mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 10:02 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
chętnie poczytam co jest lepszego w wersji androidowskiej (w fazie beta).

Mniej bugow i lepsza stabilnosc bety od iosowego retaila, i zapowiedziany normalny (czyli po staremu) sposob licencjonowania.

Cytat z myapple:
Otóż Automapa nie sprzedaje nam produktu, czyli swojego programu który możemy dowolnie używać jak długo i na jakim urządzeniu chcemy.
Firma łaskawie użycza nam za kwotę 125 zł możliwość korzystania ze swoich map po czym po upływie roku mówi: "płać kolejne 125 zł albo to koniec". Tego jeszcze w historii nawigacji w App Store nie było.


O bugach w iosowej AM jest cala masa komentarzy i artykulow, wystarczy poczytac. Tak, wersja 3.2.16 duzo bugow poprawila, ale tez przyniosla mase nowych.

X.

PS. No i ui wersji androidowej jest bardzo bliskie oryginalowi, czyli wersji z WM, w przeciwienstwie do wersji iOSowej.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 10:41 
Cytuj  
Czyli chcesz mi wmówić, że wersja beta na androida jest mniej zbugowana niż wersja retail na iOS-a która ukazała się już w marcu? :D
To dlaczego wersja na androida (niezbugowana Twoim zdaniem) cały czas jest testowana i poprawiana? ROTFL..
Xanth na serio jesteś takim hejterem, że czasami tworzysz zupełnie alogiczne bzdury by poprzeć tezę którą sobie sam wymyśliłeś...

I nie sądzę, by ten sam produkt na jedną platformę kosztował 125/rok, a na inną 125zł/na_zawsze..

o user interface się nie wypowiadam bo to już zupełnie kwestia gustu/przyzwyczajenia.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 10:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
defragmentacja dysków znów w modzie?
Ja nie instaluję niczego praktycznie na kompie. I nie przeczę, że się nie da, mój system postawiłem ~5 lat temu. Ale nie jest bezproblematyczny czy bezobsługowy. A to unidentifed connection co 2-3 miesiące, a to nie widzi drukarki na wifi, mimo, że 5min temu drukowałem, a to się zawiesi na twardo (to po wymianie grafiki). Ale jak już pisałem - totalnie nie chce mi się z tym jebać, nie mam czasu ani chęci, a ten czas który mam wolę przeznaczyć na inne prawdziwe rozrywki.

Musisz tylko zrozumieć ,że to są twoje specyficzne problemy ,które jest duża imo szansa wynikają z tego ,że masz od 5 lat ten sam pewnie mocno zasyfiony system. Zresztą 5 letni? Co to Vista czy XP jeszcze?
Instalujesz choćby automatyczne łatki od Microsoftu via Windows Update?

-----------------------

Tak jak już ci kiedyś pisałem. Nie chcesz poświęcić tych paru godzin raz na dwa lata (na reinstall systemu) i porządne jego skonfigurowanie (ustawienie auto Windows-Update , automatycznej defragmentacji co X czasu , ustawienie anty-wira lub choćby Windows Defendera , etc)
Ew. zapłacenie komuś ,żeby ci to zrobił.

To będziesz więcej tracił czasu przez w/w "problemy" niż go zaoszczędzisz. Dużo więcej.


Widzisz ja mam 3,5 letniego laptopa ,który się sypie sprzętowo trochę bo m.in. był bardzo intensywnie uzytkowany ,a nie mam ŻADNEGO podobnego problemu jak ty masz.


Cytuj:
tak zdanie klucz - ja preferuję system bezobsługowy działający przez lata przy którym nic nie trzeba robić. Za wygodny jestem? Za dużo wymagam?
To naprawdę nie moja wina, że windows wymaga reinstalacji po kilku-kilkunastu miesiącach działania. I to nie moja wina, że preferuję inne rozrywki - nie każdy lubi spędzać wolnego czasu grzebiąc, poprawiając, naprawiając, przeinstalowywując, etc.
Rozumiesz?

