mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 lip 2010, 21:37 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
...ale dziwi mnie,ze nikt teraz o nokiach nigdzie nie pisze.


Nigdy nie lubilem tej firmy, ale od niedawna zastanawiam sie nad jakims smartphonem i wybor padnie chyba wlasnie na Nokie (konkretniej N900). Linux (banda maniakow piszacych soft na kazda okazje), zajebista przegladarka, fizyczna klawiatura, divx i inne pierdoly, ktore mi robia. Jestem w stanie przebolec brak natywnej obslugi mms, obsluge glownie w poziomie (poza modulem gsm), wielkosc zabawki i czas pracy na baterii. Im dluzej sie zastanawiam tym bardziej sklaniam sie ku n900.
Co do BB - mialem kilka modeli i podpisuje sie pod pozytywnymi opiniami. Rewelacyjny soft pod wzgledem uzytkowym (zajebiscie intuicyjny, bezproblemowy).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 11:21 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
No ekran w SGS bije na glowe ten ihponowy na przyklad.


Care enough to disagree.
Niby dlaczemu bije na glowe od razu? Imo bardzo podobna jakosc obrazu na obu wyswietlaczach.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2010, 21:27 
Cytuj  
Porownaj poziom czerni na obu ekranach.
I dodatkowo zrob test na pelnym sloncu.
Co prawda niektorzy twierdza, ze na SGS brzydki jest 'groszek' na bialych tlach, ale to trzeba miec naprawde sokoli wzrok, ja osobiscie to ledwo zauwazam (i w najmniejszym stopniu mi to nie przeszkadza).

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 00:03 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Porownaj poziom czerni na obu ekranach.
I dodatkowo zrob test na pelnym sloncu.
Co prawda niektorzy twierdza, ze na SGS brzydki jest 'groszek' na bialych tlach, ale to trzeba miec naprawde sokoli wzrok, ja osobiscie to ledwo zauwazam (i w najmniejszym stopniu mi to nie przeszkadza).


Mam nadzieje ze porównujesz SGS do Iphone 4, a nie 3g/3gs bo jeśli do tych starszych wersji to jest to nieporozumienie i nie ma sensu marnować klawiatury na dyskusje. Miedzy 4, a SGS sa naprawdę znikome różnice i nawet nie pokusiłbym sie o typowanie faworyta.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 00:22 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Porownaj poziom czerni na obu ekranach.
I dodatkowo zrob test na pelnym sloncu.
Co prawda niektorzy twierdza, ze na SGS brzydki jest 'groszek' na bialych tlach, ale to trzeba miec naprawde sokoli wzrok, ja osobiscie to ledwo zauwazam (i w najmniejszym stopniu mi to nie przeszkadza).


Ja sie przesiadlem z iphone na desire i mnie wkurza wlasnie ze na sloncu nic nie widze a z powiekszonej rozdzielczosci nie mam za wiele korzysci. Moze samsung ma lepsze wyswietlacze.
A jak wyglada dotyk bo w htc tez odczuwalnie gorzej niz w iphone i dam sobie reke uciac ze to bardziej wina androida niz hardware.
Nie wspominajac o strasznym zjadaniu baterii co mam nadzieje rozwiaze froyo.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 00:33 
Cytuj  
Dotyk to hardware, a nie android:
http://www.youtube.com/watch?v=hVlsRCMltDg

Desire ma wyswietlacz AMOLED, Samsung zastosowal Super AMOLED, ktory na chwile obecna jest najlepsiejszy. Niestety zzera baterie niesamowicie. Nie moge na razie ocenic na ile bedzie mi wystarczyc jedno naladowanie przy normalnym uzytkowaniu, bo poki co ciagle sie nim bawie, wiec musze kazdego wieczoru przed snem podlaczac go do ladowarki.

