mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 65  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2010, 08:27 
Cytuj  
Ale czego wy wymagacie od tej chinszczyzny? Od czasu, gdy zniknal z obudowy znaczek IBM nalezy Lenovo omijac szerokim lukiem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 17 maja 2010, 08:44 
Cytuj  
Ja posiadam model z pierwszej serii bez IMB: R61. Pad mi nawala, ale poza tym laptop po 2 latach intensywnego uzywania, noszenia po miescie nie ma nawet najdrobniejszego luzu. Nie obylo sie bez paru uderzen, zsunal sie na podloge z lozka etc. Nie mam praktycznie nic do zarzucenia tej konstrukcji. Nie wiem jak jest teraz.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 17 maja 2010, 10:06 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2010, 08:53 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie wiem jak jest teraz.

Uwierz, jest duzo, duzo gorzej. Tak jak ze sprzetem innych producentow, jakosc spada z roku na rok. Z tym, ze u Lenovo ten spadek jest duzo bardziej drastyczny. Ale jak juz napisalem, czego wymagac od typowej chinszczyzny ?

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 maja 2010, 15:09 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Ale czego wy wymagacie od tej chinszczyzny? Od czasu, gdy zniknal z obudowy znaczek IBM nalezy Lenovo omijac szerokim lukiem.

X.


Dopóki będzie produkowana seria thinkpad R z żelazną klatką, dopóty nie kupię innej chińszczyzny.
Jak już celujesz w producenta, to określaj który z jego produktów jest do dupy.
Bo z np. samsungiem jest tak, że robi zajebiste wyświetlacze w przełożeniu cena<-> możliwości (kupuję od 11 lat), ale żadnej innej elektroniki tego producenta nie dotykam.



btw. dlaczego nikt o ibookach nie wspomina ? :>


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 maja 2010, 15:39 
Cytuj  
joshe napisał(a):
btw. dlaczego nikt o ibookach nie wspomina ? :>

Bo przelozenie sprzet -> cena jest z kosmosu wziete. Za normalnego notebooka o dokladnie takich samych parametrach sprzetowych zaplacisz ze 3 razy mniej. Z tym, ze nie bedziesz mogl uzywac legalnie MacOSa. I nie bedziesz mial szpanerskiego jablka na klapie ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 217
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 17:46 
Cytuj  
Przełącznik wifi w vostro nie reaguje po naprawie. Tzn. wifi/bluetooth jest permanentnie włączone, przełączając na obudowie nie wyłącza się.

W NRC nic się nie dowiedziałem - gość rozkręcił sprzęt i stwierdził, że wszystko jest podłączone i powinno działać. Pojechałem tam bez dysku i nie mogłem im pokazać jak wygląda problem (pewnie i tak by stwierdzili, że to coś w systemie :P).

Miał ktoś taki problem? Ten przełącznik fizycznie odłącza BT i karte wifi czy generuje jakieś przerwanie i system ma za zadanie je wyłączyć?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 18:16 
Cytuj  
Przelacznik wireless w Dellach jest sterowany software'owo. Sprawdz ustawienia w biosie lub w sterowniku (QuickSet lub Control Point, nie wiem czego uzywasz).

Obrazek

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 217
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 19:20 
Cytuj  
Zainstalowałem QuickSet i nie pomogło. Nie działa także FN+F2 (ale nie wiem czy powinno).

No cóż, niedługo przejadę się tam znowu i będę walczył :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 19:36 
Cytuj  
Jaki system operacyjny?

**

Posty: 217
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 19:47 
Cytuj  
Windows 7 64bit.

Jestem prawie pewien, że to działało, bez żadnych dodatków. Tak samo jak teraz działa mi regulacja głośności i jasności (co prawda bez tych pasków i ikonek).

EDIT:
odpaliłem xp 32bit, zainstalowałem QuickSet, też nie działa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 22:07 
Cytuj  
No to już serwis chyba, że magicznie coś się w biosie zesrało.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 maja 2010, 23:03 
Cytuj  
Zaktualizuj bios.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2010, 10:57 
Cytuj  
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... arny_.html

mam w najblizszej rodzinie osobe, ktora dala sie omamic facetom z sony center i chce kupic tego laptopa. macie jakis typ co lepszego mozna miec w tej cenie (ew to samo a tansze)? :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 maja 2010, 11:55 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
(ew to samo a tansze)? :)

Wszystko to samo bedzie tansze. ~25% ceny w Sony Vaio jest za znaczek Sony i marke Vaio.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2010, 16:51 
Cytuj  
jesli to kobieta to i tak nie przetlumaczysz, bo sony jest "takie sliczne" ;]


_________________
.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2010, 03:57 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
jesli to kobieta to i tak nie przetlumaczysz, bo sony jest "takie sliczne" ;]


jakkolwiek na to nie patrzeć, soniak stokroć lepszy niż dell, pięćsetroć lepszy niż toshiba i osiemsektroć lepszy niż acer czy inny szajs :)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2010, 04:29 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Highlander napisał(a):
soniak stokroć lepszy niż dell, pięćsetroć lepszy niż toshiba

Cosiek Ci się pokiełbasiło, chyba że masz na myśli laptopy do 2k.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2010, 07:17 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Cosiek Ci się pokiełbasiło, chyba że masz na myśli laptopy do 2k.


vaio za 2k ?
"z ciężarówki spadnięty" ?


I nie pokiełbasiło mi się.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 maja 2010, 07:51 
Cytuj  
joshe napisał(a):
jakkolwiek na to nie patrzeć, soniak stokroć lepszy niż dell, pięćsetroć lepszy niż toshiba i osiemsektroć lepszy niż acer czy inny szajs :)

Lepszy pod jakim wzgledem? Koloru obudowy? Bo podzespoly sa takie same. Chyba nie myslisz, ze Sony produkuje plyty glowne, pamieci czy procesory?
Notebooki Sony to takie same skladaki, jak kazde inne. Liczy sie serwis, moj drogi. Serwis. Bo cala reszta jest identyczna, rozni sie tylko wygladem (i nazwą hehe).

X.

PS. Tak, wiem, rozni sie tez jakoscia montazu, ale... wszystko co nie jest skladane w chinach i co nie ma chinskiej kontroli jakosci, jest podobne w wykonaniu ;)


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2010, 09:00 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
PS. Tak, wiem, rozni sie tez jakoscia montazu, ale... wszystko co nie jest skladane w chinach i co nie ma chinskiej kontroli jakosci, jest podobne w wykonaniu ;)


O właśnie w ten deseń :)
Tylko że część serii vaio jest produkowana w japonii.
Płacąc - niemało zresztą - za znaczek firmowy na klapie, pragnę by nie odpadał tuż po uruchomieniu sprzętu ;)

Serwis ... jak możemy mówić o serwisie, skoro wszystko to teraz outsourcing ? Huj nie serwis, jak trafisz tak masz - zależy od "ustawień" indywidualnych. Koszta zmalały, tym samym jakość usług.
IBM póki nie sprzedał linii thinkpadów, miał własną sieć serwisów.
Nie pomnę niestety jak to było z innymi producentami lata temu - outsourcing od razu na starcie, czy 1 filia na kraj.


A tak żeby się btw. procesorów przypierdolić, to wiadomo nie od dziś, że soniak macza w tym palce dosyć głęboko ;)
Ale to inny wycinek offtopowej abstrakcji.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 65  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.