mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2009, 23:30 
Cytuj  
No i chujnia. Okazuje sie, ze IE8 nie wspolpracuje z certyfikatem i SSL VPNem Check Pointa. A to jedno dla mnie dyskwalifikuje system sluzacy do pracy. Wiem, ze to beta, wiem, ze pojawi sie nowa wersja softu VPN dla Win7, ale poki co, system wylatuje z mojego dysku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2009, 23:36 
Cytuj  
Anyway nie wierze poki nie zobacze.

No i X. thx - nie instaluje hehe :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2009, 23:41 
Cytuj  
zainstalowalem, ale niestety po zaladowaniu sie systemu pojawia mi sie black ekran, w praymdolnym rogu jest napisane:
Windows 7
for testing purposes only. Build 7000.

I nic sie nie dzieje, mam czekac dalej? nadmieniam, ze nie bylo zadnego problemu w czasie instalacji.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 9.12.2007
Offline
PostNapisane: 12 sty 2009, 23:56 
Cytuj  
Co wy się tak podniecacie ta Windows 7 ? zanim stanie się to system "działający" minie rok tak jak było z XP i z Vista.

Tak się podniecacie wynikami testów czy wy myślicie ze ludzie w Microsoft są debilami i nie wiedza na jakich programach "wydajność" jest sprawdzana? Zoptymalizowali system pod te programy i tyle, nie twierdze ze 7 to jakiś bubel ale trochę dystansu od tego "Cuda" i jego osiągów.

Poza tym na dzień dzisiejszy nie mogę nic zarzucić Vista Ultimate (Wgrany po swojemu nie ze sklepu wbrew pozorom robi to dużą różnice) świetny stabilny, nie do zawieszenia system operacyjny. Wkurza mnie to ze po raptem 2 latach Microsoft właściwie chce porzucić ten produkt zamiast go jeszcze trochę dopracować a już naprawdę nie wiele zostało by ten system stał się tak samo dobry jak ludzie wspominają XP.

Vista była szajsem ale to dla tego ze próbowali zrobić za dużo, i nie mieli wystarczająco dużo czasu by to zrobić, następna sprawa nie wpadli na to że masa komputerów w tamtym okresie mogla pomarzyć o 2 GB ram i z tąd były największe narzekania wielkich znawców. To tak samo jak by PS3 i Xbox 360 pojawiły się w świecie gdzie nikt nie ma HD TV, wszyscy by mówili że to dupne konsole a grafika nie różni się od tej na PS2 i Xbox

Szkoda ze Vista widać skończy jak ME i 2000.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 00:23 
Cytuj  
Tak się podniecacie wynikami testów czy wy myślicie ze ludzie w Microsoft są debilami i nie wiedza na jakich programach "wydajność" jest sprawdzana? Zoptymalizowali system pod te programy i tyle, nie twierdze ze 7 to jakiś bubel ale trochę dystansu od tego "Cuda" i jego osiągów.

Chodzi o to, ze vista to ciezka krowa i wielu uzytkownikow z tego powodu sie nie przesiadlo.
Jak win7 bedzie vista z predkoscia xp, to mysle ze warto sie podniecac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 02:13 
Cytuj  
Chodzi to u mnie podobnie jak XP, wykorzystanie pamięci trochę więcej niż XP. Sprzęt P4 3.4 G, 2G ramu, GF 7800 GT @ 1680x1050. W sumie jestem zadowolony z działania. Ale jak na takim sprzęcie śmiga bezproblemowo to pewnie na wielu rdzeniach sobie będzie jeszcze lepiej radzić.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Posty: 30
Dołączył(a): 6.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 02:22 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
zainstalowalem, ale niestety po zaladowaniu sie systemu pojawia mi sie black ekran, w praymdolnym rogu jest napisane:
Windows 7
for testing purposes only. Build 7000.

I nic sie nie dzieje, mam czekac dalej? nadmieniam, ze nie bylo zadnego problemu w czasie instalacji.


Przed kolejna instalacja odlacz wszystkie polaczenia pc-tv/drugi monitor.

btw. Update Windows 7 Beta and Fix MP3 File Corruption Issues

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 11:16 
Cytuj  
Ja z Windows 7 chętnie skorzystam ale dopiero jak trafi do sklepów. Zaś co do zbytniego emocjonowania się tym produktem - poczekajmy na finalną wersję systemu :) Ponadto bardzo dziwi mnie że ludzie piszą że 7mka ma być tak wydajna jak XP, sam korzystam z Visty, korzystałem z XP, a obecnie mam obydwa systemy na dysku. I tutaj wychodzi jedna śmieszna rzecz - Vista która jest wyśmiewana i oceniana jako gorszy system, sprawuje się lepiej, jest stabilniejsza, a także gry - np Warhammer Online, Lotro, Need for Speed, działają lepiej, parę klatek więcej lub też po prostu płynniej doczytują dane. Nadmienię że mam Vistę Home Premium 64bit i gram raczej w wyższych rozdzielczościach (1680x1050-1920-1200). Tak jak napisał Fumoffu sporą rolę odgrywa fakt iż niewiele osób posiadało komputery które na starcie były w stanie dobrze działać z Vistą na pokładzie a montowanie jej na Laptopach wyposażonych w 1GB RAM to już wogóle porażka.
Podsumowywując - jeżeli Windows 7 będzie lepszy od wszystkich poprzednich systemów napewno się przesiądę, informacje które pojawiają się w sieci na jego temat są bardzo obiecujące i mam nadzieję że rzeczywiście będzie można coś przetestować. Natomiast nie spodziewałbym się niewiadomo czego, to po prostu kolejny Windows.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 11:32 
Cytuj  
dokładnie,
dobrze to widać tu: http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3236&page=2
chodzi mi o xp vs vista

na dziś zostaje na vista x64, ale siódemki spróbuje na 100% - jak bedzie w sklepie


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 12:15 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3236&page=2


Nie wierze.

