mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 00:29 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
No ja mam też jak leże mniej więcej 3 metry odległość. Czytanie sprawa przyjemność ale na dłuższą metę się nie sprawdza. Kwestia po prostu jest taka, że jakość obrazu przy telewizorze LCD jest naprawdę super.


Co nie zmienia faktu ze na 90% plazm jest lepsza....
Co starasz sie udowodnic ze tak powiem? Tego ze LCD jest technologia slabsza i gorsza jesli chodzi o jakosc nie zmienisz chocbys zrobil pierdyliard zdjec.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 08:09 
Cytuj  
Sobtainer patrzac na same zdjecia bola mnie oczy ;p

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 11:40 
Cytuj  
Kabraxis z Mandolem etc. gdzie wy żeście się tego wszystkiego naczytali? Różnica w jakości obrazu jest nie do zauważenia dla normalnego człowieka.
Owszem może są jakieś profesjonalne urządzenia które pokazują, że plazma jest lepsza, ale gołym okiem bez okularów +10 ja nic kuźwa nie widzę....

Więc może skończcie z tą swoją kampanią reklamową na rzecz plazmy, przecież nikt wam za to nie płaci ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 12:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Więc może skończcie z tą swoją kampanią reklamową na rzecz plazmy, przecież nikt wam za to nie płaci ;)

Ale kupiliśmy plazmy, a jako że MY je kupiliśmy to plazmy MUSZĄ, ba, SĄ najzajebistsze. A jak ktoś się nie zgadza to sięniezna ! O ! I ja też plazmę kupiłem i jest dabest !


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 12:49 
Cytuj  
mareczku nie naczytalem sie tylko WIDZIALEM.
i widzialem roznice np. pomiedzy LCD a LCD 100hz, gdzie byly zauwazalne skoki w obrazie.
dla MNIE jest roznica w obrazie, w technologii i uwazam, ze plazma > lcd.
nawet w tanszych modelach panasonica.
no a jesli ktos nie widzi roznicy w jakosci obrazu pomiedzy kuro a lcd to serio powinien jebnac sie w leb ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 13:20 
Cytuj  
Mark to po chuj dyskutujesz.

Kup LCD i juz sie nie spinaj, my wolimy plazme.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 13:21 
Cytuj  
Bo Marti cierpi na brak dyskusji na poziomie ;) w jukeju tego nie uświadczysz - a jako że nie gra teraz w nic to ma inny temat :)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 14:50 
Cytuj  
Ok, w takim razie poproszę od Was (tych od plazmy) o zrobienie dokładnych zdjęć obrazu puszczonego z komputera.

Wtedy sobie podyskutujemy dalej, bo aktualnie robicie z siebie troszkę lapsów, podważając to co na moich zdjęciach swoją beznadziejną niczym nie potwierdzoną bzdurną teorią o wyższości plazmy nad LCD.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 15:11 
Cytuj  
ale tu nie ma o czym dyskutowac. tobie podoba sie obraz na lcd i ok.
mi sie bardziej podoba ten wyswietlany na plazmie.
dlatego dla mnie plazma > lcd.
zreszta nie tylko wedlug mnie.
a na twoich zdjeciach gowno widac i gowno udowadniaja.
postaw kolo siebie plazme i lcd, podlacz ten sam sygnal z roznych zrodel i wtedy sie wypowiadaj. bo niezlego lapsa z siebie robisz.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 15:34 
Cytuj  
jasne za rok wejdą TV 200Hz i będziecie widziec różnicę pomiędzy 100Hz a 200Hz (bo z tego co pamiętam kilka lat temu na jakimś forum była dyskusja czy oko ludzkie zauważa różnicę pomiędzy 30 a 60Hz)

Mendol w tym sęk, że stały obok siebie plazma i LCD i miały obraz z tych samych źródeł (wyglądał kiepsko bo z TV naziemnej) i wyglądał kurwa dokładnie identycznie. Co więcej zainspirowany tym co tutaj wypisujecie (jak to plazma zajebiscie wyświetla obraz SD a LCD nadaje się tylko do HD) zapytałem się sprzedawcy za ile ten LCD co tak chujowo wyśwetla obraz SD... Pewnie plazma była źle ustawiona, natomiast nad ustawieniem LCD pracował specjalista z doktoratem (religioznawstawa albo ekonomii rotfl).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 15:37 
Cytuj  
Z moich obserwacji: przy dobrym zrodle ciezko zauwazyc roznice miedzy plazma a lcd. Im gorsza jakosc sygnalu tym lepiej wypada plazma.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 15:38 
Cytuj  
Zeby zobaczyc roznice w Hz obraz musi byc nadawany w odpowiedniej technologii.

