mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 17:02 
Cytuj  
Monitor bajka, jak ktoś ma okazję przesiadki na QHD to niech się nie zastanawia. Nowe oblicze obrazu na ekranie. Monitor skalibrowałem Spyderem 5, ostrość jest mega, żadnego dziwnego świecenia na krawędziach ekranu nie mam, żadnych bad pixeli również.
Kolory są żywe, wszystkie ustawienia mam na default oprócz profilu Spyderem, który wyciągnął najwięcej z czerni i szarości. Miały lekko żółtawą odcień te szarości ale poprawił to profilem.

Największy szok mam jakością obrazu. W każdym punkcie monitora jest znakomita, w Asusie przy plamce 0.31 była naprawdę żenada. Tutaj na 0.23 jest kolosalna różnica.

No i ta rozdzielczość. Ilość rzeczy jaką można zmieścić na ekranie jest po prostu przytłaczająca, w 4k to już w ogóle będzie kosmos. Ekran sobie podzieliłem mniej więcej na 50/50. Z lewej przeglądarka, a cały syf z prawej. Teoretycznie 2 monitor jest zbędny.

Jedyna wada jest taka, że trzeba większe odległości myszką robić hue hue.

@embe
jak masz rady co mogę jeszcze sprawdzić to poproszę.

P.S
Jakość QHD w grach ekhm, ciężko mi powiedzieć cokolwiek bo gry wyglądają po prostu fenomenalnie.

Total War Attila - już czeka :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 17:45 
Cytuj  
Nie wiem, jeśli jest ok to po co szukać dziury w całym ?
Ty nie kalibrujesz monitora bo tego się nie da zrobić w tym modelu tylko kartę graficzną, pamiętaj.
Możesz przejścia tonalne sprawdzić bo kalibracja karty graficznej daje sporą utratę.
Temperatura bieli, jeśli lubisz ciepło to 5500K do typowego użytku, jeśli ma być dobre odwzorowanie to 6000-6500K.
Podświetlenie czy jest równomierne bo to najbardziej wkurza i jest często wadą złego montażu.
No i jasność tak żeby monitor nie świecił jak żarówa bo zrypiesz sobie oczęta.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 17:58 
Cytuj  
Nie świeci mocno, mam wrażenie że patrzę w ścianę. Równomierność jest bardzo dobra, nie zauważyłem żeby było coś skopane w tym względzie. Temperatura bieli, nie mogę tego zmienić bo nie mam takich ustawień ale jest całkiem nieźle i nie widzę by była zabrudzona.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 18:48 
Cytuj  
aż mi się wierzyć nie chce, że ma takie równe podświetlenie...
Dawaj foty Sobtainer. Serio.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 19:22 
Cytuj  
Plus fotki w czarnego tła w zaciemnionym pokoju. Filmiki z muszkami mogą być jako bonus.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 20:30 
Cytuj  
Ramka od Della jak i cała konstrukcja miażdży Asusa. Muszek nie będzie.

Zdjęcie czarnego.

http://i.imgur.com/ieUlgN0.jpg

Nie oddaje tego co widzę gołym okiem. No ale mniej więcej pokazuje. Może lewy dolny róg odrobinkę i troszkę lewy górny ale generalnie leje na to. Fotka zrobiona na wysokim iso, obraz jest ciemniejszy generalnie o zdjęcie uwydatnia to.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:07 
Cytuj  
Spora niejednorodność jak w większości eIPS, wygląda też, że masz lekkie light bleed w lewym dolnym i na górze po lewej. Odpal całą czarną planszę, będziesz miał porównanie. Ogólnie nie jest źle.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:19 
Cytuj  
Oj taki bleeding to ja reklamowałem. Ostry jest.
Ale to budżetowy monitor za 2k więc można wybaczyć w przeciwieństwie do monitorów za 4k.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:19 
Cytuj  
Przecież to jest czarna apla.

http://www.lightbleedtest.com/#

Na żywo jest czarny, na zdjęciu jest szary bo iso się ustawia w auto. Nic nie będę reklamować, w zupełności jest to akceptowalne w porównaniu z tym co widzę na necie. Poza tym, tak jak pisałem, to jest zdjęcie, na żywo tego w ogóle nie ma.

Bardziej mnie zastanawia, dlaczego mi ekran mrugał na Display Port. Po prostu monitor się robił czarny a po 1 sekundzie pojawiał się obraz. Zmieniłem na HDMI i zobaczymy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:32 
Cytuj  
U mnie po dwóch tygodniach bleed się zredukował o jakieś 50% i jest już praktycznie niezauważalny w ciemnych scenach nawet. Dziwne, ale tak samo miałem z poprzednimi monitorami. Może to był glow i matryca się wygrzała. :) Tak czy inaczej teraz mogę powiedzieć, że ten Asus jest zajebisty. Właśnie odpaliłem Deusa 50-90 FPS na vhigh, super płynnośc, gsync ftw. Ty tczewiak w końcu tego Aoca masz?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:40 
Cytuj  
Na hdmi w 1440p maksymalnie leci 60Hz, wiec jak monitor 75Hz to trzeba display port, no i jak zrobiłeś kalibracje na dp to będzie już inaczej na hdmi bo zmieniły się parametry, a sama kalibracja taka jest stratna.

