mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 09:51 
Cytuj  
zawsze mnie bawią konserwatywni użytkownicy komputerów ;)

Ja mam metodę że zmieniam system przy zmianie sprzętu, tak było zawsze i jakoś nie mam problemu z przestawieniem się na nowe, dzięki temu nigdy nie zachwalałem wcześniejszych systemów microsoftu, gówniane XP zastąpiłem vista sp1 i śmigało pięknie, pierwszy system bezobsługowy na dwa lata, potem win7 podobnie, teraz win8, który daje lepszy komfort mimo głupotek microsoftu jakie chce nam wciskać.
Kafelki są fajne w porównaniu do niewygodnego menu start, oczywiście win8 na ssd co może mieć znaczenie, nie wiem, dla mnie vista/win7 to historia, w firmach męczą gówniane XP, w domu nie ma powodu by to instalować.
SP1 czyli win8.1 zapewne poprawi parę rzeczy ale powrót do menu start jest zbędny.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 09:55 
Cytuj  
embe tu nie chodzi o konserwatyzm ale o przystosowanie się innych środowisk do nowego co czasami trwa 2-3 lata jak w przypadku Win7.
Pewnie, że zwyczajny user (jak mój ojciec np.) zmienia system jak wychodzi i jest happy bo więcej nie potrzebuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 10:13 
Cytuj  
to w win 8.1 będzie klasyczny START ?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 10:20 
Cytuj  
Nie. Bedziesz mial tylko ikonke, ktora cie przeniesie do metro.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 10:27 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Nie. Bedziesz mial tylko ikonke, ktora cie przeniesie do metro.

okej, przestraszyłem się że niepotrzebnie wydałem 2$ na sofcik :P


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 12:53 
Cytuj  
Zmiana koloru Metro UI nie zmienia tego tła :P bug???

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 13:03 
Cytuj  
Wychodzi na to, ze aplikacje systemowe w zależności od kategorii mają swoje tło w ikonkach na stałe. Kolor tła jest taki sam jak w kafelkach. I bez aplikacji z poza Windows tego nie zmienisz :/

X.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 13:45 
Cytuj  
szkoda, tak czy siak duży plus za możliwość ustawienia własnego tła w Metro.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 paź 2013, 17:29 
Cytuj  
btw. po co w ogóle to metro jest win8? Od ~tygodnia mam win8 i ja tam spędzam jakieś ~5sec dziennie, czegokolwiek nie kliknę (z zainstalowanych przeze mnie rzeczy) przełącza mnie od razu na pulpit i tam już spędzam resztę czasu. Jedyne co mógłbym robić bezpośrednio z metro to przeglądać net, ale tam jest jakaś zjebana wersja przeglądarki... nie ogarniam co MS miał na myśli wrzucając to na desktopy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2013, 14:39 
Cytuj  
Ok, M$ leci w kulki ale dla 8.1 jest przecież Classic Shell. który przywraca nam klasyczne menu start...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2013, 19:24 
Cytuj  
metro ma za zadanie połączyć/dodać funkcjonalność na ekranach dotykowych, sprawdza sie tam, a na kompie nie przeszkadza, a nawet ulepsza stare menu start, które wielu nie używało, sam trzymałem wszystkie skróty do softu na pulpicie, teraz mam w metro i jest bardziej komfortowo


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2013, 19:54 
Cytuj  
A to lepiej trzymać skróty na oddzielnym ekranie, do którego trzeba się jeszcze dostać ? Dobra ergonomia.
Btw odnośnie wersji 8.1, to będzie na zasadzie service packa czy trzeba będzie od nowa stawiać system ? Ja kto drugie to ja podziękuję. ;>


_________________
@polygamia

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 paź 2013, 20:10 
Cytuj  
Ja tam trzymam skóty na pulpicie+taskbar. Prawy klik myszy na znaczku windowsa jeszcze jest czasem przydatne. Na metro przechodzę prawie wyłącznie tylko do "search".
Menu Start praktycznie nie używałem w żadnym windowsie, a już szczególnie od czasu Visty, także pod tym konkretnym względem nic się dla mnie nie zmieniło.

8.1 afaik będzie a la Service Pack.

Z MS i Windowsem moze mnie potencjalnie poróżnić inna sprawa. Mianowicie kwestia reklam, ewentualnego wpychania chmury na chama oraz integracji konta z sieciowym kontem Live.
Narazie można z tego wszystkiego zrezygnować, ale nie pdooba mi się to i jeżeli MS będzie ograniczał opcje rezygnowania z tego w przyszłych wersjach okien, to się pewnie do użytku osobistego pożegnam z Windowsem prędzej czy później.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 paź 2013, 21:43 
Cytuj  
Win8.1 jest jako samodzielny system operacyjny instalowany od zera lub upgrade istniejącego systemu. Z Win8 upgraduje się w paręnaście minut, z Win7 będą schody (wymóg reinstatalji większości oprogramowania). Do ściągnięcia będzie obraz płyty z Windows Store (w technecie jako RTM już jest od jakiegoś czasu). Premiera 18 piździernika. Dla posiadaczy licencji Win8 ma być za free.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2013, 09:24 
Cytuj  
Obrazek

Hehe, http://www.spidersweb.pl/2013/10/window ... blemy.html

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 paź 2013, 10:11 
Cytuj  
Hehe, na miejscu tego gościa w życiu nie bawiłbym się w taki "podwójny" upgrade. Właśnie przez to robią się takie kwiatki. Czysta instalacja to gwarancja tego, że system będzie stabilny.

Swoją drogą, ta wersja 8.1 jest do pobrania jedynie jako "poprawka" czy też można pobrać pełną instalkę systemu? (tak jak to było w przypadku 8ki)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 paź 2013, 10:18 
Cytuj  
No właśnie z tego tekstu wynika, że instalujesz jako upgrade bezpośrednio z Windows Store. Chyba, że masz dostęp do Technetu albo MSDNu, wtedy masz .iso.

X.

PS. Prawdopodobnie za jakiś czas pojawią się nośniki z Win8.1 do bezpośredniej instalacji.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 paź 2013, 10:21 
Cytuj  
Nie mam, ale chciałbym mieć to ISO.. Winde 8kę instalowałem z ISO upgrade'owego i dało radę. Myślisz, że udostępnią ISO 8.1 normalnie?


_________________
For the pony!

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 paź 2013, 10:36 
Cytuj  
Hehe dobry artykuł.

Widzę MS się jeszcze nie nauczył.

Ogólnie brak ISO, możliwość instalacji tylko "uppgrejdując" czy takie rzeczy jak brak nośnika i tylko partycja recovery - to wszystko poronione pomysły. Całe szczęście coraz więcej użytkowników ma czegoś takiego dosyć, a MS zaczyna czuć oddech konkurencji na karku, także może być zmuszony, aby tą politykę zmienić.
Powinni np. dodawać USB stick do każdego lapka z ISO i uppgrade by polegał na tym, że program uppgejdujący by pakował nowe ISO na sticka i zamiast np. sticka z ISO Windy 7 byśmy mieli ISO z czystą instalką ISO Win 8.1. Bez przesady ile dzisiaj USB Stick 16 GB kosztuje w hurcie przy kupnie tysięcy sztuk.

PS. Brandowany soft od producenta laptopa czy innego urządzenia - widzę, że dalej dziadostwo pakują na chama heh. Pierwsza rzecz, którą robię to czyszczę sprzęt z tego szajsu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2013, 11:38 
Cytuj  
Upgradowalny stick będzie mieć jedną, poważną wadę. Wirusy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 398 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.