No ale dobra, jak tak jest to chwala M$.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 13:47 
Cytuj  
aha dla tych niepewnych kompletny, prosty przewodnik
Installing the Windows 7 Beta with Virtual PC 2007 SP1

aplikacja jest darmowa, wydajności zapewne tak sie nie potestuje ale oblookać można.


http://blogs.msdn.com/briankel/archive/ ... 7-sp1.aspx


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 13:55 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
na dziś zostaje na vista x64

Tak z ciekawosci: po co ci x64? Wzrost wydajnosci na oprogramowaniu masz raptem 3-4%, jedyne praktyczne zastosowanie wersji 64 bitowych to obsluga wiekszej ilosci pamieci.

X.

PS. Win7 zrzucilem sobie na ghosta, jak pojawi sie nowsza wersja to szybciej bedzie zapuscic upgrade niz instalowac i konfigurowac od zera :)


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 14:10 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Tak z ciekawosci: po co ci x64? Wzrost wydajnosci na oprogramowaniu masz raptem 3-4%, jedyne praktyczne zastosowanie wersji 64 bitowych to obsluga wiekszej ilosci pamieci.


A czemu nie ?:) Jeżeli chodzi o różnicę cenową - żadna, wydajność jest ciut większa, do tego mogę zaadresować pełne 4GB pamięci. Niby nic ale także nic mnie to nie kosztuje :) Nie ma problemów ze sterownikami czy grami więc czemu 32 bit :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 15:15 
Cytuj  
@Xanth

4gb pamieci było powodem zakupu x64. na dziś jestem zachwycony i nie oddam. lubie sobie wybierac różne aplikacje stąd http://www.start64.com/
jest ich całkiem sporo - nawet freeware

taki logitech robi np software do g15 i g9 na x64, ventrilo, avast, x-fire itp. sa natywnie 64 bit. ja to lubie

a jak komuś nie pasuje to nadal pozostaje - 4gb pamięci było powodem ...


_________________
psn

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 16:39 
Cytuj  
IMO to ja juz wole +- 3.3 gb w XP niz x64 4 gb i ta Viste...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 16:54 
Cytuj  
Viste x64 mam od premiery i nigdy nie mialem problemu ze sterami, kupujac wtedy nowego kompa nawet mi przez glowe nie przeszla mysl by instalowac Xp, niby dlaczego jak na rynku byla Vista.
Przez te dwa lata nie mialem nigdy problemu z systemem, nie musze czyscic rejestru, dbac o ciagla aktualizacje, kombinowac z antyvirami, defragmentowac, robic kopi zapasowych itd itp co bylo normalne na XP.
Komp sobie chodzi caly czas z Vista i jest poprostu komfortowo, jak sie pojawi win7 to tez zainstaluje bo wiem ze to poprawiona vista, wiec bedzie tylko lepiej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 17:09 
Cytuj  
Embe, nie tłumacz tym dzieciom bo oni od 2 lat mają ciągle te same jazdy dotyczące Visty. Mam również od premiery do dzisiaj i za chiny ludowe nie przejdę na XP. A Ci co piszą, że vista się sypie i jest ble życzę miłego dnia w ich bujnym świecie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 17:10 
Cytuj  
Komp sobie chodzi caly czas z Vista i jest poprostu komfortowo, jak sie pojawi win7 to tez zainstaluje bo wiem ze to poprawiona vista, wiec bedzie tylko lepiej

ja tak jak embe i sobt.

a generalnie to obojętne mi co kto tam kupuje od microsoftu, własne szczescie najważniejsze :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 17:23 
Cytuj  
Viste to i ja mam, chocby z prostego powodu, ze lepiej i fajniej obsluguje tableta, niz XP Tablet Ed. Z tym, ze w Latitude XT max pamieci to 3GB, wiec x64 nie jest mi do niczego potrzebne. Bo jak pisalem, jak dla mnie uzywanie x64 majac mniej niz 4 GB RAMu jest bezcelowe ;)

Na stacjonarnym mam XP, tylko dlatego, ze:
Data Instalacji: 2004-10-08 (w miedzyczasie zmienilem 2 razy plyte glowna i 3 razy karte graficzna).
Jak mi sie wysypie (na co sie nie zapowiada) to postawie Viste (a predzej juz Win7) hehe ;)

X.

PS.
Fumoffu napisał(a):
Szkoda ze Vista widać skończy jak ME i 2000.

Co ty chcesz od Win 2000? Przeciez to byl bardzo dobry biznesowy system operacyjny, idealny nastepca Win NT i odpowiednik Win98 dla userow komercyjnych. To, ze pozniej polaczono funkcje Win2k i Win98 w jeden system (Win XP) nie zmienia faktu, ze Win2k byl i jest bardzo udanym produktem. Zreszta nadal uzywanym w wielu biurach (u siebie tez pewnie jeszcze pare znajde, napewno mam conajmniej 2 serwery nadal pracujace na W2k Server).


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sty 2009, 19:25 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):

ja tak jak embe i sobt.



Ta jeszcze razem na furmanke wskoczcie i wyniescie sie z boardu to juz bedzie pelnia szczescia.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.