mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lut 2011, 13:39 
Cytuj  
hehe nie udaje. od dluzszego czasu nie gram w gry na pc, a zatrzymalem sie w momencie kiedy byl placz, ze nie wykorzystuja wiecej niz 1 core.
np. darkfall.
dirt, test drive unlimited 2 wykorzystuja juz pelna moc?

ok, wykorzystuja, dzieki za info :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2011, 17:24 
Cytuj  
Zmieniłem swojego wysłużonego 8800gt na 5770 (kupiłem za 300zł na allegro) i całkiem ładny przyrost wydajności, w unigine heaven ponad 100%, w mafii 2 o 20 fps, bad company 2 też ładnie przyśpieszyło, moja natywna to 1680x1050. Trochę sceptycznie podchodziłem do ati, człowiek się naczyta o problemach, jakieś mikro przycinki, freezy itp. a tutaj niespodzianka, wszystko działa lux elegans.
Karta cichutka, chłodna, zjada mniej papu niż stara, dodatkowo jest możliwość regulacji v-core gpu, obniżyłem trochę i kilka stopni jeszcze spadło.
Do w/w rozdzielczości to bardzo dobra karta, na skąpcu widzę, że nówki stoją po ~400zł także jak ktoś nie chce za dużo wydawać (500zł+ za gtx460) i przy okazji nie działa na fullHD to karta godna polecenia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 10:31 
Cytuj  
Ja własnie myślę o zmianie karty gdyż mój obecny dziadek Radek 3870 może mieć ciężko z udźwignieciem nowych gierek w 1440x900. Boję się tylko o mojego prockaj bo to Dual core chyba e2160 z tym, że idzie na 3,3 GHZ. Ram 4gb. Zdaje sobie sprawę, że procek może być wąskim gardłem jednak większość gier, w które obecnie grałem chodziła w mojej natywnej rozdziałce na very high bez problemu. Oczywiście w crysysie 35fps nie miałem ale te 20fps było z reguły. Troche głupio wydawać blisko 450zł na quada bo na moim radku 3870 nie będzie raczej mega wzrostu wydajności ale moge się mylić a odpowiedniego testu w sieci nie znalazłem......


Gry o jakich myślę to głownie Shogun 2, nowy Wisiek, Deus Ex - ogólnie większość tego co w tym roku wychodzi :P.


Nie chce wydawać więcej niż 500zł bo też do tej konfiguracji nie ma sensu nic lepszego kupować :F czyli GTS 450 albo radek 5770/5750. Z tego co czytam to nvidia udupia osoby, co mają 2 rdzeniówki więc wybór wydaje się w sumie oczywisty... Wzrost wydajności w granicach 35-45% jest dość mocno realny ale ten procek.... Oczywiście potestuje i wtedy będę wiedział jak to wygląda bo kartę zawszę mogę oddać jakby co :). Jakieś sugestie co brać?? Będę kupował tutaj:
www.proline.pl


P.S - wymiana mobo i tym samym procka raczej odpada...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 12:03 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Zmieniłem swojego wysłużonego 8800gt na 5770 (kupiłem za 300zł na allegro) i całkiem ładny przyrost wydajności, w unigine heaven ponad 100%, w mafii 2 o 20 fps, bad company 2 też ładnie przyśpieszyło, moja natywna to 1680x1050. Trochę sceptycznie podchodziłem do ati, człowiek się naczyta o problemach, jakieś mikro przycinki, freezy itp. a tutaj niespodzianka, wszystko działa lux elegans.
Karta cichutka, chłodna, zjada mniej papu niż stara, dodatkowo jest możliwość regulacji v-core gpu, obniżyłem trochę i kilka stopni jeszcze spadło.
Do w/w rozdzielczości to bardzo dobra karta, na skąpcu widzę, że nówki stoją po ~400zł także jak ktoś nie chce za dużo wydawać (500zł+ za gtx460) i przy okazji nie działa na fullHD to karta godna polecenia.


jakiej firmy masz tego radzia? , ja posiadam CuCore Asus 5770 , nie krecony na stock , w idle 22-29 stopni w stress dochodzi do 70 max , podobno gwarancja obejmuje podciaganie vcore przez asus smart ale nie chce mi sie w to wierzyc:) , czytalem o podkrecaniu i podobno trzeba z tym uwazac na kartach z tym nano , podkrecales grafike czy tylko obnizyles napiecie dla temperatury ?

