mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 11:17 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
tylko nvidia niestety, w prawie kazdym sektorze przedzial cena/wydajnosc jest duzo lepsza niz ekwiwalent ati


Hm.. No nie wiem.. Porównując ceny 8800GTS 640MB z HD2900XT nie widzę dużych różnic (obie karty oscylują w granicy 1.4 tys) natomiast patrząc po benchmarkach ATI wychodzi jednak lepiej (dla przykładu wg. zamieszczonego na Benchmarku porównania wynik 8800GTS to 8900 pkt w 3dmark'06 podczas gdy 2900XT osiąga 11500).


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 12:10 
Cytuj  
tak ale to syntetyki , a w rezultacie w co drugiej grze widzisz "nvidia , means to be played" :) . Wiem , wiem to tylko reklama , ale daje obraz kto tak naprawde ciagnie za sznurki w tym biznesie , ati ma duze problemy , bo nie dali rady odpowiednio szybko zapelnic swoich nisz w przedzialach low-end i posredniego miedzy mid-end a low-end co przynosi wiekszosc przychodow . Nie to zebym mial cos przeciwko ATI , sam uzywam ich kart ale jednak nvidia to pewniejszy zakup


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 14:07 
Cytuj  
Zdecydowanie nvidia z serii 8800.
Karty te maja osiagi testowe porownywalne z konkurencja ati i sa naczesciej odrobine drozsze, ale chyba duza czesc oprogramowania jest optymalizowana pod nvidie wiec oznacza to mniejsze ryzyko klopotow lub ciut wyzsza wydajnosc w danej aplikacji ale to nie dyskwalifikuje ati - sprawa dla mnie kluczowa w chwili obecnej ktora przesadza o jedynym slysznym wyborze to fakt, ze karty nivdii sa dx10 ready jako jedyne na rynku obecnie. A dx10 to wcale nie taka daleka przyszlosc chocby Age of Conan ktorego premiera zapowiadana jest na jesien a wczesniej naturalnie sa zawsze szansa na bete. Gra obsluguje dx9 jak najbardziej ale skrzydla rozwija dopiero w dx10. A juz wkrotce soft na dx10 sypnie sie jak gruszki i bedzie koniecznoscia. Wiec jesli kupowac karte teraz to tylko nvidie.
gts to dobra opcja - wystarczajaco dobry i w przystepnej cenie. Demon szybkosci GTX pewnie zdrowo spadnie w cenie na jesien kiedy pojawia sie pierwsze karty z serii 9 nvidii i odpowiedz ati z obsluga dx10.
Nie wiem tylko czy jesli zaistnieje potrzeba upgrade'u po jakims czasie lepsze bedzie kombo 2x gts w SLI czy single gtx - ponoc to drugie hmm.

Ja juz zdecydowalem sie na karte:

XFX Geforce 8800 GTS XXX edition 320 mb - chyba najlepszy na rynku fabryczny OC tej karty, ktory daje sie jeszcze podkrecac manualnie - najwazniejsze ze ma tez podkrecone shadery czego nie da sie zrobic w wiekszosci kart "recznie" a inne fabrycznie OC karty zazwyczaj nie ruszaja shaderow - a ma to dosc duzy wplyw na osiagi karty. Minus to dosc wysoka cena - jedna z drozszych kart w tej kategorii, cena to ok L 220 ( ~ 1200 zeta) ale roznice wydajnosciowe sa znaczne po tej karcie to juz chyba tylko gtx lub ultra czyli 340 funtow +.


co do zestawu wciaz zastanawiam sie nad plyta glowna. Czy Intel p35 czy nforce 680i j jaki model/producent.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 15:01 
Cytuj  
Tak mozna czekac w nieskonczonosc, potem wyjdzie dx 10.1a, b, c itd. markjeting panie.


