mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 382  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2011, 23:58 
Cytuj  
Szukam nowej zabawki :D

Nie jeżdżę dużo ale, to co mam jest po prostu nudne w prowadzeniu, pewnie że zabiera z punktu A do B, ale kurde jak wracam w nocy i mam cała drogę pustą, chcę odrobinkę szybciej pojechać i kupa :D

Mój wybór na dzień dzisiejszy to RX8 wiem, że pali jak smok ale to nie problem ...

Ma ktoś jakie doświadczenia z tym samochodem?

Co jeszcze byście polecili?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 15 lip 2011, 19:17 
Cytuj  
Problem z płytą główną - znajomy odkupił ode mnie EVGA 680i SLI i po złożeniu kompa u siebie zestaw mu startuje ale nie daje obrazu. Wszystkie części znajomy przełożył ze swojego starego komputera (wymieniana była tylko płyta). Po włączeniu zasilania wiatraczki zaczynają pracować, diody hdd mrugają - nie ma obrazu oraz nie kręci się wiatrak na karcie graficznej. Sprawdzaliśmy wszystkie 3 porty PCI-E, to samo. Procesor włożony prawidłowo, zasilanie podpięte prawidłowo (24 i 8 pin). Zasilacz 800W markowy, sprawdzony. Karta graficzna, procesor i pamięć sprawdzone jako działające. Płyta nie daje beep'em żadnego kodu błędu - totalna cisza. Podmienialiśmy kartę graficzną, pamięci - bez rezultatu. Płyta ma wsparcie zarówno dla procesora, pamięci jak i karty graficznej. Jakieś pomysły co nie styka?


_________________
For the pony!

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 lip 2011, 20:52 
Cytuj  
ukochane problemy z black screenem...
Można spróbować podłączyć wszystko do innej płyty po prostu i sprawdzić czy działa. Jeśli tak to pewnie się coś podczas transportu płycie stało. A jak sprawdziliście zasilacz? Kiedyś miałem tak że przestał dawać napięcie na te wtyczki do grafiki (12V ?) - dotyczy tylko tych co mają osobne zasilanie :P

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 lip 2011, 21:13 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Ma ktoś jakie doświadczenia z tym samochodem?

Co jeszcze byście polecili?


ja na co dzień poruszam się Civic'em VIII 1.8 140km iVtec - całkiem przyjemne autko, stosunkowo mało palące na trasie a robiące 0-100 w 8.9s i mogę go szczerze polecić :wink:


chociaż jak dla mnie demon prędkości to to dalej nie jest dlatego właśnie dalej mam moje stare uno :]


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 lip 2011, 21:59 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Problem z płytą główną - znajomy odkupił ode mnie EVGA 680i SLI i po złożeniu kompa u siebie zestaw mu startuje ale nie daje obrazu. Wszystkie części znajomy przełożył ze swojego starego komputera (wymieniana była tylko płyta). Po włączeniu zasilania wiatraczki zaczynają pracować, diody hdd mrugają - nie ma obrazu oraz nie kręci się wiatrak na karcie graficznej. Sprawdzaliśmy wszystkie 3 porty PCI-E, to samo. Procesor włożony prawidłowo, zasilanie podpięte prawidłowo (24 i 8 pin). Zasilacz 800W markowy, sprawdzony. Karta graficzna, procesor i pamięć sprawdzone jako działające. Płyta nie daje beep'em żadnego kodu błędu - totalna cisza. Podmienialiśmy kartę graficzną, pamięci - bez rezultatu. Płyta ma wsparcie zarówno dla procesora, pamięci jak i karty graficznej. Jakieś pomysły co nie styka?


jesli tam sa kondesatory starego typu to zobacz czy nie sa opuchniete
ogolnie w kondesatorach bym upatrywal powodu , profilaktycznie odlutowac stare i przylutowac nowe i zobaczyc , nie ma 100% pewnosci ze bedzie hulac , ale zawsze to szansa na odratowanie sprzetu


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 16 lip 2011, 07:59 
Cytuj  
pooma napisał(a):
ukochane problemy z black screenem...
Można spróbować podłączyć wszystko do innej płyty po prostu i sprawdzić czy działa. Jeśli tak to pewnie się coś podczas transportu płycie stało. A jak sprawdziliście zasilacz? Kiedyś miałem tak że przestał dawać napięcie na te wtyczki do grafiki (12V ?) - dotyczy tylko tych co mają osobne zasilanie :P


Znajomy przełożył na tą płytę ode mnie wszystkie części ze swojego poprzedniego zestawu. Gdy wynikł ten problem oczywiście przerzuciliśmy wszystko z powrotem - i chodzi. Zasilacz Corsair 800W - działa bo poprzedni zestaw chodzi bez problemu, karta GeForce GTX280 z dwoma wtyczkami (6 i 8 pin) na starym zestawie chodzi bez problemu.

@Aldatha
Kondensatory wyglądają jak nówka sztuka, zero opuchlizny. Ta płyta działała u mnie bezproblemowo.

