mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 13:36 
Cytuj  
No potwierdzam mielenie, nie wiadomo czemu i z jakiej paki vista lubi sobie poszperac co jakis czas. Troszke to wkurzajace, na szczescie rzadko sie zdarza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 13:41 
Cytuj  
ale jak wy to obserwujecie u mnie czy mieli czy nie system chodzi tak samo, widać to tylko po diodzie której w p182 nie widac z zamkniętymi dzwiczkami :wink:

w notebooku tez nie widze jakiś obsuw w wydajności

co jest denerwującego w tym że dysk pracuje ? jak chce indeksować to niech indeksuje mnie to nie przeszkadza :wink:

btw vista wymaga mocnego kompa jak ktoś nie ma niech zostanie na xp zamiast marudzić. system ma rok niech "twój" komp tez ma rok a nie pięć :wink:


_________________
psn

*

Posty: 116
Dołączył(a): 14.08.2008
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 15:14 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
ja mam na notebooku viste 32 a na dużym viste 64 nic mi nie mieli i nic mnie nie wkurza.

nie rozumiem jakie macie kłopoty


jakie masz benefity z uzywania visty?

bo ja staram sie jak moge i nie potrafir znalezc w viscie NIC, czego nie mialby juz XP pro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 15:18 
Cytuj  
Zeby XP dzialalo dobrze wymaga dbania o to, a Vista raz instalowana nawet po roku nie wymaga niczego.

jakie masz benefity z uzywania XP ?

bo ja staram sie jak moge i nie potrafie znalezc w xp NIC, czego nie mialby juz Vista.

:)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 116
Dołączył(a): 14.08.2008
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 15:39 
Cytuj  
embe napisał(a):
bo ja staram sie jak moge i nie potrafie znalezc w xp NIC, czego nie mialby juz Vista.
:)


zre mniej pamieci.
zre mniej miejsca na dysku.
nie trzeba caly dzien wylaczac jakis durnych zasad bezpieczenstwa, ktore microshit przeznaczyl chyba dla drugoklasistow, ktore pc dostali na komunie.

i nie muli dysku ;]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 15:43 
Cytuj  
Mielenie jest slyszalne, jak defender pracuje czy antywir skanuje to cisza - a vista to chyba mieli ziarno miedzy talerzami. Co prawda nic nie zwalnia i ogolnie lajcik, tylko to mielenie - drazni, szczegolnie ze normalnie dysk pracuje cicho. Kompik w miare dobry, e8400 4gb ramu - ogolnie tak jak nie mialem zastrzezen do xp (praktycznie 0 problemow) tak i nie narzekam na viste... tylko to mielenie ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:27 
Cytuj  
a testowal ktos tak naprawde gry pod vista i xp?
bo z roznych zrodel slychac, ze np crysis dziala o 20% lepiej pod xp niz vista.

a co do visty. czy w wersji 64bit tego systemu instalowal ktos creativa x-fi music albo podobnego?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:35 
Cytuj  
embe napisał(a):
bo ja staram sie jak moge i nie potrafie znalezc w xp NIC, czego nie mialby juz Vista.
mam takie samo zdanie.

plus mam taki że mam 64bity. xp 64 bitowe ma bardzo mało aplikacji i sterowników - na viste 64 jest masa 64 bitowych aplikacji i stery do wszystkiego.
mam na mysli aplikacje native 64 bity (emulowane 32 bitowe w systemie 64 bitowym poznajesz po *32 przy nazwie procesu w task managerze)

@Morgul
nie wiem co tam masz, u mnie komp jest niesłyszalny - tylko klawiatura hałasuje :cry:


_________________
psn


Ostatnio edytowano 4 wrz 2008, 16:39 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 116
Dołączył(a): 14.08.2008
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:39 
Cytuj  
sorry, ale patrzycie w zla strone.

