mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 09:54 
Cytuj  
taki mam
https://www.asus.com/Monitors/VX229H/

taki mogę mieć
https://www.asus.com/pl/Monitors/VX238H/

nie proszę o linki do bazy wiedzy o monitorach tylko o waszą, subiektywna opinię czy warto.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 11:55 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Pewnie że to indywidualne preferencje, proszę Was o radę.

TN jest chyba szybsza a VA ładniejsze kolory? VA ma coś wspólnego z IPS?

Muszę dzisiaj podjąć decyzję.


VA to syf taki sam jak TN mimo innej budowy, które jak jest dobrej jakości to nadaje się do użytku jako ideska do krojenia w kuchni, a tak na poważnie nie dziaduj tylko szukaj na IPS sensownym bo nie jest to dużo droższe, nie musi być wybitny i kalibrowalny, byle był IPS w jakiejś odmianie.

24" w 1080p jest jak napisał yabaddi ale to głownie chodzi o kiepskie TN, jak masz pełne IPS to do 32" jest ok ponieważ tam nie ma takiego efektu pikselozy ze względu na mniejsze odległości między diodami.

Co jeszcze, czterdziestka na karku ? to tym bardziej dbaj o oczy, serio !


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 12:02 
Cytuj  
Dobra z Wami jak zwykle. Napisałem że mogę zamienić, z czego na co.

Postawię drugi obok pierwszego i będę miał dwa.... to se poprzełączam i się zastanowię. najwyżej będę miał dwa. http://i.imgur.com/ezOIsMp.png

Już nic nie piszcie bo temat jest zamknięty (tzn pewnie się ze mnie pośmiejecie jaki to jestem biedny, ale już niczego nie zmienię :wink: ). Dzięki :har:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 12:29 
Cytuj  
Nie chodzi o biedę bo takie monitory to za 500+ się teraz łyka w jeden miesiąc ;)
Próbuje ci tylko dać do zrozumienia że to gówno monitor i tyle, nie masz robić zakupu za 5k ale monitorami 24" 1080p A-IPS H-IPS masz zawalony cały rynek w cenie 500-600zł, jest to słabizna ale dużo lepsze niż jakieś VA czy TN.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 12:41 
Cytuj  
embe spróbuj zaakceptować 2 rzeczy.

1. Jestem bardzo zadowolony z pierwszego monitora, bardzo mi odpowiada ta matryca. możliwe że jest dnem dna.
Cytuj:
ASUS VX229H Monitor z ultra niską emisją niebieskiego światła- 21.5" FHD (1920x1080), IPS, Bezramkowy, Flicker free

Cytuj:
ASUS VX238H Monitor dla Gracza - 23" FHD (1920x1080) , 1ms, Low Blue Light, Flicker Free


2. Nie ma dużego wyboru stosunkowo tanich monitorów z dwoma HDMI.

Jak napisałem będę miał dwa (może w przyszłości jednego się pozbędę). Dziękuję.


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 13:34 
Cytuj  
Ten stary ma lepszą matryce, przesiadka na TN to downgrade.
http://cenowarka.pl/asus-vx239h-90lm00f ... ml?hloc=pl
http://cenowarka.pl/samsung-s24f350fhu- ... ml?hloc=pl
http://cenowarka.pl/aoc-i2369vm-a902626.html?hloc=pl

Polecam cenowarke, zaznaczasz sobie HDMI x2, ips i wszystko inne co Cie interesuje - dostaniesz wszystkie interesujące modele.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 13:41 
Cytuj  
Ok dzięki.

Ja tego monitora nie kupuję. Mogę zamienić sobie albo zostawić dwa. Nie mam innych opcji.

Dlatego zapytałem Was co myślicie. Zamienić czy nie bo nie warto dźwigać. Ponieważ nikt mi nie powiedział to zostawię sobie dwa i sam zdecyduje czy dwa czy jeden i który. Jeszcze raz dzięki.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 16:20 
Cytuj  
Nie wyobrażam sobie używania TN i to tej klasy, dlatego nie dziw się że ci odradzam.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 16:35 
Cytuj  
Aha, nie wiedziałem że mi odradzasz. Pisałeś że oba są do dupy co niewiele mi dało.
Nic nie wymyślę, mogę tylko go nieść do domu albo nie. Nie są mi potrzebne dwa monitory, a chciałbym mieć troszeczkę większy.

