mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 156
Dołączył(a): 9.06.2006
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 14:08 
Cytuj  
Zestawik całkiem całkiem niedawno składałem prawie identyczny i chula aż miło.

Jeżeli nie będziesz się bawił w konkretny OC to daruj sobie P5B DELUXE i weź normalną wersje P5B. E6300 ??? no cóż jeśli musisz to bierz polecał bym jednak co najmniej E6400. Grafa to chyba kwestia preferencji na zasadzie NVidia vs ATi - ja osobiście wybrałem NV`ke (7900GS ale spokojnie jak nie masz chopla na punkcie wyskoich rozdziałek możesz wziąść np. 7600GS).


_________________
Gzzzt

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 14:15 
Cytuj  
Morge napisał(a):
E6300 ??? no cóż jeśli musisz to bierz polecał bym jednak co najmniej E6400.


E6400 od E6300 rozni sie tylko i wylaczniem troche wyzsza czestotliwoscia pracy i prawie 200pln roznicy w cenie. Uwazam ze w tym przypadku E6300 jest calkowicie wystarczajace. Co wiecej, mozna go bez problemu podkrecic na tyle by 'udawal E6400. Dopiero E6600 ktory ma 2x wiecej Cache L2 bylby na tyle rozny zeby mozna go bylo kupowac, ale z drugiej strony jest on o ok 500pln drozszy od E6300, dlatego przy skladaniu kompa z zalozenia ekonomicznego nie widze sensu inwestowac w cos wiecej.

Co do karty graficznej, X1950Pro wypada ciut lepiej niz GF7900GS i jest troszeczke tansze. Dlatego wybor jest raczej prosty, szczegolnie w przypadku jesli ktos chce ciac koszty. No chyba ze ktos jest fanboyem nVidii :)


pozdrawiam

*

Posty: 156
Dołączył(a): 9.06.2006
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 14:36 
Cytuj  
Logain możesz mi wierzyć, że nie tylko "troszkę wyższą częstotliwością pracy". Ale fakt faktem E6300 jest tańsza nie ma co ukrywać. Zależy kto jak "czerpie" z kompa i jak go obciąża. Co do grafy to......i`m the NVidia Fanboy więc rzeczywiście mogę trochę naginać obraz :D.


_________________
Gzzzt

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 15:17 
Cytuj  
Morge napisał(a):
Logain możesz mi wierzyć, że nie tylko "troszkę wyższą częstotliwością pracy".


Przykro mi, nie uwierze. Musisz mi napisac czym sie rozni, bo ja poza tym ze mnoznik jest wyzszy o 1 nie widze zadnych roznic.


pozdrawiam

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 16:22 
Cytuj  
Morge napisał(a):
Logain możesz mi wierzyć, że nie tylko "troszkę wyższą częstotliwością pracy". Ale fakt faktem E6300 jest tańsza nie ma co ukrywać. Zależy kto jak "czerpie" z kompa i jak go obciąża. Co do grafy to......i`m the NVidia Fanboy więc rzeczywiście mogę trochę naginać obraz :D.


Ja sobie moge wierzyc ze po zakupie najtanszego C2D zmienilem sobie FSB na 400 i smiga mi z predkoscia 2,8GHz na boxowym coolerze.
Fakt faktem, ze dzieki zjebanym czujnikom Asusa P5B-E wskazuje temp 70stopni podczas grania (gdy radiator jest ledwo cieply, daje max 50 stopni w stressie) to tylko troche halasuje wiatraczek.

A jedyna roznica miedzy tymi dwoma wersjami prockow to moznik 8 a nie 7, wiec wydawanie 150zl wiecej jest czystym debilizmem skoro te procki kreca sie praktycznie bez wzrostu temperatury jezeli sie nie bawimy napieciem.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 07:57 
Cytuj  
Czyli wychodzi na to, ze kombinacja Logain'a jest najlrozsadniejsza.

Dzieki za odpowiedzi, z pewnoscia wezme to pod uwage przy ewentualnym zakupie.


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 14:04 
Cytuj  
A co myslicie o czym takim?

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/113582

Nie widze, zadnych informacji na temat karty graficznej wiec domyslam sie ze konieczna bylaby zmiany aby mozna bylo pograc we wmiare nowe gry. Jaki jest koszt kupna w miare dobre karty graficznej do laptopa?


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 14:06 
Cytuj  
revange napisał(a):
Nie widze, zadnych informacji na temat karty graficznej wiec domyslam sie ze konieczna bylaby zmiany aby mozna bylo pograc we wmiare nowe gry. Jaki jest koszt kupna w miare dobre karty graficznej do laptopa?