XP to stara generacja, Vista to nowa generacja. LOGIKA nakazuje oczekiwac jakis innowacji od nowej generacji, a jedyne co znajduje w viscie to ladniejszy interface i dodatkowe zasady bezpieczenstwa.

lepszy interface mozna sobie doinstalowac nawet do winsowsa 98, a zasady bezpieczenstwa przydzadza sie tylko noobom, ktorzy wczesniej pracowali non-stop na koncie z pelnymi prawami dostepu./

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:41 
Cytuj  
Flanker napisał(a):
zre mniej pamieci.


Zgoda, ale co z tego, skoro Vista tą pamięcią zdecydowanie lepiej zarządza? Vista po kilku dniach działania chodzi prawie tak jak by była włączona paręnaście minut temu. Xp? lepiej nie mówić.

Zresztą jak XP robi coś w tle to przymula niemiłosiernie cały system, w Viście w momencie gdy pojawi się pulpit już mogę pracować a nie czekać jeszcze 1min aż skończy mielić dyskiem.

Flanker napisał(a):
zre mniej miejsca na dysku.


Tu się zgodzę.

Flanker napisał(a):
nie trzeba caly dzien wylaczac jakis durnych zasad bezpieczenstwa, ktore microshit przeznaczyl chyba dla drugoklasistow, ktore pc dostali na komunie.


Co za problem wyłączyć to raz a dobrze?

Nie jestem jakimś fanem Visty, ale TBFH nie rozumiem kompletnie takiej nagonki na ten system, szczególnie że większość ludzi na oczy nie widziała Visty podczas pracy, i sugeruje się tylko tym co "specjaliści" na forach piszą.

Na Viście pracuje mi się tak samo dobrze jak na XP, niektóre rzeczy robi wolniej (kopiowanie plików np) a niektóre szybciej. Za to jest stabilniejsza i nie wymaga tyle uwagi jeżeli chodzi o "konserwację". No i wygląda lepiej :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:42 
Cytuj  
ja patrze w dobrą stronę.
vista nie ma żadnej wady w porównaniu do xp - ja nie znajduje.

znajdz powód używania systemu 10 letniego zamiast nowego

normalne jest używanie visty nienormalne używanie xp sprzed 10 lat

nie twierdze ze jest lepsza poprostu wole system nowy


_________________
psn

*

Posty: 116
Dołączył(a): 14.08.2008
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:45 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
znajdz powód używania systemu 10 letniego zamiast nowego


nie, to ty mi znajdz powod uzywania systemu nowego, ktory zre BEZ porownania wiecej ramu, przestrzeni dyskowej, kiepsko zarzadza dyskami i wszelko pojetymi zasobami i dodatkowo ma cyrki ze sterownikami do np. dzwiekowych.

Cytuj:
normalne jest używanie visty nienormalne używanie xp sprzed 10 lat


no i dzieki takim muminkom lecacym na kazda nowosc ten rynek sie kreci i normalni userzy maja potem tanie i przetestowane produktu.

WIELKIE THX DESH ;]]]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:46 
Cytuj  
człowieku ide do sklepu i kupuje lapsa z vista, nie szukam lapsa z xp bo nawet ciezko dostać.

nie obchodzi mnie co tam macie , poprostu nie ma problemu z vistą - żadnego

vista ma prawie 2 lata - jak to dla ciebie nowość to nie chce wiedzieć co masz tam w kompie

btw ciesze się że mogłem ci pomóc

nie wiem jaki masz system ale ja mam oem i jak wymieniam płyte to musze wymienic system. lapsa mam vista 32 tak kupiony, pc vista 64 kupiłem, w pracy xp praca kupila 5 lat temu i tyle ma moj komp pod biurkiem

nie znajduje powodu dla którego płacąc w tym roku za system miałbym zapłacić za stary jak kosztuje tyle samo


_________________
psn


Ostatnio edytowano 4 wrz 2008, 16:53 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:52 
Cytuj  
Cytuj:
znajdz powód używania systemu 10 letniego zamiast nowego


Oszczędność ~500zł ? :)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:53 
Cytuj  
Flanker napisał(a):
nie, to ty mi znajdz powod uzywania systemu nowego, ktory zre BEZ porownania wiecej ramu, przestrzeni dyskowej, kiepsko zarzadza dyskami i wszelko pojetymi zasobami i dodatkowo ma cyrki ze sterownikami do np. dzwiekowych.



