mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2011, 02:32 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
embe napisał(a):
No i trzeba brać poprawkę na rodzaj matrycy, TN w monitorze 27" wypada dużo gorzej.


Tak dla ścisłości ten monitor HP co linkowałem (27") jest na S-IPS i ma plamkę 0.233.

Jak twierdzisz, że w LG tego nie widać to ok, Mendol chce go stawiać na biurku więc myślałem o stosunkowo niewielkiej odległości względem ekranu, a w takich sytuacjach ziarno ma jednak znaczenie.


Ten HP jest na matrycy H-IPS, jest to inna konstrukcja, zmniejszona wielkość plamki, zwiększony kontrast i lepsza czerń, jednak gorsze odwzorowanie kolorów, gorsze kąty widzenia i większy imput lag, który w S-IPS jest podobny jak w zwykłych TN, a H-IPS z tego co piszą do gier nie nadaje się.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 6 lis 2011, 10:12 
Cytuj  
Generalnie to co piszesz jest utartą opinią na temat matryc IPS - możliwe, że w niektórych przypadkach to prawda ale obserwuję ten monitor w działaniu i minusów, które wymieniasz nie doświadczyłem. Kąty widzenia ma bardzo dobre (178 st), odwzorowanie kolorów również (żona się na to nie skarżyła, a to wiele znaczy! ;)) no i na koniec imput lag - jest niezauważalny. Kaika grała na tym nowym ZR2740W w Diablo 3 i przy całej dynamice i licznych efektach wizualnych lag byłoby widać, a nic takiego nie miało miejsca. Nie wiem, może to postęp w nowych generacjach paneli ale czasem warto obejrzeć monitor w działaniu zanim skreśli się go "bo jest IPS". Sam mam też HP ZR30W (na S-IPS) i nie mam z nim najmniejszych problemów w grach - kolory żywe, smużenie nie występuje. Polecam HPki z czystym sumieniem.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2011, 10:33 
Cytuj  
Ja również mam IPS i nie mam kompletnie żadnych problemów z jakimś input lagiem itp. Z tym, że Embe napisał H-IPS a to różnica.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 6 lis 2011, 10:56 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Z tym, że Embe napisał H-IPS a to różnica.


ZR2740W jest na S-IPS (właśnie zaglądałem do dokumentacji).


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2011, 11:30 
Cytuj  
Żeby już nie mieszać ustalmy to co jest ogólnie juz wiadome, matryca IPS jest najlepsza do zastosowań takich jak gry przy zachowaniu wszystkich plusów tej matrycy, czyli odwzorowanie kolorów, kąty widzenia, kontrast i głębia czerni.
Odmiana S-IPS, H-IPS i IPS-A to wariacje tego patentu i mają pewne różnice miedzy sobą.
To że nie widzisz smużenia przy podawanym przez producenta 12ms oznacza że podszedł on do sprawy uczciwie, jest to wartość graniczna dla oka ludzkiego i jeśli ktoś widzi smużenie na swoim monitorze to oznacza faktycznie że ma więcej jak 12ms, najczęściej przy matrycach TN podają zakłamane dane.

Każda matryca IPS bije na łeb TN, PVA, MVA i ich odmiany.

