mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 12:12 
Cytuj  
ale jakie argumenty?
Zwykły ciag logiczny na poparcie danych statystycznych.
Dane statystyczne mówią, iż bogaty zachód gra w przeważającej części na konsoli. Możesz się z tym nie zgadzać, dyskutować lub wyśmiewać mnie, chociaż ja tylko cytuję. Nie ja to wymyśliłem, jestem jedynie posłańcem - nie strzelajcie..

A rozumowanie logiczne jest banalne: na zachodzie który co by nie mówić ma większą siłę nabywczą dzieci pod choinką znacznie częściej znajdowały drogie konsole - od dziecka grały na padzie, na kolejnych konsolach Sony/MS/Nintendo i dlatego wybierają ten sposób rozrywki. Znacznie mniej dzieci dostawały konsole w biedeniejszych krajach 3-go swiata - te dzieciaki grały na PC-tach wysępionych od rodziców "do nauki".

I stąd preferencje:
bogatszy zachód gra w większości na konsolach
biedniejszy wschód na PC-tach
Niemcy są wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Chyba, ze preferencje biorą się z czegoś innego - kolor skóry, religia, nawyki żywieniowe, mniejsza dostępność kanap, większa dostępność biurek i krzeseł, brak salonów, więcej biur, przekonania polityczne - wybierz sobie coś co mnie przekona. Wyjaśnij mi co jest podłożem takich a nie innych preferencji, co stoi za tym, że w Białorusi, na Ukrainie, Rumunii, Polsce, Bułgari etc. ludziska dużo mniej grają na konsolach, a więcej na PC.

Z checia przeczytam.

A może po prostu czujesz się obrażony bo wrzucam Polskę do jednego wora kraje trzeciego swiata? Jak tak to to już twój problem i sam musisz sobei z tym poradzić.

Z drugiej strony ja w ogóle nie rozumiem tego obrażania się na fakty. Powinniście być dumni - przecież PC MASTER RACE!!!111 a konsole są dla plebsu. Ja pierdolę - gdybym napisał, że polacy to debile bo mało grają na PC a dużo na konsolach dla dzieciaków - to byście oponowali, żem beton (hi piszpan), bo jest odwrotnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 13:56 
Cytuj  
Ludzie grają raczej w określone tytuły i to warunkuje platformę .

konsole mają swoje zalety , PC ma swoje , ludzie korzystają z tego co chcą


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 14:07 
Cytuj  
Na zachodzie zyja glupi ludzie, wiec graja w glupie konsolwe gierki.

No i sie nam wyjasnila tajemnica marka..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 14:09 
Cytuj  
dokladnie.
platforme wybieram dla gier i tyle. na chuj sie o to klocic marek?

i nie pierdol o zachodzie, bo rownie dobrze moge ci napisac: u nas rodzice bardziej dbali o rozwoj dzieci, mieli czas na zabawe z nimi i dlatego nie kupowali im oglupiaczy.
a debile z zachodu, ktorzy nie zajmowali sie dziecmi, kupowali im zapychacze czasu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 15:03 
Cytuj  
Nygusy grają na konsolach, biali na pecetach :D
Let's roll troll ;D
Na zachodzie są nygusy, a w Polsce nie!


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 16:54 
Cytuj  
Znaczy się nie rozumiem. Marek, twierdzisz, że w Polsce ludzi nie stać na konsole (i soft do nich), dlatego gramy na piecach (bo taniej)?


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 17:32 
Cytuj  
trochę tak - od dziecka było tylko PC, PC, PC "do nauki" i tak zostało na stare lata, gdy już na konsolę możemy sobie pozwolić. Stąd posty w stylu - "czy da się do PS3 podłaczyć mysz i klawiaturę?" - koleś NIGDy nie miał konsoli, ale wie doskonale, że na padzie grać się nie da ;) Przyzwyczajenie - zgodnie z zasadą, ze starych drzew się nie przesadza.
A ~300mln wybierających pada po prostu się nie zna.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 17:40 
Cytuj  
Na bogatym zachodzie gra sie na konsolach bo sa tansze od pctow, w krajach 3swiata gra sie na pc bo sa tansze od konsol. Tu i tu znaczenie dla popularnosci sprzetu ma cena, do tego dochodza grube mln na reklame konsol, ktore ryja banie biedakom - co widac w tym watku.