-Ram jest tani jak barszcz, 4GB można za 200zł dostać. XP 64bit = crap, który mało kto wspiera, natomiast Vista 64 działa dobrze.

-Wygląd, wbrew pozorom ludzie przykładają do tego wagę, Vista "domyślnie" wygląda lepiej.

-Stabilność, w codziennym użytkowaniu Vista odmawia mi posłuszeństwa dużo dużo rzadziej niż XP

Niby banały, ale w momencie gdy oba systemy są podobnej "jakości" to takie banały decydują o wyborze ;)

Edit: Żeby nie było, nikogo nie namawiam, tak jak mówię, oba systemy sprawują się podobnie więc to kwestia osobistych preferencji :wink:


Ostatnio edytowano 4 wrz 2008, 16:55 przez Goatus, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:53 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
znajdz powód używania systemu 10 letniego zamiast nowego


Oszczędność ~500zł ? :)
box nie kosztuje 500zł, oem nie bedzie legalny na nowym kompie
w komputroniku nie ma xp boxa, vista kosztuje prawie 1000zł.

oemy kosztuja oba okolo 300zł

gdzie oszczedzasz 500 zł ? masz boxa xp ? ja nie mam.


_________________
psn


Ostatnio edytowano 4 wrz 2008, 16:57 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 16:57 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
-Stabilność, w codziennym użytkowaniu Vista odmawia mi posłuszeństwa dużo dużo rzadziej niż XP

No ja rozumiem chwalenie swojego, ale z tym to już nie przeginaj. Możesz się pochwalić stabilnym systemem przez 5 lat ? Chyba nie bardzo, bo Visty nawet tyle czasu nie ma.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 116
Dołączył(a): 14.08.2008
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 17:03 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
vista ma prawie 2 lata - jak to dla ciebie nowość to nie chce wiedzieć co masz tam w kompie


core2 E8400 krecone do granic mozliwosci (docelowo 4ghz+), 4gb ram cl4 1200mhz+, radeon 4850 MSI tez bedzie krecony, asus xonar DX, 2x 500gb @ raid-0.

generalnie sprzet najwyzej klasy, flex.

Cytuj:
nie wiem jaki masz system ale ja mam oem i jak wymieniam płyte to musze wymienic system.


ja mama winXP pro z allegro za 100zl, dziala aktywacja sieciowa i mozna dokonywac aktualizacji poprzez winupdate bezposrednio od microsoftu, nic mnie wiecej nie obchodzi ;p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 17:05 
Cytuj  
Na xp tez narzekali fanboie win98 takze looz panowie, jak ktos nie chce to niech nie uzywa jak ktos chce niech uzywa.. wazne ze smiga i tyle :)

btw. Flanker taniej byloby ci sciagnac pirata niz placic za niego 100zeta

Edit: a sprzet to klasa srednia :)


Ostatnio edytowano 4 wrz 2008, 17:14 przez Morgul, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2008, 17:05 
Cytuj  
Flanker napisał(a):
ja mama winXP pro z allegro za 100zl, dziala aktywacja sieciowa i mozna dokonywac aktualizacji poprzez winupdate bezposrednio od microsoftu, nic mnie wiecej nie obchodzi ;p
jak nie masz boxa to masz pirata.
nie rozmawiajmy o oszczedności jaka ma złodziej vs klient sklepu.

jeśli ty kradniesz a ja kupuje do każdej płyty głownej to na 100 % wychodzi ci taniej niż pójść kupić oem viste


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.