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 16:49 
Cytuj  
Nowy service pack z DirectX 10.1 to jedno, ale z tego co czytałam jeszcze w tym roku (~październik) mają się ukazać karty z interfejsem PCI Express v 2.0 (bo płyty już są - P35 Intela go obsługuje). I teraz pytanie - czy w świetle powyższego nie 'opłaca' się trochę poczekać? Hum, hum.. :-?

A co do ATI vs nVidia to zdecydowałam się na to pierwsze po tym, jak parę razy miałam okazję widzieć (i słyszeć) mojego męża klnącego na czym ziemia stoi na problemy z jego 8800GTX od EVGA. Nie wiadomo do końca czy wina leżała po stronie niedopracowanych sterowników czy niedorobionych gierek ale suma-sumarum ja tych problemów na HD2900XT nie miałam. A stabilność systemu chyba też się liczy, nieprawdaż?


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 17:15 
Cytuj  
kaikitka widzę, że mamy podobne zdanie ja się dawno temu przesiadłem z jakiejś problematycznej Nvidii (co do drugiej gry musiałem zmieniać sterowniki co mnie doprowadzało do szału) na ATI 9100 i od tego czasu tylko ATI. Problemy zniknęły jak ręką odjął ;) Od tej pory miałem kilka ATI i jedną Nvidię i żadnych problemów. A jakość obrazu saphire jest super, porównywalna jedynie z Matroxem.
Jeszcze się zastanowię i zobaczę co kupię ;)

PS. Z tego co wiem crossfire ma niewątpliwą przewagę nad SLI - można wsadzić 2 zupełnie różne karty ATI i będzie to współgrało.. Jak to jest?

PS2. Z drugiej strony czy to crossfire czy to SLI, dla mnie jeden badziew, 2 kart do jednego kompa nie zamierzam wkładać ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 17:22 
Cytuj  
No dokładnie, mnie sterowniki nVidii doprowadzały do furii (nie wiem czy ten problem już zniknął ale za czasów Detonatorów trzeba było używać osobnego programu do deinstalacji driver'ów bo zostawały po nich jakieś śmieci w systemie). Miałam kilka kart od nVidii ale zawsze były z nimi jakieś kłopoty. Obecne karty ATI są już 4-tymi od tego producenta i jestem z nich zadowolona.

Co do działania Crossfire z różnymi kartami się nie wypowiem bo po prostu nie wiem. Mogę jedynie dodać, że u mnie obie karty są identyczne i pracują bardzo dobrze na płycie Asusa P5K3 Deluxe. Myśląc o łączeniu kart (czy to Crossfire czy SLI) dobrze jest się zaopatrzyć w mocny zasilacz - dla przykładu dla moich kart Diamond zaleca zasilacz o mocy co najmniej 700W.


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 17:31 
Cytuj  
z tym dx 10.1 nie popadajmy w panike jeszcze ten sam artykul stwierdza :
"...10.1 adds virtually nothing that they (gamers) will care about and, more to the point, adds almost nothing that developers are likely to care about. The spec revision basically makes a number of things that are optional in DX10 compulsory under the new standard - such as 32-bit floating point filtering, as opposed to the 16-bit current. 4xAA is a compulsory standard to support in 10.1, whereas graphics vendors can pick and choose their anti-aliasing support currently..."

tak czy inaczej niepokojaca moze byc taka polityka MS jesli sie utrzyma. Brak implementacji dx10 w xp, niekompatybilne sprzetowo rozwiazania w 10.1 ... co dalej?