Jak weźmiesz to zdjęcie i zjedziesz z jasnością to widać lepiej, nie ma tragedii patrząc na to co tu już pokazywano.

Tor, to jest znany i opisywany efekt że oczy i mózg zaczyna dostosowywać się do pewnych nierównomierności, wiele ludzi opowiada że np po powrocie z urlopu dłuższego nagle widzą ponownie wady w monitorze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:42 
Cytuj  
Wiem embe, profil poprawiony. Lupą zerknąłem, że jedno z wejść w kablu display port jest lekko uszkodzone. No cóż, na HDMI na razie nic się nie dzieje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
U mnie po dwóch tygodniach bleed się zredukował o jakieś 50% i jest już praktycznie niezauważalny w ciemnych scenach nawet. Dziwne, ale tak samo miałem z poprzednimi monitorami. Może to był glow i matryca się wygrzała. :) Tak czy inaczej teraz mogę powiedzieć, że ten Asus jest zajebisty. Właśnie odpaliłem Deusa 50-90 FPS na vhigh, super płynnośc, gsync ftw. Ty tczewiak w końcu tego Aoca masz?

Nah. Oddałem aoca. Tragedia była :(
Spróbuję Dell U2715 i chyba poczekam na godne 144Hz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:55 
Cytuj  
Warto sobie też sprawdzić czy przeglądarki jakie używacie są oprofilowane poprawnie, to dotyczy wszystkich monitorów nie tylko szeroko gamutowych, już tu wklejałem kiedyś http://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q/

albo prosta grafika do sprawdzenia przeglądarek/programów
http://i.imgur.com/hyampYc.png
profile można sobie dodawać żeby poprawnie wyświetlało, u mnie tylko paint i windowsowa przeglądarka zdjęć źle wyświetla..


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:57 
Cytuj  
embe napisał(a):
Na hdmi w 1440p maksymalnie leci 60Hz, wiec jak monitor 75Hz to trzeba display port, no i jak zrobiłeś kalibracje na dp to będzie już inaczej na hdmi bo zmieniły się parametry, a sama kalibracja taka jest stratna.

Jak weźmiesz to zdjęcie i zjedziesz z jasnością to widać lepiej, nie ma tragedii patrząc na to co tu już pokazywano.

Tor, to jest znany i opisywany efekt że oczy i mózg zaczyna dostosowywać się do pewnych nierównomierności, wiele ludzi opowiada że np po powrocie z urlopu dłuższego nagle widzą ponownie wady w monitorze.


To nie ten efekt, nierównomierności w bieli dalej widzę bardzo dobrze, ale w takich samych zaciemnionych warunkach jasność rogów jest zdecydowanie mniejsza.

@tczewiak Może Eizo zrobi w końcu gsynca. Pewnie z 5k krzyknie, ale za ideał trzeba płacić.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 21:59 
Cytuj  
Ja trochę tego nie rozumiem dlaczego większość monitorów 144Hz jest z AMD a nie G-SYNC. Nieźle muszą hajsu płacić im za to.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 22:08 
Cytuj  
ale chyba nie mają takich samych parametrów te do amd, tam często sporo mniejsze Hz są


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 22:16 
Cytuj  
Moduły gsync sa droższe w produkcji, free sync to chyba otwarty standard i gdyby nVidia chciała to by go obsłużyła w sterownikach. Fakt, że gsync ma niższa dolna granicę fps. Tak czy inaczej adaptacyjna synchronizacja to najlepsza rzecz jaka pojawiła sie w gamingu od dawien dawna.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 sie 2016, 22:44 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ja trochę tego nie rozumiem dlaczego większość monitorów 144Hz jest z AMD a nie G-SYNC. Nieźle muszą hajsu płacić im za to.

Nic nie musi AMD przekupywać, bo FreeSync dla producentów jest chyba za darmo (albo jakieś grosze). Inna sprawa, że producenci montorów mają dużą dowolność w implementacji i zakresy klatek są często wąskie i mogą lecieć w chuja przez to.

G-Sync wymaga płytki of Nvidii w monitorze dlatego mniej monitorów i są droższe, ale limity klatek lepsze.

Zresztą AMD jest biedne finansowo. Jakby to była konkurencja kto kogo bardziej przepłaci to Nvidia by wygrała.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2016, 08:39 
Cytuj  
sobtainer - imho bardzo dobry egzemplarz sie trafil.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.