Żaden system nie będzie stabilny jak skała i totalnie bezproblemowy przez 5 lat jeżeli na nim będziesz instalował nowe oprogramowanie.
Instalując nowe gry , programy , drivery, etc
Jeżeli zdarza ci się korzystać z jakiś cracków , torrentów (mniejsza o zawartość ,ale fragmentują dysk strasznie) ,etc to już w ogóle.

Windows nie wymaga reinstalacji co kilka-kilkanaście miesięcy. Imo wymaga raz na 2-3 lata.

I cały czas przesadzasz z tym grzebaniem i poprawianiem.

Ustawiasz RAZ po instalajci windowsa i zainstalowaniu sterów itp. Jak to zrobisz porządnie a nie na odpierdol się to już NIC nie musisz robić. Nie musisz siedzieć i "marnować wolnego czasu".

Niech to w końcu dotrze. Bo się gada jak z betonem.

Jeżeli ty kiedyś próbowałeś dbać o PC i musiałeś spędzać na tym dużo czasu "grzebiąc ,poprawiając , etc" to sorry ,ale albo mówimy o czasach XP czy wcześniejszych albo miałeś jakiś z dupy hardware albo po prostu było to z twojej winy.

Widzisz mam dwa Windowsy Vistę i Windows 8.
Grzebię sobie TYLKO w Win 8 i to rzadko , bo chcę.

Visty nie muszę NIC robić. Nic zero / null /nada. I nie mam absolutnie żadnych problemów.


Jeżeli MacOSX jest takim systemem ,że nie musisz go w żaden sposób konfigurować i będzie ci działał przez długie lata bez problemów - to go sobie kup.

Druga sprawa ,że naprawdę jeżeli będzie działał bezproblemowo to dlatego ,że na nim nie będziesz instalował tyle co na Windowsie - choćby dlatego ,że 95% gier odpada.


Ostatnio edytowano 7 maja 2012, 11:12 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:04 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Czyli chcesz mi wmówić, że wersja beta na androida jest mniej zbugowana niż wersja retail na iOS-a która ukazała się już w marcu?

Nie chce ci nic wmawiac, piszę jak jest. Wersja beta2 na Androida ma mniej bugow niz wersja 3.12.16 na iOSa. Wystarczy poczytac bugreporty.

Mark24 napisał(a):
To dlaczego wersja na androida (niezbugowana Twoim zdaniem) cały czas jest testowana i poprawiana?

Tak samo jak wersja na iOS i WM.
BTW gdzie napisalem, ze wersja na Androida jest niezbugowana? Zacytujesz?

Cytuj:
I nie sądzę, by ten sam produkt na jedną platformę kosztował 125/rok, a na inną 125zł/na_zawsze..

Ale przeciez tak wlasnie jest. Za wersje na WM placisz tylko raz, przez rok masz darmowe aktualizacje, potem platne, ale nie musisz ich miec, zeby aplikacja dzialala. W iOS jak nie zaplacisz za aktualizacje, aplikacja przestanie dzialac. W Androidzie bedzie tak jak w WM (aktualizacje nie bedą obowiazkowe).

Korzystales w ogole z Automapy na jakiejkowiek platformie, czy tylko fanboyujesz?

X.

PS. I przestan wreszcie zasmiecac watek swoimi urojeniami. Czlowiek zapytal sie o nawigacje na Androida i uzyskal odpowiedz, za to ty zaraz musiales sie wtrynic, bo ktos smial cos zlego powiedziec na iosową aplikację, ktorej w ogole zapewne na oczy nie widziales.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:13 
Cytuj  
Xanth - najpierw napisałeś, że "dużo lepiej zrobiona niż wersja na iOS-a".

