mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 12:30 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/news1634.php

Kolejne newsy po których mi się chcę płakać :(


stawiam ze bedzie wydajniejsze od GTX i to sporo , moze warto poczekac na podrasowane GTS i nowe karty ATI wtedy cena GT nie powinna przekroczyc 700 zl


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 14:27 
Cytuj  
Beast napisał(a):
Atherius napisał(a):
nikt przy zdrowych zmyslach nie kupi 'nowego' procka od amd, ktory ma wydajnosc c2d


Stosunek cena / jakosc ma jak najbardziej znacznie dla inteligentnych ludzi dodatkowo zarabiajacych na "swoje" zycie. No, ale wyczuwam w Twoich wypowiedziach nastawienie na jednego producenta, dlatego dalej nie bede komentowal tego wszak przeklejonego newsa. ;)

Pozdrawiam,

B.


I tutaj sie mylisz, moim ostatnim prockiem od intela byl P3, od tamtego czasu kilka generacji jechalem na amd. ;] Po prostu amd jest krok do tylu, wypusci phenoma jako odpowiednik conroe a za rogiem czai sie juz penryn.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 14:43 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
a za rogiem czai sie juz penryn.


Który też nie prezentuje sobą nic nadzwyczajnego w stosunku do c2d. Ot, mniejsze zużycie energii i parę % więcej wydajności zegar w zegar.

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 15:05 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Atherius napisał(a):
a za rogiem czai sie juz penryn.


Który też nie prezentuje sobą nic nadzwyczajnego w stosunku do c2d. Ot, mniejsze zużycie energii i parę % więcej wydajności zegar w zegar.


Dokladnie, czyli AMD zaprezentuje swoje natywne 4-rdzeniowe rozwiazanie, ktore na pewno bedzie stanowic alternatywe dla sklejki MCP Intela.

Ceny beda spadac, a klienci majac wybor jak najbardziej na tym skorzystaja. All is good! ;)


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 17:40 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Atherius napisał(a):
a za rogiem czai sie juz penryn.


Który też nie prezentuje sobą nic nadzwyczajnego w stosunku do c2d. Ot, mniejsze zużycie energii i parę % więcej wydajności zegar w zegar.


W zasadzie takie bylo zalozenie, lekko podrasowany c2d, ale gl. chodzilo o 0,45nm (czyli zmniejszenie poboru energii).

Obrazek

Dla gracza moze roznica jest marginalna w wydajnosci, ale nie samymi grami czlowiek zyje. ;]

Obrazek

Obrazek

Ja tutaj widze cos wiecej niz kika %. ;]


_________________
@polygamia

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 19:02 
Cytuj  
Atherius jesli juz chcesz dyskutowac to podawaj prosze fakty! Wzrost wydajnosci, ktory tutaj prezentujesz jest tylko dzieki optymalizacji SSE4 w przypadku jednego testu (konwersja DivX).

Obrazek

Natomiast realny wzrost wydajnosci wyglada nastepujaco:

Obrazek

Wydajnosc gry:

Obrazek

Obrazek


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 19:47 
Cytuj  
Toc pisalem, ze w 3d - gry wzrost jest marginalny. A nowe instrukcje w postaci sse4 jeszcze w wielu aplikacjach nie sa stosowane, wiec wszystko przed nami. ;]
Intel nie wypuszcza nowszej technologi, bo w zasadzie z kim ma konkurowac, ze swoim c2d ? :P


_________________
@polygamia

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 20:14 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Toc pisalem, ze w 3d - gry wzrost jest marginalny. A nowe instrukcje w postaci sse4 jeszcze w wielu aplikacjach nie sa stosowane, wiec wszystko przed nami. ;]
Intel nie wypuszcza nowszej technologi, bo w zasadzie z kim ma konkurowac, ze swoim c2d ? :P


Tia, wedle Mercury Research AMD zwiekszylo % udzial w swiatowym rynku CPU w ostatnim kwartale. Najwidoczniej do nabywcow przemawia stosunek wydajnosc / cena (biorac pod uwage ceny calej platformy).

No, a jesli chodzi o AMD Phenom jego premiera sie juz zbliza - bodajze 19 listopada. Wtedy zobaczymy, co potrafi natywna architektura czterordzeniowa. ;)


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 20:38 
Cytuj  
Ok ok ok.

Anyway Intel to Intel.

Prockow AMD uzywalem przez hmmm 4-6 lat od momentu przejscia z celerona 300. Po dlugiej przerwie kupilem P4 3,0 na mobo intela i jestem niesamowicie zadowolony. Zadnej awarii, wszystko hula i buja.

Z AMD bylo inaczej - zawodzily i procki i plyty (na 3 komputerach).

Na ta chwile nie wiem jak jest z AMD bo od 2 lat nie uzywam:)

Za miesiac przesiade sie i tak na procek Intel z plyta Intel badz chipsetem Intel. Z grafika podobnie - nvidia.

Sorry ale komputerami bawie sie od 15 lat i jest podobnie jak z innymi firmowymi rzeczami. Na pewne sytuacje nie ma sie wplywu na rynku. Podobnie z Microsoftem. Linux jest fajny, MacOS tez. Ale jest Windows z DX10 i koniec. Do rozrywki nic innego nie znajdziesz (poza konsolami rzecz jasna).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 21:36 
Cytuj  
Ja też byłem wyznawcą AMD zawsze, dopiero teraz mam intela i nie jest źle. Fajne temperaturki są :). Na procku mam w stresie 37-41 stopni, pod windą jak mi wejdzie na 32 to to jest max.