Jak ktos stawia na jakosc rozrywki to kupuje konsole dla exclusivow a w reszte gra na pc, bo oferuja lepsza jakosc multiplatform (poza zjebanymi portami, w te gry tez gra sie na konsoli). Oczywiscie jezeli ktos interesuje sie np strategiami i simami to konsole w ogole moze olac, bo tam tego nie znajdzie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:07 
Cytuj  
Morgul - sam sobie przeczysz, ale to nic pewnie jesteś przekonany, że masz rację :lol:

Ludzie którzy zarabiają kilka razy więcej niż w krajach 3-go świata nie stają przed nader ważnym dylematem PC czy konsola. A na konsolach gra się po prostu wygodniej - bo to wyspecjalizowane urzędzenie tylko do tego przeznaczone.

Nie znam żadnego (ŻADNEGO) posiadacza konsoli bez PC, za to znam mnóstwo posiadaczy PC bez konsoli.


Ostatnio edytowano 15 wrz 2013, 18:10 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:09 
Cytuj  
Gdzie sobie przecze?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:10 
Cytuj  
w pierwszym zdaniu - dalej tylko rzuciłem okiem.
Wytłumaczyć?
Już.
Po pierwsze konsole nie są tańsze od PC-tów, tak tylko myśli głupi polak. Na konsolę przez kilka lat używania wydasz nawet 2x więcej niż na PC przez ten sam okres.
Po drugie bogaty zachód nie stoi przed dylematem konsola czy PC.

Jeżeli mam do wyboru lepszą jakość multiplatform i biurko z krzesłem, a "gorszą" jakość i kanapa + duży TV + kino domowe to wybieram to drugie. Identycznie jak 300mln rzesza podobnych mi kretynów konsolarzy.


Ostatnio edytowano 15 wrz 2013, 18:15 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:14 
Cytuj  
Ty naprawde jestes idiota.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:15 
Cytuj  
brak rzeczowych argumentów zaczynają się epitety :D I kto tu wyszedł na idiotę?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:23 
Cytuj  
To nie byl epitet, smutna prawda. Jestes idiota, nawet jakbym dalej probowal udowodnic ze "czarne to czarne" to bys sie upieral, ze tak nie jest albo ze to wyjatek od reguly. Na urojenia i teorie z dupy nie mam sily.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:29 
Cytuj  
Ja uważam, że nie ma co porównywać konsola vs PC. W dzisiejszych czasach nie da się jednoznacznie określić, na czym chciałoby się grać.
Jeżeli wszystkie gry byłyby robione na wszystkie platformy to z pewnością wybrałbym konsolę do grania. Dla samej wygody chociażby (kanapa, pad w łapie, duży tv itd.), ale tak nie jest. I na ten moment więcej tytułów, które mnie osobiście interesują, wychodzi na PC i ewentualnie na konsolę. Dlatego wybieram PC do grania. I nie ma to nic wspólnego z tym, że mnie nie stać na kupno konsoli czy coś.

Jak ktoś ładnie wcześniej napisał, wszystko rozbija się o to, w co lubisz grać. Jeżeli miałbym tak logicznie spojrzeć na gry, w które zamierzam grać w przyszłości (albo gram, lub grałem wcześniej) to chyba żadna nie ma (i nie zapowiada się, żeby miała) wersji konsolowej. No może poza dodatkiem do D3. Ale i tak wiadomo, że pierwsza będzie wersja na pieca.


_________________
LaMoon#2988

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:32 
Cytuj  
serio lapiecie sie na taki trolling? przeciez to az w oczy razi.

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
w pierwszym zdaniu - dalej tylko rzuciłem okiem.
Wytłumaczyć?
Już.
Po pierwsze konsole nie są tańsze od PC-tów, tak tylko myśli głupi polak. Na konsolę przez kilka lat używania wydasz nawet 2x więcej niż na PC przez ten sam okres.
Po drugie bogaty zachód nie stoi przed dylematem konsola czy PC.

Jeżeli mam do wyboru lepszą jakość multiplatform i biurko z krzesłem, a "gorszą" jakość i kanapa + duży TV + kino domowe to wybieram to drugie. Identycznie jak 300mln rzesza podobnych mi kretynów konsolarzy.