Jak rozpoznać matryce IPS ? pod katem bliskim 180 stopni nie zmienia jakości obrazu i co najważniejsze czerń jest czernią.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2011, 13:27 
Cytuj  
Apropo wielkości. Tyle się nasłuchałem że wielkość ekranu ważna w stosunku do odległości itd itp, i kiedy zmieniałem monitor to końcem końców zmieniłem na telewizor LCD LED 37 cali. Zajął całe biurko i rzeczywiście na początku ogrom ekranu zdumiewał, ale po tygodniu używania jak w pracy patrze na maluchy 22-24 cale to chce mi się śmiać. Kompletnie mi wielkośc nie tylko nie przeszkadza, ale za żadne skarby nie chciałbym mniejszego - i to służy mi jako monitor komputerowy. Także uważam, że należy brać największy jaki się da. Mnie ograniczyła szerokość biurka :-) Ale za to jakie gry nie wspominając o internecie i oglądaniu filmów.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 8 lis 2011, 13:31 
Cytuj  
lepiej jak jest wiekszy zawsze to powtarzalem :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 8 lis 2011, 13:54 
Cytuj  
Regis napisał(a):
Apropo wielkości. Tyle się nasłuchałem że wielkość ekranu ważna w stosunku do odległości itd itp, i kiedy zmieniałem monitor to końcem końców zmieniłem na telewizor LCD LED 37 cali. Zajął całe biurko i rzeczywiście na początku ogrom ekranu zdumiewał, ale po tygodniu używania jak w pracy patrze na maluchy 22-24 cale to chce mi się śmiać. Kompletnie mi wielkośc nie tylko nie przeszkadza, ale za żadne skarby nie chciałbym mniejszego - i to służy mi jako monitor komputerowy. Także uważam, że należy brać największy jaki się da. Mnie ograniczyła szerokość biurka :-) Ale za to jakie gry nie wspominając o internecie i oglądaniu filmów.


Też jestem za większymi formatami - jednak wybierając taki monitor trzeba pamiętać nie tylko o rozmiarach mebla, na którym stanie ale i przestrzeni użytkownika - aby nie szkodzić swojemu wzrokowi wskazane jest zachowanie właściwej odległości od ekranu. Normy ergonomii podają wskaźnik 1.3 więc dla przykładu przy 37" ekranu odległość w linii prostej od górnej krawędzi ekranu do wzroku użytkownika nie powinna być mniejsza niż 120 cm. To tak "dla pamięci" - w końcu oczy mamy jedne, nowych na loterii nie wygramy :P


_________________
For the pony!

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 8 lis 2011, 14:32 
Cytuj  
Wiem o tym, ale wybrałem telewizor w którym jako wadę podawano niską jaskrawość ekranu (tutaj zaleta) i posiadający technologię edge led. Czyli diody świecą na brzegach a nie na całej powierzchni ekranu. No i podświetlenie (tak to sie nazywa, czyli siła świecenia diod) mam ustawione na 7-8, ale biurko stoi w zacienionym miejscu. Obraz mam ostry i doskonale widoczny. Potrafie siedzieć dłużej niż 4 godziny i jedyne co czuje to kręgosłup a oczy tylko trochę, ale to wynika z patrzenia na stałą odległość, a na to nie ma juz rady. W każdym razie zauważyłem, że wzrok mniej się męczy niz przy poprzednim 22 calowym monitorze ze świetlówkami.

Edit:
No i siedzę tak samo daleko jak przy monitorze i zupełnie mi to nie przeszkadza. To jest światło diodowe przecież. Także polecam - kupować telewizory HD przystosowane do komputerów, tylko uważać - normalne telewizory mają wyższą jaskrawość od monitorów więc trzeba mądrze wybrać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 lis 2011, 12:56 
Cytuj  
No musze wam powiedziec, ze jestem troszke zawiedziony.

Pol roku temu kupilem Della u2410, za niecale 2 klocki. Zawsze mialem jakies szajsungi za 400-600PLN, teraz powiedzialem ze kupie IPS i bedzie git.
No i bylo git, przez pol roku. Od jakiegos miesiaca, po wlaczeniu monitora, mniej wiecej na srodku ekranu jest kolor tak jakby machniety szaroscia, ewentualnie ma lekki odcien czerwonego co najbardziej widac na aplach bialych i ciemnych. Problem znika po 15 minutach od wlaczenia, tak jakby matryca sie rozgrzewala i bylo ok. No troche porazka, poziom matrycy i firma jaka ten monitor prezentuje raczej nie powinna wygladac w ten sposob 'wlacze monitor, pojde sobie kawe zrobic a on mi sie rozgrzeje zebym mial ladne kolory'. Zenada troche dzisiaj, right?