Takze gg z 200 Hz in Poland.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 15:38 
Cytuj  
Marek ale czego ty jeszcze nie rozumiesz?
z MOICH testow, z MOICH obserwacji, z tego co JA czytalem i widzialem (spedzilem na tym 2 miesiace) plazma jest lepsza od lcd.
i jak juz ktos napisal wczesniej. w sklepie pokaza ci to co chca zebys zobaczyl.
kupiles lcd, jestes zadowolony - o to chodzilo.
ja kupilem plazme i tez jestem zadowolony. teraz tylko zaluje, ze nie dolozylem kasy i nie kupilem kuro.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 15:48 
Cytuj  
nie kupiłem kuźwa, sklep wycofał się ze sprzedaży i szukam czegoś od nowa.
Zresztą ja naziemnej TV w ogóle nie oglądam (mimo, że jakiś tam TV stoi w pokoju), więc mi TV będzie służył wyłącznie do konsoli/blueray-a. Możliwe, że kiedyś kupię sobie n-tv by pooglądać od czasu do czasu discovery.
Dlatego mi jest generalnie rybka. A wybieram lcd bo generalnie lcd jest tańsze (full HD Plasma kosztuje około 1000F), żadnego kyro czy kuro nie biorę (bo to się zaczyna od 2000F, średnie modele to już 3000F), nie ma powypalanych ghostów, a jakość jaką oferuje Sony Bravia (tak 100Hz) czy Panasonic Viera (oczywiście LCD) zupełnie mi odpowiada, nawet przy defaultowych ustawieniach na półce sklepowej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 17:48 
Cytuj  
To ze tobie odpowiada bo masz -20 na kazdym oku nie znaczy ze kazdemu odpowiada. Plazma jest technologia lepsza i to nie jest moj wymysl.
http://hdtvmania.pl/2007/10/26/poradnik-plazma-czy-lcd/

Pierwszy z brzegu link mowiacy o wadach i zaletach LCD/plazma.
Potwierdza w 100% to o czym ja i inni pisza. 99% poradnikow na necie pisze dokladnie to samo.

LCD ma gorsze odwzorowanie barw, smieszne katy patrzenia, chujowo sobie radzi z sygnalem slabej jakosci i skalowaniem obrazu. I to sa FAKTY.
Plazma za 2,5k > LCD za 4k.......... dla mnie.
Sam ma w domu plazme panasa i wiem jak to hula, mam tez xx znajomych z LCD i naogladalem sie u nich obrazow z kablowek w SD i konsol. Kazdy z tych TV to wiekszy czy mniejszy fail.

Kumpel miesiac temu kupil sobie 26 monitor do kompa "do filmow" i wystarczy ze siedze pol metra z boku i juz mnie wkurwia przeklamywanie barw - LCD to fail.

Do ogladania mam plazme, przy kompie dalej 22 cale CRT kupiony za 150 zeta, ktoremu wiekszosc LCD crapu za 800 zeta moze naskoczyc jesli chodzi o jakosc obrazu i nikt mi nie wmowi ze LCD jest mi do czegokolwiek potrzebne. :-) W kompie moze bym i zmienil na LCD ale musialby to byc co najmniej EIZO i w gore.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 17:51 
Cytuj  
Jak ma ci służyć głównie do konsoli to naprawdę daj sobie spokój z plazmą i kupuj tego lcd. Różnice były już napisane, lcd jest jaśniejsze i ma bardziej oczojebne kolory ergo nadaje się do konsoli. Plazma jest dobra do kina domowego i do tv. Jak chcesz tańsze to kupuj tańsze. A, zapomniałem, jak jesteś mobilny (mam na myśli często zmieniasz lokal) to kupuj lcd, plazma jest zdecydowanie bardziej wrażliwa na transport (trzeba transportować w pionie i takie tam środki ostrożności).


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 18:29 
Cytuj  
Jak słyszę, odwzorowanie kolorów to mi się przewraca mózg. Przecież kolory można regulować w opcjach telewizora jak i w opcjach komputera, więc takie coś to można sobie w dupę wsadzić. A kąty widzenia, to już nie wiem kto kurwa wymyślił. Przecież jak masz kino domowe to i tak zawsze starasz się siedzieć idealnie pośrodku centralnego głośnika, więc takie plusy Plazmy to sobie podarujcie, bo żenuę kręcicie.

