mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2007, 22:01 
Cytuj  
goliat napisał(a):
wcale to nie musi byc hardware. moze tez byc przez OC jezeli takowy robiles. albo porostu fail windy :)

nie ma oc, nawet na obniżonym taktowaniu sie to zdarza. problem ten występuje na dwóch wersjach WinXP Professional i Win Vista Business.
DamSon napisał(a):
Sprawdź napięcia jeśli mieszczą się w normie to zasilacz powinien być ok

tak, są w normie.
Varenthin napisał(a):
może się np procek zbyt mocno grzeje i bios ci kompa restartuje

wszystko niby dobrze - procek chodzi wciąż na temp. ok 40 stopni, wiec nie ma imho szans, aby się przegrzewał. ale coś może się odczyty kopią w jakimś momencie - wyłączę zabezpieczenia związane z temperaturą na płycie głównej i zobaczę :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2007, 22:02 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
Atherius napisał(a):
Jesli komp sie wylaczyl to chyba raczej cos z zasilka, moze od czasu do czasu ma jakies duze wahania albo spadki v. Btw tacens to nie jest zbyt dobra firma... czytalem na jakims forum testy wersji 1000w i przy nominalnym obciazeniu (czyli z tabilczki) zasilacz wyzional ducha, wiec nie mam pytan.

czy randomowe autorestartowanie się kompa też może być winą zasilacza (i czy da się to sprawdzić inaczej niż kupując nowy zasilacz)? początkowo myślałem, że to wina ramu, ale zrobiłem testy i wychodzi na to, że pamięci są w dobrym stanie. rozebrałem całego kompa i przeczyściłem (przedmuchałem też z kurzu zasilacz), złożyłem na nowo i wciąż się autorestartuje w totalnie różnych momentach.


Pewnie, tylko programy diagnostyczne nie zawsze podaja precyzyjne dane, wiec najlepiej sprawdzac napiecia miernikiem. Najlatwiej zmierzyc podstawowe napiecia takie jak 5v i 12v z wtyczki molex (czyli tej do zasilania starych dyskow i napedow optycznych, biala z czterema otworami ;] ), daj kompa pod obciazenie i wtedy sprawdz.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.