mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 17:49 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Czas pracy baterii z tego co czytałem też nie powala no i śladem chujowych rozwiązań konstrukcyjnych innych firm (napisałbym Apple ale nie wiem, czy to jedyna firma która coś takiego robi) nie da się jej wymienić.

Fail :/

Dla mnie odpada przez szklany tył, brak możliwości wymiany baterii. Brak slotu pamięci i w mniejszym stopniu mikrofon też się liczą in minus.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 19:13 
Cytuj  
imho za dwa miesiące wyjdzie wersja 32GB w identycznej cenie, podczas gdy 16GB spadnie o ~15%.
Identycznie było w przypadku Nexus 7 - gdybym kupił ten sprzęt dla siebie czułbym się deko wyruchany od tylca.
Ale wbrew pozorom ludzie się szybko uczą ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 19:17 
Cytuj  
Tu nie chodzi o spadek wartości, chodzi o to, że sprzęt jest pozbawiany prostej funkcji dla zwiększenia zysków. Apple i Google tutaj robią tak samo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 19:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
imho za dwa miesiące wyjdzie wersja 32GB w identycznej cenie, podczas gdy 16GB spadnie o ~15%.
Identycznie było w przypadku Nexus 7 - gdybym kupił ten sprzęt dla siebie czułbym się deko wyruchany od tylca.
Ale wbrew pozorom ludzie się szybko uczą ;)

No tak... Bo trzymanie wysokiej ceny jest bardziej fair niż zgodne z zasadami rynku obniżanie ceny STARZEJĄCEJ się technologii...
/facepalm


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 19:27 
Cytuj  
no nie to samo.

Apple - wypuszcza całą serię tabletów, z 3G i bez, 16/32/64GB. Do wyboru do koloru - wedle zasobu portfela i potrzeb. Faktycznie cena za dodatkowe 16GB czy modem 3G zabija, ale to inna sprawa.
Google wypuszcza wersję 8 i 16GB. Po ZALEDWIE dwóch miesiącach obniża cenę "starych" modeli i wypuszcza nowy wypaśny - 32GB na pokładzie!
Imho taka polityka marketingowa to zwykłe nabijanie się z własnej klienteli. Cenę rynkową dodatkowo obniżają ludzie przesiadający się na "nowszy" model..
Jak wypuszczą wersję 64GB z 3G na pokładzie (obstawiam na 12.2012) w cenie "starych" modeli (199GBP) to chyba się nie oprę i sam kupię ;) Ale tak jak pisałem, wkurwiłbym się gdybym został tak zrobiony w konia.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 19:30 
Cytuj  
No masz rację, że postępowanie Googla jest hmm gorsze, ale akurat mi najbardziej przeszkadza właśnie usuwanie opcji aby zdzierać dużą kasę za dokładnie tą rzecz która została usunięta. To jest największy problem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 19:58 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=bZP4nUFVC6s

Wymienione wady mi kompletnie wiszą. Telefonem nie rzucam, kamera mi nie potrzebna.
Dopoki GPS, Mapy, Gry (takie w które da sie grać na kiblu), Twitterr, reddit i autobooki działają z rozsądną prędkością, to telefon może być.

Brak czytnika kart SD to żaden problem. Zawsze można zrootowac telefon i podłączyć zewnętrzny czytnik/dysk/whatever.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 20:54 
Cytuj  
Apple to wypuszcza całą, serię tabletów a po siedmiu miesiącach nową serię tych samych tabletów z lepszymi bebechami. hehe Nieźle wkurzyli fanów wypuszczeniem iPada 4. Nie wiem ile pojadą na spuściźnie Jobsa i jego magii, ale chyba niedługo. Nie sądzę, żeby Nexus był superhitem ale pewnie namiesza trochę. Przede wszystkim czysty Android może przyciągnąć fanów OSa.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 21:45 
Cytuj  
2miesiące < 7 miesięcy.

