mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 00:46 
Cytuj  
Podczas kalibracji programowej, korekcję wyświetlania dokonuje się przez modyfikację stratną na poziomie LUT karty graficznej.
Korekcja ma ograniczony zakres i nie można zamienić niepoprawnie wyświetlanych zakresów innymi.
Taka kalibracja powoduje utratę płynności przejść tonalnych na ekranie i może pozbawić całkowicie monitor możliwości wyświetlania płynnych gradientów.

Kalibracja sprzętowa pozwala na bezstratną korekcje LUT w monitorze, dzięki temu paleta przekazywana z karty graficznej jest niezmienna i następuje wprowadzenie korekcji jak rzeczywiście mają wyglądać krzywe jasności kanałów RGB.

Podsumowując, kalibracja programowa generalnie pogarsza parametry monitora.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 01:22 
Cytuj  
No tak, ale przy moim asusie za 1300pln kalibracja znacznie bardziej uwydatnia kolory i znacznie ładniej wszystko przedstawia. Pytanie jak bardzo mnie okłamuje :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 02:45 
Cytuj  
http://www.x-kom.pl/p/305619-monitor-lc ... h-arm.html

za chiny bym sie nie pakowal w acero asusy z milionem herców.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 07:09 
Cytuj  
Dell 60hz za prawie 3k, a ta marka tez ma mnóstwo problemów z jakością. Super wybór. Ej sob, wiemy ze chciałbys takiego Asusa czy Acera ale nie kupisz bo drogo, zluzuj juz. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 08:19 
Cytuj  
W 24" jest dużo lepiej z cenami i mniej problemu, Nec i Eizo ma fajne modele.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 09:01 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dell 60hz za prawie 3k, a ta marka tez ma mnóstwo problemów z jakością. Super wybór. Ej sob, wiemy ze chciałbys takiego Asusa czy Acera ale nie kupisz bo drogo, zluzuj juz. :)

Zwróciłeś swojego asusa? Ja już trzeci raz i troszkę szkoda mi mojego czasu. Dorzucę chyba 1,5k, zrezygnuję z g-sync i wezmę eizo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 09:11 
Cytuj  
Nie, ostatecznie został bo konkurencja w cale nie lepsza. Muszę się patrzeć w róg w ciemnym pokoju z ciemnym obrazem, żeby to zauważyć. Ja bez gsync nie widzę sensu w zmianie, lepiej poczekać na jakiś EIZO z tym modułem jak nie chcesz Asusa.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 13:43 
Cytuj  
Nie nie za 3k, ten o którym myślę kosztuje 1500 refurbished na allegro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 14:37 
Cytuj  
Za tyle można wziąć, ale imo 1070 to mało na dłuższą perspektywę. Lepiej dołóż do 1080.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2016, 18:05 
Cytuj  
http://pclab.pl/art65065.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2016, 08:55 
Cytuj  
Jest nadzieja dla białych: AOC AGON AG271QG
Zamówiłem, zobaczę jak to będzie się sprawować.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 2 sie 2016, 13:15 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Jest nadzieja dla białych: AOC AGON AG271QG
Zamówiłem, zobaczę jak to będzie się sprawować.


On ma ten sam panel od AU Optronics co Acer/Asus.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2016, 13:33 
Cytuj  
Wiem, ale może jest to lepiej złożone niż gówno asusa, a nie wygląda jak gówno acera ;)
Panele mają swoje problemy, ale BLB w asusach wynika z chujowego złożenia konstrukcji (ramki konkretnie).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 14:22 
Cytuj  
http://www.karen.pl/product/270639/Elek ... 9E790.html

Tosiek co myślisz? warto matrycę VA kupić? chciałbym się pozbyć 2 monitorów i zostawić jeden. Mega mi się ten podoba. Jest jeszcze wersja 34'' ale już 3500 trzeba wyłożyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 14:58 
Cytuj  
Nie mam pojęcia co to jest i nie pasują mi takie proporcje, do użytku domowego zbędne, a do pracy nic nie wnosi jeśli ma tylko 1080, oczywiście ja patrzę pod swoje potrzeby i przyzwyczajenia.
Jeśli to ma być do zabawy to tym bardziej nie bo tu jeśli tylko cie fps zadowala to bierz 2560x1440 i albo idziesz w v-sync albo dobrą matrycę.

Mnie zadziwia co potrafi dobra skalibrowana i stabilna matryca w grach, najlepiej widać to wszystko w ciemnych i jasnych miejscach scen, gdzie nagle okazuje się że monitor potrafi wyświetlić wszystko, a nie tylko zlewające się w biel czy w czerń odcienie.
O pracy z kolorem nie wspominam ale prawdziwe odwzorowanie kolorów w przynajmniej sRGB na kalibrowanej sprzętowo matrycy wymiata w wielu domowych zastosowaniach.

Kolejna sprawa, nasze oczy są ważniejsze nić tysiak, który trzeba dołożyć by mieć dobry monitor.

Jeśli chcesz faktycznie taki monitor to masz tu
http://www.satysfakcja.pl/p/222963-moni ... bialy.html
http://www.satysfakcja.pl/p/207673-moni ... zarny.html
8 bitowy panel IPS i 10 bitowa tablica LUT, to jest monitor, który można kalibrować sprzętowo i masz wgrane do tablicy LUT profile na stałe, wybierasz sobie tylko profile jakie ci odpowiadają, jak coś namieszasz to soft np spectraview wgrywa ci profil jaki masz w monitorze !!
Kalibracje uczciwą zrobią ci w każdym większym mieście patrz forum mva.pl i ewentualnie pytaj użytkownika czornyj bo siedzi w dystrybucji nec.

Wady tego monitora jak wszystkich większych od 24" i poniżej 4 tysięcy, czyli srebrzenie i nierównomierność podświetlenia ale... nie sugeruj się tymi tragediami co tu wklejali w temacie bo jednak nec jest ciut wyżej w jakości.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 20:34 
Cytuj  
Polecasz monitor o którym nikt nic nie pisze :) oprócz tego nie ma żadnych informacji o plamce tego 21:9 i jest koloru białego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 21:10 
Cytuj  
Ja ci nie wciskam, napisałem ci co jest warte zakupu, jedyne tanie dobre IPS obecnie ma NEC i nikt inny, cała reszta to random jakościowy szrot, jeśli masz gdzieś odwzorowanie kolorów i szeroki gamut, możliwość normalnej sprzętowej kalibracji to olej to i szukaj testów monitorów hmm... gamingowych ale tu ci nie pomogę też bo nie brałbym nic innego niż monitor z v-sync.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 21:20 
Cytuj  
Spoko, mam cały weekend na to. W poniedziałek chciałbym zamówić z GPU nową.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 21:26 
Cytuj  
Tak ogólnie jak się ogarnie rynek monitorów 27" to masakra, EIZO i NEC graficzne to ponad 5k, potem pro biurwy od NEC i... nic nic aż do marketowego chłamu.
Jak zerkniesz na v-sync to szmelc na muzealnych matrycach TN, a jak chcesz na IPS to ponad 3k za szrot jakościowy z matrycami zbliżonymi do marketowców za poniżej tysiaka.
Można serio dostać bólu głowy, a producenci robią sobie zwyczajnie jaja.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2016, 21:50 
Cytuj  
No temat rzeka. Łeb jak sklep. na pclabie mi polecają LG za 1900 na matrycy IPS, reszta ta sama.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.