EDIT:
@marus:
Faktycznie, musze ci przyznac po czesci racje. Poki co jestem na etapie fanboiowania nowej zabawki SGS, wiec z rozpedu porownalem do 3GS, ktory posluzyl mi za wzorzec. Jesli wezmiemy 4G to juz roznica jest na tyle znikoma, ze powinnismy wybrac zaleznie od gustu. Mi sie dla przykladu podoba bardziej Samsung, bo ma znacznie zywsze kolory. 4G ma z kolei duuuzo mniejsze piksele, ale osobiscie tego nie zauwazam przy zwyklym uzytkowaniu telefonu (z 20 cm od twarzy minimum).
http://www.engadget.com/photos/iphone-4 ... ff#3115610

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 01:18 
Cytuj  
marus napisał(a):
Mirtul napisał(a):
Porownaj poziom czerni na obu ekranach.
I dodatkowo zrob test na pelnym sloncu.
Co prawda niektorzy twierdza, ze na SGS brzydki jest 'groszek' na bialych tlach, ale to trzeba miec naprawde sokoli wzrok, ja osobiscie to ledwo zauwazam (i w najmniejszym stopniu mi to nie przeszkadza).


Mam nadzieje ze porównujesz SGS do Iphone 4, a nie 3g/3gs bo jeśli do tych starszych wersji to jest to nieporozumienie i nie ma sensu marnować klawiatury na dyskusje. Miedzy 4, a SGS sa naprawdę znikome różnice i nawet nie pokusiłbym sie o typowanie faworyta.

No a jaki ma sens porownywac do 4 skoro nie ma go jeszcze nawet oficjlanie w polsce. Moze ktos ma za to 3gs albo mysli o zakupie bo sprzerdaja go teraz chyba taniej sporo .Tak wiec jak najbardziej ma sens takie porownanie.
Od przyszlego tygodnia galaxy bedzie tez w orange (czyli bedzie juz w kazdej sieci w polsce) no i jako ze moge podpisc nowa umowe za pare dni to chyba sie zdecyduje.

exodus napisał(a):
Mirtul napisał(a):
Porownaj poziom czerni na obu ekranach.
I dodatkowo zrob test na pelnym sloncu.
Co prawda niektorzy twierdza, ze na SGS brzydki jest 'groszek' na bialych tlach, ale to trzeba miec naprawde sokoli wzrok, ja osobiscie to ledwo zauwazam (i w najmniejszym stopniu mi to nie przeszkadza).


Ja sie przesiadlem z iphone na desire i mnie wkurza wlasnie ze na sloncu nic nie widze a z powiekszonej rozdzielczosci nie mam za wiele korzysci. Moze samsung ma lepsze wyswietlacze.
A jak wyglada dotyk bo w htc tez odczuwalnie gorzej niz w iphone i dam sobie reke uciac ze to bardziej wina androida niz hardware.
Nie wspominajac o strasznym zjadaniu baterii co mam nadzieje rozwiaze froyo.

Galaxy s ma super amoled a nie amoled jak desire a roznica jest wlasnie glownie taka ze calkiem niezle sobie radzi "na sloncu".
Ekran dotykowy tez ma sporo lepszy niz w desire o czym pisalem wyzej.
Sa filmiki z testami zobacz sobie dziala naprawde swietnie.
O tu masz roznice miedzy tym starszym (desire nexus one) a nowym (evo, incredible,galaxy s)
http://www.youtube.com/watch?v=2QVyc1ta ... re=related

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 16:06 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Dotyk to hardware, a nie android:
http://www.youtube.com/watch?v=hVlsRCMltDg

Desire ma wyswietlacz AMOLED, Samsung zastosowal Super AMOLED, ktory na chwile obecna jest najlepsiejszy. Niestety zzera baterie niesamowicie.


Jeśli to drugie zdanie tyczy sie tego pierwszego o Super Amoled to jest lekko chybione ponieważ juz pierwsza wersja AMOLED jest oszczędna, a Super AMOLED jest o 20-30% bardziej energooszczędny. Pod wzgledem poboru mocy ekran Super AMOLED wygrywa z Retina zastosowana w Iphone 4.