Co do wyboru karty - dlugo mialem kolejne nvidie, z ktorymi nie mialem specjalnych problemow (zawsze kupowalem gainwardy btw) potem skusilem sie na ati z ktorymi takze nie mialem problemow tbh, teraz mam kolejna nvidie - nie mam zamiaru udowadniac wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanocnymi - im ostrzej obaj producenci walcza, im lepsze i tansze produkty trafiaja na rynek tym lepiej dla nas. Najchetniej z powaznym zakupem poczekalbym do jesieni bo wiele sie ma wydarzyc do tego czasu. Ale nie moge czekac i w takiej sytuacji optuje za zgodnoscia z dx10. Z tego punktu widzenia na chwile obecna "jedynym slusznym" wyborem wydaja sie byc karty z rodziny 8800 i procesory c2d co nie znaczy ze bedzie tak za kilka miechow.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 18:00 
Cytuj  
lepiej dolozyc te 300 zl i kupic za 1k quad 6600 , takie gry jak alan wake , nowy ut , itd maja za ciezka fizyke na 1 rdzeniowce i nawet 2 to nie jest optimum , quady pozwalaja oddac odzielne rdzenie na ai i fizyke a reszte wspomaga vga , dlugo nie trzeba bedzie czekac na gry pod 4-core
, konsole nowej generacji utwierdzily devsow w tym i pojdzie lawinka


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 18:14 
Cytuj  
core2 cz yquad to juz osobna i dosc ciekawa dyskusja - zreszta jedna z goretszych dyskusji obecnie na forum oc i graczy.
to moze sformuuje konkluzje mojej powyzszej wypowiedzi bardziej ogolnikowo bo takie w sumie bylo moje zalozenie :D

"nvidia+intel" na chwile obecna to raczej winning combo. Co i jak sie zmieni najblizsze miesiace pokaza.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2007, 18:21 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
lepiej dolozyc te 300 zl i kupic za 1k quad 6600 , takie gry jak alan wake , nowy ut , itd maja za ciezka fizyke na 1 rdzeniowce i nawet 2 to nie jest optimum , quady pozwalaja oddac odzielne rdzenie na ai i fizyke a reszte wspomaga vga , dlugo nie trzeba bedzie czekac na gry pod 4-core
, konsole nowej generacji utwierdzily devsow w tym i pojdzie lawinka


Zanim te gry powychodzą, to pewnie intelowski Penryn rozgości się na dobre :lol: . A tak serio, to chyba warto poczekać aż AMD wyda swoją Barcelonę, ceny powinny wtedy spaść.

Co do quadów: te procki to ponoć prawdziwe piece, i ich używanie to dodatkowe koszta wiążące się z kupnem bdb. coolera, bądź nawet chłodzenia wodnego jeżeli chcemy kręcić.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 11:13 
Cytuj  
więc tak:
8800GTS - 200 funtów, E6750 - 120 funtów, P5N32 z WiFi - 110 funtów

Pytanie co do płyty głównej - jaki chipset jest najlepszy, dla mnie priorytetem jest: 1. stabilność, długo, długo nic, 2. wydajność, SLI najlepiej jak nie będzie bo po co mam za to płacić, a 2 karty graficzne to moim zdaniem chwyt marketingowy i pożeracz power-a. Więc może jakaś niż ta płyta z SLI na chipsecie NVidii?

Pamięci, HDD, zasilacz etc. powinienem bez problemu już dobrać sobie sam. Kurcze, że też kiedyś mnie składanie komputerów rajcowało... :lol:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 11:31 
Cytuj  
Mark24, ostatnio szukam czegos dla siebie. Obejrzyj sobie plyte EVGA NFORCE 650i ULTRA. Moim zdaniem w swoim segmencie cenowym, czyli do 400 zl jest bezkonkurencyjna. Niby to najslabszy model z nowych NFORCE. Jedynie nie grzeszy wygladem - zwykla, zielona plytka. Bardzo dobrze sprawuje sie z grafikami GeForcami.

http://www.frazpc.pl/artykuly/528/Plyta ... 650i/ULTRA

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 12:15 
Cytuj  
Coval napisał(a):
Mark24, ostatnio szukam czegos dla siebie. Obejrzyj sobie plyte EVGA NFORCE 650i ULTRA. Moim zdaniem w swoim segmencie cenowym, czyli do 400 zl jest bezkonkurencyjna. Niby to najslabszy model z nowych NFORCE. Jedynie nie grzeszy wygladem - zwykla, zielona plytka. Bardzo dobrze sprawuje sie z grafikami GeForcami.

