mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lut 2008, 22:57 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Cashasty napisał(a):
Chiefec Dragon ;)
chyba sobie jaja robisz :lol:


Tia bo mistrz Deshroom kupil i wszystko inne jest do dupy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2008, 09:47 
Cytuj  
@up
ale ty masz ubogi ten swój swiat, sama zgryzota i zawiść

dragon jest ok ale cytowanie go jako odpowedz na cechy jest żartem bo dragon nie ma nic wspólniego z tym opisem pod którym się znalazł.
cheiftec ma cienkie blachy, czesto wchodzące w wibracje, mimo że ma 12cm to głównie ma 92mm (np 1x12mm i 4x9,2mm), nie ma filtrów przeciwkurzowych a mocowanie dysków nie jest na gumie tylko na hałasujących zatrzaskach (lepiej by było na śruby choc wiele osób się podnieca że nie musi przykręcać dysku tak jak by to robili codziennie).
nie ma żadnych mat tłumiacych, a na froncie budy jest 92 mm

przerabiałem to bo nie chciałem czekać miesiąc na P182 - musiałem. nie było p182 w całej polsce szukałem rozpaczliwie alternatywy i nie znalazłem niczego innego co spełnia cytowane wymagania

oczywiście można wybrac tylko cześć z nich i kupić bude za 30% ceny p182. ja chciałem wszystkie (cisza+brak kurzu)

Cytuj:
Cytuj:
W kwestii ciszy kupujac bude warto zwrocic uwage na kilka rzeczy:
- grubosc blach, im grubsze tym lepiej beda tlumic drgania i halas
- waga, im ciezsza tym buda stabilniejsza i przewaznie sugeruje, ze blachy sa grube (jednoczesnie buda przenosi mniej wibracji)
- ilosc i wielkosc miejsc na wiatraki (najlepiej zeby byly same wolnoobrotowe 120 mm)
- jakie wiatraki sa w standardzie (unikac noname oraz egzemplarzy bez zdeklarowanej glosnosci)
- filtry przeciwkurzowe (pogarszaja odrobine przewiew, ale dlugofalowo zmniejszaja temperatury, bo kurz nie zalega na radiatorach)
- ogumowanie koszykow dyskow twardych (znacznie zmniejszaja halas)
- wlot powietrza z frontu budy (unikac zabudowanych frontow)
- maty wygluszajace (w niektorych obudowach scianki sa wyciszone juz w standardzie; dodatkowy zakup jest kosztowny ~100-150 zl)
- zasilacz (najlepiej brac bez zasilacza i samemu dobrac cos dla swoich uszu)


Chiefec Dragon ;)


_________________
psn

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2008, 21:10 
Cytuj  
Istnieje jeszcze wersja "maly majsterkowicz" by Trepcio (moj jeszcze nie maz). Dziala ona tak:
1. Szukamy na forach opinii o budach z dobrym obiegiem powietrza.
2. Nabywamy takowa.
3. Dajemy chlopu zadanie - te wiatraki 92 mm maja byc 120 mm.
4. Chlop bierze wiertarke i lutownice kolbowa.
5. Odbieramy bude.
6. Marudzimy, ze wiatraki i tak beda szumialy.
7. Chlop sie wkurza, bierze silikon w tubce i mocuje nam wiatraki na podkladkach z silikonu. Jak sie rozpedzi to i dyski i napedy tez obsilikonuje.
8. Komputer prawie cichy. Zaczyna nas wkurzac chlodzenie zasilacza.
9. Chlop zmienia zasilacz na taki z regulowana szybkoscia wiatraczka. Oczywiscie go silikonuje (chyba juz mu w nawyk weszlo).
10. Marudzimy dalej.

Bo cel jest taki:
15. Instalujemy chlodzenie wodne, ale jak inaczej chlopa przekonac?

PS (edycja): Poprosze slicznie coby na PM napisal mi ktos kto ma doswiadczenie z chlodzeniem wodnym - bo ja oprocz tego ze jest i jest ciche (i tego co widzialam na stronach) to za wiele nie wiem, a Trepcio pewnie tez nie.