Poza tym, ja mam swojego LCDka i mogę tylko jedno przyznać. Obraz na normalnych kanałach wygląda do bani, jeżeli chodzi o obraz w Full HD, to obsikuje teren za każdym razem jak obejrzę coś dobrego na C+HD/Filmbox czy jak ostatnio Piłka Ręczna na TVP HD. Fajna opcja jest jeszcze o nazwie Czerń HDMI, która po zaznaczeniu robi ze wszystkich odcieni szarości oraz z koloru czarnego SMOŁĘ, dosłownie smolisty syty czarny, który jest najbardziej zauważalny w filmach HD. Nie widziałem na żadnej plaśmie w cenie mojego TV takiej czerni. Więc to dla mnie również jest punkt dla LCD. Dlatego ten test pod tym linkiem to chyba pisał jakiś nie wiadomo jaki z mojego punktu widzenia.

Generalnie jest to temat rzeka, bo każdy ma swoje zdanie w tym temacie i zawsze będzie ktoś pokroju Mendola, który napiszę że Plazma>LCD i znowu będzie dym na 10 stron.

P.S
Dalej nie widzę zdjęć puszczonych na sławną PLAZMĘ Mendola z komputera, no dalej panowie, bo zaczynam się śmiać powoli z waszych teorii nie opartych o zdjęcia.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 18:34 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Jak słyszę, odwzorowanie kolorów to mi się przewraca mózg. Przecież kolory można regulować w opcjach telewizora jak i w opcjach komputera, więc takie coś to można sobie w dupę wsadzić.

Po tym tekście to nie mamy właściwie o czym rozmawiać. Coś takiego jak gamut jest dla ciebie obce. Imho na tym etapie rozmowy to EOT.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 18:35 
Cytuj  
A co rozumiesz pod pojęciem odzworowanie kolorów?

Ustawienie w default TV i puszczenie obrazu na LCD i Plaźmie? przecież to logiczne, że nie będzie tego samego na jednym i drugim TV, a jak przyjdziesz do domu to i tak sam sobie zrobisz po swojemu ustawienia kolorów, więc myślę że macie zdrowo naładowanych informacji z netu które można w krótkim i szybkim czasie obalić prostym zdaniem jak wyżej.

W tym artykule fajne jest zdanie na końcu.
"I tak telewizja wysokiej rozdzielczości, powali Was na kolana".

Pasuje idealnie dla ludzi, którzy mają zwykłego lcdka za 2.5k i cieszą się jakością na filmach HD. Nic więcej do szczęścia mi nie jest potrzebne, a różnica w kolorach bo tak ktoś napisał w teście, albo różnica w kątach widzenia, albo smużenie którego od 5 lat w żadnym LCD nie widziałem można sobie o kant dupy rozbić.

Mendol napisał(a):
a na twoich zdjeciach gowno widac i gowno udowadniaja.


Każdy wie, że obraz SD lepiej wygląda na Plaźmie, ale zrób to o co Cię proszę i wtedy dalej będę z Tobą dyskutował lapsie :]. Ode mnie wyszedł temat zdjęć i myślałem że jakoś pociągnie ten temat dalej. Ale widzę, że dalej jest temat piepszenia głupot bez pokazywania co rzeczywiście macie w domu na obrazie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2009, 18:48 
Cytuj  
Mendol biegnie do sklepu po aparat zorka piec i pierdolnie kilka zdjec.

a i telewizor kupilem nie do komputera. tylko do tego do czego z reguly sluzy normalnym ludziom telewizor.
a do komputera mam monitor lcd.

moze tobie katy widzenia nie sa potrzebne, ale ja lubie gotowac i jak stoje w kuchni moge bez problemu ogladac telewizje.

no i skoro ci nie jest nic wiecej do szczescia potrzebne to po co w ogole ta dyskusja?
chciales kupic lcd to kupiles. podoba ci sie i ok.
ja chcialem kupic cos dobrego na lata co sprawuje sie dobrze i nie musze przejmowac sie smuzeniem, przeskokami przy dynamicznym obrazie, brakiem czerni, kiepskich katach widzenia, kiepskim sygnalem sd wiec kupilem plazme. i jestem z niej zadowolony.
i dla mnie plazma jest lepsza od lcd.

wybacz Sob ale nie jest to mozliwe. jakbym zrobil zdjecie xbmc ze swojego htpc to moglbys wywalic swoj lcd przez okno i probowac mnie obciazyc kosztami zakupu tego crapu. a komputera nie bede raczej specjalnie przestawial zeby pyknac ci fotke :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.