A teraz wszystko sprowadzasz do kwestii opłat bo tylko w tym jest różnica. Wyjaśnisz mi to?
Cena nie zależy od platformy. Cenę ustala producent.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:14 
Cytuj  
ale że wam się chce z nim dyskutować :P

można go lubić albo nie ale dyskutować o sprawach technicznych to nudne ... łeee


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Xanth - najpierw napisałeś, że "dużo lepiej zrobiona niż wersja na iOS-a.

Tak, duzo mniej bugow i duzo lepsze (prawie zgodne z oryginalem) ui miesci sie w definicji "duzo lepiej zrobiona". Skoncz juz, bo to sie robi nudne. Albo dyskutuj sam ze soba, dla mnie EOT.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:22 
Cytuj  
@up

powiem tylko że bardzo jestem zadowolony z tego samsunga.
po miesiącu używania 4.0.3 na SGS2 mogę powiedzieć że jedyna dla mnie wada to przycisk z boku, wolałbym na górze bo jak go wciskam to często naciskam Volume z drugiej strony.
samo UI i apki systemowe oceniam jako dużo lepsze niż w HTC Desire ale tam było 2.0.3

dodatkowo bateria trzyma 3 dni nie wyłączając neta na działce a tam słaby zasięg (zżerało mi czuwanie z netem baterie w HTC mimo że podobnie było ustawione synchro) :P


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 11:24 
Cytuj  
ok daj mi linka do bug reportów, bo jak widzę siedzisz w temacie. Zweryfikujmy to co napisałeś.

Bo absolutnie nie chce mi się wierzyć, że coś co ma mniej bugów jest w fazie beta, a coś co jest zbugowane jak cholera jest w wersji retail.

No i widzisz Xanth - nie potrafisz dać linka by udowodnić swoją tezę.

Co do ceny w wersji na androida:
http://www.automapa.pl/?PEI=38149&article_id=248105

to chyba najbardziej wiarygodna informacja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 maja 2012, 16:53 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
A co jest zlego w defragmentacji?

Po co wogóle defragmentować ? Poważnie sie pytam. Ja nie widze roznicy miedzy robieniem a nie robieniem.

Cytuj:
To dlaczego wersja na androida (niezbugowana Twoim zdaniem) cały czas jest testowana i poprawiana? ROTFL..

Dlatego, że oprogramowanie zawsze sie poprawia i testuje ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 19:46 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Ravushimo napisał(a):
A co jest zlego w defragmentacji?

Po co wogóle defragmentować ? Poważnie sie pytam. Ja nie widze roznicy miedzy robieniem a nie robieniem.

Cytuj:
To dlaczego wersja na androida (niezbugowana Twoim zdaniem) cały czas jest testowana i poprawiana? ROTFL..

Dlatego, że oprogramowanie zawsze sie poprawia i testuje ?


ciężko z myśleniem u co poniektórych..

To dlaczego wersja na androida jest cały czas testowana i poprawiana (W FAZIE BETA)?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 20:00 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Ravushimo napisał(a):
A co jest zlego w defragmentacji?

Po co wogóle defragmentować ? Poważnie sie pytam. Ja nie widze roznicy miedzy robieniem a nie robieniem.


IMO ludzie za często defragmentują. Przy 5% to może nie widać a na 20% to pewnie byś czekał z rok :P

Ja defragmentuje z raz na rok, pierwszy raz z miesiąc po instalacji systemu i tylko partycje systemową i tą z grami.


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 9 maja 2012, 23:43 
Cytuj  
a defragmentujecie partycje w telefonach?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 07:50 
Cytuj  
defragmentuje sie dyski z talerzami :)
defragmentacja ma sens gdy doskwiera fragmentacja, a zeby tak bylo musza zajsc sprzyjajace warunki (wypelniony dysk, duzo kasowania i zapisywania)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 08:22 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
iniside napisał(a):
Ravushimo napisał(a):
A co jest zlego w defragmentacji?