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 mar 2008, 23:42 
Cytuj  
a czemu na pm? chetnie tez poczytam


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 00:26 
Cytuj  
Co do chlodzenia wodnego to generalnie szuka sie po cenie, tanie komplety chlodzenia wodnego sa glosne bo maja do dupy system schladzania wody :wtf:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 08:00 
Cytuj  
embe napisał(a):
Co do chlodzenia wodnego to generalnie szuka sie po cenie, tanie komplety chlodzenia wodnego sa glosne bo maja do dupy system schladzania wody :wtf:
dokładnie, cicha dobra pompa czy co to to jest kosztuje prawie 400 zł wiec nie widze tu oszczedności (link do tego urzadzenia dostałem tu od kogoś już nie pamietam)
plus masa dłubania zrywania plomb i dla laików również strachu bo to w końcu płyn.
podstawa pompa (to na zewnątrz co chłodzi) musi być taka żeby nie chodziła głosniej niż wiartaki

oczywiście można bo bedzie cicho, ale taniej niż Antec nie wyjdzie - choć w sumie p182 ma specjalne wloty na węże wodne może się kiedyś skusze ale to z 1000 zł


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:17 
Cytuj  
Dla tych co malo sie znaja to zawsze bym polecal Reseratory zallmana.
Drogie, wydajnosc srednia jak za taka cene ale za to dziecko to zlozy, a co najwazniejsze, predzej uslyszy sie swoje jelita pompujace herbate Pu-Erh nizeli pompe tego chlodzenia :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:23 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Dla tych co malo sie znaja to zawsze bym polecal Reseratory zallmana.
Drogie, wydajnosc srednia jak za taka cene ale za to dziecko to zlozy, a co najwazniejsze, predzej uslyszy sie swoje jelita pompujace herbate Pu-Erh nizeli pompe tego chlodzenia :D
faktycznie fajne
http://www.frazpc.pl/artykuly/319/Arcyd ... ESERATOR/1
http://www.tomshardware.pl/howto/200406 ... er-08.html

prosze powiedz mi:

1. czy coś sie robi z zasilaczami ?
2. czy takie chłodzenie nie przynosi problemu typu brak obiegu powietrza dla elementów pasywnych typu czipset płyty czy dyski ?

EDIT:
"Jeśli chodzi o wszystkie systemy chłodzenia wodą, to musicie pamiętać, że chłodzą one jedynie procesor. Brak ruchu powietrza w obudowie prowadzi do kumulacji ciepła, zwłaszcza w wypadku zewnętrznych zestawów chłodzących. Dlatego stanowczo zalecamy wyposażenie systemów w wolnoobrotowe wentylatory o dużej średnicy. Ewentualnie, można zintegrować z wodnym obiegiem, poprzez zastosowanie bloków wodnych, mostek północny, kartę graficzną i twarde dyski. Innovatek oferuje cały wachlarz produktów w tej dziedzinie, nie pozostawiający wiele do życzenia. Inni producenci oferują co najmniej blok wodny procesora graficznego."

no i cena 1200zł


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:41 
Cytuj  
Pozostaje jeszcze samemu poskladac wszystko ale wymaga to pewnej wiedzy i szukania specjalistycznych sklepow, bloki wodne latwo dostepne na allegro, pompe mozna dorwac w dobrych sklepach akwarystycznych, setki nowych chlodnic najlepiej w dziale moto allegro, koszty takiego chlodzenia ze wszystkim czyli rozne zlaczki, wezyki, plyn itd itp to w okolicach 350-400zl ale wymaga duzo pracy, efekt jednak zarabisty i nie ma porownania z tym co oferuja za ponad tysiac.

Dodatkowa ciekawostka to wywalenie zasilacza z kompa jako zewnetrzna czesc, wymaga zakupu osobnej obudowy zasilacza, odpowiedniej wiazki kabli, efet bardzo ciekawy bo mozna zastosowac przy dobrym zasilaczu nawet 2-3 metrowe kable.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 15:45 
Cytuj  
tak ale musisz chłodzić tez np dyski, czipset. to masa kasy a zasilacz dalej bedzie hałasował ?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 20:59 
Cytuj  
i w ten sposob z komputera pc powstaje Odra :-)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 21:58 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
tak ale musisz chłodzić tez np dyski, czipset. to masa kasy a zasilacz dalej bedzie hałasował ?