Postawie gówniany obok gównianego i zdecyduje po kilku tygodniach :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 16:59 
Cytuj  
Sprzedaj oba na olx i kup jeden, wystarczy na biurwe 27" IPS :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 17:16 
Cytuj  
embe napisał(a):
Sprzedaj oba na olx i kup jeden, wystarczy na biurwe 27" IPS :)


Eeee tak mnie zniechęciłeś że chyba sprzedam ten większy bez wyjmowania z pudełka i zostanę przy starym :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 18:32 
Cytuj  
Straszne padła masz Desh :) weź to wymień.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 paź 2016, 18:50 
Cytuj  
Przypomnę Ci że założenie mojego komputera przy wymianie z laptopa to gówniany monitor, klawiatura i obudowa :P Miałobyć że dzieci nie zrobią mi przykrości go psując niechcący. :lol:
Zrezygnowałem z wątpliwego upgrade'u.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2016, 06:52 
Cytuj  
Embe, co myślisz o wyjściowym zakresie tonalnym w ustawieniach Nvidii na PEŁNY? Ograniczony daje zakres 16-235 natomiast pełny 0-255 co w internecie oznacza znacznie lepszą czerń oraz cienie i wyrazistość kolorów.

Ustawiłem sobie na PEŁNY, zrobiłem ponowną kalibrację Spyderem oraz oczywiście ciepło kolorów na 6500k. Obraz jest obłędny.

Chciałbym usłyszeć Twoją opinię o tej funkcji która automatycznie się włącza w momencie aktualizacji sterowników bądź instalacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2016, 08:15 
Cytuj  
Nvidia często błędnie rozpoznaje urządzenie po hdmi jako TV i daje 16-235, musi być 0-255, unika się tego przy połączeniu dvi i dp.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2016, 12:44 
Cytuj  
Czyli pełny. Masz to włączone u siebie czy ograniczone? wygląda to obłędnie na pełnym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2016, 16:12 
Cytuj  
Ja mam podłączone kablem display port co eliminuje takie błędy ustawienia nvidii, do tego profil mam wgrany do tablicy lut monitora nie grafy przy kalibracji i on jest nadrzędny.
Po kablu hdmi mam TV i tam wymusza domyślnie ograniczone ale od win10 zmiana tego jest poprawna i można ustawić na pełne, zwracaj tylko uwagę czy nowe drivery nie namieszają ci znowu.

To ograniczenie powoduje że na TV obraz ma niby lepszą czerń i biel ale w monitorze to nie jest akceptowalne bo tracisz wiele przejść tonalnych bliskich czerni i bieli, dlatego masz lepszy obraz.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 3 lis 2016, 11:20 
Cytuj  
Co powiecie o czymś takim do podpięcia do laptopa i konsoli ?
Żadne profesjonalne zastosowanie,ale lightroom i premiere będzie używany hobbistycznie.
Nie chce teraz wydawać majątku bo i tak za rok coś z 4k pewnie wjedzie.

Na co zwrócić uwagę przykupowaniu ?
http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-l ... |||product

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lis 2016, 12:13 
Cytuj  
27" to problem równomiernego podświetlenia i temperatury bieli na całości matrycy, to nawet monitory za 3k i więcej mają jak wiesz, więc tu sprawdź tylko czy czarny ekran nie ma prześwietleń od krzywych ramek i jakiś mocnych plam na matrycy, potem na białym/szarym ekranie sprawdź czy nie ma żółtych i niebieskich plam, to tyle bo co tu więcej sprawdzać ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2016, 17:10 
Cytuj  
Kupiłem sobie Eizo EV2455. Ja pierdole, niebo, a ziemia w porównaniu do Asusa PG279Q czy Della U2415, którego miałem, a który ma tę samą matrycę co ten Eizo. Mam w końcu równomierne podświetlenie poza minimalnymi zmianami na krawędzi, ZERO backlight bleed, brak IPS glow, zwykłe srebrzenie w rogach.

Asus do gier był bardzo fajny (27"@1440p + gysync który jest świetną technologią), ale gram niewiele więc cieszę się, że poszedł do nowego właściciela, powody jak niżej:
- do pracy 27"@1440p średnie, mała czcionka, wzrok się meczy
- podświetlenie i blb wiadomo, nędza
- nie widzę w zastosowaniu biurowym żadnej różnicy między 60HZ, a 144HZ
- przy 20 jasności miałem wrażenie, ze wypala mi oczy
- bardzo głęboki, chciałem go odsunąć co najmniej 20cm jeszcze ale nie było miejsca co dodatkowo męczyło wzrok


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.