Praktycznie niemozliwy. A jak juz to kurewsko drogi.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 14:29 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
revange napisał(a):
Nie widze, zadnych informacji na temat karty graficznej wiec domyslam sie ze konieczna bylaby zmiany aby mozna bylo pograc we wmiare nowe gry. Jaki jest koszt kupna w miare dobre karty graficznej do laptopa?


Praktycznie niemozliwy. A jak juz to kurewsko drogi.


No to klops, bo domyslam sie, ze na tej karcie co jest w tym laptopie za duzo to ja sobie nie pogram :/


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 14:37 
Cytuj  
Ja jakis miesiac temu zakupilem takie o to cus:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/104699
Sprawuje sie calkiem milo, w WoWa da sie grac, jedyny minus to tylko 512mb ramu. Tylko jakbys sie zdecydowal to zwroc uwage zeby na pewno byla wersja Q031. Procek MT32 ma o wiele nizszy pobor mocy, a co za tym idzie dluzej trzyma na baterii.

Co do wymiany karty w laptopie... Do niedawna bylo to prawie niemozliwe. Sytuacja sie troche zmienila po zaprezentowaniu przez ASUSa tego smiesznego urzadzonka:
http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=11783
Teraz jest juz mozliwa tylko ze podejrzewam ze potwornie droga :)

Karta graficzna zintegrowana z chipsetem, np 950GMA to szrot. W nic nie pograsz bezstresowo.


pozdrawiam

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 15:25 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Ja jakis miesiac temu zakupilem takie o to cus:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/104699
Sprawuje sie calkiem milo, w WoWa da sie grac, jedyny minus to tylko 512mb ramu. Tylko jakbys sie zdecydowal to zwroc uwage zeby na pewno byla wersja Q031. Procek MT32 ma o wiele nizszy pobor mocy, a co za tym idzie dluzej trzyma na baterii.
pozdrawiam


Wyglada calkiem milo, a i cena rozsadna. A jak sie ma sytuacja z dokupywaniem ram'u do laptopa?

Jeszcze jedno pytanko, czy laptopa da sie jakos podlaczyc do monitora? Moze wyda to pytanie jest glupie, ale poprostu sie nie znam, a wiem jak idiotycznie oglada sie filmy na laptopie imho oczywiscie.


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 16:11 
Cytuj  
Zakup ramu to zaden problem chyba ze nie ma wolnego slotu. Problemem moze byc tylko gwarancja, ktora mozna stracic przy probie robienia tego samemu. I nie wiem jak wyglada wlozenie w serwisie kosci ktora przynieslismy ze soba.

Tak, da sie podlaczyc laptopa do monitora, wiekszosc jest wyposazona w zlacze D-Sub, niektore nawet w DVI. Jednak, jesli chodzi o ogladanie filmow, to sprawa nie jest najgorsza. Fakt, matryca tylko 15,4", ale za to panoramiczna. Ten moj notebook ma calkiem niezle katy widzenia wiec ogladanie w 2 osoby to nie problem (sprobujcie tego z Aristo :lol: )
Generalnie Asus jest producentem ktory do swoich laptopow daje bardzo przyzwoite matryce, bez porownania lepsze niz taki np HP.



pozdrawiam

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 16:32 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Zakup ramu to zaden problem chyba ze nie ma wolnego slotu. Problemem moze byc tylko gwarancja, ktora mozna stracic przy probie robienia tego samemu. I nie wiem jak wyglada wlozenie w serwisie kosci ktora przynieslismy ze soba.


Moze byc bardzo duzy problem jesli udasz sie do serwisu z prosba zeby Ci kostke ramu wlozyli.
Konkretnie mozesz zaliczyc kopa w dupe i uslyszec cos w stylu "RTFM" :)

a powaznie
te notebooki maja, o ile pamietam 2 GB max ram, 2 sloty na pamieci w tym 1 wolny defaultowo

najsensowniej jest kupic do tego pamiec wilkowa (www.wilk.com.pl) - wieczysta gwarancja, zero problemow i cena niewiele wiesza od noname


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 59
Dołączył(a): 31.12.2006
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 20:04 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Zakup ramu to zaden problem chyba ze nie ma wolnego slotu. Problemem moze byc tylko gwarancja, ktora mozna stracic przy probie robienia tego samemu. I nie wiem jak wyglada wlozenie w serwisie kosci ktora przynieslismy ze soba.

