mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 lip 2007, 21:00 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
A czasem nie posiadaja wbudowanej karty dzwiekowej, bo po tym co piszesz na to wychodzi, wtedy po juz nie jest za fajen rozwiazanie, no chyba, ze dla os. , ktorym wystarcza jakosc i mozliwosci zintegrowanych kart muzycznych.


Oczywiscie ze juz jakas tam karte dzwiekowa maja wbudowana i o to chodzi, ale przeciez to nie jest do sluchania muzyki z audiofilska jakoscia, tylko do rozmowy.

*

Posty: 65
Dołączył(a): 25.07.2007
Offline
PostNapisane: 31 lip 2007, 11:47 
Cytuj  
Ja natomiast dostałem na urodziny Logitech Precision PC Gaming Headset. To jest gówno jakich mało! Kosztują bodaj 90 zł. dźwięk jest do dupy (zawsze za cicho) poza tym w ogóle nie ma basów, po godzinie uszy bolą jakby ktoś walnął w nie młotem, po dwóch mam ochotę je sobie odciąć :har:
Nie mówiąc już o tym, że mikrofon po prostu nie działa :wtf:
Na gwarancji nie mogli naprawić, a wymienić nie można było, bo ciocia kupiła je za wcześnie i termin się skończył :evil: :evil: :evil:


_________________
Alt ellofa

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 07:20 
Cytuj  
Powracam do tematu ponieważ szykuję się do zakupu nowych słuchawek i nie za bardzo wiem na co się zdecydować - doradźcie proszę.

Podstawowe wymagania:
    * komfort! po 2-3 godzinach siedzenia w słuchawkach, nie mają prawa boleć mnie uszy
    * dobra jakość dźwięku (ale bez przesady, audiofilem nie jestem - słuchawki mają być do gier)
    * dobra izolacja od dźwięków z otoczenia
    * solidne wykonanie
    * nie za krótki kabel (2-3m)

Dodatkowym atutem z pewnością byłoby Cyfrowe złącze USB. Cena w przedziale 100-300zł (nie chcę kupić byle jakich ale z drugiej strony nie potrzebuję sprzętu DJ'a).


Ps. Ktoś mi wspomniał, iż ten model jest bardzo wygodny (Microsoft LifeChat LX-3000) ale niestety nic nie wiem o jakości ich dźwięku. Jeśli ktoś miał z nimi styczność to proszę o informację.


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 08:30 
Cytuj  
a jaka firme byscie polecali przy zakupie samych sluchawek?
Sennheiser czy jakies inne?

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 11:09 
Cytuj  
Wszystko zalezy od tego ile chcesz na to wydac oraz do czego maja sluzyc. Wczoraj spadly mi z biurka po raz n-ty jakies no name'y firmy media-tech i niestety nieznacznie sciszyl mi sie prawy kanal, dlatego aktualnie rowniez szukam sluchawek do grania (RTCW, RTCW:ET, Q3 CPMA, inne random games). Przez 4 lata sluchawki te calkiem niezle spelnialy swoje zadanie i byly cholernie wytrzymale (pomimo smiesznej ceny ~60zl). Bez problemu slyszalem oponentow przez sciany, czasem w nocy jakis film czy muzyke posluchalem lecz dzwiek szedl przez wzmacniacz, dopiero pozniej przez sluchawki (tak na codzien to korzystalem po prostu z kolumn).

Dla mnie pulap to <100zl.
http://h4g.pl/Suchawki/Steel-Sound-3H:
Te bylyby idealne, ale imo place za logo.

http://h4g.pl/Suchawki/SL-8781-Medusa-Stereo-Jack:
Dlatego chyba wezme te, sa "tansze" od tych co mialem wczesniej a i tak dochodzi pare bajerow ktorych produkt media-techa nie posiadal (np. odczepiany mic, bo korzystam z zewnetrznego).

Jakies inne propozycje modeli?

Mendol napisał(a):
a jaka firme byscie polecali przy zakupie samych sluchawek?
Sennheiser czy jakies inne?

Znajomy mial juz pare modeli Sennheiser'a i sa swietne aczkolwiek mowa tu o takich mniejszych do mp3 player'a oraz z wysokiej polki cenowej. A modele zmienial z powodu uszkodzen zewnetrznych np. kontakt z pralka =].


_________________
[ i rooted crap here ]

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 12:00 
Cytuj  
A ja polecam solidne sluchawki bez mikrofonu i mic za 20 zlotych. Ja mam taka opcje i jestem bardzo zadowolony.


_________________
Obrazek


Posty: 18
Dołączył(a): 29.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 12:29 
Cytuj  
zycho ma racje, sluchawki i mic, ja mam http://www.megamedia.pl/sluchawki-sony-mdr-xd300.php i jest zadwolony w ch. Dobre i do muzy i do filmow i tsa

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 12:29 
Cytuj  
no ok ale jakiej firmy te sluchawki? do 200


Posty: 18
Dołączył(a): 29.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 14:04 
Cytuj  
kogo pytasz?

