mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 20:49 
Cytuj  
No ja mam np. zestawik Yamahy, za 1500PLN, jak odpaliłem film to brakowało tego BOOOM. Więc tego samego dnia, zamówiłem sobie subka 150W w tej samej gamie kolorów co reszta głośników. To było nieba a ziemia. Jest w ogóle dużo opcji kanału niskiego w amplitunerach. Można ustawić że tylko na suba niskie tony będą chodziły, na wszystkich głośnikach, tylko na przednich, i na przednich +subek. Ten ostatni ma najlepszy efekt.

Przy czym zaznaczam, że do muzyki subek się nie nadaje, chyba że ktoś chcę głowę mieć 10 razy cięższą po 10 minutach słuchania. Najlepszy efekt to wzmocnienie niskich tonów na frontach i wyzerowanie suba.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 21:56 
Cytuj  
mi nie chodzi o jakiś super duper sprzęt bo to i tak tymczasowo do małego mieszkania w UK. Do tego nie ma to być super głośne i z max bassami bo mi sąsiedzi żyć nie dadzą ;)
Takie coś to za kilka lat.
Teraz tylko coś by dźwięk nie leciał z TV a trochę lepszej jakości i 5.1 (a nie stereo).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 22:47 
Cytuj  
No to calkiem smialo szukaj czegos w zestawie, naprawde dobry sprzecik mozna kupic za 1500-2000zl u nas, w UK za ta cene kupisz cos duzo duzo lepszego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 22:52 
Cytuj  
embe napisał(a):
No to calkiem smialo szukaj czegos w zestawie, naprawde dobry sprzecik mozna kupic za 1500-2000zl u nas, w UK za ta cene kupisz cos duzo duzo lepszego.


Ja ostatnio oglądałem fajny zestaw, z tym że to taka mała wieża... ale Yamaha Pianocraft. Coś pięknego, świetny dźwięk. Próbuje tate na takie coś namówić :). Do kina domowego trzeba mieć pokój specjalnie zrobiony, no chyba że komuś nie zależy na idealnym rozstawieniu głośników.

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 23:22 
Cytuj  
Bardzo polecam Denon AVR-1509 - świetny ampli za przyzwoite pieniądze. Jak komuś się nie chce bawić z ustawianiem kolumn na ampli to jest specjalny mikrofonik do konfiguracji. Rozkłada się go w 1-6 miejscach gdzie będziemy siedzieć i wszystko ładnie się samo konfiguruje - i co najważniejsze naprawdę się ta opcja sprawdza.

Do tego mam podpięty zestaw Harman-Kardon HKTS 11BQ - poezja z małym ale - po 2 miesiącach popsuł się sub i z tego co poczytałem jest to częsta przypadłość akurat tego modelu (pada jakiś sensor i sub nie wychodzi ze stand-by mode). W poniedziałek idzie na gwarancję więc się zobaczy jak się spiszą.

Cały zestawik wyszedł koło 3k PLN Afair.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 23:26 
Cytuj  
egroM, ja miałem lepszy przypadek przed którym przestrzegam wszystkich :).

W sumie nigdy tego nie robiłem, ale akurat wtedy coś mnie durnego naszło... odpaliłem sobie muzykę, pyka pyka, ale myślę sobie, coś za mały bass. Włączam test głośników, a tu subek nie gra. Patrzę, odłączył się. W momencie kiedy wsadziłem go pod amplitunerek, ampli mi się wyłączył. Włączam go jeszcze raz, a on po 2 sec zamiast zaskoczyć, wyłącza się... okazało się, że zjarałem końcówkę mocy :). Na szczęście, reklamacja została uznana, i teraz czekam na przesyłkę. Po 1.5 roku użytkowania, nie jestem w stanie się przyzwyczaić do oglądania TV bez kina domowego :). Normalnie masakra, zero efektu, fatalnie się ogląda TV teraz... mam nadzieje, że w poniedziałek go dostanę z powrotem.

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 4 gru 2009, 23:41 
Cytuj  
Hehe, no końcówka mocy, że tak powiem lubi się zdarzyć :D. U mnie subek po prostu nie przechodzi na "on" jak mu się poda muzykę w opcji auto, a na "on" zostaje na stand-by. Cóż zdarza się - ale brakuje suba niesamowicie - wystarczyło pierwsze "boom" w filmie i od razu coś było nie tak. Ja chyba mam święta bez basu - chyba, że się szybko z reklamacją uwiną :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2009, 00:08 
Cytuj  
No dzisiaj mijają 2 tygodnie od czasu jak ja amplituner oddałem, także na święta będzie :).

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 13:38 
Cytuj  
Sprzęcik wrócił po gwarancji - także wyrobili się szybciutko w sumie bo paczka dotarła do nich 14.12 a dzisiaj jest już naprawiony u mnie. Basik na święta się przyda :D


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.