Sorry ale juz montowalem ze 2 lata temu reseratorka pod 2 karty nvidia 7800u, dwurdeniowy Pentium 4 i na chipset.
Wtedy reserator plus kosztowal 280EUR (kurs byl powyzej 4zl) plus dwa bloki na vga 40EUR i na chipset 12EUR. Takze highendowy zasilacz 720W Chiefteca i tak naprawde temperatury byly lekko nizsze (srednio) od boxow (dlatego performance vs cena biednie wypadlo) ale za to temp tych kart w sli spadla znacznie, zwlaszcza karty gornej poniewaz wiatrak pobieral "opary" z dolnej karty.
Ogolnie jest to sprzet dla wygodnych, ja osobiscie bym wyprobowal AirCon PAC - a co to dokladnie jest? To cos w rodzaju klimatyzacji dla komputera, pobiera okolo 50W i koncepcja polega na wytwarzaniu zimnego powietrza. Jak dorwe taka zabawke w swoje rece to chetnie sie podziele wrazeniami, moze wrezcie zamykanie obudowy komputera bedzie sie w 100% oplacalo ;)

EDIT: @Desh
Bym zapomnial odpowiedziec.
1. No coz, z zasilaczami nic. Musisz dodatkowo wyplacic wiecej kasy na b.dobry zasilacz, jednak pasywne chlodzenie moze narobic problemow. Zalezy w jakich warunkach komputer stoi.
2.Przynosi i nie przynosi. Jak zamontujesz takie chlodzenie na 3 glowne zrodla temperatur ajkimi jest CPU, VGA i chipset to dysk i RAM nie beda sprawialy problemow, ba beda nawet chlodniejsze (minialnie). Jeszcze dodam ze mozna dokupic heatsink pod RAM w dniu dzisiejszym, wiec pozostaje dysk bez chlodzenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2008, 23:07 
Cytuj  
przemyśle to ale wodne brzmi przerażająco :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 08:12 
Cytuj  
Pieszczoch poczytalem o tym air i podobno nie chlodzi wcale tak dobrze, po drugie jest zajebiscie glosny ;-0.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 09:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Pieszczoch poczytalem o tym air i podobno nie chlodzi wcale tak dobrze, po drugie jest zajebiscie glosny ;-0.

A jak ma chodzić :D Widziałeś kiedyś cichą lodówkę ? ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 09:35 
Cytuj  
wczoraj zdjąłem 12cm wiatrak z nindży wiec mam tylko 2 wciągające i 2 wyciągające, dochodze do wniosku że P182 Antka jest 8 cudem świata :wink:


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 11:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Pieszczoch poczytalem o tym air i podobno nie chlodzi wcale tak dobrze, po drugie jest zajebiscie glosny ;-0.


W idle chlodza o 1-2 stopni, cienko ale wszystkie czesci kompa. W stresie to wychodzi tez leciutko 2-3, w jednym widzialem 5 stopni od cpu, ale i tak jakis fajerwerkow nie ma.
Czemu? Sam sprzet jest zaprojektowany aby dostarczac chlodne powietrze w obudowie, a nie ma chlodzic samodzielnie komputera.
Dla mnie to rozwiazanie idealne, zwlaszcza w okresie grzewczym - moj komputer stoi jakis metr od kaloryfera i ze 50cm od woofera co sie tez grzeje i wazy 25kg hehe.
A inaczej ujmujac, to wydalem ponad 400zl na markowe wiatraki pod cpu, vga i 3 do obudowy i chuj ze tak sie wyraze - da sie grac ze 3h max apotem otwieram okno, firanke zachaczam na kompa aby mroz wlatywal w obudowe i wtedy to nawet swojego starego p4 podkrece do 3.6ghz :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 11:09 
Cytuj  
no ok ja cie doskonale rozumiem. ale mi jednak halas przeszkadza ciut ;-)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 11:17 
Cytuj  
No ta, 38dB to troche upierdliwe jest.
Ale ciekawe ile wiatrakow bede mogl zdjac przy tym, bo aktualnie teraz mam 7 wiatrakow naraz chodzacych to razem w pudle generuje chyba wiecej glosu :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 mar 2008, 11:26 
Cytuj  
ja mam tylko 6 :P naprawde może być cicho jeżeli wszystkie to 12cm, grafa ma mniejszą ale 2 wloty i 2 wyloty oraz zasilacz to 12cm wszystkie chodza na około 1000 rpm


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.