mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, 23:31 
Cytuj  
To możesz zobaczyć na starych czarno białych filmach w SD. W LOTR to też nic takiego nie widziałem, za ładne, za kolorowe, za wyraźne.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, 23:35 
Cytuj  
jakbym cos zauwazyl, to dam znac, choc licze na to, ze tak sie nie stanie. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2011, 23:47 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
@Daedrael
A w ciemnych scenach nie ma już duchów ? Mam starszego panasonica i przy scenach w nocy, z bardzo małym kontrastem we mgle lub zacienionych, gdzie nie widać za bardzo koloru jest takie wrażenie jakby obraz się "rozdwajał". Tj. jak np. gość przesunie głowę w lewo to jakby przesunęła się najpierw poświata tej głowy a później cała reszta. Jest to rzadkie zjawisko i można je zaobserwować właściwie tylko przy bardzo wolnych scenach, gdzie jest mało ruchu.


To była wada plazm ale starych modeli, podobnie z blaknięciem kolorów ale to akurat było bardziej widoczne w starych lcd, kolejna wada starych plazm to wypalanie.
Dlatego na rynku zostali tylko ci co potrafili rozwinąć technologie jak pioneer i panasonic, reszta to crap.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lip 2011, 00:03 
Cytuj  
Cytuj:
To była wada plazm ale starych modeli

TH-42PV80PA, Seria TH, to chyba z 2009 roku. W sumie telewizory nie starzeją się tak szybko jak komputery ;)

Cytuj:
podobnie z blaknięciem kolorów ale to akurat było bardziej widoczne w starych lcd, kolejna wada starych plazm to wypalanie.

Blaknięcie kolorów to nie plazmy, co do wypalania to raczej początki technologii, koło 1999-2000 roku.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lip 2011, 06:46 
Cytuj  
ja na swoim starym panasie nie zauwazylem nic takiego Swengu.

pioneer jeszcze robi plazmy?

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 19:23 
Cytuj  
dobra, mam jeszcze jedno pytanie. potrzebuje jakies naglosnienie do tego tv + ps3. jakies pomysly, propozycje?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 19:35 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
dobra, mam jeszcze jedno pytanie. potrzebuje jakies naglosnienie do tego tv + ps3. jakies pomysly, propozycje?


zestaw kina domowego (amplituner+dvd+glosniki bez suba) mozna w miare rozsadnej jakosci dorwac juz za 2,5-3k. Rozjebie Ci chate cala, gwarantuje. Nie kupuj tylko plastykowych pierdziawek. jezlei nie jestes melomanem jak ojciec (cz3) to spokojnie taki zestawik Ci wystarczy. Co do PS3, no to juz sie nie wypowiadam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 19:42 
Cytuj  
ampli + glosniki + sub.
do samego tv rzadko uzywam (bo w koncu nic w tv nie ma).
ale do ps3/filmow polecam.
na hdtv.com.pl jak podasz wielkosc pomieszczenia + budzet dobiora ci sprzet naprawde dobrze no i mozna kupic zdecydowanie taniej.
(nie jest to reklama - po prostu polecenie serwisu, ktory naprawde pomaga noobzorom w tych tematach).

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 20:07 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Daedrael napisał(a):
dobra, mam jeszcze jedno pytanie. potrzebuje jakies naglosnienie do tego tv + ps3. jakies pomysly, propozycje?


zestaw kina domowego (amplituner+dvd+glosniki bez suba) mozna w miare rozsadnej jakosci dorwac juz za 2,5-3k. Rozjebie Ci chate cala, gwarantuje. Nie kupuj tylko plastykowych pierdziawek. jezlei nie jestes melomanem jak ojciec (cz3) to spokojnie taki zestawik Ci wystarczy. Co do PS3, no to juz sie nie wypowiadam.


nie potrzebuje odtwarzacza, tylko naglosnienie, bo za odtwarzacz mi sluzy ps3.
dzieki mendol, sprawdze to. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 20:09 
Cytuj  
np.
przygotuj sie na jakis miesiac klikania ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 20:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
np.
przygotuj sie na jakis miesiac klikania ;)


i z tydzien podlaczania ;P + chowania kabli

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 21:07 
Cytuj  
to akurat pare godzin roboty.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 21:23 
Cytuj  
oczoplasu mozna dostac na tym forum mendol. :D

powiedzcie mi, czy ps3 jako odtwarzacz bluray / dvd / muzyka sie sprawdzi?

do tego szukam jakiegos porzadnego zestawu 2.1, bo na 5.1 to ten pokoj sie nie nadaje. 3.7 x 4.7 m, meble, lozko etc.

