mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 07:15 
Cytuj  
gorzej, bo jako użytkownik nie mogę sobie wybrać czy chcę czegoś używać czy nie

bez przesady - możesz. iOS też jest konfigurowalny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 08:06 
Cytuj  
Czytajac ostatnie nowiny o wpadkach z dziurami icloud, supportu apple i szyfrowaniem dyskow nie dotkne juz apple nigdy.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 08:42 
Cytuj  
Deshroom - piekny przyklad podwojnych standardow. Czy z windowsa/androida itd. tez rezygnujesz :) ehh hejterzy.

Tczewiak - program napisany w j. wysokiego poziomiu po skompilowaniu bedzie dalej dzialal z porownywalna predkoscia czyli rownie wolno.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 09:46 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Czytajac ostatnie nowiny o wpadkach z dziurami icloud, supportu apple i szyfrowaniem dyskow nie dotkne juz apple nigdy.


niestety, odkad Steve sie zawinal z tego swiata to Apple pograza sie z kazdym dniem :(


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 10:01 
Cytuj  
Jeszcze troche i zejdzie do poziomu microsoftu gdzie tysiace kont jest hakowanych codziennie od kilku lat lub Sony gdzie wyplynela cala baza danych prawdopodobnie z numerami kart kredytowych.
Nic tylko wyciagac spectrumne z szafy lub uskuteczniac wybiorcze hejtowanie firmy/sprzetu bo nam "nie lezy" aka Deshroom.
Btw. Huragan wjebali sie na jego konto itunes korzystajac z danych ktore otrzymali wjebujac sie uprzednio na jego konto facebook i twitter.. Jedyny blad (a raczej standardowa procedura we wszystkich firmach) apple to w momencie gdy customer service poprosil o podanie secret odpowiedzi na pytania weryfikujace, haker powiedzial, ze nie pamieta. Wiec zapytali go o numer karty kredytowej i jakies szczegoly odnosnie adresu zamieszkania. I to przeszlo - bo te dane juz mieli.
Standard - ostatnio w identyczny sposob sam korzystalem z takiej procedury w o2, wczesniej w virgin, a szczerze mowiac to nie pamietam jakie mam pytania/odpowiedzi w itunes.
Tysiace kont microsoftu jest w podobny sposob obrabiane kazdego dnia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 14:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tczewiak - program napisany w j. wysokiego poziomiu po skompilowaniu bedzie dalej dzialal z porownywalna predkoscia czyli rownie wolno.

Nie masz pojęcia o czym mówisz.
Są kompilatory javy, które efekt końcowy mają równy z C, a w specyficznych zadaniach działa to nawet szybciej (bo kompilator jest na pewną specyfikę nastawiony).
Tak samo istnieją komercyjne, specjalistyczne maszyny wirtualne do specyficznych zadań (głównie w obrocie finansowym).

Nienawidzę javy, kocham C, ale język to tylko język. O wydajności decyduje kompilator/interpreter, a nie sam język.
Problemem dla większości początkujących programistów jest wysoki poziom abstrakcji w Javie - często, by wykonać proste obliczenia ładują oni całe biblioteki, które znacząco obciążają maszynę. Jednak porządny programista napisze "niskopoziomowo" własne metody tam gdzie ma to realne zastosowanie, tym samym pomijając zewnętrzne biblioteki.

Ciekawostka - na ForExie i wszelakich rynkach finansowych stosuje się javę jako język. Jednak nie stoi to na zwykłym jvm, a bitwa toczy się o tysięczne ułamki sekund - kto pierwszy kupi/sprzeda, ten wygrywa.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 16:55 
Cytuj  
nie chce się kłócić - ale Sula wkleił linka do experementu, gdzie udowodniono, że przepisanie androida w innym języku przyspiesza jego działanie kilkukrotnie.
Nie mam pojęcia jak jest teraz, ale jeszcze 20 lat temu, pisząc w j. wysokiego poziomu, niektóre procedurki pisano od podstaw np. w assemblerze (mimo, ze dało się to załatwić jedną wysokopoziomową komendą) by znacznie zyskać na szybkości działania programu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 18:11 
Cytuj  
http://niebezpiecznik.pl/post/dziura-w- ... zykownika/

http://niebezpiecznik.pl/post/android-o ... ataki-nfc/

http://niebezpiecznik.pl/post/nowy-troj ... m-imieniu/

czytając ostatnie nowiny o wpadach z dziurami na androdzie, beznadziejnego supportu google, nie dotknę już androida nigdy.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 10 sie 2012, 20:03 
Cytuj  
@Mark24

