mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2010, 19:52 
Cytuj  
Cos mi sie ostatnio pieprzy net. Mamy w mieszkaniu 3 lapki + PC wszystko na WIFI. Net to UPC 50mb. Sek w tym ze jak pojawi sie wiecej niz jedna osoba to pingi skacza do 500+. Z lekka to wkurwiajace szczegolnie ze to sie dzieje nawet jak z neta nie korzystaja albo conajwyzej ogladaj YT albo facebooka ;<

Jakies pomysly co mozna z tym zrobic?;|

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2010, 20:03 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
conajwyzej ogladaj YT


Takie ogladanie YT dosc obciaza wam lacze. Zaloz sobie wlasne lacze, bo konflikty beda zawsze, albo dobrze dzielenie obecnego ustawcie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2010, 20:09 
Cytuj  
Ok, a macie moze pod reka jakis przystepny poradnik krok po kroku jak podzielic lacze tak zeby dzielo tylko na aktualna ilosc ludzi podlaczonych do neta?;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2010, 21:24 
Cytuj  
bezposrednio z modemu? czy z routera? ma QoS?


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2010, 22:16 
Cytuj  
Ma, ustawilem tam cos na pliki multimedialne off, wiec dzial troche lepiej. Ale da sie jakos podzielic lacze tam?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2010, 22:50 
Cytuj  
Najlepiej do tego spisuje się każdy router z możliwością wgrania tomato, banalnie prosty w konfiguracji podział łącza, najtańsze routery to ovislink za jakieś 95zl chyba.

Problem twój to własnie brak dynamicznego podziału łącza, wątpię by firmowy soft w tym routerze miał coś sensownego, choć zdąża się że mają, QoS to nie jedyne dobre rozwiązanie, u mnie lepiej spisuje się podział z przypisaniem do IP i dynamiczne zwiększenia przepustowości zależne od aktywności i ilości online ludziaków, wszystko w tomato na ovislinku za 95zl.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2010, 07:03 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Cos mi sie ostatnio pieprzy net. Mamy w mieszkaniu 3 lapki + PC wszystko na WIFI. Net to UPC 50mb. Sek w tym ze jak pojawi sie wiecej niz jedna osoba to pingi skacza do 500+. Z lekka to wkurwiajace szczegolnie ze to sie dzieje nawet jak z neta nie korzystaja albo conajwyzej ogladaj YT albo facebooka ;<

Jakies pomysly co mozna z tym zrobic?;|

ja bym zaczal najpierw od wykonania telefonu na infolinie aby sprawdzili zdalnie czy wszystko smiga jak trzeba.
zawsze mozesz tez zamowic montera z kablowki.
3 rzecz to dzielenie lacza...

Pisze o tych 2 pierwszych punktach poniewaz dziwne mi sie wydaje iz przy 1-2 userach lub nawet wiecej z takim laczem masz problemy z pingami..

i nie piszcie ze ogladanie yt dosc obciaza lacze, przeciez on nie ma netu z szybkoscia 512 czy 1mb, toz to jest upc 50m po kablu powinno byc 0 problemow nawet i przy 5 uzytkownikach streamingujacych.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2010, 07:46 
Cytuj  
możliwe też złe ustawienia sieci, nie macie konfliktu IP lub mac ?
pamiętam jak kiedyś jebałem swojego ISP przez miesiąc aż się nie kapnąłem że jakimś cudem mam 2 maki takie same w sieci :<


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 23 gru 2010, 09:25 
Cytuj  
Zle ustawienia sieci to calkiem mozliwa opcja. Specami to my od tego nie jestesmy, bardziej za zasadzie na chybil trail wszystko ustawilismy. Ale grzebalismy tylko w podstawowych ustawieniach, do opcji routera nie wchodzilismy(az do wczoraj;)).
Nie wiem czy mamy jakis konflikt, fakt - jak jeszcze lecielismy na kablu zdarzalo sie windows informowal o konfilikcie ip ale zle pingi z tego nie wynikaly, wszystko sie popsulo jak przerzucilismy sie na wifi.
Jak sprawdzic czy jest ten konflikt? Szczegolnie mac, bo o ip windows mi powie;)

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2010, 09:29 
Cytuj  
Start (XP uruchom a w 7 szukaj) => cmd => ipconfig /all i szukamy naszej karty WiFi i tam bedzie takie cos jak adres fizyczny - to jest MAC

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2010, 09:31 
Cytuj  
ipconfig /all
wartość "Physical address" przy urzadzeniu ktore podpiete jest do neta.

Mowisz ze po przelaczeniu na wifi sie to dzieje... a jaki ruter dokladnie? W sensie, b,g czy n?
Jeśli b/g to najprawdopodobniej nie wyrabia z przekazywaniem tego co dostaje po kablu dalej w wifi. Jeśli nie ma konfliktów mac to zwaliłbym na słabą jakość rutera (szczególnie jeśli to n). Najlepiej pożyczyć od znajomego jakiś inny i porównać...
Jeśli to b/g to też podążając zgodnie ze wskazówkami Embe weźcie pod uwagę max prędkość na wifi a nie z UPC.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 23 gru 2010, 09:45 
Cytuj  
Cholera, teraz nie mam mozliwosc sprawdzenia routera. Wiem ze to Thompson, standardowy UPC. Jak wroce z roboty(albo po swietach:D) to posprawdzam wszystko i napisze/dopytam. Dzieki;)

**

Posty: 249
Dołączył(a): 24.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2010, 17:46 
Cytuj  
zainstaluj na kompach net limitera i tyle


Posty: 3
Dołączył(a): 2.01.2011
Offline
PostNapisane: 2 sty 2011, 22:22 
Cytuj  
Zmniejsz FTP i łączą za pomocą zsynchronizowania komputera.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.