i nie wiem czy jest sens dla paru klatek wiecej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 13:06 
Cytuj  
Mam identyczną kartę, chłodzenie w porównaniu do konkurencji dali słabe, bo ani heat-pipe nie ma ani to gabarytowo nie zachwyca.
Napięcie obniżałem żeby zbić temp i tak chodzi na default a skoro może zjadać jeszcze mniej papu to korzystam z tego. :]
Zainstaluj sobie msi afterburner i pobaw się napięciem, u mnie stabilnie chodzi na 1,050 (z domyślnych 1,125), różnica była ok 5-6 stopni.
Jak ustawisz daj na dole ptaszka "apply overclocking at system startup", w settings ustaw, żeby programik startował z windowsem i będzie tak na stałe.
Można też edytować bios i ustawić to napięcie ręcznie, ale to już wymaga zabawy w edytorach, flashowanie spod dos'a itp.

Te 70 stopni to gdzie masz w grach? Odpal sobie ten programik i wtedy zobacz :]

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Btw ja zdjąłem u siebie ten plastikowy shroud z radiatora, ładnie podnosi temp. a bez niego wiatraczek nie wchodzi już na jakieś kurewskie obroty.
Tylko, ze musisz całkowicie zdemontować chłodzenie, żeby dostać się do śrubek umiejscowionych od spodu radiatora. Trochę zabawy, ale warto.

Patrzyłem na jakieś alternatywne chłodzenia i w sumie dupa zbita, jedynie accelero l2 pro na to wchodzi, ale to jest konstrukcja rodem z boxowych coolerów od procków, także nie warte uwagi.

Wygooglowałem też, że niby accelero s1 albo s2 wchodzi akurat na ten model, bo w przeciwieństwie do referencyjnych 5770 (pcb od asusa to nie referent) tutaj nie ma 2xdvi ustawionych w poziomie, ale jakoś nie chce mi się inwestować kolejnych $ w tą kartę. Na dniach kończę modyfikację obudowy (wrzucam 2x120mm na bok) to powinno być chłodniej. :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 13:15 
Cytuj  
dzieki, mam otwarta bude i najwiecej mialem 70 stopni w crysis
czyli narazie nie kreciles karty?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 13:50 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Boję się tylko o mojego prockaj bo to Dual core chyba e2160 z tym, że idzie na 3,3 GHZ. Ram 4gb. Zdaje sobie sprawę, że procek może być wąskim gardłem jednak większość gier, w które obecnie grałem chodziła w mojej natywnej rozdziałce na very high bez problemu.

Bez obawy, procek wytrzyma jeszcze sporo pod warunkiem że nie wskoczysz w 1920x1080.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 14:03 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
dzieki, mam otwarta bude i najwiecej mialem 70 stopni w crysis
czyli narazie nie kreciles karty?


Nie kręciłem, raz, że póki co nie ma potrzeby a dwa, że to chłodzenie za dużo by nie wytrzymało.

Można by takie coś zamontować, tylko tam gościu musiał trochę modyfikować, bo jak wspominałem wcześniej na większości 5770 sa 2xdvi w poziomie.

http://www.overclock.net/air-cooling/62 ... 1-how.html

zaboleq ten 2160 ma 1mb cache l2, zapoluj na q6600, on ma 8mb a cache bardzo dużo daje w grach, nie tylko mhz :]
Ja po przesiadce z dual-core na q6600 niezłego zonka zaliczyłem, jak bad company 2 z tnącego w low detalach zaczął zapierdalać jak motorek na medium/high.
W sumie ten 3870 taki tragiczny nie jest, z tego co widzę to na poziomie wydajnościowym 9600gt, także raczej procek daje dupy.
Ja bym zaczął od wymiany proca, 5770/gtx460 to zdecydowanie za dużo jak na tego biurowego procka, który posiadasz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 14:09 
Cytuj  
Furmark to program który wyciska siódme poty z karty jaki i całej cyrkulacji powietrza w kompie, należy od Furmarka odjąć spokojnie 5-7 stopni i wtedy będziemy mieli temperaturę w grach. Ja mam w granicach 78-80 stopni na 570GTX z referencyjnym chłodzeniem, dokupiłem sobie specjalnie wentylatorek i cały system od Lian Li który montuje się w specjalne miejsce w budzie, żeby wspomagać wyciąganie ciepłego powietrza z karty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 14:55 
Cytuj  
To testowanie na zasadzie linx/intel burn test, w żadnej grze nie będzie nigdy 100% obciążenia dla każdego rdzenia, ale ludzie wolą mieć stabilny system w każdych warunkach, nawet jeśli taki hardcore jaki serwują nam różne "torture" testy nigdy nie będzie miał miejsca w codziennym użytkowaniu.