Problemem jest nie sama java, ale to, że Andoid działa w 'maszynie wirtualnej' - upraszczając i koncepcyjnie to tak jak emulacja.
Można by skompilować kod Androida napisany w Javie pod konkretny sprzęt i też by od razu chodził szybciej.
Tyle, że wtedy Android by nie był 'niezależny sprzętowo' tak jak teraz a byłoby jebania tyle co w PC (no dużo więcej w zasadzie heh) z np. pisaniem aplikacji na niego / optymalizowaniem, etc

Można to chyba lepiej wytłumaczyć, a i sam zastanawiam się czy dobrze to zrozumiałem.
Moja 'przygoda' z programowaniem skończyło się na Pascalu / Delphi, C# ledwo liznąłem, C++ w ogóle.
Rzeczy takie jak .Net, mono czy 'wirtualizacja' zarówno programowa czy sprzętowa - to dla mnie koncepcje dla których nie mam wystarczającej wiedzy aby je dokładnie i na wskroś pojąć i je upraszczam bo muszę ;p

Także tczewiak jakby co to mnie popraw ;d

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 10:49 
Cytuj  
Anyway sula - link który dałeś wcześniej udowodnił, że android może działać szybciej i to tak z 10x szybciej.
Co do programowania to tak jak ja - ja tam coś jeszcze w visualach dłubałem - ale jakoś nigdy nie zauważyłem by program po skompilowaniu nabierał rozpędu..., ba pamiętam, że w TP niektóre procedury pisało się w assemblerze ;) Język językowi nierówny, są szybsze, są wolniejsze, są łatwiejsze są trudniejsze, są lepiej nadające się do danego zadania, i w ogóle nie nadające się. Imho podstawa i klucz do sukcesu to dobrać odpowiednie narzędzie do czekającego nas zadania.

btw. zobaczcie jak samsung oszukuje:
http://www.samsung.com/pl/consumer/mobi ... KAPLS-spec

zwróćcie uwagę na Typ matrycy: Super AMOLED - gorilla Glass

Podczas gdy ten typ telefonu nie posiadał, nie posiada i nie będzie posiadał Gorilla Glass. I to nie jest zwykły błąd z rozpędu. Kontaktowano się w tej sprawie z supportem, który odpowiedział, że owszem, ten model telefonu nie ma Gorilla Glass, ale specyfikacja z ich strony nie stanowi oferty handlowej więc wszystko jest w zgodzie z obowiązującym prawem. W związku z tym nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności i nie będą nic zmieniać. Jak widać błędna informacja cały czas widnieje na ich stronie...

Bezczelni...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 11:32 
Cytuj  
Hej to prawie tak samo jak z LTE w najnowszym iPadzie poza USA :lol:


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 12:06 
Cytuj  
prawie, ale nie do końca, bo 4G w ipadach jest (tylko u nas nie działa), a Gorilli Glass w szajsungach po prostu NIE MA. :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 13:29 
Cytuj  
Myśli obsesyjne często mają kontrastowy charakter, co jest szczególnie uciążliwe dla ciebie, widzę że jesteś w stanie tematowi zajebistości apple poświęcać w cholere czasu, nie bierzesz pod uwagę ze ktoś może kupić i używać bez problemu inne produkty na rynku, które spełniają tak samo swoje zadanie.
Ja mam htc evo 3d i nie widzę w czym produkt apple może być lepszy, ty za to znajdziesz pewnie wiele takich rzeczy.

edit: odnosnie LTE chodzi o HSPA+, a nie o samo 4G


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 14:28 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
prawie, ale nie do końca, bo 4G w ipadach jest (tylko u nas nie działa), a Gorilli Glass w szajsungach po prostu NIE MA. :lol:

Prawie? Jak coś nie działa i działać nie będzie bo EU ma inny standard LTE to jak dla mnie LTE w iPadzie nie ma :)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 15:12 
Cytuj  
embe - aktualnie będę tu zamieszczał takie smaczki odnośnie androida :) Dla mnie możesz mieć nawet Nokie 3310 - mnie to nie interesuje dopóki nie zaczniesz wypisywać hejterskich bzdur w stylu Deshrooma czy Xanth-a.

