mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2006, 09:38 
Cytuj  
A za 1000 pln mialbys juz naprawde wyjebane w kosmos chlodzenie woda :\

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2006, 12:28 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Za 1/4 tej kwoty mialbys zajebiste, bezglosne chlodzenie wodne.

Oyci3C napisał(a):
A za 1000 pln mialbys juz naprawde wyjebane w kosmos chlodzenie woda :\

Jasne ze bym mial chlodzenie wodne, ale dopoki firmy tego nie sprzedaja jako czegos standardowego, to odpuszcze. Wystarczajaco sie grzebalem w kompach jak pracowalem w Optimusie i skrecilem wlasnymi rekami cos pod 2k komputerow :P Tak mi zbrzydlo ze teraz mam drgawki na sama mysl otwierania obudowy i przedmuchania wentylatorow :P
Niech mlodsi zarobia :D
Komputer potrzebny mi jest do tego, zeby dzialal :)
Cos takiego jak strach o odpowiedni poziom plynu chlodzacego, albo problemy przy kaprysie przeniesienia kompa w inne miejsce, albo wymianie grafiki nie wchodza w gre. Chlodzenie wodne dobre jest dla masochistow z nadmierna iloscia wolnego czasu, oraz overclockerow podniecajacych sie kolejnymi cyferkami w benchmarkach :)
Zmienie zdanie dopiero gdy pojawia sie boxy Intela z prockiem i fabrycznym chlodzeniem wodnym :)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2006, 13:03 
Cytuj  
To moze fundnij sobie klimatyzowana obudowe, chociaz to przekracza 1kpln. Ale dziala jak nalezy.
Serwis normalnej duzej klimy robi sie raz na 2 lata (przynajmniej tak robia z moim klimatyzatorem), a przy takim malym obiegu to w ogole nie zmartwienia ze czynnik chlodacy trzeba bedzie dopomopowac.

Nie wiem czy sa dostepne u nas. Widzialem w stanach, obudowa wyglada zupelnie normalnie jak zwykla wieza ATXowa. Tyle tylko ze masz ekstra kabel 220 do wpieca w gniazdko...
No i oczywista jest idealnie szczelna.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2006, 18:10 
Cytuj  
http://www.icintracom.com/poland/produc ... 180fdb64c9

Cos takiego? No moze nie zastapi to coolerow bezposrednich na CPU czy VGA, ale bije kazda ilosc wentylatorow w obudowie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2006, 08:42 
Cytuj  
To jest do montazu, natomiast ja widzialem gotowe obudowy juz wmontowane.
Z tym problem bedzie taki ze sam musisz uczszelnic obudowe...

Teraz przyszlo mi do glowy, ze przeciez klima skrapla wode. Zastanawiam sie jak rozwiazano tem problem. Przy duzej klimie 1k> to jest naprawde sporo wody i musi byc odprowadzenie. Zadne zbiorniczki nie pomoga, chyba ze ktos planuje co 15min je oprozniac.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 13:05 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
zderzaq napisał(a):
Soulless napisał(a):
Obudowa
Chieftec DX-01B-D-U

To jest bdb wybór :)
Sam takową posiadam (+ zasilacz 400W też Chiefteca) od 2 latek i bardzo ją sobie chwalę.

Ok, to powiedz mi jeszcze, czy mieszczą się dyski SATA z normalnymi wtyczkami - płaskimi, nie specjalnie łamanymi, bo znajomy ma chiefteca i specjalnie sciągał z UK przewody do SATA.

@SwenG:
mieszczą się - z miesiąc temu kupiłem sobie dysk Seagate SATA i bez problemu podłączyłem go kabelkiem ze standardowymi, płaskimi wtyczkami SATA (dysk siedzi w std. koszyku na hdd jaki był w komplecie z obudową).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 15:38 
Cytuj  
Docelowo wzialem Anteca PlusView II:
http://www.antec.com/ec/productDetails.php?ProdID=01002

Jednak Chieftec to tylko Chieftec :P


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 17:57 
Cytuj  
To juz trzeba bylo totalny bajer kupic ;)
http://www.cooling.pl/product_info.php? ... cts_id=865