jakby ktos mogl taki 2.1 polecic to bylbym wdzieczny, jak nie, to poswiece jutro dzien na przegladanie tego forum (ktore ma zjebane przekierowania, co troche utrudnia). cenowo - trudno mi powiedziec, nie jestem melomanem, chcialbym, zeby to mialo pierdolniecie przynajmniej jak robert burneika, bedzie duza roznica w jakosci miedzy 2.1 za 1000 zl, a za 2000? bo w 2k chcialbym sie zamknac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 21:29 
Cytuj  
nadaje sie ten pokoj na 5.1 - i szczerze ci to polecam :)
jesli chcesz sie zamknac w 2k to musisz szukac kina domowego (albo pewnie jakiegos logitecha), ktore pozwoli ci na podlaczenie wielu sygnalow.
ja sluchalem zestawu 2.0 za pare k i faktycznie robil wrazenie niesamowite.
ale w grach i filmach 5.1 sprawdza sie zajebiscie - z dobrym ampli.
albo 'dozbieraj' do jakis 5k (kupisz za to ampli plus 5.0) albo kup jakies kino domowe z duza iloscia wyjsc i tez bedziesz zadowolony.
ampli ma ta przewage, ze pozwala na podlaczenie praktycznie wszystkiego - pc, x360, ps3, tv - i jeszcze mam zapas :)
mozliwosci ustawienia dzwieku tez robia swoje.

w tym przedziale cenowym patrz tez (jak pisalem wyzej) na to, co bedziesz mogl podlaczyc do tego sprzetu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 22:04 
Cytuj  
w ampli masz jeden z ogromnych plusow, ze kazda urzadzenie jest na osobnym kanale i przelaczasz sobie pomiedzy nimi tylko w zaleznosci od tego co aktualnie chcesz uzywac/sluchac. z-5500 od logitecha nie da Ci tego co konkretny amplitunerek, fajnie graja ale w porównaniu z kinem z glosnikami z drewna to niebo a ziemia. co do pokoju, ja mam 4x4 i spokojnie kino daje rade, takze sie tym nie przejmuj zbytnio. ino przemysl, czy Ci sie wszystko zmiesci bo ja jeszcze mam rower :d

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 22:13 
Cytuj  
co do tego, czy sie zmiesci, to nie ma problemu raczej, po bokach tv jest po metrze wolnego miejsca. chociaz nie ukrywam, ze chcialbym uniknac tych wszystkich kabli. zadnego plastikowego szajsu nie chce kupic, miedzy innymi dlatego tez 2.1, bo 2.1 za 2k bedzie lepsze moim zdaniem, niz 5.1 za ta cene.

czyli rozumiem, ze ampli + 2 duze kolumny bedzie ok? czy do tego sub musi byc?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 22:15 
Cytuj  
do filmow musi

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 22:18 
Cytuj  
czyli ampli + 2 kolumny + sub. dobra, bede czegos takiego szukal, nie wiesz moze mendol cos konkretniej? juz nie pytam o konkret modele (choc byloby milo, z tv mnie nie zawiedliscie :)), ale jakiej firmy ten sprzet mialby byc?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lip 2011, 22:30 
Cytuj  
nie bardzo.
zalezy czy bedziesz chcial zostac przy 2.1 czy docelowo 5.1.
ampli i 5.1 mozna sie zamknac w naprawde sensownej kwocie, jednoczesnie majac calkiem ok sprzet.

z ampli podobnie - w miare oki kosztuje 1500-2000zl.
harman sprawuje mi sie zajebiscie jesli chodzi o caloksztalt.

kolumny klipscha moge ci polecic - jesli chodzi o tani sprzet sprawuja sie naprawde zajebiscie.

ale tak jak napisalem - musisz sie zastanowic, przemyslec i zaplanowac.
do muzyki kupilbym 2.0/2.1 bo sluchalem fajnych kolumn i naprawde jest masakra.
ale jesli chodzi o gry/filmy to 5.1 musi byc imo.
albo sie przemeczyc i zebrac 5k (ampli, kolumny i sub) - miec spokoj na dluzszy czas, albo kombinowac.

z wyborem 2.1 niestety ci nie pomoge za bardzo :)
ale uprzedzam - wybor kolumn, przy wyborze samego sub'a to pikus.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 11 lip 2011, 00:03 
Cytuj  
dzisiaj zaobserwowalem, ze w tv cos brzeczy z tylu i nie jest to raczej wentylator, bo ten chodzi normalnie z tego co widze. wyciszylem na chwile i po prostu przyciagnelo uwage, nie wiem, czy bylo to wczesniej i czy powinno tak byc. w trakcie ogladania czy grania nie przeszkadza, co nie zmienia faktu, ze jesli to jakas nieprawidlowosc, to nie zostawie tego, jestem pedantem. :<

a wiec drodzy uzytkownicy panasonicow, czy cos wam brzeczy, kurwa? :D

edit : czytam na necie, ze problem jest dosc powszechny w modelach g30, teraz pytanie, czy zglaszac to do serwisu?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.