mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2016, 20:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar napisał(a):
Mam pytanie od klienta czy monitor ma zastosowanie z a002 a03 rewizyjne lub wyżej.
O co kurwa może chodzić?


jak lifting w aucie. Kolejne wersje tego samego monitora z jakimis drobnymi zmianami poprawkami.
Jak dystrybutor tego nie bedzie wiedzial to niech da date produkcji - reszte wygooglujesz.


Dzieki Marek!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2016, 22:19 
Cytuj  
Zobaczcie sobie tego BENQ SW2700PT
szary ekran, masakra, 2900zł !!
Obrazek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 13:16 
Cytuj  
Chce sobie kupić duży monitor - 34 cale, proporcje 21:9.
Zastanawiam się między monitorem 4K albo czymś 2K. Mam GTX 1060 czyli raczej w natywnym 4K grał nie będę, a jedynie skalował z 2K. Pytanie czy obraz na 34 calach będzie wyglądał lepiej na natywnym 2K niż 2K skalowanym 4K czy nie będzie różnicy?

W miarę rozsądnej kategorii cenowej LG ma kilak ciekawych opcji:
http://cenowarka.pl/lg-electronics-34um ... ml?hloc=pl
http://cenowarka.pl/aoc-c3583fq-a1371790.html?hloc=pl
http://cenowarka.pl/lg-electronics-34uc ... ml?hloc=pl

Mam jeszcze drugie pytanie, matryca IPS czy VA? Z tego co widzę AOC z VA oferuje wyższe częstotliwości odświeżania oraz mniejszy czas rekacji, co lepiej brać?

Rozważam też przesiadkę na AMD Vega po premierze więc biorę pod uwagę zakup monitora z Free Sync... Jeśli monitor ma FreeSync do 75Hz czy oznacza to że ma taką częstotliwość odświeżania matrycy, czyli czy będzie miał "szybszą" matrycę od zwykłej 60Hz, nawet jak nie użyje freesync?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 13:26 
Cytuj  
Wygięty jak dla mnie odpada, za duże zniekształcenie i zakłamanie wzroku zależne od odległości oczu od ekranu.
4K jest lepsze ale skalowanie windows to tragedia, UI wielu programów w ogóle nie skaluje się, a wiele daje rozmyte fonty itp, trzeba to brać pod uwagę.
IPS w LG ma tragiczne nierówne podświetlenie, tych wygiętych nie znam, matryce VA nie mają za dobrych opinii.

freesync w grach daje ci synchronizacje z tym co potrafi wyświetlić karta graficzna, w skrócie efekt widoczny to przy szybkich akcjach gdzie na 60/75Hz masz klatkowanie tu uzyskasz płynniejszy efekt, oczywiście jak karta ma spadki fps to inna sprawa.

Żeby to zrozumieć to przykładowo film 60fps w kinie np hobbit w szybkich akcjach jest płynny, a standardowe 30fps masz klatkowanie, powyżej 60fps oko ludzki enie dostrzega zmian ale widzi płynność nawet grubo powyżej 60Hz, zakręcone prawda ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 23 wrz 2016, 13:34 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 13:31 
Cytuj  
Obecnie mam Della u2312hm który też ma matryce od LG i rzeczywiście ma nierówne podświetlenie. Mimo wszystko podczas grania, programowania, przeglądania neta itp itd nie jestem w stanie tego zobaczyć. Bardzo podobają mi się te 34" w proporcji 21:9 bo mają wysokość ~27" plus są szersze.

Co do skalowania to nie martwię się jakoś szczególnie o UI Windowsa itp bo wszystko będę miał w 4K. Tylko jak będę odpalał grę to będę chciał mieć 2K rozciągnięte na cały ekran - czy to nie będzie wyglądać do bani?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 13:36 
Cytuj  
Czy widziałeś jak wygląda UI windows w rozdzielczości 4K bez skalowania ? :)
Zrób sobie skreena w 1080p i pomniejsz go do 1/4 ekranu, wtedy masz wielkość fontów jaką masz na 4K.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 15:14 
Cytuj  
No jezeli chcesz 4k zeby, nie wiem, mieć wiecej ikonek na pulpicie malutkich, a grac nadal w fullHD, to troche mija sie z celem. Do tego połowa programów bedzie tyci tyci i skończysz z nosem w monitorze.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 20:19 
Cytuj  
Tzn myślę że za rok kupię kartę która podźwignie gry w 4K. Chodzi o to czy na chwile obecną, skalując 2K do 4K na 34 cale będzie to wyglądać gorzej niż natywne 2K na 34 calach?