Oddalem go do gwarancji oczywiscie, czy ktos mial stycznosc z gwarancja della jezeli chodzi o monitory? ile mniej wiecej bede czekal? czy rzeczywiscie jest to zajebisty poziom serwisu gwarancyjnego jak opisuja ludzie na forach?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lis 2011, 13:18 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
czy rzeczywiscie jest to zajebisty poziom serwisu gwarancyjnego jak opisuja ludzie na forach?

Zajebisty poziom ma gwarancja NBD (next business day u klienta w siedzibie). Poziom zajebistosci gwarancji door2door zalezy od kuriera, bo serwis naprawia szybko i dobrze. Z drugiej strony pare rzeczy dellowskich latalo odemnie do serwisu kurierem i nie mam zastrzezen ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 lis 2011, 14:54 
Cytuj  
WOW, dostałem właśnie telefon ze sklepu, że jutro będzie do odebrania nowiutki monitor Della :) że oni takich rzeczy w ogóle nie naprawiają i że w ciągu 24h kurier przyjedzie z nowym :)

**

Posty: 232
Dołączył(a): 17.06.2008
Offline
PostNapisane: 25 gru 2011, 11:12 
Cytuj  
Potrzebuję porady odnośnie monitorków iiyama. Interesuje mnie 24". Macie jakieś typy?

**
Avatar użytkownika

Posty: 399
Dołączył(a): 16.11.2006
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 15:11 
Cytuj  
Ja natomiast potrzebuje monitora do 500 zl. Granie, ogladanie filmow i praca w AutoCadzie. Myslalem nad: http://allegro.pl/samsung-led-s22a300n- ... 64014.html
Co wy na to?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 15:42 
Cytuj  
22" plus FullHD i brak DVI jakoś słabo widzę do twojego ostatniego zastosowania


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2012, 15:47 
Cytuj  
Do AutaCAD w sam raz. Po warunkiem, ze kupi 2 albo 3 takie ;p.
Tzn. rozmiarowo bo brak DVI dyskfalifikuje ten monitor.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 399
Dołączył(a): 16.11.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 16:08 
Cytuj  
Fakt. Nie sprawdzilem czy ma DVI :O
Moze macie jakies propozycje?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2012, 21:23 
Cytuj  
Drugi raz u2410 na IPS w serwisie, bad pixel się pojawił. W ciągu ~8 miesięcy dałem 2 razy do serwisu już go... znaczy się wymienili mi na refurbised.

JESTEM MEGA NIEZADOWOLONY Z DELLA i więcej nie kupię tej firmy monitora.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2012, 22:32 
Cytuj  
A to ja chyba od ~dwoch lat nie mam z nim zadnych problemow i 2 kumpli z pracy tez.

Jestem MEGA ZADOWOLONY Z DELLA i jezeli pomysle o 27" kiedys to tez pewnie z tej serii.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2012, 14:38 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
A to ja chyba od ~dwoch lat nie mam z nim zadnych problemow i 2 kumpli z pracy tez.

Jestem MEGA ZADOWOLONY Z DELLA i jezeli pomysle o 27" kiedys to tez pewnie z tej serii.


No widzisz, co monitor to inna historia.
Odebrałem właśnie nówkę, nie refurbished jak to miało miejsce za 1-szym razem. Data produkcji z listopada 2011 więc ledwo co z linii zszedł. Mam nadzieje, że będzie wreszcie ok. Sprawdzę dopiero w domciu bo do 22 w pracy jestem.

P.S
Co do następnego mojego monitora, jeżeli ten Dell znowu zakuleje będzie ten --> http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... 7A950EX/EN

:)

EDIT:
Mam pytanie, bo za cholere sie dodzwonic do della nie moge. Czy po wymianie monitora na nowy, gwarancje mam rowniez zresetowana?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.