. :O

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 09:36 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
po prostu ich nie kumam. :O


Witaj w klubie :D Polityka tych gości jest co najmniej cudaczna, sposób w jaki traktują firmy kooperujące vide BFG to marketingowy strzał we własną stopę. Nie wiem jak w realiach współczesnego świata taka firma myśli o utrzymaniu się na rynku (bo na pewno już nie o dominacji). :har:


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.