mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 21:03 
Cytuj  
przestan chrzanic Xanth i wciskac ludziom kity.
nie bede wnikal jak masz skonfigurowana swoja maszynke ale gratuluje szczescia, ze jeszcze jest 'twoja'. chociaz na dobra sprawe mozesz o tym nie wiedziec przy takim podejsciu.
jeszcze raz: zeby zrobic raz dobrze i zapomniec to najpierw trzeba poswiecic pare tygodni, jesli nie miesiecy zeby sie tego nauczyc.
zreszta tak jak ktos powiedzial - 30zl to mniej niz wyda na prad, utrzymanie serwera.
poza tym tak jak pisalem - skonfigurowanie poczty, antyspamu i dodatkowych uslug to nie jest 15 minut pracy. i w przypadku firmy, ktora zajmuje sie czyms innym niz informatyka jest to strata czasu i nerwow.

PS. Ale zdjecie masz naprawde kurwa w cipke ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 21:11 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
gratuluje szczescia, ze jeszcze jest 'twoja'. chociaz na dobra sprawe mozesz o tym nie wiedziec przy takim podejsciu

Przy jakim podejsciu? Mozesz mnie oswiecic? Czy tez moze sugerujesz, ze system nie jest odpowiednio zabezpieczony i monitorowany? To cie rozczaruje: jest :)

Nigdy nie pisalem, ze kazdy jest w stanie dobrze zrobic linuksa, do tego potrzeba wiedzy. Ale ja tez nie znam sie na samochodach, a jakos jezdze bezawaryjnie i nie wzywam mechanika do kazdej pierdoly ;)

X.

PS. Zdjecie jest sprzed 15 lat ;)
PS2. Gdyby mi sie chcialo i nie mial bym nic ciekawszego do roboty, to bym ci udowodnil, ze sie da skonfigurowac dobrze w 15 minut. To tylko kilkanascie minut pisania na klawiaturze, serio ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 21:20 
Cytuj  
sugeruje? alez skadze. i to wszystko robisz w pol godziny?
nie da sie tego zrobic w 15min. sam kernel kompiluje sie dluzej.
i nie musisz mi nic udowadniac mam z tym do czynienia na codzien.
i nie jest to klikanascie minut pisania na klawiaturze...
no ale ja nie jestem linux expertem wiec moze z tego to wynika...
natomiast mam paru kolegow, ktorzy znaja sie na tym i przy paru projektach zawsze zajmowalo pare godzin prawidlowe skonfigurowanie serwera.

no napisales wczesniej, ze system stoi i nic nie musisz robic.
a teraz jednak okazuje sie, ze jest zabezpieczony i monitorowany.
to jak w koncu? :) nie wymaga zachodu ani sprawdzania? :)

opcja 30zl/miesiecznie > twoja opcja Xanth.
i nie ma co dyskutowac za bardzo.


Ostatnio edytowano 30 sty 2009, 21:27 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 21:27 
Cytuj  
Przeciez rozmawiamy o konfiguracji, nie instalacji. Zrobienie kernela zawiera sie w procedurze instalacyjnej. Tak samo, jak wrzucenie odpowiednich pakietow. Potem parenascie minut pisania w plikach konfiguracyjnych i skryptach, i gotowe (a nawet szybciej, jak sie ma wczesniej przygotowane i wielokrotnie wykorzystywane gotowce).
Ale co ja ci bede pisal, przeciez wiesz lepiej ;)

A teraz ide ogladac film :D

X.

PS. Oczywiscie, jest zabezpieczony i monitorowany, i nic przy nim robic nie musze. A jak cos odbiega od zalozen, to dostaje maila. Przez te pare lat dostalem 3 maile. Z falszywymi alarmami. Daj juz spokoj, laiku ;)


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 21:32 
Cytuj  
konfiguracja jak dla mnie to robienie kernela, jak rowniez updejty i configi.
a instalacja to wlozenie plyty i przeklikanie do monitu 'login:'
chyba wiec troche cie ponioslo :)
lepiej? nie.
mam inne doswiadczenia? tak.
i generalnie przy twoim podejsciu (konfiguracja-instalacja) moze to zajac parenascie minut.
co nadal nie zmienia faktu, ze lepiej zaplacic 30zl co miesiac i miec z glowy.
szczegolnie jesli nie ma sie pojecia o konfiguracji i instalacji linuxa :)

no a czy wykorzystujesz swoj serwerek komercyjnie?
przez 8 lat trzy maile? to moze czas go wlaczyc ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 22:21 
Cytuj  
Moja maszynka ma uptime 4 lata bez dotykania :(

Ale bawie sie w to krocej niz Xanth.

I nie, nie uzywam MS.

Tak, korzystam z serwerow zewnetrznych bo pewnych rzeczy najnormalniej w swiecie nie oplaca sie robic lokalnie i wystawiac na laczu firmowym.

Najogolniej rzecz ujmujac naprawde szczerze zycze powodzenia zoltodziobowi wystawiac maszynke na publicu ze stronkami www, mailami i ogolnym dostepem do sieci wewnetrznej.

Chyba, ze faktycznie jego kolezka to jakis master i zrobi raz na zawsze dobrze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2009, 22:50 
Cytuj  
tzn. to moze jeszcze inaczej. inny support zapewnia ci firma, ktorej placisz za obsluge/usluge - inny swiadczy ci kolega, ktory pomoze ci z dobroci serca.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.