mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 00:37 
Cytuj  
Ja zauważyłem, że 7zip beznadziejnie wypakowuje 'w tle', zminimalizowany oraz przy metodzie przeciągania z okna zipa do jakiegoś folderu (w teorii idiotyzm, ale true) ;F
Jak się klika w 'wypakuj' i działa sobie bez minimalizacji to nie ma żadnych problemów.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 00:45 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Winrar ma w ogóle v. x64 ?

Wersja x64 jest dostępna od czasu wydania 3.90.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 08:52 
Cytuj  
shp napisał(a):
Ja zauważyłem, że 7zip beznadziejnie wypakowuje 'w tle',

True, właśnie wtedy mi wszystko muli.


_________________
Obrazek

*

Posty: 157
Dołączył(a): 19.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 16:25 
Cytuj  
hi, mam pewien problem

muszę wydrukować pare stron z newsweeka którego mam w w PDFie, jedna stronka newsweeka powinna się zmieścić na kartce A4. Jako kompletny laik nie wiem jak zmniejszyć strone w adobe acrobat readerze żeby zajmowała kartke A4. Jak zmniejszam w podglądzie to wtedy się psuje jakość, plx halp

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 16:50 
Cytuj  
nie jest to po prostu:
drukuj-> wlasciwosci-> wlasciwosci papieru/strony -> A4 ?

nie napisze dokladnie, bo kazda drukara ma inaczej chyba.


_________________
.

*

Posty: 157
Dołączył(a): 19.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 17:14 
Cytuj  
ano thx, może tak da rade ale chciałbym to wpierdzielić do jednego pliku w wordzie razem z innym crapem i nie wiem jak :o, o albo czy da się wybiórcze strony w adobe acrobat readerze z kilku plików pdf dać?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 17:21 
Cytuj  
a nie mozesz tego najpierw wszystkiego skonwertowac do worda, zedytowac co chcesz, wrzucic do 1 worda i druk?

Solid Converter PDF
zamzar.com

Nawet jak Ci otworzy w wordzie w wiekszym formacie to raczej bedzie easy zmienic to na A4. Z tym, ze jesli to polski newsweek to moze byc troche problemow z polskimi znakami.


_________________
.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 19:32 
Cytuj  
jeśli każda strona w tym pdf-ie to wskanowana bitmapa, to nic dziwnego że traci na jakości.
Wywal każdą stronę jako img, dostosuj wielkość do wydruku w jakimkolwiek programie graficznym i wtedy drukuj.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 157
Dołączył(a): 19.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 20:05 
Cytuj  
Jak to zrobić Joshe? Ten program co zaproponowałeś highlander cos nie chce tego przekonwertować, do tego każdy newsweek dużo waży :P, no i jest to polski newsweek więc rzeczywiscie moze byc lipa z tekstem. Ofc potrzebuje takich stron jakie sa normalnie w gazetce czyli tekst + obrazki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 20:21 
Cytuj  
Pytanie z cyklu "komputer sie nie wlacza"

Poskladalem nowe czesci do komputera:
MB Asus p7p55d pro
CPU i5 750
nowe ramy i zasilacz

Podlaczylem ladnie kabelki, 24pin, 4+4pin, pci-e, dysk i panel przedni

Po wlaczeniu zasilacza zapala sie dioda zasilania na plycie, ale po kliknieciu w power wentylatory robia jeden obrot, mrugaja diody i koniec. Nic nie piszczy etc. Dioda zasilania dalej sie pali, dalsze wcisniecia power nic nie daja.

Poprzedni sprzet tez tak robil (odpalenie testowe, 1 sec przerwy i potem sie odpalal)


Odlaczylem co sie dalo, zostawilem jedna kosc ram w roznych slotach, bez zmian. Nie mam nawet do kogo zaniesc, nikt w okolicy nie ma i5 i dd3.
Co to moze byc?


HALP!!


