mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 17:43 
Cytuj  
Problem w tym, że te tansze ssd nie mają aż takich super parametrów. Wprawdzie w testach wyprzedzają tradycyjne hdd ale naprawdę duża różnica jest widoczna dopiero przy droższych konstrukcjach. Ofk przy postawieniu systemu nawet na tańszym ssd różnica pewnie będzie, pytanie czy obecnie jest to warte wydania kilkuset zł na dodatkowy dysk?

Jaki jest techniczny powód ograniczonej ilości cykli zapisu, orientuje się ktoś?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 18:41 
Cytuj  
Shador - nie wiem czy źle zrozumiałeś ale ten "specjalista" coś cienki. Kości masz na auto ustawione (większość pamięci 1066MHz wykrywa na Auto jako 800, nie wszystkie ale większość). I tak jak napisałem masz ustawiony za nisko mnożnik dla procesora czyli działa wolniej niż powinien. Pamięci też działają wolniej niż mogą.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 20:03 
Cytuj  
Hm, ale ja mam 7 w biosie ustawione.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 20:10 
Cytuj  
Kang napisał(a):
I tak jak napisałem masz ustawiony za nisko mnożnik dla procesora czyli działa wolniej niż powinien. Pamięci też działają wolniej niż mogą.


this ↑ + wcześniejsze gadki o ramie
Podziękuj teraz Shador, bo zrobiłeś praktycznie darmowy upgrade sprzętu, a jeśli dokręcisz proca o kilka % - przy czym boxowe chłodzenie będzie wyrabiało z zapasem - tedy prześlij dychu za fatygę tym, co pomogli ;)

Oczywiście kosteczkę ramu we własnym zakresie musisz dołożyć.

Btw. polecałbym odpalenie kilku benchmarków w obecnym stanie kompa, po zmianie ustawień oraz po dodaniu kostki i kilka słów podsumowania w tym temacie.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 20:20 
Cytuj  
Jak masz 7 w biosie to czemu cpu-z pokazuje 6? Zrób może jeszcze raz dla pewności validate :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 20:56 
Cytuj  
Wyswietla mi 6 ale jak zrobie validate to wyswietla mi 7.

Po uruchomieniu komputera tak bylo, teraz gdy proboje zrobic validate to ciagle mam 6.

Jesli chodzi o to podkrecenie, moze mi ktos powiedziec w jaki sposob to zrobic. Nigdy tego wlasciwie nie robilem a z pewnoscia nie chce tego zchrzanic :)

edit:

Dla przykladu, zamknalem teraz okienko z firefoxem i wyswietl mi sie cpu-z w tle i widzialem jak na chwile przelaczylo mi sie na 7. Czy moze mi to sie jakos automatycznie przystosowywac?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 22:12 
Cytuj  
http://forum.pclab.pl/t197951.html
najlepiej zrobisz czytajac to forum


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.