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2006, 22:39 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
To juz trzeba bylo totalny bajer kupic ;)
http://www.cooling.pl/product_info.php? ... cts_id=865


Nie dla bajeru kupowalem, a dla dwu warunkow :) Pierwszy byl taki ze wysokosc max 55cm bo tyle mam biurka, a drugi byl taki, zeby dalo sie zamontowac na plycie Asus P5GD1 Pro na P4 Scythe Ninja Plus tak, zeby sie w ogole zmiescil i mial jakikolwiek odstep od zasilacza w obudowie :)
Zestaw juz mam jutro bede walczyl, a pierwsze co zrobilem to wypierdolenie zalaczonego wiatraka Anteca z diodami i zastapienie go spokojnym czarnym cichym Papstem :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 07:29 
Cytuj  
Moge sie podlaczyc Soul? ;)

Czy kupno Athlona 3000+ w wersji box zapewni mu wystarczajace chlodzenie? Zastanawiam sie czy nie warto kupic od razu dodatkowego wiatraka.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 10:27 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Moge sie podlaczyc Soul? ;)

Czy kupno Athlona 3000+ w wersji box zapewni mu wystarczajace chlodzenie? Zastanawiam sie czy nie warto kupic od razu dodatkowego wiatraka.


Z palcem.
Ja mam moze nie athlona tylko semprona, ale podkreconego o 50% i dziala na boxowym wiatraczku, ktory jest spowolniony rerulatorem obrotow z 3,5 tys. obr. / sek. na 1,3tys. obr. / s i w stresie ma temp. 40*c.

ps. jesli kupujesz pod socket 754 to nie kupuj athlona, bo ma bardzo slaby wspolczynnik wydajnosc/cena, lepiej jakiegos sempa 2800+ a zaoszczedzona kase utopic w lepsza grafe/wiecej ramu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 12:49 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Moge sie podlaczyc Soul? ;)

Czy kupno Athlona 3000+ w wersji box zapewni mu wystarczajace chlodzenie? Zastanawiam sie czy nie warto kupic od razu dodatkowego wiatraka.


Z palcem.
Ja mam moze nie athlona tylko semprona, ale podkreconego o 50% i dziala na boxowym wiatraczku, ktory jest spowolniony rerulatorem obrotow z 3,5 tys. obr. / sek. na 1,3tys. obr. / s i w stresie ma temp. 40*c.

ps. jesli kupujesz pod socket 754 to nie kupuj athlona, bo ma bardzo slaby wspolczynnik wydajnosc/cena, lepiej jakiegos sempa 2800+ a zaoszczedzona kase utopic w lepsza grafe/wiecej ramu.


Semprona... HA HA HA. Co Ty opowiadasz? Widziales roznice miedzy Sempronem a Athlonem? Bo ja tak, i to ogromna. A kreci sie bardzo podobnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 13:43 
Cytuj  
Wybaczam ci jako, ze sie nie znasz...
Mowimy o wydzielaniu ciepla, bo o to pytal Zychoo.

Obrazek

Co do wydajnosci, to dla mnie slowo 'ogromna' to wartosc rzedu 50%, a tutaj jest w zaleznosci od zastosowania od 5-20% to rzeczywiscie ogromna, mozna to nadrobic lekkim o/c.
najtanszy a64 3000+ na s. 754 kosztuje ~430zl a sempron 2800+ ~280zl, wiec ja wole zaoszczedzana kase wpakowac w grafike/ram jak mowilem.
Co do podkrecania to kazdy proc sie kreci inaczej, wiec mozna trafic na a64 scierwo, ktory idzie max. 200mhz na standardowym napieciu.

Widac, ze znasz sie na sprzecie jak swinia na perfumach a zabierasz glos.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 14:40 
Cytuj  
Oczywiscie, ze MASZ racje rofl. Moze sobie sprawdz specyfikacje techniczna Semprona i Athlona albo Celerona i Pentium? Czyms sie roznia? Chyba roznia sie bardzo duza iloscia "szczegolow" co decyduje o cenie i jakosci/wydajnosci. No ale AMD sie nie zna na polityce i serie Athlonow wypuscil dla jaj i bogatszych glupkow - a Semprony sa kewl i l33t bo sie "kreca" megaherzami. Skoro sie tak znasz na technologii procesorow to zapewne wiesz, ze od ostatniego roku zegar procesorow z wyzszej polki nie przekracza 3,2 - 3,4, a jakims cudem wydajnosc wzrasta.
Poza tym poczekaj jak dlugo Twoja plyta glowna pod AMD z podkreconym procesorem Sempron pociagnie w stanie "zdolnym do uzytku". Przez jakies 4-5 lat uzywalem firmy AMD i nigdy wiecej. Mam P4, wszystko zapieprza, nie wymaga zadnego podkrecania, temp. 34C.