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 20:42 
Cytuj  
nie chce cie martwic ale to samo mialem ja i kumpel po kupieniu plyty asusa.
jest bardzo prawdopodobne, ze masz walnieta plyte ;/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 20:52 
Cytuj  
Trochę martwi to, że nie ma kontrolnego piśnięcia lub innej dźwiękowej informacji o błędzie. Kiedyś miałem coś podobnego z nową płytą Gigabyte, okazało się, że winne było nie wyrobione złącze zasilania EATX12V (8-pin) - po kilkukrotnym wciśnięciu wtyczki wszystko ruszyło z kopyta.

Druga rzecz, która przychodzi mi do głowy to pamięć - sprawdzałeś może z manualem płyty czy figuruje na liście zalecanych do tej płyty (niektóre są wyjątkowo czułe i niektórych kości "nie łykają"). Choć z drugiej strony błąd pamięci byłby sygnalizowany dźwiękowo..

Edit: Jeszcze jedno - płyty Asusa mają 4 diody sygnalizujące błędy (CPU, DRAM, VGA i Boot_device). Jeśli występuje błąd to odpowiednia dioda się pali stale po uruchomieniu systemu. Zerknij na nie, może to podpowie co nie styka.


_________________
For the pony!


Ostatnio edytowano 3 cze 2010, 21:03 przez yabaddi, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 20:54 
Cytuj  
jakie ramy i zasilka?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 21:13 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Edit: Jeszcze jedno - płyty Asusa mają 4 diody sygnalizujące błędy (CPU, DRAM, VGA i Boot_device). Jeśli występuje błąd to odpowiednia dioda się pali stale po uruchomieniu systemu. Zerknij na nie, może to podpowie co nie styka.

Diody tylko mrugaja raz, nic nie rusza po prostu.

Pamieci Patriot ViperII Sector5 1600 pasuja do plyty.
Dodam, ze plyte kupilem uzywana od goscia ktory wydaje sie strasznie pewny, okazalo sie ze uzywal w dokladnie takim samym configu (CPU+RAM). Dostalem nawet na maila uzywane przez niego ustawienia do BIOS. Straszny zapaleniec etc, wiec mysle ze testowal wszystko na 100%.
Gdyby to chociz do biosu dochodzilo.

Szkoda ze nie moge na starym zailaczu sprawdzic, ma tylko 4pin do procesora.

Najwzyej jutro sprobuje jakiegos lokalnego magika znalezc, zeby mi przetestowal wszystkie czesci. bleh.

Z innej beczki: stary config lezy sobie na biurku bez obudowy, swietne temeperatury ;]]]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 21:36 
Cytuj  
zobacz czy kondesatory nie sa wybrzuszone , objawy sa niepokojaco podobne do sytuacji ktora ja mialem


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 21:53 
Cytuj  
Nawet nie wiem ktore to ;] i jak poznac wybrzuszenie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 21:56 
Cytuj  
Mialem kiedys podobny objaw jak nie wykrecilem kolkow z odobudowy ze starych miejsc i mialem zwarcie. Problem na 99% jest z zasilaniem, a nie podzespolami. Ewentualnie moze ktoras z tych dwoch 4 pinowych wtyczek jest zle wlozona. Zawsze mam taki problem przy skaldaniu kompa i poza tym jednym razem z kolkiem zawsze bylo cos nie tak z ktoras z wtyczek.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 157
Dołączył(a): 19.03.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 22:07 
Cytuj  
joshe napisał(a):
jeśli każda strona w tym pdf-ie to wskanowana bitmapa, to nic dziwnego że traci na jakości.
Wywal każdą stronę jako img, dostosuj wielkość do wydruku w jakimkolwiek programie graficznym i wtedy drukuj.


może ktoś mi przybliżyc jak to zrobić jak mówi joshe? potrzebuje stronek z pdfa newsweeka w wordzie 1 strona newsweeka = 1 kartka a4

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 22:54 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Nawet nie wiem ktore to ;] i jak poznac wybrzuszenie.

Takie jak na obrazku:
http://www.edw.com.pl/n0003/pcsrv/pcsrv_f00.jpg

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2010, 22:58 
Cytuj  
Ale tam wszystkie sa srebrne, bez miejsca ktore mogloby sie latwo wybrzuszyc.
o takie jak na obrazku http://www.techspot.com/articles-info/2 ... age_12.jpg


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.