Nie bronię apple, ale tylko totalny idiota by nie zauważył, że polityka google na pewno nie jest lepsza, a nawet gorsza. Ohh wait...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 lis 2012, 21:54 
Cytuj  
Tylko idiota by nie zauważył różnicy między modelem z większym dyskiem, a zupełnie "nową" (procesor i wtyczka to niebanalne) generacją dymając fanów/wyznawców marki... oh wait.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 06:45 
Cytuj  
To stare ipady przestaną działać czy jak?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 08:12 
Cytuj  
To stare nexusy przestaną działać czy jak? ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 09:20 
Cytuj  
Nie mam pojęcia, mam ipada 3 (akurat tak się złożyło) i jest mi obojętne czy i kiedy wypuszczą nową wersje tabletu. Puki obecny działa i spełnia moje wymagania nawet nie zamierzam zastanawiać się nad wymianą. Więc nie czemu ktoś ma czuć się wykorzystany bo apple czy samsung wypuszcza nowy model.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 09:55 
Cytuj  
To się nazywa postęp technologiczny i naturalne jest to, że pewne konkretne modele zastępowane są innymi. Dotyczy to całego rynku elektroniki użytkowej i nie tylko.
Cierpieć męki i wieszać psy na producencie z tego powodu jest... nierozsądne i z góry skazane na porażkę.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 10:27 
Cytuj  
iPad 3 jest bez wątpienia ciągle świetnym urządzeniem. Tylko, że zupełnie nie w tym rzecz. Marketing Apple od blisko 30 lat sukcesywnie buduje w swoich klientach poczucie wyjątkowości. Ich produkty to według firmy nie tylko technologia, to sztuka i styl życia który określa ludzi ich używających. Ba, Apple ma misje nie zarabiania pieniędzy a czynienia świata lepszym. Dlatego celowo napisałem, że rzecz dotyczy fanów/wyznawców marki. Znam osoby, które swojego 4S wymieniły na 5 w dniu premiery. Nie ma co się dziwić, że zapanował smutek wśród pewnych osób, że kupiony pól roku temu tablet już nie jest najbardziej amejzing na świecie i trzeba iść do sklepu. hehe

Nowy tablet co pół roku to postęp technologiczny? Raczej strach przed Nexus 10 i tabletem od MS. No i iP5 wprowadził nową wtyczkę, z którą nic poza tym nie było kompatybilne do tej pory.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 10:29 
Cytuj  
Akurat wyjatkowo zgodze sie z Markiem tu... w 2 miesiace nie bylo jakiejs rewolucji w technologi pamieci, wypuszczenie modelu z 2x wieksza pamiecia w cenie 16stki to ruchanie klienta w dupe. Bo ci ktorzy zakupili 16stki jako najwyzszy model i mecza sie z taka iloscia wiadomo ze po raz drugi pojda do sklepu, zupelnie inaczej by to wygladalo gdyby model 32gb byl zapowiedziany przed premiera nizszych modeli z informacja tez mniej wiecej za jaka cene bedzie dostepny.

@tor: jeszcze 2 posty i bedziesz pisal ze nowy tablet od apple co 3 miesiace wychodzi... ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 11:12 
Cytuj  
Jakbyście się dziś urodzili. Karty graficzne z większą ilością pamięci nie były zawsze droższe? A ram do PC? A przecież wiadomo, że za rok wszystko potanieje... Z tabletami jest dokładnie taka sama sytuacja, jeśli ktoś kupuje jakiś model bo musi mieć najnowszy to trudno, zostaje pozazdrościć że go stać :). A prawda jest taka, że mając 16 GB też można z tabelta korzystać i świat się nie kończy, bez 4G (czy jak tam to cholerstwo się zwie) też da się żyć. Tych nowych modeli naprawdę nie trzeba kupować tylko dla tego że wyszły... Nie pasuje mi polityka jakiejś firmy to nie płacze idąc do sklepu tylko nie kupuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2012, 22:04 
Cytuj  
Jak robią upgrade to jeszcze pół biedy, niezbyt godne pochwały ale to tak czy siak upgrade. Dziwne, że nikt nie pisze o Ipadzie mini, który jest zajebistym krokiem wstecz w stosunku do tego co Apfel ma aktualnie w ofercie.

Jadą go nawet fanbojskie portale: http://www.cultofmac.com/199436/the-ipa ... on-review/

A szkoda bo czekałem na ofertę japka w tym segmencie, zawiodłem się niestety srogo.

Tak się lansowali tą Retiną i rozdzielczością swoich urządzeń (sami zapoczątkowali ten trend). Teraz serwują takiego faila za 1449 zł z ekranem gorszym niż Galaxy Nexus 7 za 899 zł (ceny aktualne). Meh.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 21:09 
Cytuj  
http://www.gsmmaniak.pl/160603/google-n ... o-wyjdzie/

Trochę o cenie Nexus 4. Oczywiście nie jest tak różowo, zwłaszcza że nie da się go kupić u nas od google.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2012, 21:13 
Cytuj  
Z taką ceną (599 euro) za wybrakowany telefon to LG może spierdalać. :)

No nic, na szczęście alternatywa jest ogromna więc fona kupią raczej tylko ci, którzy będą mieli dostęp do Google play.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.