Btw czy 2K na ekranie 34" 21:9 da rade czy będzie pixeloza?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2016, 20:36 
Cytuj  
:o

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2016, 17:41 
Cytuj  
http://www.frazpc.pl/aktualnosci/932709 ... 40-hz.html
lol


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 7 paź 2016, 18:00 
Cytuj  
embe napisał(a):
http://www.frazpc.pl/aktualnosci/932709,asus-zapowiada-premiere-swojego-monitora-z-odswiezaniem-240-hz.html
lol


Badziewna TNka, tu masz sprzęt: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/932704 ... z-hdr.html

8k i 8 kabli DVI :lol:


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2016, 18:31 
Cytuj  
Ten dałem jak raczej jako śmiechawe bo zrobili wyścig na Hz, a matryca nadal TN.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2016, 17:12 
Cytuj  
http://www.frazpc.pl/aktualnosci/932739 ... -sync.html
no i kolejny TN :lol:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 07:01 
Cytuj  
Jestem ciekaw czy z TNkami też jest tak jak z IPSami tj. producenci mają tyle samo zwrotów z powodu nierównomiernego podświetlenia? Niby bleeding to cecha typowo IPSowa ale nie wiem, nigdy nie miałem TNki. Coś musi się kryć za tym, że TNek wychodzi jednak więcej .. i raczej nie jest to kwestia jakości.


_________________
For the pony!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 07:48 
Cytuj  
nie wiem jak z podswietleniem i nie mam pojecia jak aktualnie sprawuja sie matryce TN. 10++ lat temu matryca TN miala problem przede wszystkim z tragicznymi katami. Szczegolnie w pionie - przy wiekszych matrycach (a wtedy wieksze to byly 20+) jak poprawnie widziales gore to dol potrafil byc rozmazany.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 07:59 
Cytuj  
TN obecne są dużo lepsze ale nadal ma swoje wady i tego nikt nie przeskoczy, mnie doprowadzała do szału ta matryca jak w fotelu zsunąłem się lekko i już była kicha bo kąty góra/dół są słabiutkie, to co teraz dostrzegam to wierność kolorów, jakość czerni, skóra na tym wygląda zawsze jak u alienów, a podświetlenie chyba 100% to krawędziowe, więc jeśli jest zrypane w monitorach za 3k to tym bardziej i w tańszych będzie, ten sam problem dotyczy IPS.
W matrycach TN najlepiej sprawdzało się stare CCFL ale jak zaczęto zmniejszać rozmiary monitorów to zaczęły się problemy z niedoświetlonymi partiami matrycy, dlatego często teraz jakieś stare graficzne eizo po wymianie podświetlenia nadal daje rade.

Mnie wkurza że takim świętym grallem było OLED, a jak się okazuje to w przyszłości zastąpi marketowce i biurwy, a do zastosowań semipro i pro niestety daleka droga żeby dorównało dobrym matrycom IPS :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 09:18 
Cytuj  
bardzo proszę o opinię.

jestem bardzo zadowolony z tego monitora, ale chciałbym minimalnie większy. ma 2 HDMI mam przy nim PC i PS4 (to biurko więc 27 cali odpada - do 40 " TV mam PS3 i tak ma zostać)
http://www.x-kom.pl/p/164819-monitor-le ... zarny.html
(mam hx chyba on ma 2 HDMI reszta to samo)

mam możliwość zamienić bezpłatnie na 23" mój ma 21.5" akurat był gorący strzał w xkom
http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/9691

to jest tylko 1.5 cala różnicy ale ciężko dostać coś poniżej tysiąca z dwoma HDMI i głośnikami które tez są dla mnie sporadycznie bardzo ważne.

tam jest różnica matrycy ale ja nie odróżniam TN od VA ktora lepsza?


warto dźwigać dla 1.5 cala? czy czekać na jakieś 24"? większy i tak nie wchodzi w grę.
Czy 24" nie będzie za duży do fhd z niecalego metra? nie chce widzieć pikseli.


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 09:32 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
bardzo proszę o opinię.

Czy 24" nie będzie za duży do fhd z niecalego metra? nie chce widzieć pikseli.


Dla 24" i 1920x1080 minimalna odległość to 40 cm a max. 1m.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 09:39 
Cytuj  
Pewnie że to indywidualne preferencje, proszę Was o radę.

TN jest chyba szybsza a VA ładniejsze kolory? VA ma coś wspólnego z IPS?

Muszę dzisiaj podjąć decyzję.


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 09:47 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Pewnie że to indywidualne preferencje, proszę Was o radę.

TN jest chyba szybsza a VA ładniejsze kolory? VA ma coś wspólnego z IPS?

Muszę dzisiaj podjąć decyzję.


To dwie różne matryce. Tu masz dość dobrze rozpisane co i jak: http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje- ... ra-wybrac/


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.