Zapomniałeś, że przez te kilka lat to PC się upgraduje, dokupuje nowy soft jak OS, gier na konsolę nikt nie każe kupować day1, wystarczy chwilę poczekać i z drugiej ręki można spokojnie wyrwać o połowę taniej a później puścić dalej w przeciwieństwie do większości gier na pc - steam i klucze przypisane do konta.
Ja już o dawna mam pc podłączonego do tv i jak chcę się cieszyć "konsolą" tylko "troszkę" lepszej jakości to przesiadam się z biurka na KANAPEM!!1 i se gram se.
Jesteś idiotą.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 18:58 
Cytuj  
Pomijam fakt, że to właśnie nie u nas a na zachodzie ludzie bardziej interesują się second handem jeśli chodzi o gry konsolowe :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 19:07 
Cytuj  
Atherius - a nikt ci nie każe upgradować kompa. Zresztą nie chodzi o koszta. Napiszę jeszcze raz - na zachodzie większość ma PC i konsole - używa konsoli do grania a PC to do całej reszty. W krajach biedniejszych ludzie ograniczają się do PC - który służy im do wszystkiego. Stąd procentowo więcej jest graczy PC w krajach 3-go świata. Co pokazują dane statystyczne. I tyle
Chcecie to się z tymi danymi statystycznymi nie zgadzajcie - ja powoli zaczynam mieć to w dupie, do zakutych polską zjebaną mentalnością łbów nawet statystyska nie dociera. Bo pokazuje złe dane...


Pomijam fakt, że to właśnie nie u nas a na zachodzie ludzie bardziej interesują się second handem jeśli chodzi o gry konsolowe :)


oczywiście, że tak, bo rynek konsol jest kilkukrotnie większy. W samym UK konsole sprzedają się w milionach sztuk. Podczas gdy w PL sprzedaż PS3/X360 to setki tysiecy. To jest 10x większy rynek. Nie ma co porównywać.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2013, 19:10 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Ja uważam, że nie ma co porównywać konsola vs PC. W dzisiejszych czasach nie da się jednoznacznie określić, na czym chciałoby się grać.
Jeżeli wszystkie gry byłyby robione na wszystkie platformy to z pewnością wybrałbym konsolę do grania. Dla samej wygody chociażby (kanapa, pad w łapie, duży tv itd.), ale tak nie jest. I na ten moment więcej tytułów, które mnie osobiście interesują, wychodzi na PC i ewentualnie na konsolę. Dlatego wybieram PC do grania. I nie ma to nic wspólnego z tym, że mnie nie stać na kupno konsoli czy coś.

Jak ktoś ładnie wcześniej napisał, wszystko rozbija się o to, w co lubisz grać. Jeżeli miałbym tak logicznie spojrzeć na gry, w które zamierzam grać w przyszłości (albo gram, lub grałem wcześniej) to chyba żadna nie ma (i nie zapowiada się, żeby miała) wersji konsolowej. No może poza dodatkiem do D3. Ale i tak wiadomo, że pierwsza będzie wersja na pieca.


Ale pc mozesz sobie podlaczyc do tv bez problemu i grac na padzie, Polski naczelny oredownik grania na padzie (zaraz po Marku) - Adrian Chmielarz - kiedys powiedzial, ze gra praktycznie tylko na pc bo ma gry w fullhd na tv. Serio to jest jeden kabel pociagniety do tv, moj kumpel ma podlaczony komp do tv i to nie jest problem. Aczkolwiek wykorzystywane jest to nie do grania a ogladania yt po pijaku ;p

Oyciec juz ladnie dal hinta czemu rynek tak wyglada a nie inaczej - popularnosc konsol na zach vs 3swiat. Jak przyslowiowy Kowalski w USA ma do wyboru konsole za 400$ i pc za ~1500$ + gry w tej samej cenie na obie platformy, to bierze konsole. Taki sam Kowalski w kraju 3 swiata ma do wyboru konsole(o ile w ogole jest w sprzedazy) w cenie 1100$ (helou Argentyna) i pc za ~1500$, do tego gry na konsole sa o wiele drozsze od pc, to bierze pc. Pomijajac juz fakt, ze w Usa taki Kowalski idzie do marketu po mleko a tam go atakuja reklamy konsol z kazdej strony, czego w krajach 3swiata nie ma. W pl za gry na konsole placimy wiecej niz w uk/usa, a co dopiero zadupia gdzie sony/ms dopiero co wchodzi na rynek, im mniejszy rynek tym wyzsze ceny.

Do tego mamy obecnie boom f2p na pc, ktory dopiero wchodzi na konsole.

Podsumowujac: Cena czyni cuda.

btw. Na yt kiedys trafilem na letsplayerowca z usa (recka witchera2 - xbox360), ktory ma ps3/xboxa360/maca a nie ma kompa ktory uciagnalby witchera1(mac nie daje rady). Tak wiem, wyjatek od reguly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.