mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 22:50 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Razoth pokaz mi gdzie moge kupic rokowe/metalowe plyty w formacie dvd-audio(5.1) to bede ci wdzieczny:)


Nie udało ci sie dostrzec "pewnego" przejaskrawienia w moim poście. To taka ironiczna odpowiedź, na twoje dywagacje o sprzęcie audio z wyższej półki (nie mylić z studyjnym czy nawet audiofilskim), w temacie o głośniczkach za 60-80 zł.

Ale faktycznie, masz rację. Stereo zawsze będzie dominować nad czymś nowocześniejszym(dopóki marketingowcy stwierdzą że ma być inaczej), bo większość ludzi na tym świecie nie jest aż tak wymagająca co do dźwięku. Ja również.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 23:00 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@Razoth pokaz mi gdzie moge kupic rokowe/metalowe plyty w formacie dvd-audio(5.1) to bede ci wdzieczny:)


Nie udało ci sie dostrzec "pewnego" przejaskrawienia w moim poście. To taka ironiczna odpowiedź, na twoje dywagacje o sprzęcie audio z wyższej półki (nie mylić z studyjnym czy nawet audiofilskim), w temacie o głośniczkach za 60-80 zł.

Ale faktycznie, masz rację. Stereo zawsze będzie dominować nad czymś nowocześniejszym(dopóki marketingowcy stwierdzą że ma być inaczej), bo większość ludzi na tym świecie nie jest aż tak wymagająca co do dźwięku. Ja również.

No nie poradzilem sobie z ta ironia, a przeciez az bije po oczach. Ja nie prowadze dywagacji na temat wyzszosci sprzetu hi-fi nad glosnikami do kompa, tylko odpowiedzialem na post withe troxa. Druga sprawa, ze moze ktos dzieki temu nie bedzie rozczarowany, ze jego elo fajne glosniki od "markowego" creativa graja jak stare radio unitra. :/


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 23:00 
Cytuj  
Cashasty napisał(a):
A ja mam glosniki STEREO w telefonie! o!


Audiofil... :lol:

Tor-Bled-Nam napisał(a):
Druga sprawa, ze moze ktos dzieki temu nie bedzie rozczarowany, ze jego elo fajne glosniki od "markowego" creativa graja jak stare radio unitra. :/


Mniej reklam, więcej for dyskusyjnych i prywatnych wypadów do sklepu ze sprzętem i problem rozwiązany. :)


Ostatnio edytowano 12 sie 2007, 23:06 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 23:01 
Cytuj  
Cytuj:
Ja nie polemizuje z tym co sprawia ci przyjemnosc. Idz do jakiegos sklepu, popros o odsluch kolumn za 300-400 zlotych i powiedz, ze jestes zadowolony ze swoich glosniczkow.


Dla mnie i tak bedzie to pewnie subtelna roznica,bo gdy slucham muzyki dzwiek jest jednym z wielu elementow , na ktory zwracam uwage (tak to juz mi sie wbilo po tej mojej przeszlo 11 letniej edukacji).Jak jeden moj kolega ( nie muzyk ) puscil mi pewnego razu jakis utwor w formacie mp3 , a potem puscil mi ten sam utwor mp 3 ale w innej jakosci to nie bylem w stanie mu od razu powiedziec , ktory jest w lepszej.Dopiero po nastepnych dwoch rundkach przy sporej koncentracji i zwracaniu uwagi na kazdy szczegol bylem pewien (roznica jakosci byla minimalna)
Cytuj:
Maly warn z mojej strony. W creativach pilot czasem lubi sie zjebac. Mam 2.1 i cos "nie laczy" w kabelkach

Od tego jest 2 letnia gwarancja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2007, 23:11 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Dla mnie i tak bedzie to pewnie subtelna roznica,bo gdy slucham muzyki dzwiek jest jednym z wielu elementow , na ktory zwracam uwage (tak to juz mi sie wbilo po tej mojej przeszlo 11 letniej edukacji).Jak jeden moj kolega ( nie muzyk ) puscil mi pewnego razu jakis utwor w formacie mp3 , a potem puscil mi ten sam utwor mp 3 ale w innej jakosci to nie bylem w stanie mu od razu powiedziec , ktory jest w lepszej.Dopiero po nastepnych dwoch rundkach przy sporej koncentracji i zwracaniu uwagi na kazdy szczegol bylem pewien (roznica jakosci byla minimalna)

Pytanie na czym byl odsluch, nie na wszystkim uslyszysz roznice. No i jakiej jakosci byly mp3. Miedzy 128 , 160 rzeczywiscie wielkiej roznicy nie ma.
@Do grupy nastolatkow wyjasnienie zmojej strony: moze sie wydawac wam, ze muzyki slucha sie tylko z kompa, ale byly czasy gdy nie bylo 5.1, a sprzet grajacy mowilo sie stereo-hifi, w skrocie stereo. hehe Teraz mozesz Casiasty isc do taty zeby ci kupil komorke stereo-hifi.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2007, 06:38 
Cytuj  
a co z mono-hifi? :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2007, 09:52 
Cytuj  
heh dla każdego coś miłego. W swoim małym pokoju na studiach miałem wieżę panasonica, grała piknie i w ogole, moze i grala ladniej od nowych glosniczkow. Roznica jednak dla mnie nie byla taka duża. Wiec postanowilem ją przywiezc do domu. Zyskalem sporo miejsca dzieki temu. Mam zamiar sobie jeszcze kupic karte telewizyjna do kompa. Ale za chwile ktos wyskoczy, ze przeciez to jest o wiele gorsze od TV. Owszem, może i tak ale każdy ma indywidualne preferencje. No i gadanie o jakosci dzwieku przy glosnikach 60-80 zł jest, jak już ktoś zauwazyl, troche nie na miejscu ;)

ogolnie to:
http://www.skapiec.pl/cat/50-glosniki-komputerowe.html

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sie 2007, 13:17 
Cytuj  
http://audiovoodoo.alatar.pl/