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 15:11 
Cytuj  
Ja mam takie:
http://www.ceneo.pl/272525

Spisuja mi sie dobrze. Zaznaczam, ze nie jestem jakims audiofilem, ale nie slychac szumow a muzyki mozna sluchac nawet bardzo cicho. Dobrze tlumia odglosy swiata zewnetrznego. Jedyna wada to moze za male nauszniki. Na poczatku po dlugim sluchaniu potrafily bolec mnie uszy (nie w srodku, ale po prostu malzowiny - od uciskania). Teraz juz nie mam tego problemu.

A mikrofon mam jakis taki za 20zl i dziala jak zloto (a napewno duzo lepiej niz ten, ktory mialem w poprzednich sluchawkach).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 17:17 
Cytuj  
dzieki wielkie.
znalazlem jakis mikrofon zalmana (chyba) przypinany jak polecal kon.
ktos testowal moze takie wynalazki?

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 18:58 
Cytuj  
Testowal i stale uzywa =]. Bardzo wygodne, po przypieciu czasami zapominasz ze w ogole masz mikrofon, nie trzeba sie bawic w jakies wygibasy przy ustawianiu odleglosci jak w przypadku takich micow przyczepianych do sluchawek. Zbiera ladnie, co do jakosci to nikt jeszcze nie marudzil jak siedzial ze mna na comms ze cos trzeszczy, ba nagrywalem tym nawet podklady gitarowe do solowek. Jest to dosc tania impreza i do tego mile zaskakujaca.


_________________
[ i rooted crap here ]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 19:20 
Cytuj  
no ten ktory widzialem kosztowal z 30zl wiec sie zastanawiam czy ma sens.
moglbys podac jakis model ?
http://www.allegro.pl/item227925508__mi ... r24m_.html

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2007, 19:40 
Cytuj  
Tbh nie mam pojecia co to jest ale afair kosztowal ~10zl z allegro. Ten Zalman jest z jednego kawalka plastiku a ja mam zapinke oddzielnie, co nie zmienia faktu ze po 2 latach w tym rok w akademiku ma sie dobrze.


_________________
[ i rooted crap here ]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 07:31 
Cytuj  
btw podobno w miare tanie sa:
AKG K66

http://www.hifi.pl/recenzje/sluchawki/akgk66.php

http://novamusic.pl/product_info.php?products_id=599

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 12:02 
Cytuj  
Ja się zdecydowałam w końcu na model Sennheiser HD 205. Dojechały dziś rano i na razie miałam możliwość posłuchania sobie na nich tylko muzyki (jak wrócę do domu to sprawdzę też na gierkach). Pierwsze wrażenie - bardzo fajne! Obawiałam się, że będą ciężkie (masywny wygląd) lecz jest to tylko pozór, ważą niewiele ponad 200g. Brzmienie bardzo dobre, dobre wykonanie i super izolacja od dźwięków z otoczenia (nie słyszałam jak mi telefon dzwonił w torebce :D). Teraz muszę tylko sprawdzić jak spiszą sie przy kilkugodzinnym graniu - mam nadzieję, że uszy mi nie odpadną..


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sie 2007, 12:18 
Cytuj  
Ja posiadam te:
http://www.bazarcen.pl/product_318008.html

Plus z dupy mikrofon jakis, ktory ma dzialac tylko na TS i tyle:[

Sluchaweczki mistrzostwem swiata moze nie sa ale dzwiek maja dosc dobry to smiesznych odglosow z gier i niby muzyki w postaci mp3.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2007, 12:45 
Cytuj  
Swietne sluchawki powinien niedlugo wprowadzic Creative. Chodzi dokladnie o dwa modele: Fatal1ty Game costam (moj krotki tekst o nich jest w Chipie 07 albo 08 2007 :) ) i HS-900. Bardzo wygodne z bardzo dobra jakoscia dzwieku. Dodatkowo, Fatale mają możliwosc odlaczenia mikrofonu wiec moga tez sluzyc za zwykle sluchawki. Niestety, maja podbity bass - w grach i filmach sprawuje sie to swietnie, niestety, przy skypie glos brzmi ciut dziwnie, chociaz mozna bardzo szybko sie przyzwyczaic (na TS ani Vencie nie sprawdzalem). Nie mialem stycznosci z polecanym wczesniej HS-600 jednak moge od razu powiedziec ze design tych nowych jest o wiele ciekawszy (szczegolnie fatali).


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2007, 21:46 
Cytuj  
Ja posiadam słuchawki z mikrofonem Creative HS - 400 i jestem średnio zadowolony. Mikrofon do d.. Po jakimś czasie przestał mi w ogóle działać. Dźwięk b. dobry, nie jestem audiofilem więc takie mi wystarczają w zupełności ;P. Po jakimś 1,5 miesiącu po zakupie czasami prawa słuchawka dziwnie działa (wydaje taki metaliczny dźwięk) i muszę zrestartować program/grę. Na początku nie wiedziałem jak je założyć (pierwszy raz się spotykam z tak designem ;P). Trochę bolały uszy po dłuższym użytkowaniu ale po 2 tygodniach uszy się "przyzwyczaiły" i jest wszystko ok. Podsumowując, odradzam zakup tych słuchawek (no, chyba, że taki trefny model mi się trafił).

**

Posty: 379
Dołączył(a): 5.04.2006
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2007, 19:59 
Cytuj  
http://www.icecat.biz/en/p/Canyon/CN-HS ... nction.htm

Polecam te, kosztowały mnie 19 euro ale są naprawdę niesamowite :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.