yog-sothoth - oficjalna strona apple:
http://www.apple.com/uk/ipad/features/
http://www.apple.com/uk/ipad/specs/
4G LTE (700, 2100MHz) US and Canada only3

Mi wygląda że apple w odwrotności do Samsunga nie kłamie...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 16:15 
Cytuj  
Hehe tylko ten dopisek znalazł się tam po tym gdy Apple reklamowało iPada NA CAŁYM ŚWIECIE jako LTE friendly, jak sprawa zaczęła śmierdzieć to poszli na łatwiznę i dopisali to na stronie, a co z ludźmi którzy kupili iPada skuszeni właśnie tym LTE?

http://www.slashgear.com/apple-rebrands ... -13227976/
http://www.wykop.pl/ramka/1077705/nalepka-zamiast-4g/
http://myapple.pl/content/3052-reklamy- ... rawem.html

Nie wiem Mark po co bronisz Apple, jest to korporacja jak każda inna waląca userów w chuja.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 19:03 
Cytuj  
Samsung do tej pory Gorilla Glass nie wykreślił, a to kłamstwo większego kalibru, bo tak naprawdę LTE w ipadach JEST tylko, że u nas nie działa.
Ja nie bronię apple - nie ma takiej potrzeby - tak naprawdę ten black marketing tylko się ośmiesza - poczytaj o tej porażce przy szyfrowaniu dysków, ostatnim włamie na itunes u jakiegoś dziennikarza (podczas gdy wszystkie dane wzięto z facebooka/amazona/twittera) czy ipadach do smażenia jajecznicy (bo w stresie i w upalny dzień jedno miejsce z tyłu obudowy potrafi się nagrzać do 35 stopni celsjusza).

Naprawdę życzyłbym sobie żeby każdy hardware/software dotykały tylko tego typu tragedie :)

Oczywiście, że jest to korporacja jak każda inna. Ja tylko zwracam uwagę na inne korporacje równie lub jeszcze bardziej (tak jak w tym przypadku) walące w chuja. A potrzeba jest - bo black marketingu dla takiego samsunga, czy dla takiego Asusa (jakieś 20% Nexusów 7 wraca pierwszego dnia do serwisu.. - poczytaj specjalistyczne fora - nikt tego nie wrzuca na pierwsze strony gazet bo to asus) brak.

Zjebał się samsung - norma. Zjebał się Ipad/iphone - coś wykraczającego poza normy - artykuł na 3 strony i następnego dnia globalna afera. Mnie np. podwójne standardy zawsze irytowały.
A jest tak jak piszesz - to normalny sprzęt i normalna korporacja robiąca klienta w chuja.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 19:22 
Cytuj  
Kłamstwo Samsunga jest gorsze fakt. Tu bez dwóch zdań.

LTE - dla ludzi poza USA nie ma. To, że działa w NA chuj resztę świata obchodzi i reklamowanie i wymienianie tego jako feature gdziekolwiek poza USA & Kanadą było i jest kłamstwem. Wiadomo było, że standard LTE w EU i reszcie świata jest inny i ten układ w tych krajach działać nie będzie.
Przestali się tym chwalić i skorygowali = dobrze.
To, że zrobili to po tym jak się shitsotrm dopiero zaczął = źle.

Fakt, postępowanie Samsunga jest w sprawie tego ekranu jeszcze gorsze niż Appla w sprawie LTE.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 08:33 
Cytuj  
Official promotional video of Xiaomi MIUI V4
http://www.youtube.com/watch?v=NDu7RxWTfd4

wreszcie wszystko ładnie zmontowali w jednym filmiku


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 06:21 
Cytuj  
i znów wpadka google:
http://niebezpiecznik.pl/post/za-co-goo ... 5-mln-usd/

za to, że Google śledziło internautów korzystających z Safari (pomimo zapewnień skierowanych do nich na stronie FAQ, że konfiguracja ich przeglądarki sprawia, że nie są śledzeni) zapłaci 22 500 000 amerykańskich dolarów… To największa kara jaką do tej pory nałożyło FTC. Sprawa została wykryta 17-tego lutego 2012, a dzień później Google usunęło swoje wskazówki kierowane do użytkowników Safari.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.