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2007, 16:03 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Od muzyki jest sprzet stereo, a roznica jest kolosalna.


hohoho, widzę, że Tor-Bled-Nam tym razem usilnie nam próbuje udowdnić jakim to jest wielkim znawcą w zakresie muzykologii, głośników i stereo.
Btw. ja mam w laptopie sprzęt stereo i absolutnie się on do niczego nie nadaje.

tak czytam sobie ten topic bo sam mam zamiar kupić sobie coś w stylu 2.1 do nowego kompa, więc może coś na temat Tor-Bled-Nam bo chyba nie tylko ja mam alergię na twoje bzdury :/


tru marku , ja uzywam mojej starej wiezy philipsa i jak dotad zadne moje pcetowe glosniczni tego nie przebily :) , ale to temat o piskowkach za 100 zl max :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2007, 16:09 
Cytuj  
Przed chwilą dostałem głośniczki które zamówiłem wcześniej, i muszę powiedzieć że są świetne. Mimo że mają mniejszą moc niż moja stara Yamada, to bas mają lepszy. Do grana, filmów i empetrójków jak znalazł.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 17:29 
Cytuj  
back to topic.

kupilem ostatnio xfi music. niestety nie wspolpracuje z moimi logitechami x620 czy jak im tam bylo, 6.1 glosnikami.
w zwiazku z tym mysle nad kupnem jakis fajnych 2.1 (czy moze jednak pozostac przy 5.1, ktore zajmuja w uj miejsca).
jakies firmy godne polecenia? ma ktos Altec Lansing?
(jakos do 300-400zl)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2008, 19:15 
Cytuj  
Ja uzywam http://www.komputronik.pl/Glosniki/Crea ... ,id,42543/

Musze powiedzieć ze stosunek ceny/jakosci jest wspaniały. Gorąco je polecam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2008, 18:21 
Cytuj  
no ale teraz sa 2.1 glosniki. czy vista je obsluguje?
widze tylko stereo, 5.1, 7.1
czuje ze moze byc problem z subwooferem jak w przypadku glosnikow 6.1

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2008, 20:53 
Cytuj  
Click!
Mam od jakis 3 lat i nie mam powodow do narzekan. Do gier jak znalazl. Jak ktos lubi muzyke "umc umc" tez bedzie zadowolomy. Za te pieniadze bezkonkurencyjne. Ja dalem za swoje chyba 540PLN. (chyba bede sprzedawal pod koniec czerwca, jak ktos chetny :).


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2008, 21:11 
Cytuj  
umc umc srednio.
bardziej opere ;-p
hm strasznie duzy ten subwoofer.
kurde jak baba normalnie mam. szukam i szukam i znalezc nie moge. masakra jakas

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2008, 21:19 
Cytuj  
No do innej muzy to srednio bo one graja tylko dolem i gora, ale w koncu to ma byc do komputera czyli rozumiem glownie gier. Do filmow tez sa ok. W kwestii muzy to zmieniam moje grajki od stereo na jakies porzadne podlogowki plus wzmak i spinam z kompem. Imo duzo lepsze rozwiazanie niz plastik fantastik od logitecha creativa czy co tam jeszcze. Rowniez lubie klasyke, jak chcesz sluchac tego na glosnikach od komputerea to odradzam cokolwiek. :P


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2008, 21:27 
Cytuj  
nie no daje rade, tez mysle o jakims ampli + glosnikach ale jak na tym bede gral to moge zostas wyprowadzony do piwnicy :-)
potrzebuje male fajne grajki zeby duzo miejsca nie zajmowaly a graly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2008, 21:36 
Cytuj  
To moze jakies fajne sluchawki 5.1(miejsca prawie zero zajmuja hehe). Za ta sume do gier dobry sprzet bedzie. Potem kupisz ampli+ glosniki do uzywania jak kobiety nie bedzie w poblizu. :] Imo szkoda kasy na komputerowe.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 maja 2008, 09:03 
Cytuj  
no w sumie i racja, filmy i tak ogladamy glownie na x'ie i tv.
a jakie sluchawki 5.1 w takich badz razie? na allegro znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/item356480307_log ... erem_.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 maja 2008, 19:27 
Cytuj  
Slyszalem o nich pozytywne opinie, ale lepiej samemu w sklepie na glowe zalozyc. Wiadomo, ze nic nie usciska i bedzie mozna komfortowo posiedziec dluzej. Wogole na sluchawkach 5.1 znam sie malo. Kiedys lsyszalem tylko jakies senheisery i mi sie podobalo. :]


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.