Po co wogóle defragmentować ? Poważnie sie pytam. Ja nie widze roznicy miedzy robieniem a nie robieniem.

Cytuj:
To dlaczego wersja na androida (niezbugowana Twoim zdaniem) cały czas jest testowana i poprawiana? ROTFL..

Dlatego, że oprogramowanie zawsze sie poprawia i testuje ?


ciężko z myśleniem u co poniektórych..

To dlaczego wersja na androida jest cały czas testowana i poprawiana (W FAZIE BETA)?

Dlatego, zeby ludzie mieli świadomość, że to jest beta a nie retail. Co nie zmienia faktu, że beta może być lepiej dopracowana niż retail. Bo beta to faza feature-closed w które usuwa się tylko błędy.
A kto widział software bez błędów niech pierwszy rzuci kamien..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 12:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
tak zdanie klucz - ja preferuję system bezobsługowy działający przez lata przy którym nic nie trzeba robić. Za wygodny jestem? Za dużo wymagam?
To naprawdę nie moja wina, że windows wymaga reinstalacji po kilku-kilkunastu miesiącach działania.

Windows 7 jest w znacznym stopniu bezobsługowe. Na lapku mam go od jakichs 2-3 lat i pomimo masy zainstalowanych programów nie mam z nim żadnych problemów. Nie musiałem także nic reinstalować co kilka miesięcy

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 12:06 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Mark24 napisał(a):
tak zdanie klucz - ja preferuję system bezobsługowy działający przez lata przy którym nic nie trzeba robić. Za wygodny jestem? Za dużo wymagam?
To naprawdę nie moja wina, że windows wymaga reinstalacji po kilku-kilkunastu miesiącach działania.

Windows 7 jest w znacznym stopniu bezobsługowe. Na lapku mam go od jakichs 2-3 lat i pomimo masy zainstalowanych programów nie mam z nim żadnych problemów. Nie musiałem także nic reinstalować co kilka miesięcy

Mam dokładnie tak samo. Podstawa do długowieczności Windowsa to dobre chłodzenie i odpowiednia ilość miejsca na partycji systemowej.
Jestem dziwny bo mi się Windows nigdy nie psuje :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 18:15 
Cytuj  
Nie jesteś w mniejszości, sporo ludzi od czasów vista sp1 i teraz na win7 nie ma problemów takich jakie miały miejsce na XP.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 19:49 
Cytuj  
Jakie Wy mieliście problemy z XP?
OSX system jak każdy inny. Przy intensywnym użytkowaniu Mac Booka Pro przez developera po roku trzeba przeprowadzić gruntowną reinstalację, bo pluginy, biblioteki i inne kurestwa robią rozpierdol, a system muli tak, że nie da się pracować.
Do czasu 10.5 i CS4 OSX był wydajniejszy. Teraz - od 10.6 i CS5 lepiej wypada x64 (czy to XP czy 7).
We Flashu, w Photoshopie i nawet w Illustratorze.
Może i winne jest Adobe, ale efekt końcowy jest taki, że narzędzie działa lepiej na zwykłym PC niż trendy jabłuszku.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 19:58 
Cytuj  
Problemy jako takich z Windowsami pre-Vista ,nie miałem - bardziej to ,że szybko się właśnie 'zamulały'. Były też subiektywnie ujmując mniej stabilne , czasem jakiś bluescreen wyskoczył czy coś.

Vista jest bardzo stabilnym systemem (miałem od razu z SP1 - teraz już SP2 ofc -nie wiem jak tam było wcześniej bo ludzie narzekali) , dużo wolniej łapię zamułe ,a bluescreena czy locka czy tego typu rzeczy nie miałem w ogóle chyba ani razu (nie liczę od przegrzania lapa jak podkece GPU lol).


Mimo ,to zgadzam się ,zasyfić i ogólnie zamulić i robić sobie samemu de facto problem system da się absolutnie każdy. Zależy jak intensywnie się używa , co się robi itd.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.