mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 11:55 
Cytuj  
Nie sciemnialem, instalowalem pierwszy raz...

Windows dostalem z laptopem, zostal zainstalowany przez Della i tak powiedzialem ludkowi z HD. To byla pierwsza instalacja.

edit:
Nie pytal czy system jest zainstalowany na wiecej niz jednej maszynie, a skoro nie pytal to uwazalem ze nie jest to wazne :evil:

Heh teraz juz mam 2 licencje wiec i tak mi to zwisa, chociaz mam przeczucie ze jak bede instalowal wersje lapsowa znowu na lapsie to bede musial znowu dzwonic na infolinie... ;)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 12:37 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
No cóż, teoria teorią a praktyka praktyką. Co do ilości aktywacji też się myliłeś. Ilość przeprowadzonych aktywacji via net - 5 sztuk. Po 5 poinformował mnie, że nic z tego, ale można było aktywować dalej tyle tylko że przez telefon na 0-800....

Zgadza sie. Taki limit aktywacji ma wersja box. Prawdopodobnie miales oema, ktory w systemie aktywacyjnym figurowal jako box. Pozatym box nie przypisuje sie do hardware numeru plyty glownej. To, co wyzej pisalem, dotyczy tylko i wylacznie oema. Takiego w foliowym woreczku z cienka niebieska/zielona ksiazeczka. A jesli miales inne opakowanie, to NIE BYL oem.

X.

PS. Zeby rozwiac watpliwosci, pracuję w firmie ktora jest partnerem MS i instaluję rozne wersje windowsow na roznych komputerach bardzo, bardzo czesto. To tyle, jesli chodzi o teorie, a praktyke.

PS2. Jesli nie masz na nosniku napisu "Do rozprowadzania wylacznie z nowymi komputerami PC", to nie masz wersji oem.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 14:30 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
A joshe widocznie widział OEM-a tylko w sklepie na półce.


Tak widziałem, nie zaprzeczę. Takowe bydlę leży również na półce metr ode mnie i ślini się żeby mi wjechać na tackę mojego cd-roma i parszywie zainstalować się na dysku. (by uniknąć niedomówień: wersja home, dostarczona wraz z komputerem seryjnym)

Zematis: jeśli będziesz kiedykolwiek ponownie instalował owego windowsa na swoim lapsie, to skopiuj zawczasu 2 pliki:wpa.dbl i wpa.bak (z windows\system32) w bezpieczne miejsce
Po świeżej instalacji kopiujesz je z powrotem i nie obchodzi cię proces aktywacji, bo już go przechodziłeś - a w laptopie de facto nic się nie zmienia (co najwyżej kostka ramu).

Xanth: jak najbardziej się z tobą zgadzam. Ja nie przekroczyłem bodajże 3 aktywacji 1 egzemplarza windowsa na więcej niż 2 sprzętach (czyżby error u MS że się to powiodło ?)

offtopowo: Póki jadę na msdna, póty jeszcze korzystam z windowsa ...


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 24 gru 2006, 14:36 
Cytuj  
a za ta vista ktos wie jak jest?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 gru 2006, 00:59 
Cytuj  
Kupno oryginalnego windowsa teraz.

Warto kupić w sklepie partnerskim by miec Vouchera. Sam Voucher nie wystarczy, firma musi wystawić dokument, ze komputer został zakupiony w okresie promocji oraz spelnia wymagania Visty.( niektóre firmy takowe na lewo wystawiają). Nastepnie logujesz sie do microsoftu, uzupełniasz informacje, placisz kartą kredytową 15E ( bufforowaną- taka z wypukłymi napisami), nastepnie dostajesz numer zamówienia. Wtedy też masz wybór do jakiej wersji chcesz by przysłali ci Viste. W przypadku mojego WinXP prof- miałem wybór Vista biznes 32 bit lub Biznes 64 bit ( o czym nigdzie nie piszą), Wybrałem ta drugą of course. Idąc dalej, wpisujesz numer zamówienia na kartke Vouchera, wypełniasz , i wraz z poświadczeniem partnera handlowego ( ksero) wysyłasz do Holandii. Czekasz do lutego gdy zaczną wysyłać. Wsio.

Co do OEM- było coś takiego ale czytałem gdzieś w internecie, że sie z tego wycofali i można dowolnie instalować windowsa ( czyt. na róznych komputerach). W każdym razie w Viscie tego nie było i nie bedzie.


_________________
OrleOko czuwa...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.