Co do pobierania pradu faktycznie ogromna roznica -> 4 W.

A ja wole raz wywalic porzadna kase na wydajny procesor (np. nowy P4) i potem dokladac do grafiki/ramu.

Jestem swinia i prosiakiem (sic!) i na perfumach sie znam pretty good.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 15:14 
Cytuj  
Tak tylko podkresle.
Te twoje mhz zwiekszone o 50% daja wiekszego kope jedynie wgledem sempronow.
Te swoje 50% roznicy to ujzysz na Athlonie, ktory nie jest podkrecony, a potem go jeszcze podkrec.

Anyway, trzeba byc naprawde b.dobrym znawca prockow kupujac kastrata (i nie wazne czy to sempron czy celeron).

EDIT: A, bym zapomnial. 256kb cache ftw!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 15:30 
Cytuj  
Ta. Na dodatek odpal Windows na Sempronie.
Potem przerzuc sie na Athlona lub P4 i odpal ponownie.

Mozesz wstac i przeprosic wszystkich za swoje zachowanie.

eot.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 17:44 
Cytuj  
OK zdaje raport.
Zestaw juz zlozony, zajelo to fachowcowi jakies 2,5h.
Pierwsze co wywalilem to swiecacy wiatrak 120 i zamiana na Papsta.
Nastepnie z przodu w koszyki 2 x 80mm, to wszystko pod panel Zalmana.
I tego nie przewidzialem, ze bedzie ten panel napierdalal niebieskoscia jak choinka... cale szczescie ze mozna zamknac obudowe z przodu klapka bo mnie cos strzelilo :D
To pierwsza porazka.
Druga porazka to taka ze BIOS wrzeszczy ze cooler cpu sie kreci mniej niz 1000 obrotow i wywala CPU Fan error na starcie kompa :P Na szczescie mozna to wylaczyc w BIOSie. Gupi Asus nie przewidzial ze beda coolery cpu o maksymalnych obrotach 1100/min :P
Natomiast sukcesy sa takie, ze pomimo posiadania 2 wiatrakow wiecej, zestaw jest cichszy kilkukrotnie niz przed zmiana. Nawet po podkreceniu wszystkich wentyli na max jest sporo cichszy. Pomiary dokonane miernikiem glosnosci w Nokii 5140 wykazaly: stary zestaw 43 dB, nowy zestaw max obroty 38 dB, nowy zestaw na minimum obrotach 33 dB
Drugi sukces to temperatura - w pracy na dtesktem i www na minimalnych wentylach temperatura dobija ledwo do 45/35. Przy testach burn 100% i grafiki, na minimalnych wentylach dochodzi do 65/45, a po zwiekszeniu wentyli do 60/40.
Ergo - zakup mocno pomocny :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 18:08 
Cytuj  
Hm moze mam tylko 3,0 HT pod 775 ale temperatura w spoczynku to 48C.

Uzywam standardowego wiatraczka BOX :o

+ 2 coolery - z przodu i z tylu.

Koszt? 14 lpn za wiatraczki Tracera keke.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2006, 18:17 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Hm moze mam tylko 3,0 HT pod 775 ale temperatura w spoczynku to 48C.

Uzywam standardowego wiatraczka BOX :o

+ 2 coolery - z przodu i z tylu.

Koszt? 14 lpn za wiatraczki Tracera keke.


Cisza panie, cisza... chyba żony nie masz :P


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2006, 08:20 
Cytuj  
Nie do konca, prawie jak zona ;)

Anyway po tylu latach kompa w pokoju ten lekki szum w obudowie mnie nie rusza hehe.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.