Zaczynam się zastanawiać czy to nie ustawienia BIOSu coś mieszają, inna koncepcja to taka, że podłączając płytę znajomy mógł zrobić jakieś zwarcie. Przyznał się, że próbował resetować BIOS zwierając jumperem piny przy włączonym kompie (z tego co wiem jest to ryzykowne).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 lip 2011, 09:01 
Cytuj  
to pewnie poszlo pare sciezek i mobo R.I.P


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 16 lip 2011, 09:43 
Cytuj  
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że płyta padła - ma wbudowany wyświetlacz LED kodów błędu - wywala nam 88, gdyby była padnięta totalnie byłoby "--". 88 o ile wiem to błąd inicjacji, niestety w podręczniku do płyty opisany jest jako "reserved" więc dużo nam to nie mówi. Płytę wyjęliśmy z obudowy aby wykluczyć możliwość jakichś przepięć, zwarć itp, zostawiliśmy tylko z podstawowymi częściami, bez podpiętych kabli poza zasilaniem. Wtyczki zasilania sprawdzaliśmy parę razy, dociskaliśmy kostkę BIOSU w slocie, żonglowaliśmy kostkami pamięci - nadal kicha. Co jest zastanawiające to fakt, że płyta nie daje żadnego dźwiękowego sygnału błędu - nawet gdy banki pamięci są puste - powinna zgłosić błąd pamięci, a tu cisza.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2011, 11:05 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Problem z płytą główną...


Może ten zasilacz ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 16 lip 2011, 13:03 
Cytuj  
embe napisał(a):
yabaddi napisał(a):
Problem z płytą główną...


Może ten zasilacz ?


Raczej nie, podnosił bez problemu poprzedni zestaw (sprawdzaliśmy) w tym GTX280 który trochę prądu żre. Znajomy zabrał płytę do serwisu, zobaczymy co tam powiedzą.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 lip 2011, 14:29 
Cytuj  
powiedza na 70% ze kondesatory


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 lip 2011, 18:56 
Cytuj  
Problem juz od pewne czasu, ale ostatnio zaczal mnie dobijac: jestem praktycznie pewien, ze pojawil sie po tym jak wymienilem w kompie plyte glowna i karte graficzna (chodz moze nie od razu). W chwili obecnej mam Radka HD5570 i plyte MSI P43T-C51, a do tego monitor Belinea 102035W.

Problem wyglada tak, ze jezeli zostawie kompa stojacego zbyt dlugo, to ciezko go wyciagnac ze sleep'a (tzn. z wygaszenia w zasadzie, bo sleep mode mam wylaczone). Nie wazne czy zostawie monitor wlaczony, czy wylaczony, jak go uruchomie i rusze myszka to dioda na monitorze zaczyna migac, ale nic sie nie dzieje. Co zdaje sie pomagac w koncu to randomowe klikanie myszka jak popadnie, chociaz nie wiem, czy to rzeczywiscie od tego rusza, czy samo z siebie zmienia zdanie. Dzieje sie to tylko jak postoi wygaszony troche dluzej, bo np. jak ruszyc go pare min po wygaszeniu to wychodzi normalnie. Na dodatek podobny problem pojawia sie tez przy uruchamianiu kompa w ogolu - czyt. lampa miga, ale obrazu nie ma, a komp wczytuje sie normalnie bo jak odczekam i wbije haslo to mam dzwiek logowania.

Nigdy wczesniej czegos takiego nie mialem i nie mam pojecia co moze to powodowac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 17 lip 2011, 21:07 
Cytuj  
dysk twardy


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 11:13 
Cytuj  
Poleci mi ktoś klawę z w miare niskimi klawiszami bo te w G-15 sa dla mnie za wysokie i po dłuższym graniu bola mnie palce, klawka musi mieć podświetlanie.

Patrzyłem na Razery ale ( mogę oceniac tylko ze zdjęc ) maja takiej samej wysokosci klawisze.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 11:30 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Poleci mi ktoś klawę z w miare niskimi klawiszami bo te w G-15 sa dla mnie za wysokie i po dłuższym graniu bola mnie palce, klawka musi mieć podświetlanie.

Patrzyłem na Razery ale ( mogę oceniac tylko ze zdjęc ) maja takiej samej wysokosci klawisze.


http://www.logitech.com/pl-pl/keyboards ... vices/4740

Mam, używam - genialna.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 11:57 
Cytuj  
@blood, nie kupuj nic od razera. Illuminated jest fajna, miałem ją 1 dzień i wymieniłem na g19 bo miałem okazję, ale mogę ją szczerze polecić tak samo jak yabaddi. W porównaniu wykonaniem do razera, to jest niebo a ziemia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 11:58 
Cytuj  
a tam. arctosa zajebiscie daje rade.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 13:21 
Cytuj  
O super wygląda ta illiminated, a macie może porównanie organoleptyczne czy klawisze są dużo niższe niż w G15?

Bo mi te palce wysiądą za chwilę.

@Sob a jak tam G19, daje radę czy jednak illuminated?


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 13:32 
Cytuj  
No G19 jest bajeczna, ale też jest duży skok klawiszy. Miałem wcześniej tarantule razera którą dosłownie wyjebałem na śmietnik... po roku użytkowania.
Też miałem z niskim skokiem klawisze, ale moment się przyzwyczaiłem do dużego skoku. Ogólnie to mam wrażenie, że ta cała seria G Logitecha jest pancerna i oprócz kataklizmów nic nie jest w stanie uszkodzić tego sprzętu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2011, 14:03 
Cytuj  
No fakt ja moją G-15 mam już chyba 6 czy 7dmy rok i nadal się trzyma.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 382  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.