Inna sprawa ze Samsung juz pracuje na nastepca lub ulepszeniem AMOLEDOW, wyglada to bardzo obiecujaco:

http://www.youtube.com/watch?v=f8S8tbQMp2k

Praktycznie niezniszczalny ekran.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2010, 16:48 
Cytuj  
Co z tego, ze jest o 20-30% bardziej energooszczedny jak i tak wciaz odpowiada za 60-70% zuzycia mojej baterii :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 06:30 
Cytuj  
kupilem sobie bb 9700, niby wszystko ok,ale tak: mam zainstalowane niektore aplikacje (mapy,centrum aplikacji), ale nie moge z nich za cholere korzystac, 2. nie ma u mnie opcji (a we wszystkich guideach jest) skonfigurowanie poczty innej niz tej z microsoft exchange (brak opcji private maila), juz mnie lekko wkurwia ten telefon, a pare godzin go dopiero mam :<


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 22:11 
Cytuj  
kupiłem sobie szajsunga wave'a osiempińcet

co posysa:
appsy, jeśli ktos sie przyzwyczaił do np iStore to niech szybko zapomni o samsung apps
widzimisię projektanta UI - kurwa oczywiście jak w każdym nowym systemie niczego nie można znaleźć, na przykład - po co ustawienia dźwięków umieszczać w katalogu ustawienia?

co jest sycące:
wyświetlacz
sprawność OS
kamera
obudowa/design
bateria (jak na sramtfona)
cena


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 23:07 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
kupilem sobie bb 9700, niby wszystko ok,ale tak: mam zainstalowane niektore aplikacje (mapy,centrum aplikacji), ale nie moge z nich za cholere korzystac, 2. nie ma u mnie opcji (a we wszystkich guideach jest) skonfigurowanie poczty innej niz tej z microsoft exchange (brak opcji private maila), juz mnie lekko wkurwia ten telefon, a pare godzin go dopiero mam :<


BIS lub BES.

Zadzwoń do swojego operatora i poproś o aktywację usługi BIS.

Dla usługi BES musisz posiadać dostęp do Exchange i ładnie kogoś poprosić żeby Ci BES skonfigurował który jest darmowy chyba dla dwóch userów max.

BB nie jest dla zabawką dla plebsu i pospólstwa, sry m8. :<

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 00:47 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
kupiłem sobie szajsunga wave'a osiempińcet

co posysa:
appsy, jeśli ktos sie przyzwyczaił do np iStore to niech szybko zapomni o samsung apps
widzimisię projektanta UI - kurwa oczywiście jak w każdym nowym systemie niczego nie można znaleźć, na przykład - po co ustawienia dźwięków umieszczać w katalogu ustawienia?

co jest sycące:
wyświetlacz
sprawność OS
kamera
obudowa/design
bateria (jak na sramtfona)
cena


Kupilem tydzien temu Galaxy S, tez mialem dylemat wave or galaxy s ale jednak ze wzgledu na nowy system operacyjny w Wave, a co za tym idzie brak aplikacji i marne wsparcie userow (nie wspominając o braku Swype na dzien dzisiejszy) wzialem Galaxy s i jestem poki co bardzo zadowolony. Przesiadłem sie z iphone 3g po roku użytkowania.
Galaxy S jak i caly android = mnóstwo aplikacji + wsparcie userow na forach itd.
Brakuje mi jedynie diody led do aparatu, szkoda ze tego zabraklo w wersji europejskiej.

SWYPE - to jest chyba największa rewelacja, przebija nawet sprzętowe klawiatury jeśli chodzi o szybkosc pisania, nie wspominając o ekranowych qwerty. Poki co każda osoba której pokazywałem Swype była w lekkim szoku ze tak szybko można pisac maile czy tam smsy. Na 100% nie kupie juz telefonu ktory nie będzie posiadał tej aplikacji :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 06:41 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
RufeN napisał(a):
kupilem sobie bb 9700, niby wszystko ok,ale tak: mam zainstalowane niektore aplikacje (mapy,centrum aplikacji), ale nie moge z nich za cholere korzystac, 2. nie ma u mnie opcji (a we wszystkich guideach jest) skonfigurowanie poczty innej niz tej z microsoft exchange (brak opcji private maila), juz mnie lekko wkurwia ten telefon, a pare godzin go dopiero mam :<


BIS lub BES.

Zadzwoń do swojego operatora i poproś o aktywację usługi BIS.