Sob Ty taki onanista sprzętowy i na referencyjnym chłodzeniu jedziesz ? Nie posądzał bym. :]

Btw a testowałeś może rifta ? Jeśli tak to jak to chodzi z all @ max u Ciebie ? Bo u mnie na i5 750 i 5770 muszę sporo poobniżać, żeby się dało komfortowo pograć, szczególnie podczas dużej zadymy. A ciekawi mnie, czy po prostu ma takie duże wymagania, czy standardowo napakowali tyle efektór, że silnik nie wyrabia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 15:02 
Cytuj  
bah. u mnie doszlo do 110st i wylaczylem test.
nie wiem o co chodzi z tymi ati, ale te starsze modele grzeja sie w chuj, a chlodzenie dziala jak odkurzacz.

ostatni patch niestety zjebal performance, fpsy spadly mi o polowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 15:12 
Cytuj  
Gdybym miał 100 stopni i 3k rpm wiatraczka na 280GTX to na pewno bym nie wziął referenta :). Jest cichutka, wentylatorek robi 1900rpm przy 80 stopniach.
Co do rifta, ze wszystkim na maxa miałem około 50 klatek, diametralnie spadały na 280gtx, teraz tego nawet nie czuję. A 5770 to trochę inna półka od 570.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 15:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
bah. u mnie doszlo do 110st i wylaczylem test.
nie wiem o co chodzi z tymi ati, ale te starsze modele grzeja sie w chuj, a chlodzenie dziala jak odkurzacz.

ostatni patch niestety zjebal performance, fpsy spadly mi o polowe.


Nowe też się grzeją, ja mam w 0,40nm (4870 jest w 0,55) i też po furmarku robi się ciepło 80+ :]

Ja na 8800gt grałem z kiepskimi detalami, teraz mogę już trochę sensowniej podciągnąć, ale dalej podczas grubszych riftów czuć spadek. Btw na 8800gt jakoś nie pamiętam, żeby anizo aż tak zjadało fps'y, albo mi się wydawało.

Ale fakt generalnie mogli by trochę poprawić performance, bo gra dopiero ładnie prezentuje się na praktycznie wymaksowanych detalach. Sob jak miałeś podczas riftów 50 fps z max no to ładnie gpu daje radę. :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 15:27 
Cytuj  
no ja poprzednio tez mialem 30+ na srednich/wysokich detalach.
teraz 15-20 ;/

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 15:29 
Cytuj  
Ja na swoim kompie mam jakieś 15-20fpsów przy high detalach, przy natywnej rozdziałce, więc imo spoko...jak na razie.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 15:55 
Cytuj  
Skoro mój procek jeszcze pociagnie giercowanie póki nie wskoczę w wyższe rozdziałki (chociaż mi się wydawało, że to raczej kwestia grafiki a nie procka :F) to polecacie radka czy GF?? Ponoć GF nie lubią 2 rdzeniówek... Cena do 500zł. Ma ktoś jakieś sugestie??


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 16:02 
Cytuj  
Ja pierdole nie mam siły.. oddaj kabel. :<

Poczytaj to - http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/410608.page gościu zmienił tylko procek, bo miał 2-rdzeniowy, przy tym grafiki jakiejś super wypasionej nie miał i ogromny przyrost. Masz w miarę ok grafikę potrzebujesz wymienić procesor. Po chuj chcesz ładować jakaś nowa grafę do tej padliny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 16:26 
Cytuj  
e5400 i 5770 , performance skacze z update na update , duze znaczenie ma 11.1 catalyst , silnik rifta jest troche z dupy , w mniej zapelnionych obszarach mam nawet 90 fpsow , w meridianie 30-40+ na riftach roznie , z 2 raidami ok 25-30 w high , jak jest z-200 osob na ekranie i nakurwiaja swoimi swiatelkami to nawet setup z sandy bridge i kartami za 2 kafle kleka niestety

to jest bolaczka gamebryo - kiepski performance przy generowaniu kilkudziesieciu obiektow naraz , w df gralem na x300 radeonie (tak kurwa ten trup) i gralem bez problemu na low tylko zonowanie zabijalo :)

wiec nie sadze sob ze masz 50 fpsow stale zawsze i wszedzie :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 16:30 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Sob jak miałeś podczas riftów 50 fps z max no to ładnie gpu daje radę. :]


Jestem po reinstalce systemu, także dzisiaj Rifta odpalę wieczorkiem i powiem Ci dokładnie jak chcesz.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lut 2011, 16:37 
Cytuj  
No ok, każdy pisze co innego :F... Niby procek daje sporo ale qrczetymi grafami w dx 10 raczej nie pogram :F??


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.