Ja do dzisiaj się zastanawiam, jak to jest możliwe, żeby GF GT tak zajebiście pozamiatał. Zauważcie foty tej karty, ona wygląda zajebiście skromnutko, a chłodzenia ma płaskie, nie jest grube i zupełnie inne niz na GTS.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 21:48 
Cytuj  
Mniejszy proces technologiczny to i sie mnie poci - analogicznie wymaga slabszego, jedno slotowego chlodzenia.

Btw crysisa.

Obrazek


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 22:01 
Cytuj  
No i wypada slabiej w porownaniu z roznymi Intelami.

Pfffff :[

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 22:29 
Cytuj  
A penryn zegar w zegar wypada marginalnie lepiej. Ciekawe jak będzie z ceną. ;)

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 22:58 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
No i wypada slabiej w porownaniu z roznymi Intelami.

Pfffff :[


1. http://en.wikipedia.org/wiki/Fake

2. Patrz taktowanie pamieci systemu AMD w stosunku do Intela.

3. Od dawna wiadomo jak zintegrowany kontroler pamieci AMD, ktorego Intel chce skopiowac w nadchodzacym Nehalemie, jest wrazliwy na opoznienia i czestotliwosci.

4. http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332 (wplyw pamieci na wydajnosc systemu)

No, ale sa ludzie czytajacy i sa ludzie rozumiejacy, co czytaja. ;)


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lis 2007, 23:57 
Cytuj  
Jak dobrze pamietam, to ostatnia gafa amd bylo to iz procek za 3500zl X2 byl powornywalny do c2d za 1200zl.
Jak poszperasz Beast w tym dziale to znajdziesz whine moj - bo sam juz nie pamietam ktory to temat byl.
(ofc teraz te procki kosztuja ze 500zl)

Dlatego bym sie tak nie podniecal AMD, bo jebna cene z kosmosu pewnie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 01:02 
Cytuj  
A teraz slowo od zwyklego usera.

Od mniej wiecej roku rzeczy od AMD/ATI to mniejszy lub wiekszy fail.
I watpie by "nowe generacje" procow i kart graficznych cos tu zmienily.

I o co chodzi z tym stosunkiem cena/jakosc/wydajnosc skoro Core 2 Duo ma wlasnie ten wspolczynnik na dosc dobrym poziomie a NVidia pozamiatala wprowadzajec highendowa karte (w sensie ze spokojnie ta karta obsluza np. Crysis) za mniej niz 1000 pln?

W przypadku AMD/ATI to chyba mozna mowic o stosunku cena/brak wydajnosci, przynajmniej ostatnio.


Dane techniczne, pierdolki, megahertze i magabajty...... mam to w dupie.
Od ponad roku AMD/ATI nie stworzylo udanego wg mnie produktu moze to sie zmieni ale szczerze to watpie bo np. juz po wstepnych "recenzjech" i artykulach na temat nowych kart graficznych mozna spokojnie wywnioskowac ze ATI nie przebije 8800GT, ktory wg mnie jest/bedzie hitem przez co najmniej rok.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 01:16 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Mniejszy proces technologiczny to i sie mnie poci - analogicznie wymaga slabszego, jedno slotowego chlodzenia.

Btw crysisa.

Obrazek


akurat crysis ma dosc niski cpu usage wiec slaby to raczej benchmark procow , najlepszym wykladnikiem sa strategie jak np Supreme Commander


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 01:16 
Cytuj  
Beast chyba zmienil stajnie jako PR? :P


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 294
Dołączył(a): 24.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 08:33 
Cytuj  
Mam zamiar dokupic sobie 1GB Ram a wiec pytanie co byscie polecili tak do 150 zl?
co myslicie o tym
http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D ... ,id,13937/
I jezeli mam juz wmontowane np GeIL 512MB DDR2 533 MHz to musze dokupic Ramy z tej samej serii? (wogule jak mozna sprawdzic jakie ramy sie posiada?)

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lis 2007, 09:57 
Cytuj  
doradzcie czy to warto kupować i czy warto kupować coś tańszego:

Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX zakładam że w nizsze nie warto, nie chce już AMD
http://www.komputronik.pl/Procesory/Int ... ,id,42241/

DFI Infinity NF650i Ultra-T2 ciągle kupuje za kiepskie płyty i mam dośc MSI, zależy mi na pasywnym chłodzeniu płyty. wybrałem chipset nforca zamiast intela, nie znam sie
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,46244/

Dwa razy - GeIL Dual 2x 1GB DDR2 667 MHz CL5 ciagle mam problemy że moje pamięci sa za słabe a to 1T czy cle i mnie to blokuje z kręceniem płyty
http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D ... ,id,31885/

bede wdzieczny za rady, nie chce wydać dużo kasy ale mam dośc półśrodków

mój obecny konfig to (chce wymieniac wyłacznie te 3 elementy):

AMD X2 4200+ (939 Toledo)
KINGMAX 2048 MB @ 400 (Dual 4 x 512 MB) CL 2.5 (MPXC22F-D8KT4R)
GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) SuperClocked
MSI K8N SLI-F (MS-7185)
Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS]
CORSAIR CMPSU-520HX
Enlight EN-4105
22" Hyundai N220Wd
Windows Vista x86 Ultimate


kompletnie się nie znam :oops:


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 751 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.