mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 10:11 
Cytuj  
Beda musieli sie przyczaic (jak wczesniej ATI), az znowu wymysla cos dobrego ala 8800/9800. Ostatnio lepiej im idzie w segmencie mobilnym vide ION i Tegra.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 10:17 
Cytuj  
Ta, seria 8800 to chyba ostatni win nvidii jaki pamiętam. Potem już kupa bo ATI ich zdominowało. :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 16:21 
Cytuj  
kupowanie hi end vga to tym bardziej fail ze jest ogolny console bias , pc dostaje ochlapy z laski i czesto z kilku miesiecznym opoznieniem , jak juz wogole cos przekonwertuja


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 01:28 
Cytuj  
Karta bylaby fajna gdyby nie temp, halas, pobor pradu i cena... jak dla mnie pierwsze 3 czynniki kompletnie eliminuja ta karte do domowego uzytku. Jako ze nv chce by to byl taki chip jak g92 to jest nadzieja, ze z czasem wyjdze cos z tego calkiem fajnego. Wszystko wyjdzie w praniu pod koniec roku w kontekscie rywalizacji nowej rev gtxa z seria 6xxx od amd(chyba pod koniec roku ma wyjsc?).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 01:42 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
kupowanie hi end vga to tym bardziej fail ze jest ogolny console bias , pc dostaje ochlapy z laski i czesto z kilku miesiecznym opoznieniem , jak juz wogole cos przekonwertuja


Wkleje Ci jutro coś, zobaczymy co powiesz ;P. Ta Twoja konsola zostanie zmiażdżona.

A co do grzania się kart. Niestety ale wszystko z wyższej półki pobiera dużo mocy, co za tym idzie generuje ogromne ilości ciepła. Także nie wiem w jaki sposób oni to zrobią, że Ati niby będzie lepsza. W czym niby? pewno tak samo będzie generować ciepło jak NV. Muszą wymyśleć coś, co tego nie będzie robić, pytanie która firma zrobi to jako 1-sza, bo kontynuowanie chipsetów które są aktualnie dają tylko większą wydajność, a temperatura zamiast spadać cały czas rośnie. Najgorsze jest to, że oni cały czas to wszystko pakują to pudełka z 1 wentylatorem, co jest nie dorzeczne. Ja dopiero teraz na chłodzeniu Accelero mam ciszę w pokoju jak gram przy 55 stopniach w stresie. Wcześniej miałem traktor/helikopter/piekarnik/piecyk i suszarkę..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 06:52 
Cytuj  
Hmm, a moze nadchodza czasy wszechobecnego LC (liquid cooling)? W sumie ostatnio czytalem i juz kilka lat temu przepowiadali niektorzy, ze w koncu LC stanie sie praktycznie niezbedne za jego wydajnosc. Obecnie przy fermim to jedynie na LC mozna zlozyc cichego kompa. :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 07:45 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Aldatha napisał(a):
kupowanie hi end vga to tym bardziej fail ze jest ogolny console bias , pc dostaje ochlapy z laski i czesto z kilku miesiecznym opoznieniem , jak juz wogole cos przekonwertuja


Wkleje Ci jutro coś, zobaczymy co powiesz ;P. Ta Twoja konsola zostanie zmiażdżona.


nie moge sie doczekac :) , ogolnie mi chodzi ze zamiast wydawac 2-3k na vga lepiej kupic za to ps3 z grami ktore nigdy na PC nie zobaczysz ,do gier stricte na blaszaka jak starcraft 2 i civ 5 nie potrzebujesz fermi zeby ladnie chodzily


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 07:55 
Cytuj  
Aldatha, ty w pewnym sensie masz racje. Jako platforma do gier pecet jest finansową studnią bez dna - tu się w pełni zgadzam. Jest tylko jedno "ale" - niektórym (w tym i mi) zupełnie nie odpowiadają gry konsolowe. Miałem Xboxa jakiś czas temu i mimo iż starałem się do tego przekonać to już nie to (w liceum zagrywałem się na Sega megadrive, Pegasus i Nintendo). Zmienił mi się profil gracza. Te tytuły, które mnie interesują nigdy nie będą (w sumie to nawet bym i nie chciał, bo uległy by spłyceniu) wydane na konsole. Po prostu, niektórzy z nas są skazani na blaszaka (a niektórzy świadomie się w to pchają ;)).

@LC
Jak najbardziej ciekawy temat, tym bardziej, że z czasem staje się on coraz bardziej user friendly, a nie tak jak dawniej dostępny jedynie dla fanatyków OC. Sam ostatnio przyglądałem się np. takiemu rozwiązaniu:
http://www.corsair.com/products/h50/default.aspx
Na razie tylko na CPU, ale pewnie lada moment pojawi się też do GPU. Obieg zamknięty, bezpieczny - w sam raz coś dla osoby zaczynającej w tym temacie.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 08:25 
Cytuj  
obecnie mozna pograc dosyc komfortowo w najnowsze tytuly na pc nie wydajac fortuny ale praktycznie zawsze jest to kompromis w postaci nizszych rozdzielczosci . Akurat xbox jest taka sobie alternatywa dla pc , o wiele lepiej sie prezentuje ps3 pod tym wzgledem . Zreszta to ze konsole zawsze beda promowane przez devsow jest truizmem i tylko tacy guerilla rebels jak Sobtainer nie potrafia sie z tym pogodzic :) , profil gracza jak najbardziej ma znaczenie , strategie rts sa nie do przelkniecia dla mnie na konsolach , a te wymagaja w wiekszosci przypadkow dobrego cpu w pierwszej kolejnosci


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 10:48 
Cytuj  
http://pclab.pl/news41580.html

ciekawe czy to prawdziwe problemy czy tylko chwyt ;)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2010, 11:18 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
ciekawe czy to prawdziwe problemy czy tylko chwyt ;)


Myślę, że problem może być realny. Jakiś czas temu czytałem artykuł o tym, że nvidia ma kłopoty z produkcją układów GF100 (technologia 40 nm).W Taiwańskich fabrykach TSMC uzysk miał się utrzymywać sporo poniżej 50%. Natomiast zamówień faktycznie może być sporo bo presell ruszyła na długo przed premierą (i przed pierwszymi testami). Bezkrytycznych fanboy'ów nie brakuje..


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 00:38 
Cytuj  
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... aszny.html

hehehe cytaty z naszego forum jako jeden z motorow napedowych artykulu ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 01:02 
Cytuj  
lolz... mmorpg.pl zrodlem...

drugi lol: "Jestem pod wrażeniem! Moc karty jest zdumiewająca! Battlefield 2 ze wszystkim na maksa daje niesamowicie dużo klatek na sekundę. Kocham te kartę. -Nvidiagamer"


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 06:12 
Cytuj  
No proszę, trafiłem na łamy "gazety".. I jak ja to babci wytłumaczę? :lol:

Wracając do Fermi, fajny artykuł był parę dni temu na pclabie odnośnie układów podwójnych, ciekawie się to skończyło (tylko czy aby na pewno):
http://pclab.pl/news41861.html


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.