Tak, da sie podlaczyc laptopa do monitora, wiekszosc jest wyposazona w zlacze D-Sub, niektore nawet w DVI. Jednak, jesli chodzi o ogladanie filmow, to sprawa nie jest najgorsza. Fakt, matryca tylko 15,4", ale za to panoramiczna. Ten moj notebook ma calkiem niezle katy widzenia wiec ogladanie w 2 osoby to nie problem (sprobujcie tego z Aristo :lol: )
Generalnie Asus jest producentem ktory do swoich laptopow daje bardzo przyzwoite matryce, bez porownania lepsze niz taki np HP.



pozdrawiam


Za tak blacha rzecz jak włożenie pamięci w serwisie zapłacisz kolo 20zl (przynajmniej u mnie tak cenią.)
Co do Aristo miałem przez jakiś czas jeden z modeli i spokojnie można było we dwóch lub trzech oglądać film.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 20:13 
Cytuj  
No to widocznie miales lepsze niz te ktore kupila moja firma :D
A co do wymiany ramu. Moze jest to blacha rzecz za ktora licza sobie 20pln, ale prawda jest taka ze te wydane 20pln uchronia cie przed utrata gwarancji.


pozdrawiam

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 21:02 
Cytuj  
Ale dlaczego zmiana wymienialanych czesci jest voidem gwarancji? Po to sa klapki osobne, umozliwiajace dostep do HDD, RAM etc. zeby wlasnie user sam sobie mogl wymienic. Bez koniecznosci otwierania obudowy i naruszania zasad gwarancji.

Co "nalepkuja" je?

Czyzby jakis krajowy wymysl?


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 21:12 
Cytuj  
Co do c2d to juz mozna kupowac model 4300, ma mnoznik x9, czyli majac tania plyte gl. , jakiegos syfa i osiagajac 400fsb mamy juz 3,6ghz, tylko trzeba trafic na procka, co smiga na std. v core, nie wiem jak z 4300, ale 6300 i dalsze przewaznie nie mialy z tym problemow. No i jest tanszy o 50zl w stosunku do 6300, niedlugo obnizki intela, wiec jeszcze cenka spadnie.


_________________
@polygamia

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 13:43 
Cytuj  
To teraz ja i moje wątpliwości :wink:

Planowany zestawik:

Intel CORE 2 DUO E6600, 2,4 GHz (x2), 1066 FSB, 4MB c1160ache LGA775

Płyta Abit AW9D
(dużo czytałem o niej... nie ma tyle bajerków co P5B delux, ale kręci się podobnie do P5B, do tego jest po prostu... szybsza :) noi można planowanego przeze mnie procka bez większego kombinowania o 50% podciągnąć... No chyba że ktoś mnie przekona do jakiejś innej, bo jeśli chodzi o AW9D vs P5B to u mnie już wygrał Abit ^^)

Patriot 2 GB DDR II 800MHz Dual LLK CL4 (2 x 1 GB)
(czuć jakąś różnicę pomiędzy 1066 MHz a 800? W cenie na pewno...)

HIS Radeon x1950XT 256 MB 620/1800 MHz
(Tu moja główna wątpliwość - karta naprawdę fajna, bije w testach takiego BFG 7950GTX 512 MB, ale... co to za szum wokół DX 10? Może mi ktoś polecić jakiś artykuł, albo powiedzieć na czym ta rewolucja ma polegać? Kompa i tak kupię za 3-4 miesiące więc możliwe że w tej samej cenie co teraz jest ta konfiguracja będzie konfiguracja z kartą obsługującą DX10... W testach te karty rzeczywiście są cholernie szybkie :P Ale ja nie będę widział różnicy pomiędzy 80 a 60 klatkami, raczej w nowych technologiach...)

EDIT: Certified AoC ready :)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 59
Dołączył(a): 31.12.2006
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 15:07 
Cytuj  
DX 10 to po prostu biblioteka Microsoftu z lepszymi możliwościami graficznymi. Myślę, że na razie nie będzie to aż tak bardzo popularne żeby wszystkie gry nagle tego wymagały. Warto tez wspomnieć, że zostanie on wypuszczony tylko na Windows Vista wiec jak teraz nie masz za dużo pieniędzy na nowa kartę z obsługa DX 10 to myślę ze z rok lub dwa możesz spokojnie poczekać.
To jest tylko moja teoria niech ktoś ja jeszcze potwierdzi.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 15:16 
Cytuj  
No tak ale czytając zamiary innych kupujących ciągle napotykam na opinie w stylu "poczekaj 3-4 miesiące, kup kartę do DX10"... Jestem ciekaw co w tym jest.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.