Dla usługi BES musisz posiadać dostęp do Exchange i ładnie kogoś poprosić żeby Ci BES skonfigurował który jest darmowy chyba dla dwóch userów max.

BB nie jest dla zabawką dla plebsu i pospólstwa, sry m8. :<

ogarnalem BIS w Orange ;) super funkcjonalny telefon, a aplikacji w necie tyle,ze az nie wiadomo za co sie najpierw brac :) jedyny problem dla mnie atm to to,ze telefon widzi moje domowe wifi i niby sie z nim laczy,ale nie pobiera zadnych danych, adresu ip itp. mam w planach wymiane routera w najblizszym czasie to moze wtedy to ogarne (inna sprawa,ze troche nie wiem po co mi w domu wifi dzialajace na telefonie,ale nie chcialbym,zeby ta sytuacja sie pojawila w jakims hotelowym wifi za granica,wiec mam w planach na sierpien wyjasnienie tej sprawy) ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 08:38 
Cytuj  
marus napisał(a):
Kupilem tydzien temu Galaxy S, tez mialem dylemat wave or galaxy s ale jednak ze wzgledu na nowy system operacyjny w Wave, a co za tym idzie brak aplikacji i marne wsparcie userow (nie wspominając o braku Swype na dzien dzisiejszy) wzialem Galaxy s i jestem poki co bardzo zadowolony. Przesiadłem sie z iphone 3g po roku użytkowania.
Galaxy S jak i caly android = mnóstwo aplikacji + wsparcie userow na forach itd.
Brakuje mi jedynie diody led do aparatu, szkoda ze tego zabraklo w wersji europejskiej.

SWYPE - to jest chyba największa rewelacja, przebija nawet sprzętowe klawiatury jeśli chodzi o szybkosc pisania, nie wspominając o ekranowych qwerty. Poki co każda osoba której pokazywałem Swype była w lekkim szoku ze tak szybko można pisac maile czy tam smsy. Na 100% nie kupie juz telefonu ktory nie będzie posiadał tej aplikacji :)


Na początku byłem uparty na Androida, ale jakoś żaden HTC czy Galaxy mnie nie ruszał.
Telefon służy głównie do dzwonienia, bo do zabawy i tak uzywam ipoda touch. A jak zobaczyłem, że to Bada jest szybsze od Androida to juz nie miałem pytań.


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*

Posty: 94
Dołączył(a): 6.04.2010
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 10:49 
Cytuj  
Szybszy pod jakim względem, działanie menu, gry ? Rom który jest fabrycznie w Galaxy S sprzedawanych w Saturnie, Media itd jest do bani, wgranie nowszego eliminuje wszelkie lagi i black screeny. W sierpniu ma być aktualizacja do androida 2.2 także telefon będzie jeszcze szybszy, chociaż na ja obecnym romie nie mam żadnych problemow ze zwisami.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 11:02 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=uBSIFNWaMzg


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 11:56 
Cytuj  
Htc desire bedzie mialo upgrade do 2.2 lada dzien i juz nie bedzie szybszy wave:)
Fajny telefon ten wave ale bada:|

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 16:19 
Cytuj  
Samsung Wave vs HTC HD2

Jak wypadaja te dwa telefony w porownaniu? I jaki system najlepszy? Windows/Symbian/Android?

Pyta osoba, ktora na tym sie nie zna w imieniu osoby, ktora nie zna sie jeszcze bardziej :D

Znajomy chce kupic nowy, oba mu sie podobaja, Wave wychodzi taniej jezeli chcialby np. wziasc w Play w Mixie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 lip 2010, 16:50 
Cytuj  
Telefon jako taki to chyba lepszy bedzie samsung wave .
No ale za wiele aplikacji to na ten system bym sie nie spodziewal.

Co do systemow operacyjnych to w najbliszym roku android pewnie zje wszystkich .
Napewno najwiekszy wybor jesli chodzi o aplikacje itp to nadal iphone ale android szybko ich goni.

Windows to dopiero pod koniec roku zobaczymy cos sensownego w postaci windows mobile 7 ktory zapowiada sie bardzo ciekawie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.