http://www.frazpc.pl/artykuly/528/Plyta ... 650i/ULTRA


Tak, tylko że ta płyta występuje w dwóch wersjach, basic (T1) i premium (A1). We wszystkich testach występuje wersja premium, natomiast w sklepach polskich dostępna jest praktycznie tylko wersja basic (wiem bo sam się na nią napaliłem). Różnice teoretycznie są niewielkie ale mimo wszystko, diabeł tkwi w szczegółach. No i wersja premium jest 100zł droższa.

http://www.frazpc.pl/b/189279

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 13:10 
Cytuj  
Dzieki za info. Nie wiedzialem ze ukazaly sie 2 wersje tej plyty. Mi to wyglada na chwyt podobny do Gigabyte (plytki zwykly oraz oddzielnie z lepszymi kondensatorami). Gwarancja 2 lata w zupelnosci mi wystarczy. Po 2 latach jesli trwale sie uszkodzi, to kupie nowa (2 razy lepsza).

Nie widze zadnych powaznych roznic dyskryminujacych model 'basic'. Jedyne co moze bolec to slabsza karta dziekowa, ale malo kto to uslyszy bez odpowiednich glosnikow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 13:12 
Cytuj  
Do tego dochodzi ponoć mocniej grzejący się radiator na chipsecie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 22:48 
Cytuj  
hmm w tym sklepiku w UK (www.scan.co.uk) też jest tylko wersja basic tej płyty (t1) za 62 funty. Rzeczywiście tanio.
ALe jedno pytanko:
Memory Speed (Mhz): 533, 667, 800
natomiast
http://www.scan.co.uk/Products/ProductI ... tID=615971
ASUS p5k-E ma jeszcze 1066 - czy to bardzo na przyszłość i nie warto teraz w to inwestować? tzn. czy 800 jest zupełnie wystarczające atm i jakieś pół roku rok do przodu?
No i WiFi - kabla nie będę ciągnął, więc i tak będę musiał coś dokupić na USB/PCI a to kosztuje kilkanaście-dziesiąt funtów, zresztą wolałbym to mieć na płycie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 23:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
więc tak:
8800GTS - 200 funtów, E6750 - 120 funtów, P5N32 z WiFi - 110 funtów

Pytanie co do płyty głównej - jaki chipset jest najlepszy, dla mnie priorytetem jest: 1. stabilność, długo, długo nic, 2. wydajność, SLI najlepiej jak nie będzie bo po co mam za to płacić, a 2 karty graficzne to moim zdaniem chwyt marketingowy i pożeracz power-a. Więc może jakaś niż ta płyta z SLI na chipsecie NVidii?

Pamięci, HDD, zasilacz etc. powinienem bez problemu już dobrać sobie sam. Kurcze, że też kiedyś mnie składanie komputerów rajcowało... :lol:



Byle nie chip nforcea, mnostwo problemów z biosem, stabilnością, temperaturą ( grzeje sie jak farelka) etc. U siebie mam n680i EVGA i same z nią problemy. Nawet dysk pod sata nie chodzi tylko na ide. Oczywiscie idzie to zmienic ale duzo kombinowania. W firmie mam to samo tylko na chipie p965 i wszystko stabilnie, szybko i idealnie a roznica w wydajnosci znikoma. Jedyny plus nforca to mozliwosc niezaleznego taktowania pamieci.


_________________
OrleOko czuwa...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2007, 06:41 
Cytuj  
no wlasnie pytalem troche w innych miejscach i ponoć najlepszy obecnie chip pod s775 to intelowski P35 ??

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2007, 06:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no wlasnie pytalem troche w innych miejscach i ponoć najlepszy obecnie chip pod s775 to intelowski P35 ??


Mam, używam, polecam :) ( link )

Co prawda Intel zapowiedział już nowy chipset X38 ale zanim to wyjdzie to pewnie prędzej Warhammera Online zobaczymy ;)


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.